$emengÖe lengten. Jïïar&töengten. Üaoertentiffl. ~25o ^"staatsloterij.- noch zijn leeftijd, noch zijne betrekking hem genade doen vinden. Hij werd door tien bajonetsteken getroffen en omdat hij niet spoedig genoeg den adem uitblies nog door de soldaten gefu silleerd. De Russen hadden op het slagtveld ook het ligchaam ontdekt van een der jongsten en edelsten van een oud geslacht Onmiddelijk begonnen zij de hersenpan met de kolf van het geweer te verbrijzelen, onder de gruwelijkste verwenschingeu en spotternijen zoo zij zeiden om te zien of hij een hard hoofd had. ENGELAND. Het is bekend, dat hier uiet alleen eene groote sympathie voor l'olen bestaatmaar dat men nog steeds eene tusschenkomst van ons gouvernement wenscht, schoon het officieel bekend isdat het met Frankrijk tot non-interventie heeft besloten. Niet al leen staatkundigen maar ook de geleerde eorporatien hebben een bewijs willen geven van hunne deelneming in het lot der onge lukkige natie. Eene deputatie door de meetings van het Engelsch instituut benoemd, is bij lord Palmerston toegelaten. De spre ker die den edelen lord met het doel dezer zending moest be kend maken, zeide, dat de opgewondenheid van het Engelsche volk op dit punt zoo groot wasdat men zelfs eene gewapende tusschenkomst zoude wenschen. Lord Palmerston vroeg daarop of men dan wilde, dat Engeland op nieuw een oorlog tegen Rusland ondernemen zou? Het antwoord was toestemmend in dien dit namelijk zoo zeide de spreker in het belang van Polen moest worden geacht. De minister heeft daarop gezegd, dat Polen zeker aanspraak had op zooveel sympathie, maar daar elk stuk van dien aard door de handen van den secretaris van binnenlandsche zaken de koningin moest worden aangeboden, zou hij met dat doel de hem aangeboden memorie aan sir G. Grey ter hand stellen. Een der leden der deputatie heeft er op aangedrongendat de minister eenige woorden spreken zou, die hoop gaven aan de Polen, maar lord Palmerston heeft daarop geantwoord, dat het geen minister voegde, om eenige belofte voor de toekomst te doen. De deputatie heeft niet zonder teleurstellin g den minister ver laten. FRANKRIJK. Parijs. De keizer heeft een onderhoud gehad met den Rus- sischen gezant graaf von Huibergdat belangrijk genoeg is, om er iets van medetedeelen. Het gesprek liep voornamelijk over Polen. De keizer zeide, dat hij niet kon begrijpen waarom de keizer van Rusland een opstand had laten uitbreken, die hij zoo gemakkelijk had kunnen voorkomen, door het invoeren van hervormingen. Zie, waartoe gij gebragt zijt, zeide Napoleonhet Poolsche vraagstuk was zuiver van binnenlandschen aardmaar het is een Europeesch geworden. Maar Sireheeft de heer von Huiberg geantwoord„mijn mees ter heeft hervormingen ingevoerd en de zending van den groot vorst Konstantijn naar Warschau, bewijst alleen genoeg voorde gezindheid, die hem bestuurt. Ik heb niet te spreken over hetgeen gebeurd is en over het geen men had moeten doenik zeg alleen dat de opstand uit gebroken is en dat de aandacht der mogendheden zich daarop wel moet vestigen. Indien uw meester wildan kan hij nog alles redden, zoo hij slechts eenige concessien doet; dan zullen de onderhandelingen zeer gemakkelijk worden. „Sire! mijn meester zal geene concessien doen, zoolang de op stand niet is onderdrukt. De keizer antwoordde daarop zeer koel: „dat betreur ik zeer," en terwijl hij dit zeide met groote,n nadruk, stond hij op en eindigde het onderhoud. Op het oogenblik dat de gezant ver trekken zoude, riep de keizer hem terug en zeide: „Mijnheer de gezant, ik heb groote achting en levendige sympathie voor uwen meester zeg hem dat, maar ook dat wanneer ik tegenover hem strenge maatregelen nemen moetdie achting en sympathie daaronder zullen lijden." Het laat zich begrijpen, dat de gezant door deze woorden getroffen was en vermoedelijk zijn daaraan de onrustwekkende depeches te danken, die naar St. Petersburg zijn gezonden. BELGIE Ook te Mons heeft eene meeting plaats gehad waarin de quaestie van de afschaffing der doodstraf behandeld werd. Niet ten onregte maakt men de opmerking, dat als de meetings in het belang van deze zaak zoo toenemen, het gouvernement gedrongen zal zijn toe te geven en de doodstraf afteschaffen. Alles gebeurt te Londen op eene groote schaal, zoo ook de diefstallen. Woensdag avond wisten een of meer dieven zich te verschuilen in den kelder van een horologiemaker en juwelier, des nachts boorden zij een gat in de zoldering en kwamen daardoor in den winkel, waaruit zij niet minder dan 120 gouden horologie, 30 diamanten ringen350 ringen van allerlei soort, eene groote hoeveelheid trouwringen, meer dan 200 gouden ket tingen, bijna 300 broches, een aantal braceletten, enz. enz., be nevens 70 a 80 in geld ontvreemden. In