1 1 Marktberig-ten. ADVERTEHTIEN. GAZ-FABRIEK GOES. J. A. CRAMER. DE ZALF m FILLEPi VAN I10LL0WAÏ. Oud Cartag-ena's Bergplanten-Olie. 'DE OUD CARTAGENA'S BERG-PLANTËMLIE C. F. VAN" ETTINGER, Onder Texel zijn aangedreven en worden publiek verkoeld ruim 200,000 stokvisschen, de lading hebbende uitgemaakt van een' der verongelukte schepen. BUITEftLANDSCHE bebigten. DU1TSCHLAND. Deze week had de ter aarde bestelling plaats van het stoiïeljjk overschot eener jeugdige danseres, welke nog voor korte dagen behoorde lot het personeel van het Carl- theater. Deze plegtigheid geschiedde op eene wijze als slechts zelden plaats beeft en ten bewijze mag strekken van de algemeens achting, welke de overledene heeft genoten. Om streek» dria ure in den namiddag verzamelde zich eene talrijke meaigte aas hel sterfhuis en vormde zich de stoet op deze wjjze: aan het hoofd van den lijkstoet gingen drie jeugdige meisje* met witte camelia's in het haar gevlochten; de middelste droeg op een rood fluweelen kussen een myrtenkrans. Daarop volgde eene dame in zwart krib gehuld en achter deze de ljjkbaar, omringd door 16 in het wit gekleede meisjes, aan het hoofd van welke de geestelijke zich betond. Het gansche koorpersoneel van den genoemden schouwburg volgde de lijkbaar. Aan de groeve genaderd sprak de in het zwart gehulde vrouw een gedicht uit, ter eere van de afgestorvene en voerde het koor een koraal van Glüser uitterwijl eene talrijke menigtewaaronder al de leden van het gezelschap van het Carl-thealerde plegtigheid op het kerkhof bijwoonde. In 1860 telde Pruissen 3751 brouwerijen in de steden en 3995 op het platte land. FRANKRIJK. Aan de parijssche beurs is het gerucht verspreid, dat de keizer aan het engelsche kabinet aangeboden heeftom in 't engelsch amerikaansch conflict gewapend te intervenieeren Men brengt dit in verband met het besluit om de in de oorlogs havens liggende schepen voor de active dienst in gereedheid te brengen en men gelooft dat de regering zulks als een gechikt middel wil om het bij haar bestaande plan tot eene leening te regtvaardigen. De berigten nit Rome melden dat er den 30 eene demonstratie in den schouwburg had plaats gehad ter eere vtn Italië. Er deden zich kreten hooren van «leve ItaliëI" cn van alle zijden waren eensklaps driekleurige vlaggen te zien. Na verscheidene arrestatien, werd door de politie aan het publiek bevel gegeven om de zaal te verlaten. De vereeniging van wijnhandelaren te Boaune geves tigd, heeft bekend gemaakt, dat de wijnen van 1861 kunnen gerangschikt worden onder die der meest opmerkelijke jaren. Zij bezitten alle hoedanigheden welke hen onder de beste soorten zullen doen tellen. Aangezien hetzelfde ligchaam ten vorigen jare eerlijk genoeg was om de verklaring af te leggen, dat de wijnen van 1860 zoo slecht waren, dat zij geen aanspraak mogten maken om in den handel ge- bragt te worden, zal men ook wel eenig vertrouwen kunnen stellen in de gunstige getuigenis over dit jaar. BELGIE. Te Rheidt is door de politie een ijzeren instru ment gevonden, waarmede men in 10 minuten lijds een gat in een massief huis kan boren, groot genoeg om er door te kunnen kruipen. Men denkt hierdoor op het spoor van eene dievenbende te geraken. Te Antwerpen is de dochter van een Italiaansche koopvaardij-kapiteinvan het schip