3iarktberigten. ADVERTRITIEN, Op Donderdag den 4 December 1862, De Zalf' van Holloway. gemeente Oud-Vossemeer. UIT BE HAND TE KOOP: UIT BE IIANB TE KOOP: UIT DE HAND TE KOOP: COCJOëZK KP. Uit Groningen wordtdd. 1G dezergemeldIn liet concerthuis heeft de druk besproken eerste vergadering van het GoniaWt-comilé plaats gehad. Hel is er hevig toe gegaan. Er werd slechts verhandeld en wel over de politiek van keizer Napoleon tegenover Italië en de toestand van Rome werd geschetst van af Karei den Groolen, vooral in opzigt van 's pausen wereldïijke magt Vele nieuwe loden traden toe. Ook is er een Garibaldi-fonds opgerigl Hoe de zucht tot loterij-spel velen vervoert, blijkt nu op nieuw uit hel geval van een boer te Bellingwolde, die voor 3500,aan loterijbriefjes heeft besleed en voor deze som zijne boerenplaats lot hypothecair onderpand gaf. BUÏTENLANDSCHE BERIGTEN. ENGELAND*. De Times zegt, dat prins Alfred, ecne eventuele ver kiezing tot souverein van Griekenland niet kan aannemen, omdat Engeland alsdan zou hebben Ie kiezen lusschcn de handhaving der integriteit van Turkije en do taak van prins Alfred, om eenige turksche provinciën voor Griekenland te verkrijgen. Over het algemeen zou de verkiezing van oen Russischen, Engelschen of Franschen prins bezwaren opleveren. Jl. zalurdag hebben 16 personen door eene g.is ontploffing in eene steenkolenmijn het leven verloren. Men verneemt dat in de rivier Vordinho in Brazilië voor korten tijd een diamant is gevonden, welke de groole Ster van het Zuiden in 1853 gevonden Tmalen overtreft lie nieuwe kolosale diamant heeft de benaming verkregen van Pedro II. De Ster van het Zuiden woog ruim 255 V2 "karaat; thans geslepen zijnde, heeft hij een gewigt van 125'/2 karaat. FRANKRIJK. Er blijven steeds geruchten loopen omtrent ontdekte complotten tegen het leven van keizer Napoleon. Men leest nu dat onderscheidene helsche werktuigen ontdekt zijn waarvan een verborgen wasin do eereboog welke de keizerlijke stoet bij gelegenheid der inwijding van den boulevard du Prince Eugène zou doorrijden. De Patrie beweert dat de tegenwoordige agitatie in Griekenland de aandacht van Europa verdient. Volgens de vorige verklaringen van Engeland Frankrijk en Rusland hebben deze drie mogendheden besloten, de bepalingen van het tractaat van 1832 stipt na te komen Engeland alleen schijnt die vergeten te hebben. La France zegt, dat de candidatuur van prins Alfred eene groole sensatie te St. Petersburg gemaakt heeft. De pruisische regering heeft besloten dat zij ten deze niets zal ondernemen zonder zich vooraf met Frankrijk verslaan te hebben. De kogel is gelukkig uit de wond van Garibaldi gehaaid, dat voornamelijk te danken is aan de bekwaam heid van dr. Nélaton, Vier der parijsche bladen zijn op dën gelukkigen inval gekomen, om door een algemeen hul deblijk den dank van Frankrijk eri'van alle menschenvrienden aan dien kundigen heelmeester te betuigen Le Temps la Presse, I' Opinion Nationale en ie Siècle hebben eene inschrijving geopend, om dr. Nélaton een gouden snuifdoos aan te bieden versierd met het portret van Garibaldi. Ook het Journal des Débats had men uitgenoodigd, om aan deze inschrijving deelt te nemen, maar de eigenaars van dit blad waren hiertoe echter niet gezind Binnen kort zal le Parijs een proces worden behandeld, waartoe eigenlijk de aanwezigheid van koning Salomo noodig zou wezen. Eene min ontving, acht maanden geleden, een kind uit handen eener dienstbode, die beweerde ei moeder van te wezen. Thans wordt het kind door eene dame van zekeren rang opgeëischtdie van hare zijde verklaart het ter wereld gebragt te hebben en die inderdaad juist op hetzelfde