J\f* 80. 40'" Jaar gun go 1803. liOESSrilK courant, PLAATSELIJK BESTUUR. iEmsümmm BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat: Dat het SUPPLETOIR KOHIER van den IIOOFDELIJKEN OMSLAG voor deze gemeente, volgens besluit van den ge- nteenle-raad van den 16 maart 1855, gewijzigd bij raads besluit van den I november daaraanvolgende, goedgekeurd bij koninkb ke besluiten van den 18 april en 14 december deszelfden jaars, n°s. 67 en 75, over het loopendè jaar ter voldoening aan hel bepaalde bij art. 264 der gemeente wet, door ben voorloopig vastgesteld van maandag den 13 tot en niet dingsdag 29 dezer maandvan des voor middags negen tot des namiddags twee ure, van iederen werkdag, ter secretarie ter visie zal liggen, ten einde teder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen om zijne reclames gedurende die dagenbij het gemeente-hestuur in te dienen. En opdat een ieder hiervan kennis drage, zal aan deze op de gebruikelijke wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan ten raadhuize van Goes, den II oclober 1802. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De secretaris H r. PIL A A R. BSBENDHAHING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen Ier kennis van de daarbij belanghebbenden: Dal de suppletoirc beschrijving over het loopende jaar 1862 voor de plaatselijke belasting op de HONDEN, af- gi loopen en dien conform het kohier opgemaakt is; alsmede dal hetzelve ter voldoening aan hel bepaalde bij art. 264 der gemeentewet, door hen voorloopig vastgesteld, van heden af, gedurende veeilien dagen, in den voormiddag ter secre tarie ter visie zal liggen ten einde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen om zijne reclames, gedurende deze veertien d.gen, aan den gemeente-raad in te dienen. Wordende een iegelijk, die bij deze beschrijving mogl zijn overgeslagen, aangemaand, om zich dien tijd ten nutte le maken lot hel doen van zijne aangifte, ten kantore van den ontvanger der plaatselijke belastingen, zoo en gelijk in art. I van de verotdening voor de heffing van die belasting vastgesteld door den gemeente-raad, den 8 augustus 1853 is voorgeschreven. Terwijl de ingezetenen te dezer gelegenheid worden herinnerd aan de bepalingen van art. 5 der verordening: «Dal diegenen, welke na den afloop der beschrijving «een of meer honden zal willen houden, boven die waar- «voor bij beschreven is, daarvan insgelijks schriftelijk aangifte «zal moeten doen, ten kantore van voornoemden ontvanger." En ten einde een ieder hiervan kennis drage, zal deze worden afgekondigd en geplaatst in de Goessche courant. Gedaan ten raadhuize van Goes, den II October 1862 Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De secretaris, C' P'laar BIHNENLANDSCHE BERIGTEN. Volgens het verslag over hel vierde hoofdstuk der staats begroting (Justitie) heeft men vrij algemeen opheldering ver langd omtrent den stand der voorbereidende werkzaamheden tot herziening der wetboeken waarvan de wijziging dc invoering der regterlijke indeeling moet voorafgaan doch waai omtrent de memorie het stilzwijgen bewaard Men heeft gemeend op eene spoedige indiening le moeten aandringen, omdat het aanhouden van den tijd van overgang ongunstig werkt op de regis bedeeling en den eerbied voor het regls- wezen. Men heeft ook prijs gesteld op de kennis der ad viezen van den Hoogen Raad en van den Raad van state, betreffende liet reeds ontworpen wetboek van strafvordering Verschillende leden hebben zoo al niet de in trekking, dan toch eene wijziging van de zondags-wet verlangd. Zij hebben ook gewezen op de gebreken van dc hypothecaire wetgeving en dien aangaande tpn minste tijdelijke verbete ring zeer noodig geoordeeld, als mede voorziening betref fende de builenlandsche naanilooze vennootschappen. Ook is gewaagd van een bekend geschrift, ten gevolge van het welk een onderzoek is ingesteld, betreffende den feitelijken toestand der kloosters, en men heeft verlangd te vernemen, hoe ver men daarmede gevorderd is. Verleden vrijdag heeft te Middelburg de aanbesteding plaats gehad van het verplaatsen en verbeteren van den rijks-veerdarn te Walsoorden, hetwelk is aangenomen door den heer G. van de Vrede Ie Neuzen, voor 1591, Het maken van werken ter voorziening in de oever- afschuiving van 14 julij jl. aan den calamiteusen