Per Telegraaf, af erg stotterde viel in het water en werd niet dan met veel moeite gered. Door deze waterkuur is hij van de stotterkwaal geheel genezen.Een spaansch liorologiemaker heeft dit grafschrift voor zich zei ven gemaakt: Hier ligt in eene horizontale rigting het ligchaam van den horologiemaker De eer was de ware veer van zijn leven en de voorzigtigheid de regulateur van zijne handelingen. Zijne bewegingen waren altijd juist geregeld en de vreeze van God en de liefde tot den naaste de sleutel van zijn gedrag. Hij had zijnen tijd zoo geschikt, dat de uren voor hem inet genoegen voortliepen, tot eindelijk de levensketting sprong, en na 57 jaren verbrijzeld werd. Voor eenige dagen bezocht eene dame liet Middelsex hospitaal en gaf uit dank baarheid wegens hare herstelling uit ernstige krankheid aan nagenoeg alle de zieken, terwijl zij hunne legersteden bezocht, een halve souvereign, bij wijze van nieuwjaarsgift. De alzoo uitge- gevene som bedroeg nagenoeg 150.Volgens den Hew-York Herald heeft iemand, zoo men onderstelt van het vrouwelijk geslacht, aan den generaal Buttler kort voor zijn vertrek een j l'raaijen bloemruiker aangeboden. Kapt. Mac Clane vatte den ruiker het eerst op, en naauwelijks had hij den liefelijken geur eeuer roos ingeademd of hij viel bezwijmd neder en kon niet dan na langdurige pogingen weder bijgebragt worden. Men vermoedt ofschoon niets ontdekt kan wordendat de bloemen met een zeer vlugtig vergif waren doortrokken geworden. De verkooping van het kabinet van schilderijen en kunstvoorwerpen van prins Henudoff te Parijs heeft in het geheel opgebragt 776,904 fr. j Te Coevorden zou 15 Jan. voor het eerst het gaslicht branden. Van alle kanten waren nieuwsgierigen zamengevloeid, muziekanten waren van elders ontboden, partijen aangelegd en de verwachting was hoog gespannen. Ongelukkig wilde het gas niet branden en de teleurgestelde menigte mogt niet anders ziendan de van ouds bekende gloeijende spijkers. -Een persoon die voor de Utrechtsche regtbank geweigerd had eenen eed afteleggen, uit hoofde vap gemoedsbezwarenwas in gijzeling gezet om hem tot, dien eed te dwingen of hem te straften omdat hij zijn geweten niet bezwaren wilde. De gijzeling heeft hem echter tot transactie met zijn geweten geleid en de regtbank heeft hem na het gedwongen j afteggen van dien eed in vrijheid gesteld. In de omstreken van Oudewater hebben in den laatsten tijd herhaalde aanrandingen van personen plaats gehad, zonder dat het nog gelukt is, de daders op te sporen. -Zondag 25 Jan. vierde de wed. Oomen te Oosterhout haren honderdsten verjaardag. Bij die gelegenheid werd het misoffer opgedragen door haren zoon, geadsistcerd door drie barer kleinzonen, terwijl een der laatste: pater Oomen, eene rede hield. De honderdjarige woonde' de dienst in haar bruidsgewaad bij. De vrouw van een handwerksman te Arnhem is van drie welgeschapene dochters bevallen. De korenmolen te Makknm is door den hevigen storm omgewaaid.De Worgers, die zoo lang de straten van Londen onveilig maakten, hebben xicii naar Manchester verplaatst. Onlangs hebben zij in den laten avond eenen geneesheer aangevallen cn vermoord. Doorgaans gebruiken zij vrouwen om hunne slagtoffers in handen te krijgen Te Haarlem is een echtpaar gearresteerd dat eerst sedert zes weken gehuwd is. De laatste diefstal waaraan zij zich schuldig maakten was ten koste van eenen reiziger, die in het logement de Kroon zijn koffer ontstal, waarin zich veel porcelein, nevens papieren- geld eu eene waarde van 600 aan contanten bevonden. - II. M. de koningin heeft met eenige leden der hofhouding, tijdens den storm, het paviljoen te Scheveningen bezocht, om de werking van het woedend element van nabij te beschouwen. Te Nijmegen is een man van de kade in de, rivier gewaaid en jammerlijk omgekomen. Men hoorde hem nog lang om hulp roepen, maar er kon geene hulp worden verleend.