Jan van Rees Zoon fEEEËl, BALANSEN en BASCULES te Z tv o liestellen hunne AD VERTENTIEN welijks waren de formaliteiten algeloopen of een vervaarlijk geraas deed in huis zich hooren. Men vernam een druk gesprek en een hevig geschreeuw. Twee vrouwen met los hangende haren stormden op eens het bureau van den ka pitein binnen. «Monster!" riep de eene,# gaat ge nu uw bruiloftskleed te St. Louis bestellen?" «Ellendeling I" schreeuwde de andere, «en ik, die dacht, dat hij de presenten ging koopen welke hij voor ons huwelijk beloofd heelt." Op dit rumoer kwam de kapitein binnen en op zijne interpellatie verklaarde de conscrit, dat hij niet van plan was te trou wen en daarom dienst genomen had Wat zij ook tegen spartelden, de dames moesten onverrigter zake vertrekken. DU1TSCHLAND. De rijksraad worlt den 20 dezer tot in mei e. k. verdaagd. De provinciale landdagen zullen gedurende drie maanden van januari] lot hel einde van maart zitting houden. Het bevestigt zich, dat eene amnestie voor de politieke misdrijven en drukpersovertredingen in al de duitsch-slavonische kroonlanden, op 24 dec., den verjaardag der keizerin, zal worden uitgevaardigd. Volgens den Indicaleur van Dresden zouden de fotografen te Dresden een middel gevonden hebben om in dezen, anders stillen tijdhunne ateliers ruim bezocht te zien en zich daardoor overvloed van weik te bezorgen. Men leest in dat blad de navolgende advertentie «Een rijke celibatair, die uit gebreide goederen bezit, den ganschen zomer reist en des winters achtereenvolgens te DresdenWeenen en Berlijn de drie schoonste hoofdsteden van Duitschland vertoeft, doet eene huwelijksaanvrage Hij verlangt van zijne aanslaande slechts veel genegenheid en eene voorname houding, zon der te letten op schoonheid of jeugd, en zich ook niet angst vallig bekreunende over haar vroeger leven. Hij bedingt daarenboven dat tedere schoone die zich wil aanmelden zich zou doen fotograferen in het eenvoudigste gewaad en haar portret daarna aan hem opzenden: hij zou dan zeer spoe dig antwoorden, daar hij binnen eenige weken gehuwd wilde zijn." Deze aankondiging bezorgde spoedig eene groote drukte aan de fotografen, die anders op dezen tijd it. Dresden wei nig te doen hebben. In alle werkplaatsen verdrongen de eenvoudig gekleede meisjes elkaaren er was bijna geen jeugdige schoone die haar portret niet liet vervaardigen. Uit Berlijn werd onlangs gemeld dat zich aldaar op dit oogenblik zeven slagers in paardenvleesch bevinden, die in de eerste tien maanden dezes jaars 750 paarden hebben geslagt. Geen enkel paard mag echter in deze slagerijen worden gedood voor dat een door de policie aangestelden veearts omtrent den gezonden toestand van hel dier een certificaat beeft afgegeven. Men melt uit Bocholt het volgendeEen jong man, die tot koopman te Wezel werd opgeleid, vervoegde zich voor eenige dagen ten huize van den aldaar gevestigden luit -kol. der rijdende artillerie Sanger en verzocht hem, vergunning om als vrijwilliger bij de artillerie in dienst te treden. Nadat de luit-kol. met de aanleidende oorzaak van het verzoek was bekend geworden, deed hij den jongen man de volgende vraag: Welke zijn uwe gevoelens? «Mijne pligten stipt te betrachten en een goed artillerist te worden." «Neen d>t meen ik niet, ik bedoel uwe staatkundige gevoelens. Behoort uw vader tot de liberale partij!" «Dat weet ik niet." «Welnu ga naar huis, vraag uw vader of hij met hart en ziel een prnis is en tot de goede partij in den lande behoort en derhalve met een liberaal isbrengt gij mij dat ten antwoord, dan kunt gij hier in dienst treden, anders niet ENGELAND. Volgens het verschenen adresboek voor 1863 dat 2574 bladz. bevat, had Londen in 1861 2,803,034 in woners. Het aantal bewoonde huizen was geklommen tol 362,890. Onder de officiële opgaven der sterfgevallen gedu