1802. M 30. BESCHRIJVING DER PATRNÏPLIGTlfiES. PUBLICATIE. 40 Jaargang. Maandag 14 April. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is f 1,75, franco per post f 1,90. De inz Op aanstaanden maandag hesede PAASCHDAG sal de Goessche Courant NIET worden uitgegeven. PLAATSELIJK BESTUUK. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN GOES, Gezien hebbende de circulaire van den heer commissaris des konings in deze provincie, de dalo 5 dezer maand, A, n°. 36191e afd (provinciaal blad n°. 40) betrekkelijk de BESCHRIJVING DER PATENTPL1GTIGEN voor het dienstjaar 1802 1863. Brengen hij deze ter kennis van de belanghebbenden 1 Ten aanzien der palentpligligen in de 15 eerste labellen der wel van den 13 mei 1819, (staatsblad no. 34) omschreven. Dat, inet uitzondering van de patenlpligtige slijters, tappers, kroeghouders en koliijhuishouders, die niet in de gewone beschrijving zullen worden begrepen maar aan welker huizen zoodra mogelijk na den ingang van het dienstjaar, en zonder de gewone beschrijving af te wachten, een de el, iratoir zal bezmgd worden, hetwelk na verloop van drie dagen zal vvoiden algehaald en welke verpligt zijn dadelijk ue helft van hunnen aanslag te voldoen, waarna hun palent i|j v ilonn der kwitantie, alsmede van het bewijs dat bun uesvvegeus vcisihiildigde over het voorgaande jaar ten vollen aangezuiverd is, ter secretarie oi midileltjk verkrijgbaar zal zijn: de véikl.iiingen ter verkrijging van patent voor de paleritpligtigen, binnen de provincie worden uitgegeven van den 6 mei 1802 lol en met den 14 dier maand Dal die verkillingen behoorlijk ingevuld, zullen moeten zijn ingezameld ol bij den ontvanger der directe belastingen ingediend, binnen deze gemeente op den 22 mei .1802. Llat de registers van gemelde patcnlpligtigen gesloten zullen wordt-nbinnen deze gemeente, op den 7 junij daaia: uvulgenile. 2". Ten aanzien der eigenaars, vaste huurders, ol andere va.-ie gebruikers van binnenvaartuigen zal moeten worden gehandeld overeenkomstig de lesolutie van Z. E. den minister v„a (iriunlien van 2,1 april 1852, n°. 192, (provinciaal blad ii<>. 57 van liet jaar) En wordt voor dezen de gelegenheid lot het doen der aarig fie opengesteld van 1 mei 1862 hij het gemeente bestuur der plaats alwaar de belasting ver schuldigd is, onder overlegging van een aangilt biljet, daar toe bij die besturen verkrijgbaar. 3°. Ten aanzien van de kramers; Dat zij zullen gehouden zijri om hij hel doen hunner aan vrage om patent, op te geven de onderscheidene goederen welke zij voornemens zijn te koop aan te bieden Zoo mede de wijze op welke zij hun beroep uitoefenen, naar aanleiding der onderscheidirigtu bij 1 der 7C tabel, gevoegd hij de wet van den 10 junij 1832 (staatsblad n'J. 30), alsmede de gezamenlijke inkoopswaarde der door hen te koop aan geboden wordende goederen, zullende dien onverminderd door de palenlpligijgèri die hunne goederen in de herbergen of bergplaatsenlunzen en andere gehouwen van derden uilslallen, opgave moeien geschieden van den lijd der during van hun verblijf in de gemeente, en door hun die deizclvi r waren in opcnbaie veilingen, buiten hunne winkels, hij koopen van doorgaans beneden de ƒ25,ieder, doen ver- koopen, van dien der Ie houdene verkooping; terwijl, zoo zij de wijze van dien verkoop veranderen, de waarde hunner waren vermeerderen of den duur des verblijls ol der te houdene verkooping verlengen daarvan aan den voel va:i art. 13 der wet van den 21 mei 1819 en op de boele bij art. 37 bepaald, aangifte zullen doen in de gemeente alwaar zij zich bevinden en zoodanig aanvullingsregt voldoen, als van hen bij wcikelijk toegenomen belastbaarheid zoude kunnen worden gevorderd. 4°. En eilidr lijk dat de bedoelde ktamers benevens de debilanlen van loterij briefjes, krachtens Zijner Majesleits besluit van den 17 ocioher 1820 (staatsblad n°. 22) op de bode bij jt I en 2 van art 32 der wel van den 21 ii ei 1819 bepaald, verpligt zijn steeds bun patent met zich te voeren En opdat niemand deswege onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden gepubliceerd geaffigeerd mitsgaders grillsereen) in de Goessche Courant Gedaan ten raadhu.zc van Goes, den 12 april 1802. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P BLAAUBEEN. De Secretaris II C PILAAR. m-lm? van adverfceiitiën moet geschieden vóór dri? uren des BEKENDMAKING. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN GOES, Gezien de circulaire van den heer commissaris des konings in deze provincie, van den 5 dezer, A n°. 3819', 1ste afJeeling. (provinciaal blad n°. 40) betrekkelijk de Beschrijving der Personele Belasting voor het dienstjaar 18621863. Brengen bij deze ter konnis van alle ingezetenendat met hel primitief bcschrijvingswerk voor de belasting op het personeel, vastgesteld bij de wetten van den 29 maart 1833, (staatsblad no. 4,) 29 december 1835 (staatsblad no. 43,) en 24 april 1843 (slaatblad no. 15.) in deze gemeente, een aanvang zal worden gemaakt op dingsdag den 6 mei aanstaande en dat de alzoo aan de ingezetenen uit te reiken bescbrijvings-biljettenmet den achtsten dag daarna, van vvege den ontvanger, opvolgelijk zullen worden opgehaald. Wordende de belanghebbenden levens verwittigd, dat om als 'egenscballers van de zijde der belastingschuldigen te dienen ingeval van herziening achtervolgens het bepaalde bij art. 29 2 der wet van 29 maart 1833, (staatsblad n°. 5) van bet aangegeven bedrag der huurwaarde of aantal deuren en vensters of haardsteden, door burgemeester en wethouders zijn benoemd de vier volgende personenals Johannes Goos- sen, Johannes Dekker Lz., Huberlus le Clerq en Willem Jan van der Weert. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd, aangeplakt, mitsgaders ia de Goessche Courant geplaatst. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 12 april 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN, De Secretaris, H. C. PILAAR. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die bet aangaat: dat bet kohier van de plaatselijke belasting op de HONDEN over bel lonponde dienstjaar gearresteerd door den gemeente raad den IO maart II. en door heeren gedeputeerde staten van Zeeland goedgekeurd den 4 dezer maand, aan den gemeente-ontvanger ter invordering toegezonden is, mitsdien ieder belastingschuldige vermanende, om het deswegens ver schuldigde, ten kantore van voornoemden ontvanger te voldoen. En zal aan deze op de gebruikelijke wijze publiciteit gogeve.n worden. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 12 april 1862. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN GOES, naken bekend: dal de beer kapitein kommandant van de dienstdoende schutterij alhier, heeft te kennen gegeven voornemens le zijn, om bij gunstig weder dingsdag den 22 dezer en vervolgens des tvoensdags en zaturdags gedurende de maanden april, mei, junij, julij, augustus en september daaraanvolgendetelkens des avonds tusscben half 5 en 8 ure, in de Oosterschansin de rigtir.g van het zuidwesten naar bet noord-oostende leden der schutterij le oefenen in hel SCHIETEN naar de SCHIJF. Geschic Jende deze bekendmaking, opdat een ieder zich zoude wachten voor schade en blijven buiten gevtar. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders opgenomen in de Goessche Courant. Aldus gedaan ten raadhuize van Goes, den 12 april 1862. Burgemeester en wethouders voornoemd, M P. BLAAUBEEN. De Secretaris II. C. P I L A A R. BINNENLANDSCHE BEKIGTEN. Do bevolking van ons geheele rijk beslaat volgens de Staats Courant nil 1,628,927 mannen, 1,680,042 vrouwen, te zamcu 3,308,969. Bij de vorige volkstelling op 31 december 1851 telde bet rijk 1,531,661 mannen, 1,598,183 vrouwen, lo zamen 3,129,844. Er is alzoo tene ver meerdering op le merken van 97,266 mannen en 81,859 vrouwen, Ie zamen 179,'25. In den loop der laatste dertig jaren is de bevolking van bet rijk vermeerderd met 746,663 zielen, of gemiddeld ruim 24,888 'sjaars. COURANT. Gewone advertentiën worden a 20 ct. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten van 1-6 regels a f 1,20 behalve het zegelregt. lamiddags. 1 De Java Couranten deelen de pleglstatige/WPHig.