tijdstip beviel, doch wier eischen vooreerst duur de min bestreden worden en anderdeels nog il verdenking moeten wekkendaar door dit proces tegelijk de kwestie wegens eene niet onaanzienlijke erfenis zal worden opgelost. De letterzetters, voor welke de advocaat llerryer heeft gepleit, zullen uit dankbaarheid voor zijne geheel bo- langlooze hulp eene prachtige editie van de wei ken van Bossuet maken. Er zal daarvan slechts één exemplaar wor den getrokken, dat zij den beroemden advocaat zullen aan bieden; daarna zal de vorm worden gedistribueerd Dat vrouwen de wereld regeren, blijkt weèr zonne klaar uit de tegenwoordige gebeurtenissen in Griekenland. De hand eener dame, Galliope Papalix Opulos heeft hel geheele net der omwenteling gesponnen Haar huis te Nau- plier was de voornaamste plaats van bijeenkomst der mis noegden onder het bestuur van koning Otlo. In hare salons kwamen de aanzienlijksten des lands bijeen; met alle greote mannen van Griekenland stond zij in briefwisseling en klui sterde door talent en welsprekendheid velen aan dc zaak die zij bezworen had de onllrooning van koning Otlo Wie zal nu nog de eenvoudige mannenbroek durven ver dedigen tegen de gracieuse crinoline, die als kenmerk barer magt hare breede plooijen in steeds verderen omvang om- zwiert. Men zal als er in liet vervolg sprake is van een bijzonder krachtig man, eenvoudig kunnen zeggenhij steekt en hoepelrok. ^Dc bakker Michael Andronoff, in de wijk Soucliens- Moskou, miste van tijd tot lijd het geld dal hij in zijne geldlade in den winkel achterliet ln dc l dief te snappen, liet hij een zijner knechts in den winkel achter, terwijl hij zelf in een naburig vertrek waakte. Zoo gelukte het eindelijk den dief te betrappen, en wie was het nu? Forll Kollikoffonder-inspecteur van policie in de wijk. In tegenwoordigheid van getuigen werd hij in hech tenis genomen. Men rond bij hem allerlei valsche sleutels en instrumenten. Daar de policie dit feit voor haar bc- Icedigend achtte, zoo is de schuldige in stilte weggejaagd. In de omstreken van Castres is de sneeuw reeds tot 6 ft 7 el opgehoopt De communicatie is daardoor zeer belemmerd BELGIE. Zekere heer Malaise, te helles, heeft het volgende rekest aan den koning der Belgen gerigt; «Sire! in te genstelling met vele heden, die u verlof komen vragen om hun naam door toevoeging van het woordje «van" te ver lengen, kom ik, die niets gelijk een ander doe, U. M ver gunning vragen, om de eerste letter van mijn naam Malaise ongemak, bekrompenheid) weg te laten, u verzoekende, Sire, wel te willen maken, dat het overblijvende (d l'aise, gegoed) voorlaan eene waarheid voor mij zijeven als het geheele woord liet tot dusver voor mij was." Te Kortrijk woont een grijsaard van 80 jaren, blee- ker van beroep, die vader, grootvader en overgrootvader is van 167 personen. Hij is vier malen gehuwd geweest en heeft 35 kinderen uit die huwelijken MENGELING. Een liefhebber van cijferen heeft berekend dat op den ganschen aardbol in elk etmaal 150,000 nuttelooze kannon- schoten gelost worden bij salulensoldaatjesspelen enz. Elk schot gemiddeld op 3,gerekend, vervliegt er dagelijks 450,000 en jaarlijkse!) ruim 136 millioen gulden in rook, waarvan niemand nut heeft. In een der dagbladen leest men de volgende bijzonder heid over het huwelijk bij het interessante volk der Balan- len, die aan de oevers der Dassmance, op de westkust van Afrika leven: «Wanneer een Balant eene vrouw neemt, geeft hij haar ééne japon. Het huwelijk kan niet ontbon den worden, zoolang die eenige japon niet versleten is. Zoolang mevrouw over mijnheer tevreden is wacht zij zich wel de japon te wasschen, opdat die niet verslijt. Is