rende de laatste week komen er vier voor, die door den honger werden veroorzaakt. Dit geeft Daily News aanlei ding lot eene bittere beschouwing. «In weerwil van onze zoo hoog geroemde armenverzorging zegt dit blad en in weerwil van de enorme particuliere weldadigheid sterven te Londen meer menschen letterlijk van honger dan in eenige andere stad ter wereld. Dit zijn de be schaamde armen. Terwijl de nood in Lancashire ten toppunt was, telden wij te Londen 15 zoodanige gevallen, waarvan de dagbladen gewaagden. Van hoe velen echter wordt niet eens melding gemaakt I Hoe velen worden begraven, waarbij de geneesheer op het overlijdens-attest het leelijke woord «van honger» door den een of anderen fijnen kunstterm uit zijn geneeskundig woordenboek heeft vervangen!» Naar aanleiding van de voortdurende onveiligheid door inbraken diefstallen en aanrandingen van personenwordt in onze dagbladen steeds aangedrongen op verbetering van het bestaande strafstelsel. Onder de maatregelen, welke daarbij van verschillende kanten worden aangegrepen, be- hooren: invoering van het iersche gevangenisslelsel ook in Engelandherstelling der deportatie naar straf-kolonien wederinvoering der geesselslraf. Het ministeriële avondblad keurt al deze maatregelen goed, en doet opmerken, dat zij gezamenlijk zeer goed bestaanbaar zijn In de aanstaande parlements-zitling zal deze zaak gewis behandeld worden. Het aantal schepen met katoenladingendie thans van Indie naar Engeland op weg zijn, bedraagt 104 bodems, met eene gezamenlijke lading van 245,533 balen. Dezer dagen werden de visschers op de zuidkust van Engeland ten zeerste verrast op het zien eener groole wolk, die naar het strand dreef, niettegenstaande in den barometer geenerlei beweging was waar te nemen. Weldra bleek het echter, dat de wolk niets ami:rs was dan milliocnen levende vlinders, doch die eenige oogenblikkcn nadat zij den grond hadden geraakt stierven. Tot nog toe heeft men dit me Ic- reologisch verschijnsel niet kunnen verklaren. Omtrent een onheil in de kolenmijn bij Barnaley wordt hel volgende medegedeeld De uitwerking der herhaalde uitbarstingen is natuurlijk van dien aard geweest, dat de middelen ter luchtverversching in de mijn bijna geheel zijn vernield. De deuren en afsluitingen en bijna elk gedeelte der mijn zijn ontredderd en de lucht stroom, die aldus niet langer gedwongen werd om de geheele mijn te doorloopen, werd alleen in den regtstreekschen mijngang van de eene schacht lot de andere waarge nomen. De verschillende afdeelingen der mijn werden op die wijze verzamelplaatsen van ontplofbaar gas. Toen de derde uitbarsting had plaats gegrepen werd er aan den rand der mijn beraadslaagd en daar de schacht niet geleden had, boden zich eenige personen als vrijwilligers aan om nogmaals af te dalen, ten einde te trachten de slagtoffers te genaken. De pogingen om in de werkgangen door te dringen bleven echter vruchteloos en hoe langer men in de mijn vertoefde, des te geringer werd de ruimte, waar men niet door het vuur en den dusgenaamden nadamp werd geteisterd. In het einde werd bevolen, dal niemand meer in de mijn mogt afdalen. Zij die getracht hadden de ver misten op te sporen kwamen nu weder boven voor een gedeelte ernstig lijdende aan de gevolgen van het vuur en den stikdamp. Daar men bevreesd was voor nog grootere ongelukken, wanneer men de ontwikkeling van het gas in de mijngangen ongehinderd liet voortgaanwerd na lang overleg besloten, die geheel onder water te zetten. De maatregelen om de mijnen met water Ie vullen, waren volgens de jongste berigten nog niet afgeloopenintusschen was het een hartverscheurend tooneel de smeekingen aan te hooren van de weduwen en weezen der slagtoffers om nog eene laatste poging te wagen, ten einde althans de lijken terug te vinden, hetwelk, meende men, nog eenigen