I f 100,000. I f 3000. 246" 6103, 1000, v 6901, v 1000. 8019, 1000. v 14520, 1000. 14524, u 1000. 14599, „1000. 14790, „1000. ADVERTENTIES. DE ZALF EN PILLEN VAN HOLLOWAY. sommige gewassen zells zeer goed te noemen. Wanneer men daarbij nu de hooge prijzen die voortdurend voor de veldvruchten worden bedongen, in aanmerking neemt dan kan men gerust aannemen dat bet jaar 1861 voor den landbouwer niet ongunstig geweest is. Een heerlijk najaar heeft hem verder nog in staat gesteld onderscheidene zaai- jingen met aanvankelijk goed geluk ten uitvoer lev brengen. BUITENLANDSCHE BEBIGTEN. DU1TSCHLAND. Men meldt uit Triest, dit voor eenige dagen van öaar per spoortrein naar Nederland is verzonden eene groote hoeveelheid granen, welke later door eene aanzienlijke hoe veelheid zal worden gevolgd; deze granen zullen regtstreeks per spoortrein de plaats van hunne bestemming bereiken zonder te worden overgeladen. ENGELAND. De vredelievende tijdingen uit New-York met de A/rica te Londen aangebragl, zijn door de latere berigten uit Amerika ten volle bevestigd en toch gelooft men nog niet geheel aan het behoud des vredes. De Times bevat de navolgende correspondentie uit Parijs: Onderscheidene goed onderrigte personen, die bekend staan als niet behebt met de zucht tot overdrijving, ver zekeren dat de tegenwoordige toestand der parijsche fabrie kanten en handelaars veel bezwarender is dan sedert jaren het geval was. Velen hunner, die steeds gewoon waren bij het einde des jaars hunne rekening met een voordeclig saldo te sluiten, doen dit thans met een aanmerkelijk deficit Jeze toestand kan niet worden toegeschreven aan buiten sporige specnlatien, maar is bepaaldelijk het gevolg van de politieke gebeurtenissenwaardoor de bestellingen in het buitenland zeer verminderd zijn en de fabriekanten genoodzaakt werden hunne productie te beperken. Het is hetzelfde ver schijnsel als in 1857, toen zich in Duilschland en Amerika eene handelscrisis deed gevoelen. Toen kwam de fransche bank de handelaars daardoor te hulp,- dat zij hunne vervallen wissels vernieuwde en hen alzoo tegen protesten vrijwaarde. Men verwacht thans, dat de bank datzelfde ook nu zal doen, ten einde niet alleen onderscheidene voorname parijsche, maar ook vele Lyonnesche en andere huizen staande te houden. Men heeft het plan om te Londen een standbeeld op te rigten ter nagedachtenis van den prins gemaaltot dit einde heeft zich eene deputatie van invloedrijke personen tot het gemeentebestuur gewend en heeft nu de lord-mayor tegen aanstaanden donderdag eene openbare vergadering in Mansion-House belegdals wanneer desbetreffende een bepaald besluit zal worden vastgesteld FRANKRIJK. Gelijk voor eenige jaren de keizerin de crinoline in de mode bragt doet zij het thans met het schaatsenrijden en indien het koude weder aanhoudt zal op den Vijverberg in het bois de Boulogne eene schaatsenrijderij bij fakkellicht plaats hebben. De keizerin heeft in het schaatsenrijden eene zekere vaardigheid erlangd, hetgeen echter niet belette dat H. M. eergisteren uitgleed en viel. Poolsche, russische en engelsche dames wedijveren met de fransche in bevalligheid en kunstvaardigheid. Men heeft eergisteren verscheiden dames gezien die een bijzonder kostuum voor hel schaatsenrijden hadden met zeer korte rokken en vrij hooge laarsjes, terwijl een heerde markies de Gallifeteen korte broek, benevens rood en zwart gestreepte kousen droeg. Als eene niet onaardige bijzonderheid deelt