ZïJNE MAJESTEIT DEN KONING •oldocn door middel ecncr hypothecaire schuldverbindleuis. it middel echter kan daargelaten nog de moeijelijkhedcn lie zich legen de uitvoering doen kennen, naar het oordeel Ier Regering vooral daarom geeue goedkeuring verdienen, mdal de wijziging van loesland die daaruit geboren wordt geheel in het nadeel is van den pligtige. Terwijl toch deze vroeger slechts een evenredig deel zijner vruchten had af te slaan en zijn verlies zich dus slechts in vermindering van opbrengst oploste, zal hij thans voor'het gcheele kapitaal zijn eigendom met hypotheek zien bezwaard, met hel gevolg dat, blijft, bijv. ten gevolge van gemis van opbrengst, de 'aarlijkschc aflossing van kapitaal of rente achterwege de grond zelf zal worden aangesproken en voor hem kunnen verloren gaan Eindelijk mag ook hierin aanmerking komen, dat het Burgerlijk Wetboek, de nieuwe tienden op de vor dering van den pligtige aflosbaar stellende, er niet aan beeft gedacht om ook aan den tiendhefler het regt tot het vor deren van den afkoop toe te kennen Wat betreft de regtcn van derden, deze komen daarbij in aanmerking, vooreerst tegenover hen tusschen wie dc af koop geschiedt, en ten tweede onderling Vooraf wenscht de Regering te herinneren, dat de vroe gere voorstellen wel de wijze bepaalden waarop lasten, die op het afgekocht tiendregt waren gevestigd geweest, moesten worden gewaardeerd, maar gcene voorschriften inhielden, die hun, in wier belang die lasten daarop gelegd waren, (1e ze kerheid aanboden, dat zij schadeloos zouden worden gehouden Het Burgerlijk Wetboek in de artt 7!>8 tot 800 den afkoop van tienden tusschen heffer en pligtige regelendezwijgt zelfs geheel van de reglen van derden, hoezeer het de ves tiging van hypotheek op tiendregt toelaat De Regering wil niet ontveinzen dat aan die regeling der regten van derden bezwaren zijn verbonden; dat bepa lingen, die ter verzekering van die regten noodig zijn, voor den afkoop veelal belemmerend kunnen zijn maar zij is levens van oordeel, dat die regten aan de afkoopbaarstelling der hier bedoelde schuldpligtigheden niet mogen worden opgeofferd en dat derhalve voorschriften ter verzekering dier reglen noodzakelijk, niet mogen achterwege blijven alleen op grond, dat zonder die voorschriften de afkoop krach tiger zou worden bevorderd Vooreerst dan wat betreft de regten van derden tegen over hen, tusschen wie de afkoop geschiedt Het regt van den heffer kan met hypotheek zijn bezwaardhet be drag der thans beslaande inschrijvingen van dien aard is -zelfs niet onaanzienlijk. Op den 1.1 October 1860 bedroe gen op de tienden en dergelijke schuldpligtigheden inge schreven hypotheken in Noordbraband f 646,254,19 V,, in Gelderland f 610,261, in Zuidholland f 519,225,63, in Noordholland f 32,580, in Utrecht f 500, in Zeeland J 422,114,'T5'/aen in Overijssel f 181,667,89, tezamen alzoo 2,432,603,77. iVlaar op dat regt kunnen ook lasten van anderen aard kleven. Reeds bij de behandeling der vroegere voorstellen werden voorbeelden aangevoerd, dat uit de opbrengst van de schuldpligtigheid van oudsher bepaalde betalingen moeten worden gedaan Zoo werden bij het Voorloopig Verslag, op het eerste voorstel in het zitting jaar 1856/57 uilgebragtbladz 16, op art. 24 plaatsen genoemd waar een deel der polderlasten of eenc toelage aan den predikant uit de tienden moet worden voldaan, of waar uit de tienden in het onderhoud van pastorij of kerk toren moet worden voorzien Die lasten moeten, evenzeer als de hypothekennood wendig vervallen bij den af koop van het regt dat daarmede is bezwaard, omdat dit regt ten gevolge van den afkoop, te niet gaat. Hieruit vloeit de noodzakelijkheid voort, zoo danige voorzieningen in het leven te roepen, die zoowel aan de hypotheekhouders, als aan alle anderen, ten wier behoeve het