zij niet met hem le vreden, dan gaat zij die dagelijks aan de bekoorlijke oevers der Casamance wasschen en spoelenzij stampt en wringt ze uit en hangt ze op de doornstruiken te droogen, tot dat er slechts flarden overblijven en zij we der vrij is. Een vreemdeling ziet dadelijk, welke de goede huwelijken zijnde vuilste japon kenmerkt de gelukkigste vrouw; de schoonste japonnen worden gedragen door de onbegrepenen." Wat konden wij nog veel van de Balan ten, die wij voor kabinalen uilmaken, leerenen wat diepe menschen-, althans vrouwenkennis ligt er niet in dat ver nuftig denkbeeld van een nieuwen man voor eene nieuwe japon. GOES, 25 November 1862. Tarwe 1862 8,75 f 9Ca f 9,40 Rogge 6*5/C3 Winter Gerst 5,a 5,40 Zomer Dito f 5,a 5,25 Haver 310 50 Groene Erwten 7 20/.,0- Paardenboonen 6'24/50. Meekrap. Racine f 16if0 a 163/^. Onberoofde20,00 a/20'/2. BOTEB 1,10 1,15 a 1,20 bet Ned. <E. EIJEBEN (kippen) 3,20 a 3,60 de 100 stuks. AMSTEBDAM, 26 November 1862. Tarwe als voren. Rogge onveranderd. Gerst in een doen. Kool zaad 83. Raapolie vlieg, 47'/4 Va» °P 6/w./48'/2. Lijnolie vlieg, 43 ''2 op 6 w. 443/4. GRONINGEN, 25 November 1862. Door de vrij streng ingevallen vorst, is dc scheepvaart hier reeds geheel gestremd, de omzet aan de graanmarkt beteckende weinig, door benoodigden is ruim de vorige prijzen besteed. LONDEN, 26 November 1862. Tarwe vast. Haver gevraagd. HAMBURG, 25 November 1862. Tarwe vast. Rogge onveranderd. AVIGNON, 22 November 1862. Meekrap. Rosé wortel fr. 32 a 34. Palud fr. 37 a 39. Napel- sc/ie Alizari 18/mfr. 36,50 a 37; dito 30/m fr. 38 a 39, nominale prijzen, gemalen Rosé fr. 43 a 45. Palud fr. 48 a 50. Dc vraag is zeer geanimeerd en de prijzen hebben eene neiging tot verbooging, zoo door den geringen voorraad, als dc terughoudenhcid der houders. Tarwcn brood BROODPRIJZEN. naar de vroegere zetting. 15 ct. jMasteluin brood Tarwen Krop brood 13 jBogge brood. 12 ct. t I des morgens ten 10 uren, zal men san de Hofstede bewoond door J KOEMANin den lleerenpolder te Wolphaarsdijk ten overstaan van den Notaris F. P. LENSHOEKpubliek presenteren le verkoopen 79 stuks zware OLMEN BOOMENzeer geschikt voor werkliout. Deze wonderbare zalf iieeft eene tooverachtige kracht om alle soort van zwberen en huiduislag te verdrijven. Wanneer dezelve over de huid gewreven wordt, doordringt en zuivert zij iedere opeenhooping van kwade stof en werkt heilzaam op al de inwendige organen Zij is een onschat baar middel tegen alle puistenbrandwonden en schurft achtige ziekten, en ook tegen dc verschillende soorten van huiduitslag, waaraan dc kinderen onderhevig zijn De zalf van Holloway brengt altijd ccnc volmaakte genezing le weeg. Wanneer men er de aangedane deelen mede insmeert, wor den er de zweren, kliergezwellen en huidziekten door er- dreven, en zij is het beste middel tegen keelontsteking Bij open beenen, verouderde wonden, schurflachtigcn cn scor- butieken uitslag, zal de verzachtende en heilaanbrengende zalf van Holloway spoedig genezing bewerkenzonder de zenuwen te ontstellen, het gestel le verzwakken noch eenig gevaar te veroorzaken. Doosjes pillen a f0,80, f 1,85, f3.