- van 's Konings geboortedag aldaar mede, zij behetze^i&'befiglen tot den 2 februarij uil Bandjcrmassing, waar NiRfcfnii't JW- gestoord is gebleven, terwijl naar tijdsomstandigheden handel en verlier vrij levendig waren. Zij deelen ook eenige bij zonderheden mede betrekkelijk - het niet gelukkep van de tweede koeteinische expeditie naar de Doeson Oelvc, waïrtoe de sultan van Koetei aanvankelijk 4000 ma:i bad vereenigd doch welke krijgsmagt door ongunstig weer en daardoor ontstane ziekten niet is bijeen kunnen blijven. In sommige residentien was door overstroomingen op nieuw veel schade veroorzaakt. Op den 13 mei a. s. zal de verkiezing van leden voor dc provinci.de staten in dit district plaats hebben de af tredende leden zijn de heeren rnr. .17. P. RlaaubeenA. Kakebeeke Jz., I G J. van den Bosch en J. P. I. Buteux. Op 2 julij van gedeputeerde staten Voor die op IO junij en 8 julij betreffende de leden der eerste en tweede kamer is in ons district geene stem ming noodig, evenmin als in deze gemeente voor leden van den gemeente-raad of wethouder op 15 julij of2sept. e. k. De vveleervv. heer P. van Hugten, kapellaan bij de R. K. gemeente alhier, is verplaatst naar Schipluiden en vervangen door den vveleervv. heer Karslenlaatstelijk le dier plaatse gevestigd. De jaarlijksche soiree musicale et déclamaloire werd even als vroeger, jl donderdag avond niet druk bezocht. Intusschen waren de aanwezigen hoogst ingenomen met de gelukkige uitvoering der verschillende op het programma vermelde nummers, die dit teregt verdienden. Men betreurt het dat in deze jaarlijksche soirée's zoo weinig belangstelling wordt getoond terwijl zoo wel de leden van Vondel als de Zangvereeniging hunne pogingen ten beste geven en dal wel te meer wanneer men nu en dan boort beweren, dat Goes niet rijk is aan uitspanning voor kunst en goede smaak. Het bewijs van het tegendeel dat den uislag kroonde strekke anderen ter opwekking. Jl. zaturdag hield het departement der maatschappij van Nijverheid alhier, eene vergadering, die, zoo tengevolge der besproken ponten als door de aanschouwelijk geleverde proeven, voor zeker de leden zal uitlokken om dezelve steeds ge trouw le blijven bijwonen. Het lid dhr. G. J. Jacobson, scheikundige in de meekrap en garancine fabriek der heeren Verhage Co leverde voor de vuist eene bijdrage over de natuurkundige weten schappen in het algemeen en wees vooral op de behoefte om de kennis der natuur meer onder alle klassen der maatschappij te verspreiden. - Hij eindigde zijne hoogst boeijende toespraak met eene proef der werking van den aclinolactor. De indruk hiervan op de aanwezige leden die zich openlijk door algemeuien bijval kenmerktedeed hen dan ook nu eerst waarderen het aanbod reeds vroeger door genoemd lid gedaan om zich beschikbaar te stellen tot hel openen eener geregelde cursus over de natuurkundige wetenschappen, waarmede men hoopt dat reeds spoedig een begin zal worden gemaakt. Wij kunnen bij deze eenvoudige mede deeling de leden gerust uilnoodigen om van die gelegenheden om zich met degelijke kennis le verrijken gebruik te maken mogt bovendien het plan kunnen verwezenlijkt worden dat ook aan dames de toegang zou worden verleend dan zullen gewis deze zich mede niet beklagen eene departemenls vergadering der maatschappij van Nijverheid le hebben bj gewoond. Heden morgen is men begonnen met de indijking van schorren onder Krabbendijke voor de Nederlandsche Land aanwinning Maatschappijongeveer 600 personen wor den daaraan reeds gebezigd. De laatste gure dagen do zoogenaamde maartsche buijen van hagel en sneeuw deden verlangend naar dc gewone beriglen uitzien, die ons in dit jaargetij omtrent den stand der bouw- en weilanden, veldgewassen en moes tuinen geworden Voor alsnog schijnt hel afwisselend weder van geen schadelijken invloed en ziel men zelfs met genoegen de al te welige groei daardoor getemperd. Op vele plaatsen wordt reeds geweid, iels dat wij hier hoogst zeld zaam in dezen tijl zien gebeuren. Verleden zaturdag lnvorgdo de landbouwer J. de Graa/f

Goessche Courant | 1862 | | pagina 1