JS? IN*. 10 Jaargang. Maandag 17 November. BEKENDMAKING- PUBLICATIE. 1863. O -~v De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is f 1,75, franco per post f 1,90. Gewone advertentiën worden a 20 ct. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten van 1-6 regels a f 1,80 behalve het zegelregt. Dg inzending van advertentiën moet geschieden vóór drie uren des namiddags. c.{ PLAATSELIJK BESTUUR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen [lat de commissie tot de (Economische spijsuitdeeling bestaande uit de heeren: J. W. van KERKWIJK 'president I F S. A. KNITEL. \oor wgk A. VERVENNE Vi. Dr. L c de PEVAL. H M. J. HARINCK. J. KOOMAN. M. J de JONGH. t P. JOHANNISSEN. U' j J. MULDER Mr. P. J. A. van DAM, secretaris en thesaurier, hare hoogst nuttige werkzaamheden, tegen den volgenden winter weder zal aanvangen, en dat dezelve aan de huizen der ingezetenen biljetten heeft doen rondbrengen, op welke inschrijvingen tot instandhouding van deze weldadige inrigling worden verzocht. De heilzame strekking van deze instellingvoornamelijk door Je ruime deelneming en ondersleuning der ingezetenen opgerigt en gedurende vele jaren staande gehoudenis Ic algemeen bekend en in de vorige winters gebleken om niet op dezelve als een krachtig middel van voorziening tegen nijpend gebrek het oog te vestigen Een ieder zal toch ovciiuigd zijn, dat de uitdeeling van eene verwarmende en voedzame SOEP, gedurende den ophanden zijnden wintervoor de armen eene onmis bare behoefte is. Burgemeester en wethouders gevoelen zich daarom gedron gen de ingezetenen op nieuw tot ruime giften op te wekken, en dezelvcn tevens met allen ernst aan te manen, om geene handreiking aan bedelaars te doen, als zijnde een verderfelijk middel om de luiheid te voeden en de zorgeloosheid bij de behoeftige klasse te bevorderen. En opdat deze algemeen bekend worde zal daaraan op d3 gewone wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 15 november 1862. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P BLAAUBEËN. De Secretaiis, H. C PILAAR Herinneren bij deze de belanghebbenden aan bovenstaande bepalingen, met uilnoodiging om hunne verpl.gLingen te dien aanzien onverwijld na te komen; met bepalingdat op de voormelde waterleidingen sprinkenslooten en gruppen schouwing zal worden gehouden op maandag den 1 de cember 1862 en van alle bevonden overtredingen proces verbaal opgemaakt, en verder gehandeld overeenkomstig art 87 van het aangehaalde reglement. Gedaan te Goes, den 15 November 1862. Burgemeester eri wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN De secretaris II. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dezer GEMEEi\vtÈ j Gezien de artikelen 31 32, 33 en 88 van h'éV re glement op het beheer en onderhoud en de policie der buurtwegen en voetpaden in de provincie' Zeeland, gearres teerd den 6 julij 1838 en goedgekeurd bij Z M besluit van den 4 augustus *838, no. 106, aldus luidende: Art. 3). Alle waterleidingen, sprinken, slooten en gruppen, gelegen ter wederzijde der wegen, moeten behoorlijk schoon gemaakt en van alle ruigten en andere beletselen gezuiverd worden, ten einde het water daardoor zónder verhindering kunne afloopen. Art 32. In de voormelde waterleidingen, sprinken, slooten en gruppen, loopende langs de wegen, mogen geene dammen gelegd worden dan met schriftelijke toestemming van het plaatselijk bestuuraan hetwelk hel opzigt over de wegen is opgedragen, en alleen onder voorwaarde dat dezelve zullen moeten voorzien zijn en blijven van duikers en heulen of buizen, hebbende zoodanige bij iedere concessie duidelijk te bepalene hoogte en breedte, als noodig is om de afloozing van het water niet te belemmeren; blijvende echtervoor zoo veel de algemeene waterloozingen aangaat, het