—, f6,75, f13,50, f20,50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,—, f 7,05, f 13,S5, f 20,95. zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij G Verhaart te Prinsland, J. P. Verlinden te Bergen-op-Zoom, dhr J Straatman, hoofd-dépóthouder te 's Bosch, alsmede tc Londen. Slrant 244, en le New Vork 5 Macden lane llullowny's eta blissementen. HOILLAItE POLDEII, TE PACHTEN voor den tijd van veertien achtereenvolgende jarendrie kapitale HOFSTEIDEIST van ruim 80, 90 en 100 bunders groot, in den Hollare polder gemeente Oud- Vossemeer eiland Tholen. Nadere informatien te bekomen bij den Rentmeester der Ambachtsheerlijkheid van Vossemeer en Vrijberghe, Jonkheer F. C. DE CASEMBROOT te Tholen, hij wien dc voor waarden van verpachting ter lezing liggen van af Maandag den 1 December lot en met Woensdag den 30 December aanstaandedagelijks (zon- en feestdagen uitgezonderd) van des morgens 9 tot des namiddags een uur. Zullende gezegde voorwaarden almede ter lezing leggen gedurende die dagen op de Hofstede in den Hollare polder bij den Opzigler POLDERMAN en des Maandags, Dingsdags en Donderdags van iedere week van des morgens tien lot twaalf ure bij den Heer Mr, BEC1US te Middelburg Een Hoeftje, groot 1 O gemeten BOUW- Sif'4'j'SS on Weiland.waarhij 10 a ft genieten PACHT naar der verpachters goeddunken kan volgen. Te aanvaarden met Maart 1863. Te bevragen bij L. MEI JAARD Yersekendam. Brieven franco Een Warmoezeniers-Hof met Woon huis en verdere Gebouwenbenevens twee Woonhuizenalle staande op den Molendijk alhier. Te bevragen hij den eigenaar JAN PROS en ten kantore van den Notaris A. SMALLEGANGE te Goes. Eene Arresledegeschikt voor twee paarden tnet tuigen waaraan meer dan 100 helder klinkende metalen bellen. Te bevragen bij A. BHUGGEMAN te Heinkenszand. Deze ZEEP schuimt sterk reinigi oogenblikkelijk, ont neemt alle scherpte aan de huid maakt haar zacht en blank en geeft haar een jeugdig frïsschen lint. Men koopt een groot stuk voor to cent. Bij het wasschen van gekleurde goederen cn zijden en wollen stoffen doet zij van eene zuiverder en minder scherpe loog bereid de kleuren minder aan en maakt de wol niet hard Zij onderscheidt zich bovendien van do nage maakte soorten door hare wille en doorschijnende kleur door droogte en hardheid in het gevoel De nagemaakte gelijken in kleur en gevoel veel op eene vetkaars. De goede echte soort van het VERKOOPHUIS heeft den naam H Kerckhoff zoowel op de zeep als op het éliquet. Eliquetlen en stempel heeft men inlusschen nagemaakt, met uitzondering van den naam «H. Kerckhoff," welken men ter misleiding van het publiek in de nagenoeg gelijk luidende «II. Nbuhoff" veranderde. Onder dezen stempel nu verkoopt thans een hekend knoeijer zijn namaaksel. Wij verzoeken de depóthouders instanlelijk hunne kalanten op deze bijzonderheden opmerkzaam te maken. Het PERSISCH INSECTENPOEDER doodt oogen blikkelijk Weegluizen, Vlooijen, Mollen, Bladluizen, Mieren en alle andere ongedierten Wij verkoopen hel in zakjes voor 50 cents. PORT MA N'SCH E POLITOER of WRIJF IV AS met gebruiksaanwijzing. Hel fleschjc kost 15 cent Hel gunstig bekende SCHUMACHER S POETSPOEDER dal hel spoedigst en op de gemakkelijkste wijze het metaal schoonmaakt is weder voorhanden, BKABaXPERS STIJFSELGLANS doet het ijzer glad en gemakkelijk over het goed hcenloopen en het goed krijgt eenen mooijen glans. Een zakje kost 13 cents De nieuwe MINERALE LIJM is kleurloos, doorschijnend als glas cn hecht het gebroken voorwerphetzij van Por- celein Glas, HoutMarmer IJzer of ander Metaal zoo stevig aan elkander, dat hel eer op eene andere plaats, dan op dc gelijmde breken zal. Een fleschjc kost 30 cents Het VLEKKENWATER neemt alle mogelijke vetvlekken weg uit Zijden Wollen en andere Slofien zonder de kleuren in hel minst te veranderen. Prijs per flacon 40 cents, groote flesch f 1, AMSTERDAM, VERKQOPHUIS Goes, J. P. van der Does Lzn voorheen wed. C. Vreeke. Bergcn-op-Zoom, D. Pouwels. Middelburg, C. J. Kruisse. Ooslburg, wed. P. J. Geelhoed. Sluis, gez Janssen. Vlissingen, AM. Kalbfleisch en in dc bekende depots in de andere steden. GOES, Drukkerij van F KLEEUWENS en ZOON

Goessche Courant | 1862 | | pagina 2