baars vadersdat in de haven aldaar lagontvoerd zonder dat men eenig spoor van haar heeft kunnen vinden. De dorpen in de Ardennen worden tegenwoordig door wilde zwijnen zeer onveilig gemaakt. In de laatste twintig jaren had men die dieren daar bijna niet meer gezien; thans kan men ze weder bij zestig- en honderdtallen aantreffen. EXTRACT uit de registers van den Burgerlijken Stand der gemeente Goes, gedurende de maand November 1861. Gehuwd Karei Mulder en Johanna Maria Boes. Jan van den Ende en Fransina de Regt. Jozias Goedegebuur en Maria Provoost. Marinas van Ralmlhout en Isabella Cornelia Kievils. Alebregt Beijerse en Cornelia Schrijver. Geraerd de Jonge en Grietje Pondman. Geboren Den 3den. Jordina dochter van Simon Le Clercq en Maarlje Dronken, den Aden. Janzoon van Jacob Semeijn en Maatje Kramer. Maria Jacoba, dochter van Comelis Johannes Anlhonij van Hoek Riemens en Allegonda de Groot, den bden. Elisabeth Pieternelladochter van Comelis Ja cobus Clement en Johanna Biere den Cden. Gerardus zoon van Maarten Verdonk en Jannetje Harinck. Helena Maria dochter van Jan Daleboudt en Kornelia Verheule. den Iden Geerlruida Johannadochter van Maitinus Jo hannes Scheffer en Anlhoinetta Zandijk. Gerardus, zoon van Huibregt van Boven en Elisabeth Kouseimker, den 8sten Carolina Julianadochter van Jan Willem van Heuven en Maria Johanna Harinck. den Oden. Benjamin, zoon van Benjamin den Boer en Sara van Paassen. Agneta Huberla dochter van Jacobus Petrus Dagevos en Maria Allemehinders. Janus zoon van Jan de Jonge en Barbara de Windt, den I 3den Marinas Comelis, zoon van Anlhonij van Btoppoel en Maalje Poelman Dekker, den 15den. Jacoba Cornelia, dochter van Jan Comelis van der Mark en Neeltje Geertruijd Scheele den 1 6den Jan Mar tians, zoon van Alexander de Coninck en Jannetje Maria Potvliet, den Visten. Pieter, zoon van Comelis Snoep en Elisabeth Cornelia Renujn. den 23sten. Pieternella Jacoba dochter van Josias van de Velde en Janna Maria van der Maas. den 25sten. Elisabeth Josepha Jacoba dochter van Francies van Hoof en Cornelia van Gilst. den "listen Maria Catharinadochter van Jan Hendrik Bonze en Maria Adriana Hendriks, den IQsten. Jozias zoon van Mr. Jo hannes Gerardus de Backer en Sara Pelronella Johanna Geene. Dus 9 van het mannelijk- en 1 I van hel vrouwelijk geslachtin het geheel 20. OVEiitKDEN: Den 6den. Josina, oud 5 maanden, dochter van Marinus van Lier en Pieternella Molhoek, den 8sten. Jacomina Steijns, oud 41 jaren, huisvr. van Josias Pronkers. Pieler Johannes, oud 2 jaren, zoon van Jacob Liplijn en Maria Catharina Curdon. Cornelia Polderman, oud 28 jaren, huisvr. van Comelis Houlop. den Oden. Adriana Isabella Keetlaer, oud 52 jaren, huisvr. van Comelis Pieler Soetebier. Sophia Paulina, oud 10 maanden, dochter van Johannes Mulder en Jannetje Walrave. den 19den. Hermanns Fer- dinandus Heirmanoud 28 jaren, den 23ste». Adriaan oud 7 maanden zoon van Leenderl Glerum en Johanna Maria Barends. den 25sten. Jacobus den Hollander, oud 73 jaren, den 28sten. Virgenia Johanna, oud 23 maanden, dochter van Francies van Hoof en Cornelia van Gilst. Den 4den is te Woljaartsdijk overleden Comelis Delnaag, oud 45 jaren. Dus 5 van hel mannelijk- en 6 van het vrouwelijk geslacht in het geheel 11 GOES, 3 December J861 De aanvoer was heden iets