1862. M 53. 4f^!" Jaargang. BEKENDMAKING. Donderdag 10 JuSij. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. mmmi COURANT. De uitgave dozer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen. Do prijs per kwartaal is f 1,75, franco per post f 1,90. De inzending BESTUREN EN ADMINISTKATIEN. bekënohba mmm. De BURGEMEESTER van GOES, brengt bij deze ter kennis van een ieder die hot aangaat Dat liet kohier van liet PATENTBEGT voor deze ge meente, over het dienstjaar 1862 op 1863, eerste ge deelte voor SchippersTappersSlijtersKramers en De- bitanten van Loterijbrieljesbekleed met alle de formaliteiten bij de wet gevorderd, op heden ter invordering is gesteld in handen van den ontvanger dier belastingen, binnen deze gemeente. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 10 Julij 1862. De Burgemeester voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. BESSiXVSïigABHra. De BURGEMEESTER der Gemeente KLOETINGE, brengt ter kennis: dat de stokken, bedoeld in art. 6 der vyel op de onteigening ten algemeenen nutte, van den 28 Augustus 1851, (Staatsblad n°. 125), rakende den Staatsspoorweg van Bergen op Zoom naar Goesvoor wat de gemeente KLOETINGE betreftter voldoening aan art. 7 dier wet, van heien a/ tot en met den 10 Augustus 1862 Ier secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage liggen te weten 1 zakelijke' beschrijving van den te maken weg 2 grondplan; lengteprofil l extracten, uit de registers van het kadaster U:\rejjende het gedeelte van den spoorweg van Bergen op Zoom naar Goes, 't welk gelegen zal zijn in de gemeente Kloelinge. Den belanghebbenden wordt herinnerd dat zij hunne bezwaren binnen 30 dagen na heden, mondeling of schrif telijk, aan burgemeester en wethouders dezer gemeente, moeten opgeven Kloetinge, den 10 Julij 1862. De Burgemeester voornoemd J. TRIMPE. De BURGEMEESTER der Gemeente KAPPELLE c. a. brengt ter kennis dat de stukken, bedoeld in art. 6 der wel op de onteigening ten algemeer.e nuttevan den 28 augustus 1851 (Staatsblad n°. 425), rakende den Staatsspoorweg van Bergen-op-Zoom naar Goes voor wat de gemeente KAPPELLE betreftter voldoening aan art. 7 dier wetvan heden af lot en met den 10 Augustus 1862ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage liggen te weten 1 zakelijke beschrijving van den te maken weg 2 grondplan 5 lengteprofil 4\ extracten uit de registers van het kadaster Gewone advertentiën worden a 20 ct. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten regels a f 1,20 behalve het zegelregtf. K k varx advertentiën moet geschieden vóór drie uren des namiddags. f "vb-..- T De BURGEMEESTER der GEMEENTE FORT BATIJ, brengt ter kennis: dat de stukken, bedoeld in art 6 der Wet op de onteigening ten algemeenen nuttevan den 28 Augustus 1851, (Staatsblad n°. 125), rakende den Staats spoorweg van Bergen op Zoom naar Goes, voor wat de gemeente FORT BATH betreft, ter voldoening aan art. 7 dier wet, van heden af, tot en met den 7 Augustus 1862, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage l'"Sen, te weten: v 1". zakelijke beschrijving van den te maken weg; 2 grondplan; 5°. leng te-profil; 4 extracten uit de registers van het kadaster be treffende het gedeelte van den spoorweg van Bergen op Zoom naar Goes't welk gelegen zal zijn in de gemeente Fort Bath c. a. Den belanghebbenden wordt herinnerd dat zij hunne bezwaren binnen dertig dagen na hedenmondeling of schrille,lijk aan Burgemeester en Wethouders dezer gemeente moeien opgeven. Fort Bath, den 7 Julij 1862. De Burgemeester voornoemd D. WINDHORST. B3NNENUANDSCHE BERIGTEN. Ecu hij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Ned. Indië, gedagleekend Batavia, 31 mei, luidt: «Eene zeerooversvloot door de Retell vernield. 