regt op die schuldpligtigheden belast is, den noodigen waarborg aanbieden, dat zij ten gevolge van den afkoop geen nadeel zullen ondervinden Dien waarborg biedt het ontwerp aan, vooreerst door hun de zekerheid te verschaffen, dat de regeling van den af koopprijs niet ten hunnen nadeele zal kunnen plaats vin den ten andere door het bedrag van den afkoopprijs te brengen buiten het bereik van den voormaligen heffer en op dat bedrag de bedoelde belanghebbenden hun regt te doen uitoefenen De zekerheid, dat de regeling van den afkoopprijs niet ten hunnen nadeele zal plaats hebben, wordt hun verschaft door het bij art 7 in verband met art. 14 toegekend regt van verzet. Daardoor wordt de mogelijkheid afgesneden dat zij, tusschen wie de afkoop plaats heeft, den prijs zoo danig stellen, dat hel regt van verhaal, hetwelk derden daarop kunnen uitoefenen, wordt verkort De zekerheid voorts, dat de afkoopprijs niet zal komen in handen van den voormaligen heffer alvorens de derde belanghebbenden hun verhaal daarop hebben kunnen uitoefenen, is gelegen in de artt. 4, 5, 6 en 14, die, bij het beslaan van hypo thecaire inschrijvingen of van lasten als bedoeld hij art 12, den afkoop van onwaarde verklaren indien de afkoop prijs niet is geconsigneerd en do consignatie niet aan dc derde belanghebbenden is heteekend In de tweede plaats kotncri in aanmerking de regten dier derden onderling Wanneer het regt is bezwaard met slechts eene enkele hypotheek of een enkele last kan de kwijting geene moeheiijkheid opleveren, en het is niet noo dig daarvoor bijzondere voorschriften te geven Evenmin voor het geval dat meerdere lasten zamenloopcn en dat de belanghebbenden zich omtrent dc verdeeling verslaan. Al leen was te voorzien in het geval dat, bij zamenloop van lasten, de belanghebbenden over de vcrdeeling niet kunnen overeenkomen Daartoe hebben betrekking dc artt 15 lot 18 van dit ontwerp Bij eerstgenoemd artikel wordtop het voetspoor van de artt. 481 en 551 van het Wetboek van Burgerlijke Regtsvordering, de regterlijke lusschenkomst slechts toegelaten wanneer de belanghebbenden zich omtrent de vcrdeeling niet hebben verstaan. Aldan gelden de voor schriften van de artt 16, 17 en 18, die, ontleend aan de bepalingen van evengenoemd wetboek omtrent dc verdee ling van de opbrengst der executie van roerende en van onroerende goederenmet de wijzigingen, die de aard der zaak noodig maakte, hij dc behandeling dier artikelen nader Ier sprake zullen komen. Ten slotte moet de aandacht nog worden gevestigd op een maatregel in het ontwerp verval, die voor de behoor lijke regeling van het onderwerp onmisbaar is voorgekomen Wanneer men met de Regering waarborgen in het belang van derden noodig oordeelt en die waarborgen gelegen acht in dc verpligtc consignatie van den afkoopprijs bij liet be staan van lasten, dan kan men ook de noodzakelijkheid niet ontkennen van de bekendheid van den pligtige met die lasten. Immers de pligtige, wien dc vestiging dier las ten vreemd is, moet met het bestaan daarvan bekend zijn om te welen, of de consignatie en beteckening van noode zijn. Hierin kan geen bezwaar gelegen zjjn wat betreft gevestigde hypoheken, omdat deze geene kracht hebben zonder inschrijving. Maar anders is het gelegen met zoo danige lasten, als waarop reeds hiervoor werd gewezen, bestaande in dikwerf van oudsher bepaalde belalirigeri, die uit de opbrengst der schuldpligtigheid moeten worden ge kweten en waaraan alle openbaarheid ontbreekt. Na gezette overweging van dit in der daad niet gemakke lijk te regelen punt is de Regering tot bet besluit geko men, dat bet bezwaar is uit den weg te ruimen door een maatregel als thans is vervat in art 12 van bel ontwerp. Ten gevolge van de daarbij voorgeschreven beleekening bekomt aan de eene zijde de pligtige kennis van den