regt der polderbesturen onverkort, met welke de plaatselijke besturen ten deze steeds ;n overleg zullen moeien tre :cn. Art. 33 De thans aanwezige dammen of andere beletselen, moeten binnen één jaar na de afkondiging V3n dit reglement, wanneer de bevoegde autoriteiten zulks noodig achten, van duikers, heulen of buizen voorzien worden, ten ware de belanghebbenden mogten verkiezen dezelve te amoveren Art. 88 De overtredingen en verzuimen zullen gestraft worden als volgt Die van artikel 21 32, 33 enz. met eene boete van f 25,of drie dagen gevangenis. Die enz. Die van art enz. 31 met f 0,05 per strek kende el, welke bij de schouwing niet in behoorlijken staat worden bevonden met dien verstandedat de boete niet minder dan f 0,50 noch hooger dan 5,— voor een en hetzelfde vak wegs zal mogen zijn, enz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen ter kennis van een ieder die het aangaat: Dat de, bij het plan tot aflossing der gevestigde schuld derzellde gemeente, vastgesteld bij besluit van den gemeente raad van den 11 april 1853, bepaalde en bij publicatie van den A October jl. aangekondigde openbare uilluUng ter bepaling, welke der aangegevene obligatien, in dit jaar lot de aflossing zullen geregligd zijn, beden ten raadhuize beeft plaats gehad, en de volgende nummers zijn uitgeloot: N°. 327, groot f 600,a 21/a pCt, restant vorig jaar. 71, - 600,-, - 2V2 363, - 186.67», -3 287, - 900,—, - 3 203, - 600, -, - 3 «147, - 1200,-, - 3 63, - 600,—, - 3 99, 600,- 3 51, - 600,—, - 2'/a 95, - 600, - 3 230, - 600,—, - 8 90, - 600,—, - 3 55, - 600,—, - 3 «214, - 6ÖÖ,- 3 ci 125, - 600,—, - 3 40, - 600,—, - 2 '/3 72, - 600,—, - 3 het taaiste gedeeltelijk. Welke uiigelote obligatien, legen overgifte derzelve, in de maand januacij e. kten kantore van den gemeente ontvanger, overeenkomstig art 3 van genoemd raadsbesluit zullen worden afgelost; waartoe de houders derzelve, zich alsdanten voorschreve kantore zullen kunnen vervoegen. En zal deze ter gewoner plaatsen aangeplakt en in de Goessche Courant geïnsereerd worden. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 15 november 1862. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P BLAAUBEEN. De Secretaris, II C PILAAR. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. In de zitting van de II kamer der staten-generaal is lieden na langdurige debatten bet amendement van den lieer van Goltstein betrekkelijk de combinatie van eenige missiën verworpen, zoo ook liet amendement van dhr. v. Bosse liet eerste strekte tot verhooging, het laatste lot vermindering van den post traktementen gezantschappen. Daarna is hoofdstuk Ruilenlandsche zaken met 38 tegen 25 stemmen aangenomen. De in veiling gebragte stoomboot *Slad Goes", met het huis voor kantoor en bergplaats ingerigt, is gemijnd door den heer J de Fouw (V'a alhier. De eerste voor f 22,600, hel tweede voor 5000, De heer J. IJ. Kiewit, cipier bij hel huis van arrest te Goes, is verplaatst naar Winschoten en wordt vervangen door den heer Wold. Op liet einde van deze of in T begin der volgende maand, zalnaar wij vernemen de aanbesteding plaats hebben van hel laatste perceel der in aanbouw zijnde gevangenis alhier, een werk waarmrde nng menige duizende guldens zullen gemoeid zijn en dat volgens deskundigen niet weinig lot sieraad van de kaai zal strekken Te Middelburg is men voornemens Z. M. den koning, als herinnering aan II.D. bezoek in deze provincie eene schilderij aan le bicden vervaardigd door den aldaar wo nenden kunstschilder Schut, voorstellende Z. M. eerste aan komst aan het Zijpe en verwelkoming door de zeeuwscbe autoriteiten Bij deze schilderij, weike zeer keurig van uit voering schijntzal een prachtig album gevoegd worden bevattende de namen der verschillende gevers van dit ge schenk. Voor de kweekschool te Leyden heeft zich hier eene sub commissie gevormd, beslaande uit de heeren N J. F. Verschoor voorzitter, mr. L. II. 