troost zou verschaffen bij zoo veel smart. Die beden konden echter niet verhoord worden en zelfs ismet het oog op de heerschende opgewondenheidde noodige pohciemagt op de plaats des onheils vereenigd om de onvoorzigtigon te keer te gaandie zich nog in de mijn mogten willen wagen. ITALIË. Het officieel orgaan bevat hel koninklijk besluit van 8 dezer betreffende de zamenstelling van het ministerie. Bij dit besluit is Farini benoemd tot president; voorts Pasolmi, builenl. zaken; Peruzzi, binnenl. zaken; Pisanelli, justitie; Minghetli, financien; Delia Revereoorlog; Piccimarine en Menabrea, openbare werken. Tevens is het parlement tegen donderdag bijeengeroepen. In de zitting der kamer van afgevaardigden waren den 11 dezer al de nieuwe ministers tegenwoordig. De heer Farini heeft het programma van het nieuwe kabinet voor gelezen hetwelk met toejuiching is ontvangen De minister van financien heeft het voorloopig budget ingediend. In het genoemd rcgerings-prografnma wordt o. a. gezegd, dat de regering, in het onwrikbaar vertrouwen op het tot stand komen der eenheid van Italië zich zal onthouden van beloften, die wel eens niet onmiddelijk zouden kunnen vervuld worden, dat zij den loop der gebeurtenissen hoopt af te wachten zonder illussie en zonder ontmoediging. BELGIE. De Indépendance verklaart te kunnen mededeelen, dat de onderhandelingen tusschen Belgie en Engeland, over den afkoop van den Scheldetol, op zeer gunstigen voet staan, en waarschijnlijk weldra tot een resultaat zullen leiden naardien beide regeringen het thans omtrent grondslagen der aan te gane schikking eens zijn. Men meldt dat de koning sedert acht dagen weder hevige pijn gevoeltdie hem zelfs belet te zitten. Men schijnt geen hoop te hebben dat hij nog lang in het leven zal blijven Hij is nog altijd voornemensom na den 1 januirij naar het buitenland te gaan; het is echter de vraag, of hij de vermoeijenissen der reis zal kunnen doorstaan. UEFEA1CIHIOL. Het BESTUUR der OEFENSCHOOL voor AANKOMENDE ONDERWIJZERS te GOES, noodigt bij deze alle JONGE LIEDEN tusschen de 14 en 1 8 jaren oud, die de lessen der oefenschool wenschen bij te wonen uitzich daartoe op Zaturdag den 3den Januarij 1863 des voormiddags ten half twaalf ure in persoon aan te melden bij den School-opziener in het 4° District van Zeeland en wel in het schoollokaal van den heer W. Swart te Goes Namens het voornoemd Bestuur J. H. de LAAT de KANTER. De Pillen van Holloway. Krampwinderigheid hardlijvigheid Kr zijn zooveel lieden, die aan deze ongemakken lijden, dat eene beschrij ving hiervan onnoodig is; maar met dankbaarheid zullen de pillen van Holloway aanbevolen worden door allen, die ze in dergelijke gevallen gebruikt hebben. Kr is geen ge neesmiddel, dat zoo spoedig eene ontstelde maag of een traag werkende lever in orde brengt Geen ander genees middel zal zoo doelmatig en gezond de spijsvertering be werken; zoodal er kramp noch winderigheid of hardlijvig heid kan ontstaan, en is men daarmede reeds behebt, cian zijn zij spoedig verdwenen. De magt van deze pillen in hel genezen van maagpijn, hoofdpijn, gal, diarrhé buikloop enz. grenst aan hel wonderbare Zij brengen ongevoelig be terschap aan en veranderen het geheele gestel ten goede. Doosjes pillen h f0,80, f 1,85, f3,—, f6,75, f 13,50, f20,50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,—, f 7,05, f 13,85, f 20,95. zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij G Verhaart te Prinsland, J. P. Verlinden te Bergen-op-Zoom, dhr. J. Straalman, 'noofd-dépólhouder te 's Bosch, alsmede te Londen. Strant 244, en te New Vork 5 Macden lane Hollovvay's eta blissementen. Men vraagt ten spoedigste eer.e fatsoenlijke ffiijff BURGERWONING TE HUUR, op een der voornaamste dorpen van Zuid-Beveland. Adres met de noodige inlichtingen, per franco brief, can J. Van der Baan te Zaamslag. D e alom bekende G. BECKER'S worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de fabrikanten BECKER BUD DING H te ARNHEM Zij zijn door hare gevoeligheid het voordeeligst voor den gebruiker. 