last, terwijl de overschrijving van bet exploit in de openbare registers aan de andere zijde aan hem, die de overschrij ving heeft laten doen, den waarborg geeft, dat ook op zijne regten zal worden gelet. Het spreekt overigens van zelf dat, daar niemand zich door eene geheel eenzijdige han deling, van hem alleen uitgaande, regten kan scheppen, de beleekening en overschrijving van een exploit, houdende kennisgeving van liet beslaan van een last, geenerlei bewijs voor bet bestaan van den beweerden last kunnen opleve ren, en (lat alzoo het eenige gevolg dier handeling is, dat degeen die op de hier bedoelde wijze van zijne bewering beeft doen blijken, in de gelegenheid wordt gesteld, die later te slaven, en te beletten dat inmiddels de afkoopprijs in handen kome van den heffer PROGRAMMA voort BET BEZOEK VAN IN ZEELAND in de maand Mei 1862. Woensdag;den 21 Hei. Art. 1. De Commissaiis des Konings en het Collegie van Gedepu teerde Staten, benevens de bevelhebber in de 5e militaire afdeeling begeven zieh tijdig naar het Zijpe om Z. M., bij Hoogst deszeifs aan komst in Zeeland te verwelkomenen van de voormelde plaats naar Middelburg te begeleiden. Z. M. zal aau het Zijpe vermoedelijk tusschen 3 en 4 uur des na middags, en te Middelburg tusschen 6 en 7 uur in den vooravond aankomen. Art. 2. Het koninklijk stoomjagt zal te Middelburg aanleggea aan den trap vóór het Oost-Indisch huis op de lïotterdamsche kade. Z. M. wordt aldaar door den burgemeester, aan het hoofd van het gemeente bestuur, verwelkomd. De dienstdoende schutterij van Midddburg plaatst zieh tijdig op de kade in orde van parade; de Middelburgsche eerewaeht te p ;ard, mits gaders de leden der afdeeling Middelburg van het Metalen Kruis, stel len zich aan den regtervleugel der schutterij. j De rijtuigen plaatsen zieh voor het front der schutterij aan den vvaterkaut buiten de boomen, in de volgorde welke hierna voor den trein zal worden aangewezen. Art. 3. :>e trein stelt zich op de volgende wijze in beweging: a. een peleton van het 2e regement infanterie; b. het korps hoornblazers van dat regement c. de eerste kompagnie der dienstdiende schutterij d. de afdeeling Middelburgder leden van het Metalen kruis, met hare banier; e. het collegie van gedeputeerde staten, gezeten in twee rijtuigen de eerste helft der Middelburgsche eerewaeht, aangevoerd door eenen onder-kommandant g. Z. M. de Koning, 'skonings commissaris en de burgemeester van Middelburg j de kommandanten der voormelde eerewaeht en dei- schutterij houden zich te paard, ter regter- en linkerzijde van het rijtuig; h. de tweede helft der Middelburgsche eerewaeht te paard; i. de generaal-ipajoor bevelhebber in de 5e militaire afdeeling en het gevolg van Z. M., in rijtuigen; fc. de leden van het gemeentebestuur, gezeten in vier rijtuigen; l. het muzijkkorps der dienstdoende schutterij m. het overige gedeelte der schutterij. Art. 4. De trein gaat stapvoets langs de Rotterdamsche kade, de noordzijde van den Dam, den Dam, den Korten en Langen Delft, alwaar door de kinderen van de school voor minvermogenden aan Z. M. een welkomstgroet wordt toegezongen; voorts over de Groote Markt, door de Lange Noordstraat, over het Hofplein, door de Wagenaarstraat, over de Balans naar de Abdijen langs het Gouvernements gebouw aan de zuidzijde der Abdij naar het Paleis, alwaar Z. M. wordt ont vangen door den Commissaris des Koningshet collegie vau gedepu teerde staten, den generaal-majoorbevelhebber in de 5e militaire af deeling, en den burgemeester van Middelburg. Art. 5. De garnizoens kommandant zorgt voor de noodige bezetting van liet plein der Abdij, ten einde de trein ongehinderd het paleis kunne bereiken. Art. 6. Bij aankomst in de Abdij schaart dc le kompagnie der schut terij zich aau de noordzijde, tusschen het paleis en de poort; de