ADVERTENTIEN. Marktberigten. OPENBARE VERKOOPINGEN. Op Vrijdag- den 18 October 1861 En op Vrijdag- den 25 October 1861, DE ZALF EN PILLEN AAN HOLLOWAY. TERSTOND TE HUUR Revalenta Arabica. goed gekookt wordt ■1857, (slaalsbiad no. 87) toegestaan, zoodat de lange jagt even als de korte, uitgeoefend zal mogen worden alleen door hemdie van eene acte voorzien isbijgestaan door een polstokdrager, en dat ieder liefhebber, die mede zou willen jagen eveneens van eene acteenz., zal moeten voorzien zijn. De belangrijkheid der zaak doet voorzien, dat de beklaagden de uitspraak van het hoogste regterlijke collegie zullen uitlokken. Ieder wachtte zich inmiddels voor schade. Ter waarschuwing aan hen die op brandkasten een on bepaald vertrouwen stellen, wordt het volgende gemeld: Bij een brand in een onzer noordelijke provinciëngaf de eigenaar van het brandende perceel, zijn onderlioorigen den raadom hun leven niet in gevaar te stellendoor pogin gen aan te wenden tot het redden van do brandkast, die op eene zoogenaamde opperkamer stond, en waarin belang- I rijke waarden en effekten, bank- en muntbiljetten werden bewaard. Bij het opruimen van den puinhoop kwam ook de brandkast voor den dag en de geldswaardige papieren waren verbrand. En hoe? niet om dat de kast niet gued gemaakt was, maar doordien dit zware voorwerp van ceue aanmerkelijke hoogte op de steenen was nedergekomen, toen de vloer der opkamer verbrande, en dien ten gevolge eene scheur had bekomen. Men lette er dus op, de brandkasten niet op bovenkarnors te plaatsen I De heer de heyser, eigenaar van het royal hotêl Black- friars te Londenheeft een eigen telegraaf-hureau in dat holêl geopend ten behoeve der reizigers, die hij hem hun intrek namen. Een telegram, uit genoemd hotêl verleden zaturdag morgen afgezonden, gaf daarvan dien dag aan het Ala. Handelsblad kennis. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. AMERIKA. De zuidelijke troepen hebhen Manson's Hill en andere Ipositien voor Washington ontruimdwelke thans door de troepen der noordelijke staten zijn bezet. De bankiershuizen te New-York hebben de tweede vijftig milliocn van de bonds- leening genomen. De stand der zaken in Missouri heeft gcene verandering ondergaan. Uit New-York wordt berigt dat de zuidelijke troepen, ter sterkte van 1 f>,000 man tegen Bonneville oprukten terwijl eene andere divisie van 20,000 man in de rigling van Georgetown marcheerde. Men berekent dat een bedrag van 1,500,000 doll, aan specie te Lcvinglon in handen Ijer zuidelijke troepen is gevallen. DUITSCHLAND. In het Badensche zijn de overblijfselen ontdekt van de op den linker Rijnoever gelegen hebbende stad Rhunau, die tegen het einde der 16 eeuw door den stroom ver zwolgen werd. Sedert heeft de Rijn zijn loop derwijze veranderddat deze bouwvallen zich thans op den regter- oever bevinden. Te Hannover is thans ter dood veroordeeld een boerenknaap van 19 jaren, die zijne eigen moeder, omdat zij tegen zijne verkeering met zeker meisje was, eerst geslagen en daarna geworgd heeft. ENGELAND. De dagbladen bevatten eene over St. Petersburg ont vangen dépêche uit China, meldende dat de stand van zaken aldaar geene verandering heeft ondergaan; dal hel land rustig is, en prins Kong onder den titel van regent het rijk bestiert. In Holloway, eene wijk van Londen, is weder eene jonge dame door het vlamvatten harer crinoline ver brand. Haar vader, moeder, broeder en een lieer die mede tegenwoordig was bekwamen bij hunne pogingen om het ongelukkige braaijende meisje te reddenzware brandwonden. Te Yarmouth passeerde eene dame, welke eene wijde cri noline droeg een 7Ojarige invalide, do benedenste ijzeren hoepel der crinoline kwam in aanraking met de oude man die viel en zijn