fJemenQfte leriQtcn. 35urt]crf(jlicii StanÖ, JTlarfttBeriglen. Per Telegraaf. noodlijdende arbeiders in de Engelsche fabriek-districten. Het vaartuig is met veel luister en eerbewijzingen ontvangen. De lading had eene waarde van 108,000 terwijl het Ame- vikaansche commité na dit en vroeger gehoudene nog 30,000 i in kas heeft, behalve een bedrag van 20,000 van de graan- handelaars. De Amerikanen hebben zich met deze toezending indedaad eene eerzuil gesticht. Op zich zeiven reeds is het eene schoonè ge tuigenis van liefde en hulpvaardigheid, maar die in beteekenis wint, als men bedenkt, dat de Amerikanen thans de handen vol hebben met eigen zaken en eigen behoeften. i FRANKRIJK. Parijs. Men verzekert, dat de keizer een brief heeft ontvangen gedagteekend uit Batavia, waarin hij gewaarschuwd wordt, dat er een aanslag op zijn leven is gesmeed. 7 der moordenaars zijn reeds op wegnaar l'arijs de 8 - e heeft berouw en waarschuwt den keizer zich voor vergiftiging in acht te nemen. De keizer heeft den brief aan d,en prefect van policie ter hand gestelddie met hem van oordeel is, dat hij niet te Batavia geschreven, maar van Genuesche herkomst is. Een Russische prins alhier heeft onlangs een meisje van goede familie doch niet zeer rijk, ten huwelijk gevraagd. De moeder zeide hem dat zij slechts een bruidschat van 200,000 francs kon geven, waarop de prins antwoordde, dat hij geen bruidschat had gevraagd en verzocht, dat de 200,000 fr. zou den worden aangewend, om de bruid een uitzet, haar aanstaan den rang waardigte koopen. Hieraan werd ook voldaan en er bleef nog 60,000 fr. over, die de edelmoedige bruidegom in de corbeille van de bruid nederlegde, om als speldegeld te die nen. Het huwelijk werd voltrokken en het jonge echtpaar betrok een prachtig appartement van het. Grand-Hotel. Toen de jonge vrouw des ochtends ontwaakte, bespeurde zij, dat haar echtgenoot reeds was uitgegaan. Tot nu toe is hij nog niet teruggekeerd, en daar hij de geheele corbeille en ook de 60,000 frs. heeft medegenomen, verwacht men nietdat hij terug zal komen. Men gelooft, dat deze Russische prins een Engelschman is, die reeds meermalen aldus heeft gehandeld. In een der engelsche schouwburgen zijn weder twee danseressen in brand geraakt en hebben ernstige brandwonden bekomen. Te Geneve is de rijkste inwoner in S8jarigen ouderdom overleden. Hij'laat'een vermogen na van 60 millioen francs. De helft zijner inkomsten werd door hem altijd besteed tot ondernemingen van algemeen nut en tot ondersteuning van behoeftigen van alle gezindten. - Te Parijs komt het valsch spelen in den smaak. Onlangs werd in de Cercle des Mirlitons een Belg op heeter daad betrapt. Op de civiele lijst van Napoleon, III komt onder anderen voor Muziek, Theatre, Kerken 1,140,000. Te Parijs heeft zich een man van den Zuidertoren van de Notre-Dame naar beneden geworpen. Hij kwam regtstandig op een der borstweringen neder, maar de schok was zoo hevig, dat de beenen van den romp gescheiden werden. Het is gebleken dat de man krank zinnig was. Te Hoei zal op den 1 Maart eene 93jarige dame haar gouden bruiloft vieren. Te Schoondijke is eene potten bakkerij in het vorige jaar opgerigt in volle werking en brengt daar veel vertier en aanvankelijk voordeel aan.De hier te lande ook beroemde actrice Adelaide Ristori heeft uit Napels 25, gezonden voor de nagelatene betrekking van de verongelukte pink: de vier Gezusters. Te Leijden is een officier der artillerie met zijn paard in liet water geraakt, maar gelukkig zijn beiden gered. Te Schildwolde had onlangs eene vertooning op een liefhebberijtoonee] plaats. De aanwezigen bleven tot na midder nacht bijeen en hadden toen het genoegen, dat de burgemeester hunne namen kwam opschrijventen gevolge waarvan aan ieder eene boete van ƒ3 werd opgelegd. In het Noordelijk deel van ons land hebben de storm en het onweder tussehen5 en 6 dezer groote verwoestingen aangerigt. Geheele huizen zijn om- vergewaaid, op verschillende plaatsen ontstond brand en nabij Meppel sloeg de bliksem langs den mast in het ruim van eene schuit en boorde daarin een gat, zoodat het vaartuig zonk. j Te Amsterdam zijn onderscheidene manufacturiers bekeurd en beboet wegens het voorhanden hebben van oude afgeschafte ellen. Ook is een persoon beboet omdat hij de aankondiging zijner waren had gedaan in oude afgeschafte maat en gewigt. De schietproeven hier te lande genomen op gepantserde platen heeft tot geen gunstig resultaat geleid. De heer de Nigra was j dezer dagen gereed om het bal bij den Oostenrijkschen gezant te gaan bijwonen, toen hij op het daartoe ontvangen bevel per telegram uit Turijn, plotseling eene keelontsteking kreeg die hem belette het bal te gaan bijwonen. De Holloway middelen hebben in Frankrijk aanleiding gegeven tot een proces, waardoor