alles rekent men dat de dieven, die men nog niet op het spoor is, voor eene waarde van 3000 hebben medegenomen. De toeloop tot de concertendie des Zondags te Amsterdam in het Park-lokaal gegeven worden, is zoo groot, dat men de voortzetting daarvan als eene gewenschte zaak beschouwd. Eene kleederen collecte door regenten van de diaconie-gestichten te 's Ilage gehouden ten behoeve der gealimenteerden in die gestichten heeft de aan zienlijke som opgebragt van 2024,53. De wond van Garibaldi schijnt weder te verergeren. De prins en prinses van Wallis zullen van den keizer van Frankrijk een uitmuntend tafelservies van Sèvres in hunne huishouding ontvangen. De keizerin heeft tot haar geschenk bestemd eene kolossale vaas van porcelein waarop de portretten van de leden der keizerlijke familie zullen prijken. Bij deze geschenken komt* voorts nog een tapijt uit de fabriek der Gobelins. De nalatenschap van zekeren Richard Green te Blackwall, alleen van roerende goederen is voor het regt van successie even beneden de 350 aangegeven. Prins en prinses Prederïk der Nederlanden zijn naar Berlijn ver trokken om de feesten aldaar bij te wonen. De aardappelen zijn in Overijssel zoo overvloedig, dat de prijs daarvan niet stijgt niettegenstaande er honderde mudden naar Holland en Pruissen worden gezonden. Te Rotterdam is in de Hoofdsteeg eene vigilante omgeslagen, waarin drie dames gezeten waren. De dames hebben slechts geschrikt, maar de koetsier is gekwetst. Bij gelegenheid van den zesden verjaardag van Napoleon IV hebben de regiment skinderen op het voorplein der Tuilerien soldaatje gespeeld. De prins heeft aan de manoeuvres deelgenomen! Na afloop daarvan hebben de dappere zonen zich met den prins aan een gastmaal vereenigd. Alexander Pumas had te Napels steeds twee schildwachten oor zijne deur, een cadeau van Ganbaldi waarvan hij zich als commissionairs bediende. Dezer dagen heeft de italiaansche regering dit eerbewijs ingetrokken. Bij de tooneel-voorstellingen die thans te Berlijn worden gegeven mogen geene fransche uniformen ten tooneele worden gebragt. Onlangs is te New-York een man gestorven, die zijn loopbaan als schoenmaker begon en geëindigd isna eenen levensloop vol afwisseling, met 20 millioen natelaten. Te Weenen hebben twee tooneel voorstellingen met Adeline Patti 16000 ff. opgeleverd, terwijl de onkosten der beide voorstellingen op 6000 fl. worden geschat. Te Cliristiania heeft een wedstrijd op schaatsen plaats gehad. Aan het Nieuwe diep wordt voorbeeldeloos veel schol gevangen. De Charivari heeft voor eenigen tijd eene caricatuur van Cham aan zijne lezers gegevenvoorstellende een fransch soldaat die voor een zeer hellend vlak geknield lag en een wereldbol of globe torschte om niet door het gewigt daarvan te worden medegesleept. Deze globe is de aarde met hare geogra fische verdeelingen tot zinspreuk voerende de woordenStatus quo. De koningin van Engeland heeft aan den minister van binnen landsche zaken eenen brief gerigt, waarin zij haar leedwezen te kennen geeft over al de ongelukken, welke onlangs bij de feestelijke illuminatie hebben plaats gehad. Bij gelegenheid van den verjaardag van het overlijden van Willem II hebben weder twee dames een bloemenkrans nedergelegd op het voetstuk van het standbeeld ter eere van dien vorst opgerigt. Te Enschede is een boeren arbeider gearresteerddie op de bruiloft van zijne zuster zich vermaakt had eenen anderen arbeider met een tuurhamer op het hoofd te slaan. Gelukkig zijn de wonden niet doodelijk, De paus heeft weder 16 aartsbisschoppen en bisschoppen benoemd. De beroemde Pauline Garcia, zangeres te Parijs, heeft beslo ten haar ontslag te nemen van het tooneel. Prijzen van f 1000,en daarboven. 4e klasse. 2c lijst. N>. 4375 25,000,— 10623, 2000,— 5245, 1500,— 11532 en 17998 ieder 1000,—. 3e lijst. No. 4334, 5525 en 6498 ieder 1000,—. GOES, 17 Maart 1863. Bij geringen omzet bleven heden de prijzen aan de beurs onveranderd. TARWE f 8,75, f 9'%,. ROGGE 6,25 a 6*%„. WINTER GERST 5 a 5,15. ZOMER DITO f i'\n. IIAVER/2,90 a 3,10. GROENE ERWTEN 65%„. PAARDENBOONEN 5,75 a 6. MEEKRAP: onveranderd, stil. BOTER f 1,10 a 1,15 het ned. ffi. EIJEREN (Kippen) 2,35 a 2,40 de 100 stuks. AMSTERDAM, 18 Maart 1863. GRANEN stil. KOOLZAAD I 93. RAAPOLIE williger, vlieg. 53% op 6/w 54%. LIJNOLIE williger, vlieg, 43'/4 a 43'/2, op 6<m. 44a 44%. LONDEN, 18 Maart 1863. GRANEN stil. OLIËN zonder variatie. HAMBURG, 17 Maart 1863. TARWE vastop levering onveranderd. ROGGE zonder handel hij onveranderde stemming. BROODPRIJZEN. naar de vroegere zetting. Tarwen brood 15 ct. I Masteluin brood 12 ct. Tarwen Krop brood 13 Rogge brood 11 Getrouwd B. FABRY de JONGE Goes en 18 Maart 1863. E. MEYLER. Eenige kennisgeving.

Goessche Courant | 1863 | | pagina 3