'Liebert secret, en thesaur., J. K. van de Kruijsse Pilaar en J. A. A. Fransen van de Putte. In een volgend n°. denken wij onze lezers met het doel en strekking dezer inrigting meer bekend te maken. Jl. woensdag avond vergaderden burgemeester en wethouders te Kruiningen om op pleglige wijze gevolg te geven aan Z. M. verlangen namelijk de uUreikiÓg v„n HD. phötogrartsche portretten aan eenige liden der eeiewachten, tot aandenken en als bewijs van tevredenheid over hun geleide tijdens Z. M. jongste bezoek in die gemeente. Deze eer viel té beurt aan de navolgende heerenC. Steenepoorte als kom- mandant en M Franje als vaandrig dér eerewacht te paard. M de Jonge als hoofdman der hanboogsclluiterij «de drie koornbloempjesen H. Lavooy Jz.als vaandrig dier schut terij tevens eerewacht le voet. De ingenomenheid met die bewijzen van Z M goedkeuring voor de verleende diensten tijdens HD tournée door dit eiland is algemeen; in veler woningen ziet men het beeld van den geëerbiedigden vórst in sierlijke nette lijstjes prijken. De leden van het liefhebberij-toonéel le Krniniiigen. onder de zinspreuk «lot nut en vermaak," hebben wederom het plan opgevat om even als ten vorigen jare ten voordeele hunner arinen dezen winter enkele voorstellingen te geven, te beginnen op 4 december aanstaande met het blijspel Hel bankbiljet van duizend gulden," gevolgd door >dê Nachtwacht" Mogten zij zich vroeger in eene talijke óp- komst verheugen en daardoor in hun pogen om wel te doen naar wensch slagen, wij wenschen hen gelijke deel neming toe. Tengevolge van den ongunstigen toestand van het katoen fabriekwezenwordt door verscheidene jongelieden in dé districten Almelo, Enschede, Oldenzeel enz. als vrijwilligers voor het leger hier te lande dienst genomen. Reeds zijn door de aldaar gestationeerde wervers eenige recruten aan genomen, die goedgekeurd zijn. Onder de zware varkens die dezer dagen geslagt worden noemt men ook een van engelsch ras, gemest door dhr. Danckaerls te Nisse, dat eerie zuivere wigt had van 616 halve ned. *8. Te Midwolda is een mangelworlei gerooiddie met moeite op een kruiwagen van liet land naar de schuur is vervoerdwaar hij dagelijks te bezigligen is. Te Keppel heelt men reeds net nestje eener huismusch gevonden met zes warme eitjes. Het beestje had zich een halljaar vergist. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. I DUITSCHLAND. Uit Constantinopel schrijft men het volgende: Voor eenige dagen wandelden twee jeugdige mahomedaansche damesdie welvolgens de uilgevaardigde verordeningen een sluijer, doch een te doorziglbaren slujjer droegen, door de hoofdstraat van Pera. Eensklaps zagen zij zich vervolgd door eene oudemageregemaskerde vrouw en vlugtten het magazijn van een koopman in, waar zij zich angstig in een hoek verborgen doch de oude vrouw zat haar op de hielenvatte eene der dames bij de lange haarlokken welke zij in strijd met den Koran droeg, nain zwijgend eene vieesselijk groote schaar uil den zak en knipte de heerlijke lokken af, ook de tweede dame onderging dézelfde operatie, zonder dat er een woord werd gewisseld De koopmón woonde zoo verrast en verschrikt deze operatie bij, dal, als do oude draak hem het hoofd had willen afsnijden, hij geen tegenstand had kunnen bieden. Het oude wijf was een vrouwelijke gendarme, vin hoogerhand belast om te waken tegen coquette en zich in kleeding en haartooi niet aan de wellen onderwerpende dames. In naatn des sullans. diingl zij alle harems binnen, execuleert op staanden voet gemalin en dochters en verklikt den echtgenoot en vader. Dat noemt

Goessche Courant | 1862 | | pagina 1