Mid delburgsche eerewaeht te paard plaatst zich aan de zuidzijdevóór de vergaderzaal der Provinciale Staten, de afdeeling Middelburgvan het Metalen Kruis schaart zich op den regtervleugel der eerewaeht. De muzijkkoipsen stellen zich op het plein, tegenover het paleis. Nadat Z. M. aan het paleis is afgestapt, vervolgen de rijtuigen voorafgegaan door het hiervoren vermelde peleton infanterie hunnen weg langs de noordzijde en verlaten de Abdij door de poort naar de Balans; het bij art. 3 m vermelde gedeelte der schutterij defileert voorbij Z. M., zonder den trein te verlaten. Hierna defileren de Middelburgsche eerewaeht en de afdeeling Mid delburgvan het Metalen Kruis insgelijks voor Z. M. Art. 7. De le kompagnie schutterij betrekt de wacht aan het paleis; zij zet voor hetzelve de noodige schildwachten uit. Art. 8. Een officier en een onder-officier der schutterij benevens een officier en een onder-officier der infanterie en een lid der Middel burgsche eerewaeht, zullen worden aangewezen om bij Z. M., indien zulks door Hoogstdenzelve wordt verlangd, als ordonnancen dienst te doen. Zij zullen zich daartoe bij des konings adjudant van dien3t aanmelden. Art. 9. Ten 8 uur zal door den Commissaris des Konings een diner aan Z. Mworden aangeboden. Donderdag den 99 Mei. Art. 10. Van des voormiddags ten half tien tot des namiddags ten één uur zal door Z. M. audiëntie worden verleend aan de auto riteiten, ambtenaren, officieren en militairen, mitsgaders aan particulieren, uit dit gewest. Art. 11. Na afloop der audiëntie zal Z. M. na gebruik te hebben gemaakt van een aan Hoogstdenzelve door den burgemeester aan te bie den déjeuner, het merkwaardige van de stad bezigtiger. Art. 12. Ten 7 uur des avonds zal Z. M. gebruik maken van een diner, 't welk Hoogstdenzelve door het gemeentebestuur zal worden aangeboden. Ingeval Z. M. na afloop van het diner, de verlichting der stad wenscht in oogenschouw te nemen, zal Hoogstdezelve, na het verlaten van hut raadhuis, de Groote markt roudrijdenen achtereenvolgens passeren de Gortstvnat, de Nieuwe haven, de Turf-, Hout-, Londensche-, Bier- en ltouaansche kaden, de Dwarskade, de Zuid- en Noordzijde van den Dam, de Brakstraat, de Korte-en Lange Cingclstraten, de Molstraat, den Damden Kortendelft den Langetidelftde Groote marktde Lange Noordstraat, het Hofpleiu en de Wagenaarstraat om over de Balans en door de Abdij naar het Paleis terug te keeren. Vrijdag den 23 Mei. Art. 13. Des ochtends ten 8 uur zal Z. M. Middelburg verlaten, oin den weg nemende over Grijps/cer/ce co Aagtekerke Weslkappelle te bezoeken. Hoogstdezelve zal aldaar tegen 10 uur des voormiddag9 aankomen, cn bij den lichttoren door het bestuur der gemeente worden ontvangen. Vervolgens zal Z. M. den Westkapelschen dijk bezoeken, ten einde de werken iu oogeuschouw to nemen. Hoogstdezelve zal aldaar door de centrale directie van Walcheren worden ontvangen. Hierna zal door eenige landlieden naar den ring worden gereden. Na van een door die directie aangeboden déjeuner te hebben gebruik gemankt, zal Z. M. zich aan het Hoofd inschepen, ten einde zich naar Vlissingen te begeven. Art. 14. De Koning wordt, hij Hoogstdeszelfs aankomst te Vlissingen ontvangen door het gemcente-bcstuurmitsgaders de burgerlijke en militaire autoriteiten. Z. M. zal na Let merkwaardige daar ter plaatse bezigtigd te hebben, gebruik maken van co tl Hoogstdenzelve door den gemeen te-raad aan te bieden diner, en na du verlichting der stad te hebben in oogenscliouw genomen, naar Middelburg vertrekken. Z. M. aldaar aangekomen, zal eene soiree, ten huize van den Com missaris des Koningsmet Hoogstdeszelfs tegenwoordigheid vereeren. Zatiu-dagden 24 Mei. Art. 15. Z. M. zal des ochtends ten 8 uur van Middelburg ver trekken, en zich over Koudeker/ce naar Vlissingen begeven, ten