men mede, dat de bekende banketbakker Sirardindie voor de nieuw jaarsdag opzettelijke bonbons had vervaardigd, gedurende de //eek, welke dat feest voorafging, voor ruim 300,000 fr. aan allerlei lekkernijen beeft verkocht. Gelijk men weel is de voorzitter van een der hooge collegien van staat de vennoot van dien gelukkigen banketbakkerdie ook als vaudeville-schrijver niet onbekend is. Hoogerwerve. den 9den. Geertruida llernardina, dochter ran Comelis Aarnout Verduijn en Cornelia Opperman, den 10den Petrus Johannes Auguslinus, zoon van Franciscus Johannes Bomucns en Rosalia Theresia Janssens. den I 'iden. Zjwert Diderikzoon van Jacobus Gerardus Janssen en Pelronella Wilhelmina Kakebeeke den 14den. Hermanus, zoon van Ludovicus Thoen en Johanna Boet. den 16den. Gerril zoon van Karei Broes van Dort en Elsje Snoep, den t 7den. Louisa Francina, dochter van Jan Hendrik Comelis Koke beeke en Pielernella Jacoba Stokmans. Aaltje, dochter van Johannes Theodorus van der Horst en Maria Adriana Verheule. den 18den. Nicolaas Petrus Anlhonie, zoon van Jacoba Jellema. den 19den. Adrianuszoon van Comelis Visser en Josina Susanna Dronkers. den 20sten Johannes Petrus, zoon van Johannes Petrus van Sprang en Adriana Geldhof, den 21 sten Neellje Maria, dochter van Puulus Heirman en Maria Calharina Smolders. Johannes Ber- narduszoon van Adam Jacob Greep en Johanna Pieler nella Hendrikse. Hubrecht, zoon van Marinus Hengst- mengel en Jacoba van Put. den 22ste». Josias Johannes zoon van Jan Visser en Maria Remijn. den listen. Jacobus Philippus, zoon van Jan de Groot en Anna Paulina Sloover den 26sten Maria dochter van Jan Gelok en Johanna van den Wijngaert. den 'ilstcn. Sophia, dochter van Jo hannes Brouwer en Elena van de Looij den 29sten Jo hannadochter van Pieter Kousemaker en Mathija Chris tina van Fruassen. den 30sten. Marinus, zoon van Adriaan de Jonge en Neellje Ossewaarde. Dus 14 van hel mannelijk- en 9 van het vi ouwelijk geslachtin het geheel 23. Overleden Den 1 sten. Maria Henderina Hoogendorp, oud 71 jaren, red van Cornelis van Kleijnpulle den f'idenNeellje, oud 8 jarendochter van Marinus van Zweeden overlen Cornelia den Herder, den Iden. Dingenis, oud 13 maanden, zoon van Leendert den Herder (overl.) en Calharina Bras. den 1 iden. Wilhelmina Antoinetla, oud 3 maanden, dochter van Gerard de Jongh en Rijca Wilhelmina Chalin. den I iden Janna oud 16 maanden dochter van Adriana Hollestelle. den 16den. Adrianus, oud 10 maanden, zoon van Domus Gunst en Jacomina van Wijck. den Mden. Lambert, oud 22 maandenzoon van Désiré van den Bogaert en Anna Elisabeth Vaes. Adriana Jacoba, oud 3 jaren, dochter van Jacobus Gerardus Janssen en Pelro nella Wilhelmina Kakebeeke den 1 iden Hendrikusoud II maandenzoon van Cornelis Reijnierse en Johanna Elisabeth de Wit. den 1 iden. Hendrikus, oud 3 maanden, zoon van Josias Clement en Adriana Verstelle. den 20sten. Cornelis Frangois, oud 1 maand, zoon van Johannes Bap- tiste Kalschuer en Christina Adriana Fassaert. den tlslen Zijwert Diderik, oud 9 dagen, zoon van Jacobus Gerardus Janssen en Petronella Wilhelmina Kakebeeke. den listen Lamberlus, oud 2 jaren, zoon van Johannes Franciscus Berks en Johanna Maria van Megchelen. Evertoud 3 maandenzoon van Francois van Hoorn en Johanna van Loo. den 'Hosten. Elisabeth Lamperoud 58 jaren, weduwe van Maarten Wagenaar. den Hl sten. Joannes Verrijk, oud 50 jaren, den 31 sten. Pieter Weslslraale oud 44 jaren. Govert Willem, oud 4 jaren, zoon van Willem de Kemp en Elisabeth van der Zee. Den 13den December is te Delft overleden Elisabeth Huberdina Leijsoud 45 jaren. Dus 12 van het mannelijk- en 7 van het vrouwelijk geslacht, in het geheel- 19. 