1862. JV82. 49' Jaargang Maandag 20 October. GEMEENTE-RAAD TE GOES, BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. PUBLICATIE. («OMSSCIIIh COURANT, De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is f 1,75. franco per post f 1,90. Gewone advertentiën worden a 20 et. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten^an 1-0 regels a f 1,20 behalve het zegëlregt. De inzending van advertentiën moet geschieden vóór drie uren des namiddags. PLAATSELIJK BESTUUR. OPENBARE VERGADERING van den ten raadhuize aldaar OP DONDERDAG DEN 23 OCTOBER 1862, des avonds ten 7 DRE. PUNTEN VAN BEHANDELING: 1. Benoeming van vaste commissiën. 2. commissie voor de scholen van minvermogenden. 3. Mcdedceling van ingekomen stukken. 4. Behandeling der gemeenle-begrooting voor 1863. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN GOES, maken bij deze bekend dat iederen dingsdag (behalve den eersten) in de maand November aanstaande, zijnde een II, 18 en 25 dier maand, binnen deze gemeente, de gewone VeemarlS-t zal gehouden worden. En zal aan deze door al kondiging, aanplakkingen plaatsing in de Coessche Courantpubliciteit gegeven worden. Gedaan ton raadhuize van Goes, den 18 October 1862. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De secretaris II. C. P I L A A R. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, herinneren de ingezetenen aan de bepalingen van art 27 en 42 der wel van 29 maart 1833 (staatsblad n°. 4) omtrent de belasting naar lijdsgelang en de suppletoire aangifte, volgens welke een ieder, die door uitbreiding, vermeerdering, verwisseling of het aanschaffen van blasting voorwerpen der grondslagen van het personeelkomt te vallen onder toepassing van eenen nieuwen of verhoogden aanslag in den loop des dienstjaars, verpligt is, alvorens en naar gelang der omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteld, tot bet indienen van behoorlijke aangifte deswege, in voege als bij art, 30 der wet is voorgeschrevenkunnende daarvoor een biljet ter invulling bij den heer ontvanger worden afgehaald. Goes, den 18 oclober 1862. Burgemeester en weihonders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De secretaris, II. C. PILAAR. BURGEMEESTER f.n WETHOUDERS van GOES, brengen ter kennis van ieder dien het aangaat: dat aan hen die bij de BRANDWEER zijn aangewezen, zoo mede aan diegenen die hunne dienst over vorige jaren hebben afgekocht, gelegenheid zal gegeven worden tot AFKOOP van die dienst over liet volgende jaar, van lieden af tot den 29 november e. k., ten kantoie van den ge meente-ontvanger, terwijl de kwitantie van overstorting Ier secretarie moet woidcnovergebragt voor of up den 29 november, des middags vóór 12 ure, op straffe dat de nalatigen die dienst zelf zullen moeten op zich nemen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voorwende zal deze worden gepubliceerd en in de Coessche Courant geplaatst. Gedaan te Goes, den 18 October 1862. Burgemeester en wethouders voornoemd, M P. BLAAUBEEN. Lie secretaris, 11 C P 1 L A A R BINNENLANDSCHE BERIGTEN. naar hier vertraagd en eerst des nachts voor hel Sas gekomen, juist toen eene hevige bui alle verkenning onmogelijk maakte, ten gevolge waarvan zij het Sas voorbij en in de rigting van Kattendijke omhoog is gevaren; de boot zit buiten alle gevaar, doch zoo hoog opgeschoven dat nten vermoedt dezelve, vóór de in deze week invallende springvloeden, niet vlot zal komende passagiers zijn zondag morgen van boord gewandeldterwijl de goederen door een ligter heden worden gelost de dienst is blijkens advertentie tijdelijk gestaakt, doch zal zoo spoedig mogelijk herval worden. Sinds wij bovenstaand berigt ontvingenis het stoomschip vlot geraakt en omstreeks ten twee ure behouden in de haven alhier gearriveerdzoodat reeds woensdag e. k. de dienst zal