polder Nicu'v-Noord-Beveland, is aangenomen door J. de Rijke Pz„ te Hoedeketiskerkevoor 26,800, Per scheepsgelegenheid is le Roozendaal aangevoerd de ijzeren bovenbouw van de eerste brug voor den spoorweg Rozendaal-Bergen-op-Zoom. Dit kolossale stuk geheel uit plaatijzer bestaande, werd per waggon over de nieuwe route naar de bestemmingsplaats getransporteerd. Ter tegemoetkoming in den nood die in onze katoen- districten heerscht, zullen de aanbestedingen voor de aan le leggen staats-spoorwegen in die streken, inzonderheid voor de werken der lijn Zutphen-Goor, zoo veel mogelijk worden bespoedigd. Naar wij vernemen, is het aan het bestuur der zang- verceniging gelukt om de wekelijksche oefeningen op nieuw le doen aanvangen onder de leiding van een paar verdiens telijke dilettanten. Voorzeker zal velen het berigl verheugen, dal liet werk, met zoo veel ijver door den overleden directeur aan deze inrigting besteed, naar bestaande krachten zal worden voort gezet en voor Goes eene barer schoonste instellingen behouden. Het provinciaal geregtshof in Zeeland beeft jl. zatnrdag uitspraak gedaan in zake Ursula Waijenburg, oud 40 jareu, arbeidster te Zuiddorpebeschuldigd van kindermoord voor de eerste maal door de ongehuwde moeder gepleegd. Op grond dat het niet overtuigend kon bewezen worden dat zij werkelijk het kind heelt vermoord heeft het Hof haar vrijgesproken en onmiddelijk in vrijheid doen stellen. Sedert twee jaren heeft de gemeenteraad van Breda getracht den bestaanden hoofdelijken omslag af te schaffen en dien door eene belasting op het gemaal te vèrvangen. De voorgestelde maatregel mogt 's konings goedkeuring echter niet verwerven. De minister van binnenlandsche zaken heeft als zijne zienswijze thans medegedeeld 'dat, uithoofde eene invoering van verbruiksbelastingen in strijd is met de strekking der gemeentewet, die zooveel mogelijk verbruiksbelastingen door directe belastingen vervangen wil hebben, het verzoek van den raad dezer gemeente niet kan worden ingewilligd. Do barbier VV.te Delft, jl. dingsdag, nadat hij het middagmaal had gebruikt, een luchtje willende scheppen, verliet zijn huis in de Vandermastenstraat en wandelde den Verwersdijk optoen hem aldaar van de overzijde der gracht, door eene vrouw werd toegeroepen, dat zij meende in zijne nabijheid een mensch in het water le zien liggen. Onmiddelijk snelde de barbier naar de aangewezen plaats greep een meisjedal voorover in het water lag bij hare rokken en had het geluk haar nog levend, ofschoon in bewusleloozen toestand op den wal te brengen. Men zal zich zijne verbazing kunnen voorstellen, toen hij in de geredde zijne eigene veertienjarige dochter herkende, die bij het scheppen van een emmer water voorover in de gracht was gevallen. Om afgesneden bloemen lang frisch te houden moet men als ze beginnen le verdorren, een derde van den steel in kokend water steken Als bet water koud wordt heeft de bloem hare vorige frischheid bekomen. Dan snijdt men het gedeelte, dat in het kokend water geslaan heeft, geheel af en plaatst het overige in koud water. meesters afgewezen uit hoofde van ziekte, le groote mager heid of te groolen ouderdom. In hetzelfde kwartaal van 1861 werden 260 paarden geslagt en vqrkochl. Te Praag is dezer dagen de volgende cutieuse ge schiedenis voorgevallen, waaruit blijkt, daj inzajten scherts duurkante staan komen. Een handefaarc: in hoppe uit de omstreken aldaar, kwam op het kantoor van een groot huis, met hetwelk hij betrekkingen had. Op de vraag des patroons: hoe het met de zaken ging? antwoordde hij «Zóó slecht, dat ik wel lust zou hebben om voor u als comraiss. te werken." «Gij schertst zeker; maar wat zoudt gij wel voor honora rium verlangen? vroeg de patroon. «Maar 2000 florijnen," zeide de man steeds schertsende. De ander stak hem de hand toe en zeide; «Top! dat is geklonken." Na nog een kort onverschillig gesprek ging de koopman heen, en de eerstvolgende dagen scheen geen van beiden aan het gesloten contract meer te denkendat echter onder getuige van al de aanwezige geëmployeerden was aangegaan. Zes dagen later kwam er eene sterke rijzing in de hop- prijzen en de bedoelde chef van het handelshuis begaf zich naar Saaz, de eerste markt van het artikel voor gansch Boheme, in de hoop van op gunstiger voorwaarden eene goede