Jhiitenfanöscöc Jkrigten. ijjemcnQitó fciijten. bevaren en de schippers prijzen het om dat zijals de wind west is altijd te Bath kunnen komen. Het vaarwater is zooveel ver beterd, dat de diepgaande schepen er nu door zouden kunnen "komen en bij ruw weder hier eene .goede legplaats vinden. W' P Men schrijft ons heden „qiGHansweertdat de werkzaamheden aan het kanaal aldaar en te Wemeldinge hoewel niet op groote schaal, toch geregeld worden voortgezet. Het besteedde uitbagge ren van een gedeelte bij den postweg, is dezer dagen goedgekeurd. Het graven der waterleidingen voor de suatiesluis onder Schore, en de werkzaamheden bij die sluis, bestaande aan de eene zijde in het uitbaggeren en aan den anderen kant in het aanvullen dei- gegraven kist met zand, om meer stevigheid voor de sluis te er langen, gaan insgelijks goed vooruit. De kerkeraad van Wolfaartsdijk heeft berigt ontvangen, dat het zevende beroep, uitgebragt op Ds. H. J. den Boer, te Opheusden, even als de vorigen, vruchteloos is. De kerkeraad hoopt nu het aahtsle beroep in dezelfde vakature te doen. De commissie voor de staats-spoorwegen heeft 4000 per bun der aangeboden als inkoopsom voor de stadsgrondenvroeger behoord hebbende tot de lijmerij van Zutphen. Na lange deli beration heeft de gemeenteraad besloten om dit aanbod aautenemen. Bij den gemeente-raad te Middelburg is van een onbekenden ingekomen een brief, inhoudende 2 muntbilletten ieder ad. 10, met verzoek die te doen strekken ten bate der stedelijke kas. Die gelden zijn daarop aan den gemeente-ontvanger ter hand gesteld. Wij vernemen dat de heeren J. Bots, A. BuyschII. R. Va- lentius en d-<. J. C. de Vijver te Vlissingen, bedankt hebben voor de eer der benoeming tot lid der plaatselijke commissie ter op- rigting van een gedenkteeken voor 1813. De opgang dien de petroleum maaktheeft de commissie belast met de oprigting eener gasfabriek te Iioogezand doen be sluiten hare committenten voor te stellen, dat die oprigting provisioneel worde verdaagd. De zaak had reeds in groote mate begin van uitvoering gekregen terwijl tot dekking der reeds gemaakte kosten van de aandeelhouders 17 van hunne in geschreven aandeelen wordt gevorderd. Ook te Hoorn is eene bijna algemeene oppositie tegen den hoogen prijs van het gas, en ofschoon die prijs door gasfabrie kanten van 5,60 tot 5 de 1000 kubieke voet verminderd is, wil men over het algemeen dien verminderd zien tot 4; ook daar is de petroleum van invloed op het aanhouden om prijs vermindering te verkrijgen. Een der kinderen van Matamoros den vervolgden om het geloof, in Spanje, is bereids te Alkmaar aangekomen en aldaar bij eenen der ingezetenen gelogeerd. Het Haagsclie Dagblad meent den vaderlandschen landbouw geene ondienst te doen met de aandacht te vestigen op het gerucht, dat in de maand Julij e. k. eene groote internationale tentoon stelling van landbouw te Hamburg zai worden gehouden. KUSLAND. Al luiden de geruchten niet zoo bepaald oorlogzuchtig zoo bewijzen toch de maatregelen door de regering genomen, dat uien een conflict met de westersche mogendheden niet geheel onmogelijk houdt. Overal heerscht de meeste geestdrift voor den keizer en geeft men de bewijzen van instemming met de genomen maatregelen, zoodat het zeker is, dat in geval van oorlog de ezaar op de getrouwheid van zijn volk zou kunnen rekenen. Een aantal adressen van alle kanten getuigen daarvan. Daaronder Ls er een van de kozakken aan den Donau en aan de Zwarte Zeedie den keizer aanbieden om in geval van oorlog zich in linie te scharen, ten getale van 200,000 ruiters, uitgerust en gewapend op hunne kosten, zonder dat het den staat eene enkele ropij zou behoeven te kosten. De adel van Moskou heeft insgelijks een adres aan den keizer - gerigt, waarin zij den vorst opwekt oin op de deugdelijkheid zijner zaak te vertrouwen. Inmiddels heeft bij Beuthen weder een hevig gevecht plaats gehad tusschen de Polen en Bussen. De laatste verloren daarbij al hunne artillerie en voertuigen. Eenige honderden vlugtten op pruissiseh groitdgebiedmaar zijn oniniddelijk ontwapend. GEIEKENLAND. ïn eene proclamatie dezer dagen te Athene verspreid, wordt gezegd', dat er nu zes maanden verloopen zijn sedert men den dommen ezel Otto uit het land heeft verjaagd maar dat men zich beklagen moet niet te zijn voortgegaan, om zijne creaturen ea den troep zijner spionnen evenzeer te verjagen. Er blijkt daaruitdat men nog altijd de regering beschuldigd van de partij van den verdreven koning te zijn toegedaan. De konings keuze heeft alzoo de rust nog niet in het land gebragtmaar veel meer zoo als te denken was den strijd der