been brak. De dame wandelde bedaard voort, zonder naar den ongelukkige om te zien geraakte met een handwagen in aanraking en brak onder het vallen haren arm. FRANKRIJK. Tegen den tijd der aankomst van Z. M. den koning der Nederlanden zijn een aantal personen te Compièguc geinviteerd. Daaronder bevindt zich ook graaf Walewski die zich zaturdag morgen tijdig derwaarts zal begeven In sommige kringen verzekert men dat de genoemde vorstelijke gast vier dagen te Compiêgnc en vier dagen in de hoofdstad zal doorbrengen. Z M. zou op de Tuilerien zijn intrek nomen, waar het Pavilion Marsan voor H. D. in gereedheid wordt gebragt; ook zou Z. M. verschillende uilstapjes in de omstreken dei' hoofdstad maken. Onder do anecdolen verhaalt men dal de keizer volgens bet getuigenis van eenige personendie bij het afscheid van den koning van Pruisscn tegenwoordig waren, hem de woorden toegevoegd heeft: Adieu Sire, nous nous teverrons sur les lords du Rhin!" Hieruit kan men natuurlijk ook afleiden, dat do keizer voornemens is Keulen of Coblenz Ie bezoeken. Men meldt uit Lyon, dat het materieel van den spoor weg, letterlijk onvoldoende istot het vervoer der aldaar aankomende granen. Men rekentdat hetgeen do oogst hier te lande te kort schiet, met 1°. januarij door die toe zendingen ruim zal zijn aangevuld. Verleden week stond voor de correctionele regtbank teregt een jeugdig meisje van 11 of 12 jaarbeschuldigd van landlooperij en bedelarij. De president vraagde haar of niemand harer familie haar opeischte en kreeg tot antwoord dat hare ouders dood waren en zij slechts een broertje van 14- jaar had. Dan zal de regtbank verpligt zijnu naar een huis van correctie te zenden," zcide de president, waarop het meisje in weenen uitbarstte. Eensklaps drong een jongentje, als lakei gekleed, door de menigte en eischte zijne zuster op. De president vraagde of hij da.n do middelen had haar te onderhouden. «Ja, mijnheer de president zoo waar ik Jacques heet" Toen onze goede moeder stierf, liet zij ons als arme, verlatene en broodelooze weezen achter. Ik besloot mijne zuster te onderhonden, en nam twee jaar geleden dienst bij een schuijcrmaker. Ik deelde mijn brood, mijn middageten en mijn geld met haardes nachts liet ik haar stil in huis en zij sliep in mijn bed, terwijl ik op den grond sliep. Het schijnt echter, dal ik den dag, toen zij bedelde niet goed heb gedeeld en zelf te vee! gegeten heb, daar zij honger had en om brood vraagde. Toen zij was gearresteerd en dus niet bij mij kwamheb ik haar overal gezocht, totdat ik wist wat met haar gebeurd was; ik heb mijn baas de dienst opgezegd en hen thans, met veel meer verdiensten, lakei bij een goed en rijk heer geworden. Kon ik twee jaar lang van hel weinige, dat ik had, mijne zuster schraal onderhouden, thans kan zij leven als eene prin ses De president verklaarde onderzoek naar de waarheid te zullen laten doen en datingeval dit goed uitvielzijne zuster den volgenden dag vroeg zou worden ontslagen. «Ik mag haar toch wel omhelzen, niet waar, mijnheer? vraagde de brave jongen, doch zonder een antwoord af te wachten, vloog zij uit de bank der beschuldigden en snikkende lagen de kinderen in elkanders armen, hetgeen menigen aanschouwer tranen afpersdu. Jacques verwijderde zich niet eene fierheid, die iedereen voor hem innam hij weigerde het geld, dal menigeen hem in de hand wilde duwen. CORRESPONDENTIE. Wanneer de anonieme inzender van het stuk geteekend A—Z zicli bij de redactie bekend maakt, zal dit in een volgend nummer o\ige- uomen worden; wij begrijpen niet dat een getrouw lezer, zoo bij zich noemt, nog aan dien regel moet herinnerd worden. Getrouwd: Velsen 11 October 1801. J. SOUTENDAM J. M. C. SCHREUDER RELGIE. Men schrijft uit