-Een kleedermaker verdronk zich in den Donau, en toen men zijn lijk opvischte vond men in zijn brieventaseh een briefjewaarop geschreven was: „Ik heet Szoeskij, ben van Grau en heb mij slechts willen baden." INGEZONDEN STUKKEN. Aan de uitgevers der Goessche Courant. Ik ben een liefhebber van het lezen der raadsverslagen en tevens lid van een club die de Staats-courantbijlagen eu bij bladen leest. Ofschoon ik nil van die laatste wel geen al te getrouw ge bruik maakvind ik mij toch soms genoopt om er op te letten; dit was, onder anderen, onlangs het geval, toen in de tweede kamer het tarief behandeld werdik had keunis genomen van het ontwerp, op enkele punten was ik benieuwd naar de discussie en las die vlijtig door, doch bemerkte heel spoedig, dat zonder den text te kennen, de woordenstrijd niet veel geeft, om den geest van het geheel, of het doel van een onderdeel juist te vatten. Ik bragt dit in verband met uwe raadsverslagen. Het publiek verlangt goede verslagendaar heeft het regt toe; uw verslaggever doet dit zoo goed hij tcan, ook wel. Maar hoe kan een verslaggever voor het publiek eene eenig- zins duidelijke verhandeling leveren over contracten, verordenin gen, wijziging van reglementen of dergelijke wanneer noch de voorgestelde, noch de bestaande bepalingen aan het publiek be kend zijn? Wanneer de text niet vooraf bekend gemaakt is? Voorwaar, ik geloof niet te kort te doen aan ons gemeente- bestuur, wanneer ik veronderstel dat op eene geschikte wijze aan deze leemte kon worden te gemoet gekomen en aan de belang stellende burgerij groote dienst bewezen, door in de courant de ontwerpen of wijzigingen openbaar te maken, alvorens daarover in publieke zitting te handelen. Ieder die zijn belang kent, zou dan wel zorgen op de 'hoogte te zijn van hetgeen hem meer van nabij betreft en belemmeren of verhinderen kon, en zou dan in tijds zijne bezwaren kunnen indienen. Reeds met een tweetal onderwerpen, het veranderen der schooi en het wijzigen der beurs-uren heeft de raad, op voorstel van een zijner leden, dezen weg gevolgd en eindig ik dit overigens voor het publiek onbeteekenend stukje, met den wensch, dat het een der raadsleden mogt behagen een voorstel in mijnen geest te doen; ik geloof zeker dat de burgerij er mede zal imstemmen en onze gemeenteraad gaarne aan zoodanig verlangen zal gehoor geven. Met achting heb ik de eer te zijn, UEd. Dw. Dien. R. I. P. Èttnööomi), Danöel en Jtijoerfjeiö. De afdeeling 's Gravenhage der Hollandsche Maatschappij van Latulbouv) heeft besloten tot den aankoop van het werktuig tot het melken van koeijen, dat op de Londensche wereldtentoon stelling zoozeer de aandacht heeft getrokken. Het bestaat uit een kleinen trommelop een melkemmer vastgemaakt. Op dezen trommel zijn vier kokers van caoutehouc, in welke de vier spe nen der koe worden gestoken en door deze naauw omsloten. De wanden van den trommel zijn eveneens