partijen opgewekt. Er is nog geen officieel antwoord van prins Willem bekend en de commissie uit Griekenland schijnt nog altijd te Kopen- hage op dat antwoord te wachten. Inmiddels heeft men gezorgd, dat Griekenland niet alleen een koning maar ook eene koningin zal verkrijgen. De jeugdige Deensche prins toch wordt gezegd met eene dochter van koningin Victoria in het huwelijk te zullen treden. ENGELAND. Eenige dagen geleden zijn meer dan 1000 landverhuizers per spoortrein van Manchester vertrokken, om verder de reis naar Australië voort te zetten. De trein bestond uit 21 wagens waar onder vele zwaar geladen oederenwagens. De locomotief en de waggons waren met groen en bloemen versierd, als of de rei zigers naar een feest gingen en niet hun vaderland verlieten. Al die landverhuizers, te zamen 400 huisgezinnen zullen zich inschepen naar Canterbury in Nieuw-Zeeland. FBANKEIJK. Als een staaltje van de wonderlijke petitien die nu en dan aan de beraadslagingen van den senaat onderworpen worden kan dienen het adres van den notaris Delord. Daarin wordt voorgesteld eene wet uittevaardigen, waarbij het tatoueren ver- pligtend wordt gemaakt, met het doel om zich van de inden- titeit der lieden te kunnen verzekeren. Voortaan zou elk kind bij zijne geboorteop den arm van eene inscriptie moeten worden voorzienwaardoor hij later herkend kon wordende onderwijzers zouden met de tatouage belast moeten worden, de geboorte-registers zouden de inscriptien moeten vermelden en de strafwetgever zou strenge straffen moeten bedreigen tegen de ouders, die hunne kinderen niet aan de operatie mogten willen onderwerpen en tegen hen die de sporen der tatouage later mogten trachten te doen verdwijnen. Het spreekt van zelf, dat de senaat omtrent dat zonderlinge voorstel overging tot de orde van den dag. In Berlijn wordt het als eene groote zeldzaamheid beschouwd, wanneer eene dienstbode of huisknecht gedurende een rond jaar in een en hetzelfde gezin blijft dienen. Men berekent op meer dan een derde het aantal der genen, die de deugd slechts in theorie noodig achten. De koning en de koningin hebben bij hun verblijf in Amsterdam aan onderscheidene inrigtingen ge- Schenken in geld doen toekomen. In een Belgisch blad lezen wij het volgende: een vader die zijne dochter gaarne wilde uit huwelijken, verzekerde dat hij haar een bruidschat geven zou van 100,000 fr. Uit de vele liefhebbers, die zich voor het meisje opdeden, werd eindelijk eene keus gedaan. Op den dag vóór de voltrekking van het huwelijk riep de vader den bruidegom in zijn kabinet en overhandigde hemzoo als hij zeide, den bruidschat. Deze bestond in een papier, waarop het volgende geschreven was: Bruidschat mijner dochter: Uitmuntende opvoeding, gezond oordeel, opregt gemoed, dat is wel twintig duizend fr. waard, dus 20,000 fr. Mijne dochter is niet koket en die hoedanigheid kan niet lager geschat worden, dan20,000 Deugdzaam, ordelijk en spaarzaam is zij in staat om zich aan hare huishouding te hechten en die te besturen 30,000 Zij houdt van geene bals of schouwburgenhetgeen in een huishouden wel geschat mag worden op 10,000 Zij is bekwaam en vlijtig, zij kan modistes en naaisters ontberen, dit stel ik ook weder op minstens 10,000 u Eindelijk geef ik haar tienduizend fr.die meer waard zijn dan een vermogen met eene vrouw die de gebreken heeft, welke tegenovergesteld zijn aan de hoedanigheden, welke ik mij gelukkig acht in mijne dochter te kunnen waarderen, dus10,000 100,000 "frT Ofschoon de jongeling wel eenigzins te leur gesteld was, begreep hij echter de wijze les van den vader en huwde hij het meisje toeh. Zijn huwelijk is hoogst gelukkig en door zijn activiteit in den handel verwerft hij vermogen en aanzien. Maandag ontvingen de commissarissen van policie te Londen eenen brief waarin hun geschreven werd, dat op het oogenblik waarop zij dien brief ontvingen in een der vertrekken van een aangewezen hotel het lijk zoti worden gevonden van een persoon die zich zelve met een revolver het leven ging benemen. Terstond na het ontvangen van dien brief begaven zij zich naar het hotel, zij vonden de deur gesloten en er moest geweld gebruikt worden om die te openen. Al de meubelen waren voor de deur gezet om die te barricaderen. In het vertrek heerschte eene diepe duis ternis. Het bleek echter alras dat de ongelukkige nog niet dood was. Door eene opening van de deur kon men met hem spreken en vernam men van hem, dat hij een fransehman was, dat hij geruineerdverloren was en zijne carrière had gemist Toen men er eindelijk in geslaagd was om de deur te openen,

Goessche Courant | 1863 | | pagina 2