Luik, van den 10 oct. «Alhier zijn bevelen ontvangen tot het in orde brengen der vertrekken van bet koninklijk paleis ter ontvangst van Z M. den koning der Nederlandenwelke op II. D. terugreis van Compiègne, op den 19 October aanstaande, en niet op den 18 zoo als vele bladen melden, onzen koning te dezer stede ontmoeten zal. De gouverneur der provincie is heden morgen naar Brussel vertrokken om nadere bevelen te dier zake te ontvangen terwijl de gemeenteraad is bijeengeroepen ten einde te overwegen wat van de zijde der gemeente gedaan zal norden ter viering van de heugelijke bijeenkomst der beide souve- reinenwaarin men de officiële bevestiging ziet eener ver- eenigingdie sedert langen tijd reeds in den geest der bevolking van beide rijken bestaat." Er zal den dag na de aankomst van koning Willem III, eene gala-voorstelling in den koninklijken schouwburg plaats hebbenwelke vermoedelijk door heide souvereinen zal worden bijgewoond. Dien dag zal koning Leopold Z. M. Willem III een banket aanbieden. Deze week heeft de burgemeester van Brussel, inge volge de bepalingen der gemeentewethet jaarlijks rapport uitgebragtbetreffende den toestand dier gemeente gedurende het laatste dienstjaar. Fe bevolking der hoofdstad is met ongeveer 6000 zielen vermeerderd, liet budget bedraagt meer dan 7 milliocn. Onder andere merkwaardige cijfers in het rapportwordt ook opgemerkt dat de hoofdstad 2036 koffijhnizen, estaminets enz. telt, dus lil meer dan het vorige jaar. Aan den anderen kant lelt men er 140 scholen, of 7 meer dan hel vorige jaar. Voor een moralist is de vergelijking dezer cijfers welligt niet van belang ontbloot. Niet weinig stof tot lagchen wordt hier gegeven door een burgemeester van een der kleine gemeenten in de nabijheid van Brussel welke burgervader op de land bouwtentoonstelling op heeterdaad werd betrapt, toen hij de schoonste perziken, die daar ter bezigtiging lagen, in den zak stak. Dezelfde burgemeester, die zeer rijk en daarbij zeer gierig is, heeft, zoo als algemeen bekend is, op zeker bal ten hove zijne z.ikken niet truffels, surprises en andore lekkernijen gevuld liet (eit werd ontdekt, maar niet gestraft. Goksschb Maatschappij voor Stoom- ex Zeilvaart. Stoomschip „DE STAD GOES." varende ran goes op Rotterdam en lusschelf liggende plaatsen vice versa. vak GOES. van ROTTERDAM OCTOBER. Woensdag 16 's morg. 50, Vrijdag 18 1',— Maandag 21 4,30. Donderdag 17 'smorg 6, Zaturdag 19 7, Dingsdag 22 8,45. ROTTERDAM, 14 October 18(11. HAVER cn I'AARDKBOONEN 20 ct. Nieuw KANARIEZAAD 50 ct. Iiooger. Witte cn bruine I300NEN 25 ct. lager. MEKKMAP weinig geveild, onveranderd, stil. AVIGNON 10 October 1061. MEEKRAP iets lager in prijs, zoodat rosé wortel tot fr. 33V2 i\ 33 tc koop wasen poind (j fr. 40. In gemalen ging niets om. Rosé zou tot fr. 46 n 45 tc koop zijn en pa/ud lot fr. 55 54. Voor napelsche werd fr. 40 i\ 41 voor lOmaandrn gevraagd. Voorspoedig bevallen van een' ZOON, K. M1 PILAARgeliefde echtgenoot van Zierikzek J C. PILAAR 12 October 1861. Rijks-telegrafist. des avonds ten 6 lirein de herberg te Kappellevin onderscheidene perccclen Wissen, en van een Kap- en Wisse Bosch in Schare. des morgens ten elf ure, in 'tgemeente-huis te Hcinkens- zand, ten verzoeke van den cerst-iiigeschreven schuldcisscher van PIETER NOLET en met inachtneming (Ier formali teiten hij de wel bepaaldvan Eén geheel nieuw gebouwd WOOnhlliS, MfÜjIm Schuur en verderen Timmer, slaande op fllMBÏ'i cn dus met 1 Bund.08 Roeden 40 Ellen Grondgelegen in de. gemeente van Ileinkenszand|ii hel Oude Land, kadasttaal bekend sectie C N°. 