van caoutchouc: door twee hefboomen met handvatten rekt men deze wanden uit, waar door in den trommel een luchtledig ontstaat en de melk uit den uijer in den trommel wordt geperst; door de nederwaartsehe be weging van den hefboom wordt de melk in den emmer gedre ven door eene zuigklep been, die zich daarbij opent en van zelf weder sluit, zoodra men de wanden van den trommel op nieuw uitrekt. De trommel is door een binnenwand in tweeën geschei den, zoodat men telkens bij beurten twee spenen uitrekt, even als dit bij het gewone melken geschiedt. Men zegt dat het mel ken met dit werktuig zachter en regelmatiger geschiedt dan met de hand en men er heter mede schoon kan uitmelken. De prijs wordt opgegeven 25 a 30 te zijn. Het is eene Amerikaansche uitvinding van Kerschaw en Kolvin te Philadelphia; men ver vaardigt ze ook reeds in Engeland, te Southwick bij Birming ham en te Londen worden ze verkocht bij M. C. II. Denison, 99, Chapside. gIJEREN-PRODUCTIE. Het is eene algemeen bekende waarheid, dat de arbeidende klasse hier te lande veel te weinig vleeschspijzen gebruikt; de oorzaak hiervan is niet ver te zoeken, de duurte van vleesch en spek belet dit nadrukkelijk en het kan dus niet anders dan hoogst nuttig zijn, voor dit gemis eene vergoeding te zoeken, daar het niet te wachten is, dat dit voedsel goeftkooper zal worden. In andere landen heeft men in de laatste jaren de aandacht meer bepaald gevestigd op hoeuder-eijeren, en zelfs in- rigtingen tot stand gebragt, om die meer overvloedig te ver krijgen. Daardoor alleen kan de prijs der eijeren minder wor den, want ook eijeren zijn hier het grootste deel des jaars nog duurder dan rundvleesch. Men stelt toch, dat een rund- vleesch overeenkomt met 14 of 15 eijeren, waardoor de eije ren naar de gewone prijzen geene vergoeding voor het vleesch kunnen zijn. Door eene naauwkeurige oppassing der hoenders, heeft men evenwel eene groote vermeerdering van eijeren ver kregen. Gemiddeld stelde men vroeger de eijeren-opbrengst per hoender op 100 eijeren', in eene inrigting bij Parijs heeft men door geschikte voeding reeds van de hoenders 300 eijeren 's jaars verkregen. Men heeft namelijk waargenomen, dat de hoenders ophouden of minder leggen, wanneer zij door het ruwe weder of door andere oorzaken verhinderd worden wormen en ander dierlijk voedsel te zoeken en zich met plantaardig voedsel moeten be helpen. Daartoe voert men in de daartoe bestemde inrigtingen de boenders met paardenvleeschen heeft daardoor uitkomsten verkregen, die de verwachting overtroffen, daar zij dikwerf de eijeren-opbrengst verdubbelden. Intusscben moet men zich wach ten alleen vleeschspijs te geven. Ook. in den vrijen toestand eet het hoen afwisselend plantaardig en dierlijk voedsel, zoodat men ook in den gevangen toestand het vleesch voortdurend door voort brengselen uit het plantenrijk moet afwisselen. rgcr(tj(ieii -SiamY, van den 17 tot den 24 Januarij 1863. Gehuwd Geboren Hen Y&stenCorneliad. v. Hoort de Back en Zeuntje van Liere. Overleden-. Iien \ÜdenWillem van Sprang, oud 53 jaren, man van Levina van der Visse. den 19den, Leijntje 68 jarenhuisvr. van Gerhurdus van de Velde. Jïïar&tGertgteii. ROTTERDAM, 26 Januarij 1863. TARWE, ROGGE, GERST, en PAARDENBOONEN 10 ct. Briüne BOONEN eu KANARIEZAAD 25 ct. lager. MEEKRAP redelijk geveild, vraagprijzen bijna onveranderd, stil.

Goessche Courant | 1863 | | pagina 3