einde zich aldaar aan boord van het Koninklijke stoomjagt in te schepen, om daarmede, ongeveer ten 10 uur te Hoofdplaat aan te komen. Art. 16. Van laatstgemelde plaats zal Z. M. naar Biervliet en IJzen- dijke vertrekken. Hoogstdezelve zal zich iu beide gemeenten eenige oogenbiikken ophouden. Art. 17. Ten 11 uur zal Z. M. over Waterlandskerkje naar Aar denburg vertrekken, en, na een kort oponthoud, zich naar Sluis begeven, ten einde aldaar tegen half vier uur aan te komen. Art. 18. Z. M. zal te Sluis door het gemeente-bestuur worden ont vangen. en, na bezigtiging van het merkwaardige dier plaats, gebruik maken van een door gemeld bestuur aan Hoogstdezelve aan te bieden déjeuner dinatoir. Art. 19. Z. M. zal vervolgens ten half acht uur Oostburg bezoeken, en na eenige oogenbiikken aldaar te hebben vertoefd, de reis over Schoondij/ce naar Breskens voortzetten. Ten 9 uur zal Z. M. aan boord van het Koninklijk stoomjagt den terugtogt naar Vlissingen aannemenen zich van daar weder naar Middelburg begeven. Zoudag«leii 25 Mei. Art. 20. Na bijwoning der voormiddags-godsdienstoefening in de Nieuwe Kerk, zal Z. M. naar Veere vertrekken cn het merkwaardige aldaar bezigtigen. Art. 21. Vervolgens zal de Koning zich, over Vrouwenpolder en de Oranjezon, naar het buitenverblijf U0verduin*' begeven en aldaar gebruik maken van een door den heer rrr. deJoxüe van Ellemeet aan Hoogstdenzelve aan te bieden déjeuner. Art. 22. Z. M. begeeft zich hierna naar Domburg en keertna het badhuishet plateau enz. aldaar te hebben bezigtigd over Oost- kappelleSerooskerke en St. Laurens naar Middelburg terug, alwaar Hoogstdezelve ten 7 uur deel neemt aan een diner ten huize van den Commissaris des Koning. Maandagden 26 Mei. Art. 23. Ten 8 uur des ochtends zal Z. M. Middelburg verlaten en na buiten de Vlissingsche poort (alwaar de dienstdoende schutterij zich tijdig in orde van parade zal hebben gesteld), van het gemeente-bestuur afscheid te hebben genomen zich over Oost-Souburg naar Vlissingen begeven. Hoogstdezelve zal, na van het gemeente-bestuur, de burgerlijke en militaire autoriteiten afscheid te hebben genomenvan daar met het Koninklijk stoomjagt de reis naar Neuzen aanvaarden. Art. 24. Bij des konings aankomst aldaar (welke ougeveer ten 10 uur des voormiddags zal plaats hebben,) zal Z. M. door het gemeen tebestuur en de burgerlijke en militaire autor.teiten worden ontvangen. Na bezigtiging der Waterstaatswerken, zal Z. M. naar Sas van Gent en Axel vertrekken, den weg nemende langs het kanaal en het zijka naal ten einde in beide plaatsen eenige oogenbiikken te vertoeven. Van Axel zal Hoogstdezelve naar Hulst vertrekken, en aldaar ver moedelijk ten half vijf uur des namiddags aankomen. Art. 25. Z. M. zal te Hulst door het gemeentebestuur worden ont vangen, en, na gebruik te hebben gemaakt van een door dat bestuur aan Hoogstdezelve aan te bieden déjeuner, van daar ten half zeven uur door de gemeente Hontenisse naar Walzoorden vertrekkenen zich aldaar weder aan boord van het Koninklijk stoomjagt begeven. Z. M. zal den nacht aan boord van het jagt op stroom voor Wal zoorden doorbrengen. Dingsdag, den 3S Mei. Art. 26. In den vroegen morgen zal het jagt de Schelde opstoomen, tot aan Fort Balken vervolgens terugkeereu tot Hunsweert. 