246» STAATS-LOTERIJ. Prijzen van f 1000,en daarboven. 5" klasse. 15e lijst. N°. 859, 1559, 15256 en 19580, ieder 1000. 16e lijst. N°. 2350, 5319, ieder f 1000. No. 5010 f 1000 en premie 30,000. N0 3906, premie laatste lot 3000. Cl ITALIË. De Movimento deelt mede, dal Garibaldi het pre sidentschap van de vereeniging der Genueesche karabiniers heeft aangenomenten geleide van een brief waarin hij zegt: Haast u met u in den wapenhandel te oefenen, want het oogenblik nadertdat gij op nieuw bewijs zult moeten geven •an uwe dapperheid. BELGIE. Volgens een geruchtligt koning Leopold te Osborne lij mde aan eene keelziekte, welke, hoezeer niet van gevaar- ijken aard, echter, met het oog op den hoogen ouderdom les lijders, veel ongerustheid inboezemt. Te Verviers wordt thans eene tentoonstelling van rot- .ingen en parapluies gehoudenwaaronder exemplaren voor 9 personen uit den ouden tijd. Onder de stokken vindt men zoowel de dunne rotting als de met ijzer beslagen voorwerpen tot het beklimmen van den Mont-Blanc EXTRACT uit de registers van den burgerlijken Island der gemeente Goes, gedurende de maand December 1861. Gehuwd Judokus van Hese en Pelronelle Johanna van den Blerk. Geboren: Den 1 sten Mariadochter van Cornelis Karelse en Kor- Itlia de Schipper, den iden. Maltheuszoon van Willem n de Velde en Laurina Goedhart, den 6den. Engel, zoon Willem Mijnsbergen en Johanna Christiana den Doer *slen. Maria, dochter van Francois Harinck en Maria Ten kantore van G. P. BLAAUBEENgedelegeerde van de eerste klasse der Staats-Loterijte GeesGroote I Markt, A, n°. 11, is gevallen op No 3999de kapitale Prijs van En op N°. 3906 de pteinie van hel laatste lot ad Alsmede op N°. 6013, een prijs van,/1000. Ton voornoemden kantore zijn voor de 247stc loterij te bekomen HEELE en GEDEELTEN van LOTEN in KOOP en HUUR volgens prijs-courant. Op Woensdag den 15 Januarij 1862, des morgens ten 10 uren, zal men aan de hofstede bewoond door J. KOEMAN, in den Heerenpoldcr te Wolphaarsdijk, ten overstaan van den Nolans E. P. Lenshoek, publiek presenteren te verkoopen 111 stuks OLMEN BOOMEN, waarvan er velen geschikt voor WERKIIOUT. Per 0Cc Jet» raaf. Markt berig-ten. ROTTERDAM 6 Januarij 1862. GKANEN zonder handel. MEEKRAP onveranderd met goeden omzet. AMSTERDAM 6 Januarij 1862. GRANEN onveranderd. KOOLZAAD 79>/2 op najaar 70</2. LONDEN 6 Januarij 1862. TARWE dalende. HAVER vast. GERST flaauw. HAMBURG, 4 Januarij 1862. TARWE flaauw bij beperkten handel. ROGGE stil. iicualcufa draima. Eene jufvrouw te Groningen die door de Revalenta gelukkig van eene slepende ziekte genezen, aan de beterhand was, nam, ter besparing zoo zij meende en daar zij zich vrij wel gevoelde linzenmeel om langzamerhand naar gelang hare krachten zouden aanwinnenlot de gewone voeding terug te keeren; zij kreeg echter spoedig door het gebruik van dit linzenmeel zoo geweldige obstructies dat men voor het ergste beducht zijn moest; gelukkig nam zij dadelijk weder hare toevljgt tot de Revatcnla, die ook den tweeden keer gezegend op haar gcslol werkte en geniet zij nu de beste gezondheid De heer C Rikkeks, te Groningen, van wien wfi dit berigt ontvingen heeft de vergunning aan belangstellenden haar adres le geven De re va lenta ARaHICA is een meel uit den wortel eener