1863. N". JTfatttsefijfi fcfuur. JStnnenfanftsciie lengten, MAANDAG 16 MAART. 50" Jaarffailg. De levering van eenig gegoten en gesmeed IJZERWERK ten behoeve dezer gemeente. Leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeente-Raad GORHE iOIIAAVT. De uitgave dezer Courant geschiedt Maan dag en Donderdag avonduitgezonderd Op feestdagen. Prijs per kwartaal 1,95 fr. p. p. ƒ1,90. Gewone advertentiën worden a 20 et. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten van 1-6 regels ƒ1,80, behalve het zegelregt. De inzending van advertentiën kan geschieden tot vóór drie nren des namiddags op den dag der uitgave. Openlsare Besteding, Op Zaturdag den 28 dezer, des namiddags ten een urezullen Burgemeester en Wethouders van Goesten Baadhuize aldaar, in het openbaar, bij enkele inschrijving, trachten aantebesteden Waarvan bestek en voorwaarden van heden af ter gemeente secretarie ter lezing zullen liggen, en verdere inlichtingen kun nen verkregen worden hij den heer J. Soutendam, Opzigter der gemeente-werken. Gedaan te Goes, den 16 Maart 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. Be secretaris H. C. PILAAR. jOo:LjLOxn.ca.3Cx:tAil5Lii-a.S'- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES maken bekenddat bij hen van Zijne Excell. den minister van binnenlandsche zaken, berigt is ontvangen dat, te rekenen van den 15 dezer, de diensturen van bet Rijks Telegraaf kantoor in deze gemeente, op werkdagen worden vast gesteld van negen ure voor- tot drie ure namiddags en van vijf tot zeven ure des namiddags; blijvende de dienst-nren op Zon- en Feestdagen onveranderd. Gedaan te Goes, den 14 Maart 1863. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. alsmede aan de bepaling van art. 71 van het koninklijk besluit van den 8 Mei 1862 (Staatsblad no. 46) houdende: „dat de voormelde aanvrage om ontheffing van de werkelijke „dienst door hem, die als dienstpligtige is aangewezen en, ten „gevolge van zijn getrokken nommer, bij de militie moet worden „ingelijfd, of die daarbij reeds ingelijfd is, jaarlijks tusschen den „20 Maart en den 1 April, met het bewijsstuk, wordt ingediend „bij den burgemeester der gemeentebinnen welke hij voor de „militie is ingeschreven." Dat derhalve de bovenbedoelde militie-pligtigen worden uit- genoodigdom zich in tijds te voorzien van het bij voormeld koninklijk besluit voorgeschreven bewijsstuk, dat zij zijn bedienaren van de godsdienst of studenten in de godgeleerdheiden om ditmet hun verzoekschrift op gezegeld papier, voor den 1 April aanstaande, op de voormelde wijze in te leveren. Goes, den 14 Maart 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. Bij de Tweede Kamer der staten-generaal is ingekomen de de finitieve begrooting, voor het Departement van Koloniën voor het loopende jaar alsmede de wet op den vrijdom van invoer in Indie voor grondstoffen van nijverheid. De discussien over het novaal tiendregt van het kroondomein zijn aangevangen, doch tengevolge van een amendement van den heer Dullert tot morgen verdaagd. K.&21 nisgc -ving, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, Wij vernemen dat het wets-ontwerp omtrent het zegelregt aan den raad van state onderworpen is. Naar men zegt, zijn in het oorspronkelijke ontwerp geene belangrijke veranderingen gebragt. De vrijstelling van het zegelregt op de dagbladen is daarbij be- brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaan mag: houden. Maar de minister schijnt eenigermate toegegeven te Dat de lijsten, bedoeld bij de wet van 4 Julij 1850, (staats- hebben aan het verlangen van den handel, met betrekking tot blad n57) aanwijzende de personen, die tot bet kiezen van het handelszegel. bevoegd zijn, alsmede die van de personen welke van de lijsten geschrapt zijn, opgemaakt naar aanleiding van de door den ont vanger der directe belastingen ingezondene en door hem gewaar merkte opgave, op heden, volgens art. 10 der wet vastgesteld zijnde, dadelijk ter gewoner plaats in deze gemeente zijn aange plakt en dat dezelvegedurende veertien dagenop de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergeiegd; gedu rende welken tijd de bezwaren overeenkomstig art. 12 der aan gehaalde wet, bij verzoekschrift door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan den gemeente-raad kunnen worden ingediend. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 14 Maart 1863 om op de gewone plaatsen in deze gemeente aangeplakt en in de Goes- sche Courant geïnsereerd te worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. Putolicatie BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, herinneren bij deze de belanghebbenden aan den inhoud dei- eerste zinsnede van art. 127 der wet op de Nationale Militie, luidende „Aan de geestelijken en bedienaren van de godsdienst bij de „erkende kerkgenootschappen en aan de studenten in de god geleerdheid, die daartoe aan erkende inrigtingen van onderwijs „worden opgeleid, wordt door ons, op hunne aanvrage, telkens „voor één jaar, ontheffing van de werkelijke dienst verleend." Ter algemeene kennis van het leger is gebragt, dat gedurende den loop van dit jaar, geene officieren meer van het legter hier te lande bij dat in Oost-Indie zullen overgeplaatst worden. De ArnJiemsche Courant schrijft, dat bij het ministerie Van ko loniën het voornemen bestaat, om voortdurend enkele Indische ambtenarenmet verlof hier aanwezig, tijdelijk aan het depar tement, te verbinden, opdat zij dan later naar Indie terugkee- rendedaar met de inzigten der regering in het moederland bekend zijn, en omgekeerd het minisierie ook meer op de hoogte blijft van de behoeften en belangen der kolonie, zoo als die zich daar openbaren. De afwisseling kan niet dan gunstig werken, de banden versterken en de Indische ambtenaar kan daardoor én iets langer verlof bekomen én dat verlof nuttig besteden. Een correspondent van den Précttrseur schrijft, dat ten gevolge der voordragt van den heer Cremer, onlangs te 's Hage gehouden, er voornemen schijnt te bestaan om pogingen aantewenden ten einde eene wet te verkrijgen in het belang der kinderen die in fabrie ken arbeiden. Op den 13 Maart heeft de aanbesteding plaats gehad van het verlengen ep met steen bezetten van vier rijshoofden bij de oude Hoeve in den polder van Schouwen. Het werk is door den heer J. M. Dekker, van Sliedrecht als minste inschrijver, aangenomen voor eene som van 14,000. Wij zijn verzocht medetedeelendat de laatste voorlezing van Dr. S. Piccardt waarschijnlijk zal plaats hebben Woensdag den 18 Maartditmaal des avonds ten 8 ure.

Goessche Courant | 1863 | | pagina 1