worden hervat. Naar wij vernemen, is de eerste der zes voorlezingen welke dr. Piccardt het voornemen heeft dezen winter te houden, bepaald op morgen over acht dagen, dingsdag avond 28 oct. a. s. Met den afzet der aardappelen en ook van eenige boom vruchten gaat het niet meer zoo vlug als eenige dagen vroeger. Het besluit van vele landlieden en opkoopers om de aardappelen niet beneden de 1,50 en de appelen tot f 2,- te verkoopen, doet hen in de hoop op het voor jaar de eersten putten of kelderen en de laatslen zolderen Naar veler oordeel zal dit echter vergeefs zijn aangezien de onverkochte ladingen liet bewijs leveren dat de markten overvoerd worden en de groote leveranciers van elders ruim schoots voorzien zijn. In plaats van wijlen den heer J. J. Pick, in leven lid van den gemeente-raad te Fort Bath, is als zoodanig met 8 van de 14 uitgebragte stemmen gekozen dhr. Willem Loeff. Door Z. M. den keizer der franschen zijn zes zilveren medailles vereerd aan de navolgende personende medaille der le klasse aan T. Brand, schipper; J. J. de Vries en G G Rut, mairuzen. De medaille 2e klasse aan de loodsen L NaereboulII Plagge en M. L. Amadio wegens het redden der equipage van een fransche schooner in het laatst van januarij jl. Te Eidhoven is eene der grootste buckskin-fabrieken die van de heeren Nahmer en jager, in brand geraakt. Ondanks spoedig aangebragle hulp is zij geheel afgebrand ongelukken zijn niet Ie betreuren. Ongeveer 100 arbeiders zullen zich echter vooreerst zonder werk bevinden. De oorzaak is onbekendde fabriek was tegen brandschade verzekerd. Als eene bijzonderheid wordt medegedeeld dat de landbouwer R. Hovingale Hoorn onder Wedde dagelijks een span paarden gebruikt die in ouderdom een verschil hebben van drie en dertig en een half jaar. Deze dieren werken nog uitmuntend tegen malkaar op. Zij worden bestuurd door eene vast en zeker werkende hand van den eigenaar, die er per dag wel een bunder mede beploegt. Men z'gt dat liet oudtje beloofd is, zoolang aldaar te blijven, dat hij den laatsten adem uitblaast. Op den leeftijd van drie jaren zegt een Amerikaansch blad beminnen wij onze moedersvan 6 jaren onze vaders, van 10 jaren feest- en vacantie-dagen, van 1 6 jaren onze kleèren, van 20 jaren onze harteliefjes, van 25 jaren onze vrouwen, van 40 jaren onze kinderen, van 60 jaren ons zelvcn Bij het afdrukken van dit nommer, 7 'l2 ure, was de liol- landsche post nog niet aan. Men verneemt thans dat het wets-ontwerp tot regeling van het regtsgi bied der rrgtcrlijke collegien enzwederom, en wel onveranderdaan de tweede kamer der staten- generaal is aangeboden. Door het onstuimige weder en den schrikbarenden donker is zaturdag jl onze stoomboot in hare reis van Rotlerdam BUITENLANDSCIIE BERIGTEN. AMERIKA. Een leger van 40,000 zuidelijken onder de generaals Price en v Dom, heeft de noordelijken onder dan generaal Rozencranz te Corinthe aan de Mississippi aangevallen. De veldslag heeft twee dagen geduurd Het rapport van generaal Rozencranz, gedagteekend van 5 dezer, meldt dat de zuidelijken teruggedreven zijn, nadat een groot bloedbad onder hen was aangerigt. De laatste officicele rapporten der noordelijken constateren dal de vijand geheel en al op do vlugl geslagen is en ziclt over Fredericksburg naar Itichmond zon Icrugtrckken. Frankort is door do zuidelijken ontruimd De commissie van den senaat de\ zuidelijken hééft eene resolutie aangenomenvolgens welke nVl januarij a s. alle officieren der noordelijken die in handen der zuidelijken mogtcn vallen, tot dwangarbeid zullen worden gebezigd tot de oorlog geëindigd of tot dat de proclamatie betreffende de afschaffing der slavernij ingetrokken zal zijn. DUITSCHLANI). Te Weenen is men vlug in het bankroet slaan. Een winkelier was in enkele weken gereed en een bier- huishouder