onder anderen gebleken is dat zekere pommade dite Holloway j bestond uit spek, boter, terpentijn witte en geele teas. De renten der Fransche schulden bedragen zooveel als het kapitaal der Belgische schuld, een som van 330 millioen. De opium pacht op Java bedraagt voor dit jaar 16 ton gouds meer, dan van het jaar 1862. Dit meerdere is ten koste van de chinesche opium pachters. De Prinses Anna Muratdie men vroeger aan den Prins van Oranje wilde uithuwelijken, wordt nu aan gewezen als de aanstaande bruid van den hertog van Baden. Twintig jaren geleden bedroeg de schuld van Nederland 1324' millioen, waarvan de renten bedroegen 44 millioen. Than3 is die schuld tot 1000 millioen terug gebragt en de renten tot bijna 30 millioen. Te Nottingham zijn twee broeders en eene zuster van 84, 80 en 88 jaren bijna gelijktijdig overleden. De advokaat Fischer te Kornenburg heeft bij uiterstenwil het vruchtgebruik van 1000 fl. gemaakt aan zijne kat, gelijke som aan zijn hond en aan zijn kanarievogel. De renten moeten be steed worden door een aangewezen persoon, ten behoeve van de drie legatarissen en het overschot is voor den verpleger. Bij overlijden van de gebeneficieerden komt het kapitaal aan de natuurlijke erfgenamen. Het prov. hof in Zuid Holland heeft Roncagliolo, die in dronkenschap een mansslag te Schiedam be ging, veroordeeld tot 8 jaren tuchthuis straf. Ook in Utrecht worden plannen gemaakt tot feestviering op den gedenkdag van Nederlands verlossing. Aan het bureau van policie te 's Gra- venhage is in bewaring genomen het navolgende gevondene: een R. K. kerkboek en een zweep. De Keizerin van Frankrijk was op het bal bij den Oostenrijkschen gezant als Juno gecos- tumeerd. In Polen hadden 200 jongelieden, meest uit hoogen stand zich verbonden om den ai'togt der opstandelingen te dekken, /ij wierpen zich daartoe, op de Russische artilleristen. Zij hebben hun doel bereikt, de meeste insurgenten zijn ontsnapt, maar de 200 jongelieden zijn alle op de plaats gebleven. In de om streken van Kampen is de grond na de overstrooming zoo van het water doorweekt, dat een geladen boerenwagen daarin is weg gezonken. Te Londen is dezer dagen een herbergier, omdat hij een jonge dochter op straat tegen haren wil had omhelsd tot 11 0 boete veroordeeld, nadat hij reeds 18 uren in de gevangenis op gesloten was geworden. INGEZONDEN. Als liefhebber van muziekdoch geen lid zijnde van de muziekale afdeeling der koninklijke sociëteit „Jacoba van Beijeren zoo kwam ik toevallig bij de repetitie, voor het te houden instru mentaal concert ten behoeve der (Economische spijsuitdeeling, en neem deze gelegenheid waar om den ingezetenen van stad en land welke nog genegen mogten zijn op de lijst te teekenen, te herinneren aan het schoonè programma welke in het vorig nummer is geadverteerd, en tevens te doen weten dat bij den uitgever dezer courant en bij den kastelein der sociëteit van OngenucMen Vrij op morgen nog kaarten zullen te verkrijgen zijn. Be redactie herinnert dat zij reeds vroeger het bedoelde concert heeft aanbevolen ook om, het doel, waarmede het gegeven wordt. Zij wilde echter niet weigeren ook deze aanbeveling van eenen onbekenden op te nemen, maar zon dien lief hebber van muziek, die nu toevallig de repetitie bijwoonde aanraden, om voor de geringe daartoe gestelde contributie het lidmaatschap der muziek, afd. van de sociëteit te aam- vaarden, waardoor eene goede zaak wordt gesteund. van den 7 tot en met den 14 Februarij 1863. Gehuwd Johannes Bellaart40 jaren wedr. en Catharina Visser 30 jaren jd. Geboren -. Ben 8sten Maatje, dochter van Marijnus Cornells Kerpel en Maria Janse van Noordwijk. den 'édenJanzoon van Mdrinus Hengstmengel en Jacoba van Put. den 10den, Maria Sara dochter van Jacobus Johannes den Boer en Johanna Margrita van de Pas. den 11 den, Johanna Elisabeth, dochter van mr. Jean Henri de Laat de Kanter en Johanna Maria van den Bree. den lilden Mariadochter van Jan Gunst en Johanna Magdalena P.emijn. den liden Jannetje, dochter van Cornells Adriaan Maartense en Jannetje Ferheeke. Overleden: Ben 10den, Maria Kopmels, oud 85 jaren, wed. van Joost Weststrate. den 13den, Ludovicus Thoen, oud Ié jaren, man van Johanna Boet. STOOMBOOT: „DE STAD GOES. FEBRUARIJ 1863. van GOES. ure. Woensdag 18 'smorg. 9,30. Maandag 23 5, van ROTTERDAM. nre. Donderdag 19 'smorg. 6, Dingsdag 24 9, ROTTERDAM16 Februarij 1863. TARWE 10 ct. ROGGE en WITTEBOONEN 25 ct. BRI7INEBOONEN 50 ct. PAARDENBOONEN 20 ct. lager. MEEKRAP redelijk geveild, iets lager verhandeld. AVIGNON11 Februarij 1863. MEEKRAP. Bosé-wortel fr. 31 a 33; Talud fr. 37 k 89; Napeltcht alizari 18 m fr. 37 a 37,50; dito 30/m fr. 38,50 k 39; Smalen ro» fr. 42- a 44: dito Talud fr. 48 a 50. De handel blijft voortdurend zeer stil.

Goessche Courant | 1863 | | pagina 3