92 slaven bevrijd. Een zeeofficier gesneuveld. Voldoende tijdingen van Banjermassin. De orde herstelt zich meer meer. Overmorgen vertrek ik naar een gedeelte van midden en oostelijk Java." Volgens een hij liet departement van marine ontvangen berigt zijn door de Reteh tien roovers-praauwen verbrand, bij welke gelegenheid de luit. ter zee le klasse, H. L.Joitij, is gesneuveld. in de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is gisteren hel ontwerp lot ophe'fing der slavernij in Suriname met 49 tegen 1 I stemmen aatigenomén. in do zitting van lieden is het staat toezigt op de vrij gemaakten op de eiland-m Curapao enz afgestemd, als daar onnoodig De wel is vervolgens in dien zin gewijzigd. Op voorstel van dhr van Rosse word de tegemoetkoming voor Cuiauo enz. bepaald op f 150,in plaats van f 200 per hoofd en voor Si. Martin op 30,Daarna is het geheelo ontwerp tot opheffing der slavernij op de West- Indischc eilanden aangenomen met 45 tegen 7 stemmen. UITSLAG DER VERKIEZINGEN TOT LEDEN VAN DE EERSTE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zuid-Holland. .Ml'. J. A Philipse, bij eerste stemming betreffende het gedeelte van den spoorweg van or-et 67 van de 69 stemmen; baron mr. J. A. van der Bergen op-Zoom naar Goes'twelk gelegen zal Beim van Duyvendijkeoud-commissaris des konings in zijn in de gemeente Kappelle c. a. I Zuid-Rolland, bij tweede stemming met 40 van de 70 stemmen; Den belanghebbenden wordt herinnerd dat zij -hunne T. P Viruly, wethouder te Gouda, bij de derde stemming bezwaren binnen 30 dagen na lieden, mondeling of schril- i niet 415 van de 7 3 stemmen. telijkaan burgemeester en wethouders dezer gemeente moeten opgeven. Kappelle, den 10 Julij 1862 De burgemeester voornoemd J van DUINE. De BURGEMEESTER der GEMEENTE RILLAND brengt ter kennis: dat de stukken, bedoeld in art. 6 der Wet op de onteigening ten algemeene nutte, van den 28 Augustus 1851, (Staatsblad n°. 125;, rakende den Staats spoorweg van Bergen-op-Zoom naar Goesvoor wal de gemeente RILLAND betreftter voldoening am art. 7 dier wet, van lieden af, tot en mot den 7 Augustus 1862, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage liersjon. tf1 vveten 1 zakelijke beschrijving van den te maken weg 2 grondplan 5lengte profil 4 extracten uit de registers van het Icudasler be treffende hel gedeelte van den spoorweg van Bergen op-('t orn naar Goes't welk gelegen zal zijn in de gemeente Rilland. Den belanghebbenden wordt herinnerd dat zij hunne be zwaren binnen dertig dagen na lieden mondeling of schrif telijk aan Burgemeester en Wethouders dezer gemeente moeten opgeven. Rilland, den 7 Julij 1862. De Burgemeester voornoemd D. WINDHORST. Gelderland. Hei kozen do heer II W. baron van Aylva van Pallandl van Waardenburg en Neerijnen Ge- kozen Ier vervanging van mr H R W. baron van Golt- slein van Oldenallerdo heer mr G. S. R. Nobel, met 2(5 (ogen 20 stemmen, die op baron P. C Nahuijs waren uilgebragt. Noord-Holland. Herkozen jlir. rnr. Boreel van Rogelanden on jlir. mr. Bosch van Drakenslein. Friesland. Jlir. van Sivinderen herkozen mot 35 van de 46 stommen, Groningen. Bij derde stemming benoemd jhr. mr. J W. Quinlus, r.otaris alhier. Overijssel. mr \V'. II. Corst Jordens herkozen met 38 van do 40 stommen. Zeeland. Mr. C van der Lek de Clercqmet 21 van de 32 stemmen. Voorts hadden stemmen op zich ver- eeiiigd mr. W. PA Vis 4, I. G. J. van den Bosch 3 mr. VV G hl. de Jonge van Ellemeet 2, J. A. Bisseeuw cn mr. 6'. A. Fokker ieder 1. Noord-Brabant. Herkozen jhr. mr. E. J. P. van Meeuwen niet 49 en mr. N. F. G J. Sassen met 41 van de 53 iiilgehragtc stemmen. Limburg. Herkozen jlir. L. L. C. M. de Villers de Pitté, met 25 van de 31 stemmen. lu do vergadering der provinciale staten van jl. dingsdag zijn aan de orde gesteld de verslagen van de rapporteurs der afdcelingen betreffende do voor. lellen van gedeputeerde stalen, k'liekkmg hebbende, omhr meerderenop: a de adressen van eenige gemecntc-bssfuFenhoudende bezwaren legen de voldoening dor Zk&len van het Pro vinciaal blad. Het voorstel hieromtrent strekte om aanTadressanten te kennen te geven dat er zwarigheid wordt gemaakt om hun verzoek in te willigendaar de algemeena