noch voor dat zijn lokaal in orde was. [ie meesle dagbladen der hoofdstad bevatten een verhaal, van hetwelk de hoofdbijzonderheden aldus zaamgevat mogen worden. Onder de regering van Friedrich Wilhelm III had eene muiterij onder de garde plaats, op veel grooter schaal dan voor eenigen tijd geschiede te Graudenz. De belhamels, onder-officieren bij de garde, werden deswege veroordeeld lol levenslange gevangenisstraf. Zij werden over gevoerd naar Maagdenburg en in een der kazematten opge sloten, nadat zij met ketenen ter lengte van vijf voet aan elkander waren geklonken Eenigen lijd na de veroordee ling dier onder-officieren begaf de Koning zich naar Maag denburg, nam de vestingwerken in oogenschouw, bij welke gelegenheid ook de kazemat, waarin de bedoelde onder-of ficieren waren opgesloten. Op het zien van de aaneengc- klonken personen trad de Koning ijlings terug en vroeg: «Wie zijn die menschen?" Naauwelijks was hem met een woord de zaak duidelijk geworden, of de Koning zeide op de hem gewone korte wijze van spreken «Alle vrij!" en verwijderde zich zoo spoedig mogelijk, ten einde zich te onttrekken aan de levendige dankbetuigingen dergenen, die uit eene smartelijke gevangenschap waren gered. Toen de koning in het rijtuig stapte zijde hij, «het is toch een heerlijk voorregt dat regt van gratie!" De regtbank te Zwetbrücken heeft eergisteren uit spraak gedaan in eene zeer treurige zaak. Een 22jarig jongeling wilde voor eenigen tijd zijne aanstaande door den knal van een percussiedopje doen schrikken. Op zijn kantoor had hij een kamerbuks slaan, welke gewoonlijk met schroot en een weinig buskruid werd geladen; acht dagen te voren ha l hij de buks zelf geladen en afgevuurddoch daar de knal van het percussiedopje sterker is dan die van het schot bemerkte hij eerst toen hij nogmaals geladen had, dal het schot niet was afgegaanzoo kwamen er twee ladingen schroot in den loop, en ondanks alle pogingen gelukte het hem niet, het schot le lossen. Zoo stond de buks op het kantoor, toen de jongeling op het noodlottig denkbeeld kwam, zijne verlooide te doen schrikkenhij zette dus het per cussiedopje op en legde schertsend op het meisje aan op haar mede schertsend commando: «Vuur!' drukte hij al en hield nog ongeveer 2 seconden na den knal van liet per cussiedopje het wapen op haar gerigteenklaps ging het schot af, en het meisje zeeg neder. De jongeling dacht eerst, dat zij slechts door den schrik was bevangen, doch naderende bemerkte hij, dat de twee ladingen schoot haar door de hersenen waren gedrongen, en den volgenden dag overleed zij. Hij beloofde plegligde moeder zijner zoo noodlottig gestorven beminde levenslang te ondersteunen. Hoe algemeen de deelneming in dit ongelukkig voorval ook waskon liet geregt echter niet nalaten aan de eischen der strafwet te voldoen. De regtbank heeft echter de zachtste straf toegepast, namelijk drie maanden gevangenis, in eene vesting le ondergaan, met aftrek der negen dagen preventieve gevangenis. - Het Gorhtzer dagblad schrijft: Heden kwamen hier eenige hoeren uit den Rothenhurger kreits met hunne vrouwen, om langs den spoorweg naar Berlijn te reizen. Zij ver haalden de heer Landraad had hun gezegd dat zij den koning moesten gaan bedanken, omdat hij de landweer had afgeschaft en zij dus voortaan niet meer opgeroepen konden worden. Ook moest men Z M dank zeggen, dat hij niet veel omstandigheden met de afgevaardigden had gemaakt. Toen men die lieden aan het versland brngl dat zij in eene dwaling verkeerden, antwoorden zij: «Nu, de landheer wil dal nu eenmaal zoo en dus moeten wij hem dat pleizier doen." Een kamerheer zou het woord voeren, mqar itoe de naam van dien heer was, wisten zij niet. Aldus organiseert men deputation van trouw en gehechtheid aan den koning I

Goessche Courant | 1862 | | pagina 1