418 Information zijn te hekomen ten kantore van den Notaris A. SMALLERANGE te Goes. Tuistenzweeren en klierachtige gezwellen. In de jaargetijden, wanrin het temperatuur zoo zeer veranderlijk is, vertooncn zich bovengenoemde ongemakken voortdurend bij zwakke en volbloedige gestellen. Ken ieder is in staat om deze vrcesseJijkc plageu tegen Ie gaanin den aanvang gaat de genezing hiervan zeer gemakkelijk maar wanneer men ze verzuimt dan bieden zij lang alle geneesmiddelen weerstand. De zalf van Holloway gewreven opof zoo veel mogelijk bij de aan gedane plaats, zal geheel en al de oorzaak van deze ziekten nilroeijen. Schurft, zeere hoofden eu alle kinderziekten verdwijnen voor de gone zende zalf, terwijl de pillen het inwendige gestel versterken. Voor scheurbuik ouder welke gedaante ook, zijn zij zeer aan te hevelen. Doosjes pillen a f 0,80, f 1,85, f 3,90, f 6,75, f 20,25. Dotjes zalf a f 0,80 f 1,15, f 3,00, f 7,05, f 13,85. f 20,23. Zijn op franco aanvrage ii contant te bekomen bij G. Verhaart tc Prinslaud. J. P. Verliuden, te Bcrgcn-op-Zoom, den lieer J.Straatman hoofd depothouder te 's Bosch, alsmede te Londen, Strant 244en te New-York SO Macden lane Holloway's etablissementen. twee gemeubeleerde BOVENKAMERS, doelmatig van gas-licht voorzien te bevragen hij A. BIERSTEKER. In LOSSINGNew-Castelsche- en Ruhr-Meet- kolen, voor 14 October 1861. II. C. PILAAR. Met 1° November eene MEID benoodigd; adres aan het bureau dezer Courant, Wij ontvingen het navolgend schrijven: „De REVALENTA woTdt alhier door velen met het beste ge volg gebruikt. Zoo hoorde ik dezer dagen nog van drie gevallen. De heer F. T. V. namelijk is door het gebruik vau twee bussen REVAIiENTA* van 2 pd. geuezen van zware maagpijn, waarvoor vergeefs verscheidene andere middelen beproefd waren geworden. De dochter van den wel-e<lelen heer H. is door de Revalenta van eene verzwakking der ingewanden hersteld. Voor het kind van den landbouwer P. waren slechts 2 kleine busjes REYALEWTA voldoende, om hetzelve van het zuur te genezen, waaraan het sedert geruimeu tijd lijdende was. Nadere inlichtingen ben ik gaarne bereid mondelings te geven." Lryden. (Get.) L. G DIRKS. REVAIaEUTA ^eeft eene verwonderlijke geneeskracht. Er gaat geen dag voorbij waarop niet het een of ander merkwaardige feit van genezing bekend wordt; niet uit verwijderde landen, van on bekende lijders maar in ons eigen land in onze steden en dorpen onder onze oogen zien wij ze plaats hebben. Zij geneest volkomen al de volgende ziekten, door (le spijsverteringswerktuigen te versterken, derzelver vorrigtingen te regelen en het bloed te zuiveren. Koorts, hoofdpijnslijm, zuur, maagpijn, maagkramp, galziekten, aamborstigheid.hoest, verstoppingen, diarrhaea.slechte spijsvertering, oprispingen spanning op de maag en eene menigte andere ziekten geneest zij spoedig en met weinig kosten. De RÈYALEiVi'A is een heerlijk, gemakkelijk, goedkoop, sma- kelijk geneesmiddel, dat nooit kwaad doen kan cn altijd helpt als hel maar waarop wij bijzonder aandringen moeten. Men zie daarover de kleine gebruiksaanwijzingdie bij iedere bus los afgegeven wordten zovge dat daarbij met een weinig oplettendheid te werk gegaan worde. Dc echte Revalenta van de heeren barry du barry en (X 77 Regentstreet, Londen, wordt alleen verkocht door het Verkoophuis, en deszelfs dépots. Men lette er vooral op, dat iedere bus, tot waarborg der echtheid, mctdc handteekening F. von Windhejm Co., Verkoophuis, geteekend is. De prijs der Revalenta is: kleine bussen 87Va ct., 1 pd. f 2, 2 pd. f 3.50 5 pd. f8, 12 pd, f 16. Amsterdam, Verkoophuis. Goes wed. O. Vereelte. Bergcn-op Zoom D. Pouwcls. Middelburg C. J. Kruisse. Oostburg wed. P. J. Geel-, hoed. Sluisgez. Janssen. Vlissiugeu a. M. Kalbfleisch ca in de bekende dépots in de andere steden. GOES. - - Drukkerij van F. KLEEUWENS en ZOON.

Goessche Courant | 1861 | | pagina 2