massa magtig te worden. Maar de ander, was hem toch vóór geweest en had den vorigen middag reeds al het beschikbare opgekocht. Naauweltjks in zijn logement ge komen, vernam hij dit spijtig nieuws reeds van de makelaars dadelijk ging hij den bedoelden persoon opzoeken, en vroeg hem kort af; «hoeveel hoppe hebt gij gekocht, en voor hoeveel?" De ander antwoordde droogjes; Dat is mijne zaak"«Wal! uwe zaak? vergeet gij, dat gij mijn Commiss. zijt, en dat ik regt heb te vragen, welke zaken gij voor mijne rekening hebt gedaan?"Gij schertstI"«Waarlijk niet! herinnert gij u het bezoek op mijn kantoor niet! Gij zijt vrij om later het door u zeiven voorgesteld en vrij willig aangegaan engagement te verbreken, maar voor dit oogenblik reist gij voor mij." De koopman werd boos en ging dadelijk naar een advokaat, maar vernam aldaar dat de overeenkomst van kracht was en een proces hoogst onzeker kon uitloopen. Hij besloot tot eene schikking en gaf tot schade vergoeding 4000 florijnendie evenwel de ander onder de armen verdeelde. BÜITENLANDSCHE BERIGTEN. AMERIKA. De gouverneurs van 16 staten hebben gezamentlijk een adres bij den president Lincoln ingediend waarin zij ver klaren vast besloten le zijn om zijn constitutioneel gezag te ondersteunen voorts verklaren zij ten volle hunne adhaesie te schenken aan de proclamatie betreffende dc emancipatie der negtrs, terwijl zij ten slotte een voorste! dom tot de vorming eener reserve van 100,000 man. DU1TSCHLAND. De hongaarsche Punsch schetst in eene plaats de geslcbll etd der italiaansche aangelegenheden na bel gebeurde bij Asprotnonle. De plaat stelt namelijk Garibaldi voor zonder regtervoet, Victor Emanuel zonder reglerhand en het Tu- rijnselte ministerie zonder hoofd. Te Stuttgart zijn volksfeesten op banden. Zekere heer Teichmann heeft aangekondigd dat bij het bezoeken wil rr ct 40 n.illieenen porties zuurkool, bloedworst en'vatkensvlcosrh. Gedurende Julij Oct zijn te Wrenen 245 paar den geslagt en opgegeten, zeven stuks zijn door de kettr- ENGELAND. De voor het volgende jaar tot lord mayor gekozen alderman Rose, was vele jaren geleden een knaap van on bemiddelde ouders als brillenmakervan Aberdeen naar Londen gekomen, waar hij door onverpoosde vlijt een ver mogen heeft bijeengegaard, dat thans vorstelijk mag worden gehecten. Aan de soldaten te Londen was verboden zich gts- eren in Hijde-Park te vertoonen. Men had aangekondigd, dat aldaar ter plaatse geen vergaderingen mogten gehouden worden of aanspraken gedaan. De bevolking was vermaand zich dtarvan te onthouden en gewaarschuwd, dat er ern stige maatregelen waren genomen om de wanorde te keer le gaan. Ouk heeft de stedelijke regering last gegeven om heuvels of verhevenheden in het parkwelke de volksre denaars zouden kunnen bezigen om op nienw het woord tot do menigte te voeren, weg te ruimen. Uit statistieke opgaven is, volgens den Times, ga- bleken dat onder de geheel of gedeeltelijk van werk ver stoken arbeiders der engelsche katoenfabrieken de gezond- heidstoestand thans beter en de sterfte minder is, dan toen zij ruime verdiensten hadden. Bij hel smeden van het Amstrong's geschut in het tuig huis te Woolwich heelt het lot dusver gebezigde aanbeeld, ter zwaarte van 35 ton, zooveel geleden, dat het niet meer bruikbaar is. Daarom heeft men een ander gegoten dat 50 ton weegt en vier of vijl weken zal noodig hebben om te bekoelen. liet tijdschrift the Engineer geeft het volgende berigt als voorbeeld van de zeer ongewone kracht en snelheid eener locomotief; Eene locomotief beeft op de Londen- en Noord wester spoorwegbaanin den lijd van 6 uren en 38 mi nuten met eene exprestrein den 264 engelsche mijlen langen weg van Holyhead nanr Londen afgelegden daarbij on derweg slechts aan drie stations, in bet geheel 21 minuten halt gehouden, om water en steenkolen in le nemen. Bij hare aankomst te Londen had zij nog stoom genoeg over en was zij in zeer goeden staatzonder bezinksel op den rooster, en zonder dat een enkel gedeelte der machine te heit was geworden. Dit is, zegt genoemd tijdschrift, wel de grootste afstanddie tot nn too door een locomotief zonder langer oponthoud is afgelegd. Do tot dus ver onovertroffen koorddanscp Blondin zal in i n buiten het glazen palcis weder ongewone loeren

Goessche Courant | 1862 | | pagina 1