uitheemsche plant dat eene bijzondere geneeskracht bezit. Hel werkt zoo gunstig op de spijsverlerings organen, dat maagkwalen oprispingen spanning winderigheid onderbuikshwalcn, langdurige onpasselijkheden, alle slepende ziekten, hoofdpijnen, ongeregelde functien, hartkloppingen, branderigheid, huiduitslag, scheurbuik, koorts, klierziekte, waterzucht zwakte, uitputting, verlamming, lering, dui zeling en nog vele andere kwalen zeker en spoedig er door genezen worden liet is een zacht, inwikkelend voedsel, een voortreffelijk middel tegen verouderde hoest aambor stigheid en alle andere borstlijden; een gezond en smakelijk eten, dót iedereen bevalt en in de meeste gevallen ook dan hulp aanbrengt als men het alieen als ontbijt nuttigt zonder zijn gewonen leefregel le verandeicn Het is zeer versterkend, verwijdert de hij zwakke gestellen dikwijls opkomende vermoeidheid en lusteloosheid reinigt en verfrischt het bloed; geeft een opgeruimd humeur, geneest en wekt lot levensgenot De prijs der Revalenla is: kleine bussen 87 y2 ct., 1 pd. f 2, 2 pd. f 3,50, 5 pd. f 8, 12 pd. f 16 Eene brochure, die over dit heilmiddel handelt, wordt gratis afgegeven. Men lette er vooral op dat iedere bus lot waarborg der echtheid, door »F. von Windhbim en C0., Verkoophuis", geteekend is. Amsterdam Verkoophuis. Goes, -wed. C. Vreeke. Bergen- op-ZoomD Pouwels. Middelburg, C. J. Kruisse. Oost burg, wed. P J. Geelhoed. Slnis, gez. Janssen. Vlissingen, A. M. Kalbfleisch en in de bekende depóts in de andere steden. Ontvangen puike ANSJOVIS, be veelt zich tevens aan lot het Open steken van Oesters. W. MIJNSBERGEN, Wij gaardstraat Tegen 10 Mei eene WERKMEID benoodigd bij Mevrouw van Citters, te Heinkenszand. t Ondertrouwd J. BROUWER en WILHELMINA BESUIJEN. Goes, 3 Januarij 1862. Algeineene bekendmaking. Ondertrouwd JACs G. DOBBELAERE Goes, en 3 Januarij 1862. M. E. MA SS EE. Eenige kennisgeving. Heden overleed lot onze droefheid ten huize van den Heer W. A de Laat de Kanier, onze geliefde oudsle zuster ANTONETTA den HOLLANDER, in den ouderdom van bijna 40 jaren. Goes Uit aller naam den 6 Januarij 1862. A. den HOLLANDER. Eenige kennisgeving. Vooraf gewaarschuwd, vooraf gewapend In de laatste herfst- en eerste wintermaanden zal dit onschatbare genees middel het beste behoedmiddel zijn voor ongemakken Menige ongesteldheid heeft hare oorzaak in eene verzuimde koude, en de jicht kan ons maanden lang de grootste pijnen doen lijden. Beide kwalen kunnen ontworleld worden door de huid met deze zalf, die de ontsteking verhinderd, goed in te wrijven en de zuiverende pillen le gebruiken. De ondervinding'van 25 jaar heeft de deugdelijkheid van deze twee geneesmiddelen bewezen want bijna nooit zijn zij vruchteloos aangewend geworden. De pillen en de zalf helpen elkander onderling. Zij zuiveren het bloed, regelen deszelfs loop cn oefenen den heilzaamstcn invloed uit over elk in- en uitwendig orgaan. Ongelijk aan andere verdrijvende middelen zijn de medicamenten van Holtowny altijd onschadelijk. Doosjes pillen k f 0,80, f 1,85, f3,00, f 6,75, f 13,50, f20,25. Potjes zalf a I 0,80, f 1,85, f 3,00, f7,05, f 13,85, f 20,90, zijn op franco aanvrage k contant te bekomen bjj G. Verhaart te Prinsland J P Vcrlinden, te Bergcn-op-Zoom, den heer J Straatman hoofd depothouder te 's Bosch alsmede te Londen, Strant 2ii cn le New-Vork 85 Macden lanc Holloway's etablissementen GOEi Dntmttnrtrc van V. KI.lvjilDNU.NS

Goessche Courant | 1862 | | pagina 2