7jM. zal aldaar aan wal gaan ter bezigtiging der kanaalwerken te dier plaatse. Hoogstdezelve zal zich daarna over Schor e, Bieze/ingeKapelle en Kloeting e naar Goes begeven, en ter laastgcmelde plaats tegen één uur van den namiddag aankomen. Art. 27. Na aldaar door het gemeentebestuur te zijn ontvangen, zal Z. M. het merkwaardige van de stad in oogeuschouw nemen, en voorts gebruik maken van een aan Hoogstdezelve door dat bestuur aan te bieden déjeuner. Art. 28. Z. Al. zal de reis vervolgens voortzetten over 'sGravn- polderNisseHeinlccnszavd en s Heer Arendskerkein de beide laatstgenoemde gemeenten vermoedelijk eenige oogenbiikken vertoeven, en zich verder begeven naar Wolp haar ts dijk ten einde zich aldaar weder aan boord van het inmiddels daar aangekomen Koninklijk stoomjagt in tc schepen en den nacht door te brengen. Woensdag, den 28 Mei. Art. 29. Ten half acht uur zal Z. Al. te Kortgenc aan wal stappen, zich van daar over Wissenker/ce naar Colijnsplaat begeven en na eenige oogenbiikken toevens te dier plaatse, zich weder op het stoom jagt inschepen, ten einde het eiland Tholen te bezoeken. Art. 30. Z. M. zal bij zijne aankomst te. Tholen, welke ongeveer ten één uur des namiddags zal plaats hebben> door het gemeentebestuur en verdere autoriteiten worden ontvangen, en vervolgens gebruik maken van een aan Hoogstdenzelve door dat bestuur aan te bieden déjeuner. Daarna zal Hoogstdezelve de gemeenten PoortvlietScherpenisseSt. Maartensdijk, StavenisseSt.-Annaland en Oud- Vossemeer bezoeken, en vervolgens weder naar Tholen terugkeereu, om aan boord van het op de rivier „de Eendragtliggende stoomjagt den uacht door te brengen. Donderdagden 29 Mei. Art. 31. Indien het getijde 't toelaat, zal Z. M. de rivier „de Eendragt" des ochtends verlaten, om ten half negen of negen uur aan den Anna- Jacobapolder onder de gemeente St.-Philipsland, aan wal te gaan. Hoogstdezelve zal aldaar door den eigenaar van dien polder, den heer del Campo genaamd Camp, worden ontvangen, en den polder in oogen- schouw nemen. Art. 82. Z. M. zal van daar met het stoomjagt de reis naar Zieriksee aanvaarden, en te dier plaatse ten half twee uur des namiddags aan de Nieuwe Haven aan wal stappen. Hoogstdezelve zal, na aldaar door het gemeentebestuur en verdere autoriteiten te zijn ontvangen, een gedeelte der stad, alsmede de gemeenten DreischorZonnemaireBommenede en Noordgouwe be~ zoeken. Te Zierikzee teruggekeerd, zal Z. M. gebruik maken van een aan Hoogstdezelve door het bestuur aan te bieden diner, en daarna de verlichting der stad in oogeuschouw nemen. Z. M. zal zich vervolgens, weder aan boord van het stoomjagt begeven 't welk, bij gunstig getijde, nog des avonds de haven zal verlaten, en\ gedurende den nacht aan het havenhoofl zal blijven liggen. Vrijdag, den 30 Mei. Art. 33. Des ochtends ten half acht uur zal het stoomjagt, aan 1 boord waarvan zich inmiddels de President der Centrale Directie van Schouwen, Burgh en Westlandbeuevens de te Zierikzee gevestigde Ingenieur van den Waterstaat zullen hebben begeven, langs Flaauwers naar Burgsluis vertrekken. Z. AI. zal aldaar aan wal stappen en door het gemeentebestuur van Burgh, benevens door de Centrale Directie van Schouwen, Burgh eu Westland worden ontvangen. Art. 34. Z. M. zal zich vau daar over Burgh en Haamstede uaar Ren esseen na een kort vertoef bij den Burgemeester dier gemeente, langs den duinrand cn het oost-repart naar Brouwershaven begeven, en aldaar vermoedelijk des namiddags ten half één uur aankomen. Na door het gemeentebestuur aldaar te zijn ontvangen zal Z. Al. het merkwaardige der plaats bezigtigen, en vervolgens van een aan Hoogst denzelve door het bestuur aan te bieden déjeuner gebruik maken. Art. 3,5. Z. M. zal Brouwershaven ten 2 uur verlaten, om, langs deu ciugel van Zierikzee door de gemeenten Nieuwerkerk, Ooslerland en Bruinisse, het Zijpe te bereiken en zich op het inmiddels aldaar aangekomen stoomjagt iu te schepen. Ten half 5 uur zal Z. Al., na afscheid van den Commissaris des Konings cn de verdere zich aldaar bevindende autoriteiten te hebben genomenhet Zijpe en vervolgens de provincie Zeeland verlaten. AIiddelbuhg, den 9 Mei 1862. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, R. W. van LIJNDEN. Drukkerij van F. KLEEUWENS ZOON Uitgevers der Goesschc Courant.

Goessche Courant | 1862 | | pagina bijlage 2