249e STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000,— en daarboven. 5e klasse. 8e lijst. N°. 2628, 4855, 5091 en 12537, ieder f 1000,- DESTAD GOES van coas op Rotterdam en tusschen liggende plaatsen vice versa. DECEMBER. van GOES van ROTTERDAM. Donderdag 18's morg. 9,.[Woensdag 17'sinorg 5,— Maandag '22 4,30 IZaturdag 20 o 6, \3er Sckgraaf. Marktherig ten. ROTTERDAM, 15 December 1862. Tarwe en IIaver 16 ct. Gerst en Paardenboonen 20 et. Erwten en Kanariezaad 25 ct. witte Boonen. 50 ct. lager. Meekrap, onveranderd met goeden omzet. AMSTERDAM, 15 December 1862. Granen onveranderd. Koolzaad X 85. Metallieken 5 en dito 2' 2 57:,/lfi 29'/8. zilveren en nationalen 77'g64 '/g. AVIGNON, 10 December 1862. Meekrap. Rosé wortel fr. 33 a 35; Talud fr. 38 a 40; Napcl- scJie Alizari 18-m fr. 38,50 dito 30''m fr. 40, gemalen rosé fr. 43 a 45palud fr. 48 a 50. De prijzen zijn steeds zeer vast, maar er was iets minder vraag. uitmuntende dooi' kracht, geur en waterhoudend- heidin verzegelde pakjes van 12 '/2 en 5 ons, voor zien van hunnen stempelprijs cn nummerverkrijgbaar voor ZEELANDbij G. M. LE COINTRE, Tnrfkaai D. n°. 22 GOES. C. BAL JCz.St. Domusstraat D. n°. 246 Zierikzee. (Korte Noordstraat E. 6, j W. H. BAL, Langen Delft B. 125, Middelburg. Kromme Weele L. 27, alwaar prijscouranten te bekomen zijn. Dü BARRY'S REVALEIVTA ARABICA. Met genoegen kan ik UEd. berigten, dat de REVALENTA hier steeds met het beste gevolg wordt gebruikt. Door vele personen ontving ik daarvan de mondelinge verzeke ring. Zoo heeft onder anderen een onzer stadgenooten de timmerman FREDER1K. WESTERVELD mij vrijheid ge geven onze medemenschen attent te maken, dat hij door hel gebruik van eenige busjes van eene hardnekkige maag kwaal genezen is, en hierin een middel in Gods hand ziet voor de lijdende menschheid. Pubmgrund, Mei 1862. S J. VEEN. De volmaaksle gezondheid, kracht en nieuwen levenslust hergeeft de fóeoalcntA 7HVK1 vrw hoofv,PÜn slÜm> zuur, maagpijn. Zil Ll IV IlllXtJ, galziekten, aamborstigheid, hoest, verstoppingen, diarrhaea, slechte spijsvertering, oprispingen, spanning op de maag en eene menigte andere ziekten ge neest DU BARRY'S REVALENTA spoedig en met wei nig kosten. Als voeding voor kleine kinderen is zij ook bijzonder aan te bevelen en verdient de voorkeur boven de voeding met melk. Zij verteert ligt, verzuurt niet, geeft veel voedsel cn gezonde sappen. Zieken kunnen geen beter dieet houden dan zich bij dc REVALENTA te hepalen, die op verschil lende wijze zeer smakelijk gereed kan gemaakt worden. Er zijn vele nagemaakte soorten. Echt is dc Revalcnta van de heeren Barrv du Barry en Co alleen te verkrijgen in hel Verkoophuis of zijne dépots, in bussen van 87'4 cents f2, f 3,SO, f8, f 16. Men lette er vooral op, dat iedere bus, tot waarborg der echlhcid door »F. von Windheim en C". Verkoophuis" geteckend is. AMSTERDAM, VERKOOPHUIS Goes, J. P. van der Does Lzn voorheen wed. C Vreeke Bergen-op-Zoom, I). Pouwels Middelburg, C. J Kruisse. Oostburg, wed. P. J. Geelhoed Sluis, gez Janssen. Vlissingen, A. M. Kalb- fleisch en in de bekende dépots in dc andere steden. VERKOOPIVG van ongeveer 150 extra zware CANADA BOOMEN, zeer geschikt voor werkhout, aan den Mooldijk onder 's Heer Hendriks/anderen, op Vrijdag 2 Januarij 1883, 's morgens 10 ure. DERDE VOOBLEZING van S. PICCARDT over Zeeuwsehe Geschiedenis en Letterkunde, op D1NGSDAG 16 DECEMBER 1862, des avonds ten half acht ure in de Concertzaal. Bij dc uitgevers dezer zullen bewijzen van toegang ver krijgbaar zijn. GOES. - - Drukkerij van F. KLEEUWLNS en ZOON.

Goessche Courant | 1862 | | pagina 2