r "nouveautés! Marktberig-ten. ADVERTENTIEN. VERIFICATIE VAN SCHULDVORDERINGEN. Dll BARRY'S REVALENTA ARABICA MIDDELBURG. DE ZALF EN PILLEN YAN HOLLOWAY. Er wordt thans in alle kringen der hooldstad veel ge sproken van eene gebeurtenis, betreffende een driejarig kind, erfgenaam van een vermogen van 14,000 p. st. De vader, zekere R, G. Hill en de moeder Burdett, leefden zeer gelukkig en de vrouw vermaakte haren echtgenoot al hare bezittingen, ingeval zij kinderloos zou blijven. In 1859 beviel zij echter te Rugby van het kindwaarvan hier gewaagd wordt. De vader gaf het onder een verkeerden naam aan fcn wist zijne vrouw te bewegen het aan eene voedster te Londen toe te vertrouwen. Door de machination van Hill raakte echter heispoor van het kind verloren, en dezer dagen eerst werd het door een zamenloop van omstandig heden, in een allerakeligsten toestand in een der vuilste wijken van Londen onder het gemeenste volk ontdekt. Reeds heeft de vader een eerste verhoor bij den regter ondergaan. FRANKRIJK. Men verzekert te Parijs, dat de koning der Neder landen zich door den koning van Zweden heelt laten bewegen, om keizer Napoleon een bezoek te brengen,' en dat, gedurende het verblijf van koning Karei XV te Parijs, de keizer zijnen gast heeft doen inziendat de goede ver standhouding van souverein tot souverein niet dan voordeelig kan wezen voor Frankrijk zoowel, als voor Nederland. Vermits nu koning Karei XV door zijne echtgenoot verwant is aan den koning der Nederlanden, is het zeer verklaarbaar, dat hij zich heeft belast met het tot een goed einde voeren der onderhandelingen over de voorgenomene zamenkomst. Onder de vorsten die na de bijeenkomst te Com- piègnehet hof van Napoleon III zullen bezoeken noeint men thans met eenige zekerheid ook de koning van Han nover. In officiële kringen schijnt men aan dat bezoek een bijzonder gewicht te hechten, Omtrent den aanslag op het leven der koningin van Griekenland verneemt men nog nader het volgende: Hij die de misdaad pleegde heet Aristides Dousios, hij is student, en behoort tot eene rijke en aanzienlijke familie. Men houdt het er algemeen voor dat hij met zijne misdaad alleen slaat, en deze het gevolg was van zinsverbijstering Zijn vader bevond zich sedert eenigen tijd met zijn oudsten zoon op zijne goederen in Moldavië; hij keerde juist den dag na den aanslag terug, en vernam aan den Piraeus de misdaad waaraan zijn zoon zich had schuldig gemaakt. Bij het verhoor heeft de beschuldigde bekenddat hij sedert geruimen tijd van zijn plan zwanger ging, maar dit aan niemand had medegedeeld. Even als Becker werd een eigenhandigen brief bij hem gevonden, waarin hij verklaarde voornemens te zijn, de koningin om het leven te brengen. H. M. zat te paard, toen het schot op haar gelost werd. Een ordonnans-officier heeft den misdadiger gegrepen. De bevolking was over het voorgevallene zeer verontwaardigd en het gevierde te Deumwerd door eene tallooze menigte bijgewoond. Nadat Garibaldi aan koning Victor Emmanuel had te kennen gegeven dat hij, daartoe uitgenoodigd, had besloten in amerikaan- sche krijgsdienst over te gaan, had de vorst hem zijnen adjudant gezondenten einde hem eene voorspoedige reis toe te wenschen. Garibaldi, zeer verstoord over eene zoodanige koelheid, had daarop het besluit genomen om niet te vertrekken. De omgeving van den koning tracht diens han delwijze te regtvaardigen, door aan te voeren, dat, ingeval de vorst pogingen had aangewend om Garibaldi te houden, hij Europa zou hebben verontrust. In de laatste dagen zijn in Engeland proeven genomen met uit Indie afkomstig katoen die tot zeer bevredigende uitkomsten aanleiding schijnen te hebben gegeven. Tot dusver bestond eene zekere vooringenomenheid tegen dit katoen op gronddat het minder zindelijk was bewerkt dan het amerikaanschedat het slecht was ontdaan van het zaad dat de draden minder lang warenzoodat het niettegenstaande de zeer lage prijzenop het vaste land weinig of geene koopers vond. Eenige industriëlen hebben het echter geraden geacht een nader onderzoek inlestellen en hebben bevondendat het Indische katoen eigenaardige voordeelen oplevert, en voor sommige bepaalde stoffen meer in het bijzonder is geschiktzoodat het eigenschappen bezitwaardoor het zich boven het amerikaansche aanbe veelt. Vooral zou het indische katoen meer dan het ame rikaansche tot kleurstof kunnen worden opgenomen Het zou tot de mogenlijkheden belmoren dat eene zoodanige ontdekking aanleiding gaf tol eene reactie ten gunste van een tot dusver weinig geacht voortbrengsel. Mogt het worden verwezenlijkt, dan zou voor Engeland een uitweg worden geopend, vermits