ruimer dan vorige weekmarktende kooplust evenwel minder ten gevolge der vernieuwde daling aan de hoofdmarkten zoodat in 't algemeen iets lager werd afgegeven, grooten- deels bepaalde zich de omzet voor consumptie. Men noteerde de tarwe f 11,75, 12,— a 12,25. rogge 7,80 a f 8,50. Winter glbst 6,a f 6,25. Zomer dito 5,60 a 6,haver 3,50 a 4,Groene erwten 1125/15. Bruine bgonen f 13,50 a 14, PAARDEBOONEN 825/50. meekrap. Onberoofde 2550/75. uacine f 20,50 a f 21, boter 1,15 a 1,20 het ned. pd. AMSTERDAM 4 December 1861. tarwe tot vorige prijzen met iets meer handel, rogge prijshoudend met veel handel, gerst stil. koolzaad onveranderd. raapolie vliegend 41,— op 6/w. 42V2. lijnolie - 353/4 - 73,—. LONDEN, 4 December 1861. Granen vast. SCHIEDAM4 December. moutwijn /l23/4, jenever 18'/4, amsterdamsche proep 19'/2. ANTWERPEN3 December 1861. Wegenö den Ontzettenden brand hadden heden bijua geene zaken plaats. De kwantiteit granen, in het entrepot St. Felix verbrand, wordt geschat op niet minder dan 120 a 130.C0O hectoliters, van alle soorten, ongeveer een vierde van den voorraad. Niet alleen brengt dit een stilstand in den handel te weegmaar maakt de omzettingen nog moeijelijkcr, daar de houders hunne prijs vorderingen dadelijk l/4 a verhoogd hebben. HAMBURG, 3 December 1861. tarwe prijshoudend, rogge vast. AVIGNON 30 November 1861. meekrap. Steeds hooger met levendigen handel tot fr. 37 h 38 voor rosé en fr. 46 a 40 voor païud 18/m. Er is weioig gemalen tea verkoop en de prijs is nominaal. BROODPRIJZEN. naar de vroegere zelling. TarWen brood 19 ct. [Masteluin brood Tarwen Krop brood 16 [Rogge brood. 14 ct 13 Allen die iels-te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan de Maatschappij genaamdUTRECI1TSCHE GAZ- ONDERNEM1NGworden verzocht daarvan opgave tc doen aan hel kantoor van de Gaz-Fabriek alhier, vóór Maandag den 9 December 1861 e. k. Goes, den 5 December 1861. Voor de Utrcchtsche Gaz-Onderncming, Ongestelde maag Wanneer (le maag in gebreke blijft van bare function te doen, ontslaat er indigestie, waarvan de gevolgen steeds onzeker zijn Wanneer het voedsel on verteerd de wcrkeloozc maag verlaat, veroorzaakt het ont steking in de darmen en meer andere ongemakken. Om de ontstelde spijsvertering te herstellen en de eerste kwade voor- teckenen weg te nemen is geen middel zoo goed als de spijs- verlerende pillen van Holloway, welke in ernstige gevallen bijgestaan moeien worden door de zalf deze laatste moet dan over de maag of over den rug gewreven worden ten minste tweemaal daags en gedurende tien minuten. De bui tengewoon genezende kracht, die deze middelen uitoefenen op de maag op den lever en op de darmen geeft onmid- delijk verlichtingzij herstellen de geschokte gezondheid en vernietigen zoowel de gevolgen als de oorzaak der ziekte. Doosjes pillen af 0,80, ft,85,f3,00, f6,75, f 13,50, f-20,25, Potjes zalf af 0,80, f 1,85, f3,00, f 7,05, f 13,85, f20,95. Zijn op franco aanvrage it contant te hekomen bij G. Verhaart te Prinsland. J P. Verlinden, te Bergen-op-Zoom, den heer J. Straatman hoofd depothouder te 's Bosch alsmede te Londen, Strant 244 en te New-Vork 80 Macden lane Holloway's établissementen Op Donderdag den 19 December 1861, des morgens ten 9 urenzal men in de gemeente Wolphaarsdijkop eene weide in den Heeren