wetgever als beginsel heeft aangenomen, dat de kosten van abonnement op genoemd blad ten laste der ge meenten komen en de overtuiging bestaat dat de jaarlijks door deze te betalen som geen bezwaar voor haar oplevert. Dit voorstel, na door eenige leden te zijn bestreden, werd bij stemming aangenomen met 22 tegen 10 stemmen. b. liet adres van J. van den Heuvel, gewezen steigerschuit- schipper te Breskensom eene jaarlijkscke toelage uil de provinciale fondsen, welk verzoek door gedep. staten werd voorgesteld om te wijzen van de hand. Na eenige discussien en het afstemmen van een amende ment door den heer Hammacher op dit voorstel voorge dragen, wordt het voorstel met 24 tegen 8 stemmen aangenomen. c. magtiging voor den aankoop eener in der tijd ten dienste van het overzetveer aan het Sloe aangekochte kiek. Het voorstel om die magtiging te verleenen wordt zonder beraadslaging en hoofdelijke stemming aangenomen. d. het adres van den gemeente-raad van Waterlandkerkje, om toepassing van art. 36 der wet op het lager onder wijs. Het voorstel luidt om de regering te kenned te geven dat de bijdrage der gemeente in de kosten van een nieuw schoolgebouw met onderwijzers-woning op f 25000,zou kunnen worden bepaald. Welk voorstel zonder hoofdelijke stemming is goedgekeurd. e. een voorstel tot verhooging van de aan de gemeente Brouwershaven toegelegde subsidie tot verbetering harer haven. Gedeputeerde staten stellen voor ongeveer een vierde der kosten (volgens opgemaakt plan op/154.000 geraamd) voor rekening der provincie te nemen en eene som van f 13,000,toe te staan. Eenige leden voeren over dat punt voor en tegen het woord, terwijl ten slotte het voorstel is aangenomen met 21 tegen 11 stemmen. f. de heffing van opcenten voor de calamiteuse polders in 1863. Dit punt, waaromtrent het verslag wordt uil gebragt door dhr. Verhagen gaf tot eenige discussien aanleiding, die wij nader zullen mededeelen, voorname lijk omdat hetzelve meermalen in vroegere nummers van deze courant werd besproken. Blijkens de ter visie liggende kaart en verdere plannen van den spoorweg zal die door deze gemeente loopen, als volgt: van de zijde Kloetinge over een hoek bouwland va«- Cornelis Iiorstanje, langs de woning van den heer W. R. Boddaertbewoond door M. v. Oostenover den grond van den heer J Kakebeeke, over den Kloetingschen straatwegdoor den boomgaard van de wed. en erven Jacob Zandee, midden door de zoogenaamde Boomtjes-weide van het Weeshuis en daaraan gronzenden grond van den hoer P. J. van Kalmlhout, door de gronden van J. Vleugel en mcj. wed. v. d. Velde (de Honing), over den weg in den Poel, de gronden van den heer v. d. Broecke, te Middelburg, van den lieer E. de Meulemeesterhet Weeshuis, Gasthuis, M. Olivierde lieeren VV. A de Laat de Kanter en J. Kakebeeke, lot aan de grens van 's Heer Arendskerke. Het stations-gebouw zal komen van den weg in den Poel oostwaarts op en bezocht kunnen worden door een te maken eind wegloopende van de Scholteput door de boomgaarden van Jan Vleugel en de diaconie alhier, zoodat het station, zoo van het punt var, do voormalige Ganze- als voormalige Koepoort, in weinige minuten bezocht kan worden. Vermoedelijk zal er, naar de kaart te oordeelen eene baanwachters-woning aan den Kloetingschen straatweg worden gebouwd op het punt waar dc spoorbaan dien weg doorsijdt. Bij arrest van het provinciaal gereglshof in Zeeland van den 27 junij 1862, is Cornelia van Overmeire, oud 28 jaren geboren le Hontemssewonende te Stoppeldijk, ar beidster schuldig verklaard aan liet afleggen van valsche getuigenis in een boetstraffelijk gedingten nadeele eens beklaagden, ter openbare tereglziltingon der arrondissemenls- rcglbank te Goes, van 17 en 24 februarij 1862, cn ver oordeeld tot eene correctionele gevangenisstraf voor den tijd van drie jaren. Tc Sommclsdijk is een ongehoorde diefstal gepleegd, het Avondmaalsbrood is weggenomen zonder dat dc dader ont dekt is

Goessche Courant | 1862 | | pagina 1