polder bij den Schengendijkbij kleine partijtjes publick presenteren te verkooperi S29 stuks opgaande OLV1BA »»O.VIIA, waarvan velen geschikt voor werkhout. Wie gaarne een goed voorkomen wil hebben moge zich kleeden en opschikken zoo veel hij wilhem zal altijd nog veel ontbreken zoo hij niet van een fraai hoofd met haar voorzien is Ongelukkig zijn er veel menschen vvien het daaraan ontbreekt hetzij dat het spoedig geneigd is tot uitvallenhetzij dat het onderhevig is aan eene spoedige grijsheid. Een en ander wordt op de doelmatigste wijze tijdig gebruiktvoorkomen door die alle andere oliën verre overtreft, daar het een onwaar deerbaar middel is om het haar te behouden en te behoeden, tegen ontijdige grijsheid en tegen hel zoo lastige uitvallen, het spreekt van zelve dat daar waar de groeikracht bevorderd wordt.de grijsheid van zelve langer uitblijft Men gebruikt deze Olie even als Pomade of gewone Haarolie, een weinig op de hand waarmede men het haar inwrijft, is voldoende, zooii.it men aan een fleschje lang genoeg heeft. De prijs is 60 cents per fleschje, verkrijgbaar aan het hoofd-depot bij A. BREETVELT Az. Marktnevens de Waag le Delf', En verder uitsluitend en alleen in de onderstaande Depots: D. HIEDERKISSE Goes, Ylasmarkt. (321 J. A. Goethals, Middelburg. J. Smits, Zierikzee Th. Annaert. Hulst. G. Aling, Brouwershaven. F. Bevin van do Putle Yzendijke. D. Riemens, Zaamslag. A. van Overbeeke Pz Schoondijke. D. van Male, Breskens. S. van Beilanus, Keuzen, M. P. van Dalen, Iholen. En meer dépots in andere plaatsen. De ondergcleekcnde maakt aan zijne geëerde begunstigers hekend dat hij voorhanden heelt: Koperen Water-Stoveil, als mede Tinnen Water-Flesschen Hand Water- Plesschen vcor Dames, ook REPAREERD hij MODERATEUR- LAMPEN voor wcike ingestaan wordt voor den tijd van eene maand Linnen welken lijd de gebreken voor zijne rekening hersteld worden. Beveelt zich minzaam aan voor alle KOPEREN en BLIKKEN voorwerpen. Lange Vosstraal. A I 23e van den Apotheker G. VAN I.1PP te Kleef, is door veie doctoren, onder anderen door de heeren Geheime medicinaalraad en prof. dr. Kilian., te Bonn, v Naumann, ii sanitatsraad dr. Fischer te Keulen Nueckbl dr. Abnzt Ile Kleef, dr. Abnzt 11, aangewend en als het voortreffelijkste en werkzaamste Staal middel erkend. Deze STAALWIJN wordt met het beste gevolg gebruikt in alle ziekten, die eene verbetering van het bloed en eene versterking van de zenuwen vereischen bij zenuwzwakte met alle daarbij voorkomende ziekteverschijnselen, bij zieke lijke aandoeningen van het hoofd- cn ruggemerg ter be strijding van zoo vele uit zwakte voorkomende onderbuiks kwalen, en is bijkans onmisbaar in vele ziekten der kinderen. Daarbij is de LIPP'scbe STAALWIJN zeer aangenaam van smaak en uitmuntend geschikt voor een langdurig gebruik, daar zelf de zwakste magen denzelven bijzonder goed kunnen verdragen De flacon, met gebruiksaanwijzing, kost f 1,25 en is te ontbieden door de hoofdagenten F. von Windheim en Co., Verkoophuis, le Amsterdam en hunne depóts. Goes, wed C. Vrceke. Bergen op-ZoomR Pouwcls. Middelburg, C J Kruisse Ooslburg, wed P J Geelhoed. Sluis, gez. Janssen. Vlissingen, A M, Kalbfleisch cn in de bekende dópöts in de andere steden GOES. -- Drukkerij van F. KLEEUWENS en ZOON

Goessche Courant | 1861 | | pagina 2