in brieven uit Londen voorkomt dat thans reeds in Indie eene zoo aanzienlijke voorraad katoen voorhanden isdat daarmede alleen reeds alle katoen-industriën op de geheele wereld gedurende twee jaren van het benoodigde zouden kunnen voorzien worden. Uit Rome wordt gemeld dat op den 21 sten september des morgens ten zeven ure, Lucalelli is geexecuteerd. Eene grootc menigte was op de strafplaats te zamen gestroomd. Men vreesde eene volksdemonstratie, die echter gelukkig achterwege bleef. Eene aanzienlijke krijgsmagt hield het volk in bedwang Met den dood voor oogen heeft Lucalelli nog uitgeroepen, dat hij Italic en Victor Emmanuel boven alles lief had. De troost der kerk heeft hij geweigerd. Ten hall acht ure had de veroordeelde kunstenaar opgehouden te leven. Een vindingrijk parijzenaar heeft een pantalon van caoutchou vervaardigd, die den drager in staat stelt <om te wandelen op de zee." Waar geen schip landen kandaar zet de gelukkige eigenaar van zoo'n pantalon voet aan wal. Diepte en ondiepte der wateren bestaan voor hem niet langer. Men heeft er proeven meê genomen en 't is ge bleken dat het systeem proefhoudend is. Op groole schaal toegepastis het een uitmuntend kleedingstuk voor troepen die aan land moeten gezet worden in oordendie de schepen uithoofde van klippen of verdedigingswerktuigen, slechts op een afstand kunnen naderen. Een vreesselijk voorval heeft dezer dagen op den Franschen Noorder-spoorweg plaats gehad. Op den oogenblik namelijk dat de trein van Douai aankwam zag de vrouw van den spoorwegwachter een van hare vijf kinderen 4 jaren oudop den weg loopen. Slechts de ingeving van hare moederliefde volgende, ijlt zij het na, en werpt zich vóór haar kind, dat zij te gelijker tijd buiten de rails werpt, doch wordt zelve het slagtoffer van hare moedige daaddaar zij door den trein zoo vreesselijk werd verminkt, dat zij een uur daarna onder de hevigste ysmarten bezweek. Goësschb Maatschappij voor Stoom- en I Zeilvaart. Stoomschip ,,DE STAD GOES." varende van goes op Rotterdam en tusscben liggende plaatsen vice versa. van GOES. van ROTTERDAM OCTOBER. Woensdag 2'smorg. 10, Vrijdag 4 li, Maandag 7 s 4,30 Donderdag 3 's morg 6, Zaturdag 5 7, Dingsdag 8 9,45. fier ROTTE It DAM 30 September 1861. Jarige TARWE 20 et. nieuwe dito 50 et. lager* GERST 20 ct. ERWTEN 50 ct. KOOLZAAD 40 et. hooger* MEEKRAP vast, goede omzet. A. A. C. HARINCK. Dankzeggende voor de vele deelneming ook namens onze kinderen. Voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling bij gelegenheid van ons huwelijk betuigen wij onzen har- telijken dank. ,L. J. RISSEEUW en echtgenoot. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het zoo onverwachts overlijden van mijnen echtgenoot de heer F. A. Susijn ondervonden betuig ik bij deze mijnen har- telijken dank. C. F. VAES wede F. A. Susijn. Goes, 30 September 1861. Krachtens bevelschrift van den heer Regter-Commissaris in het faillissement van JOHANNIS MARINUS van der MADE, aannemer van publieke werken, wonende te Goesworden bij deze opgeroepen alle crediteuren in dien boedel, ter verificatie hunner schuldvorderingen terTaadkamer der Arrondissements- regtbank Ie Goes, op Donderdag den zeventienden October eerstkomende, des morgens len tien ure. De Curator in voorschreven faillissement P. J. A. van DAM. Genezingen door ARSHAURBIN'S ANTI RUMATISCIIE WATTEN. Jufvrouw K. Ie Delft, leed sedert geruimen tijd aan on dragelijke pijn in hoofd en mond, welke zijn oorsprong had gevonden ui gevatte koude; zij gebruikte niet meer dan een blad wallen en heeft na dien tijd geen pijn meer gehad. J B Wiegman mr smid in de Poeldijkis door het aanwenden dezer wetten volkomen hersteld van eene wond aan het scheenbeenna alle denkbare middelen vergeefs te hebben aangewend. K. Hoogemolen te Bergen-op-Zoom, sukkelde reeds vier maanden aan Ruinatische pijnen in zijn regterarm, waardoor hij niets van zijn veldarbeid kon ver- rigtenhij nam zijn loevlugl lot de Abshaubbin's Anti- Rnmatische Watten en was na twee bladen gebruikt te hebbengeheel van zijne pijn verlost. llezc weinige opgaven zouden nog met een aantal kunnen vermeerderd worden, zij leveren allen het bewijs van onfeil baarheid der Abshaubbin's Anti-Rumatïsche Watten in gevallen van kramppijnen, rumatiek, jeuking en dergelijke. Ook tegen roos, huiduitslag, brand en jcuking der huid hebben deze Walton een onstërfelijken roem ver worven. Geene echte Abshaubbin's Anti-Rumatischc Wallen zijn te bekomen, en waarvan elk pakje 25 cents kost, dan bij den bercider en IIoofd-Dépóihouder A. BREETVELT Az., Delft, Groole Markt, nevens de Waag, die deze Watten o. a verkrijgbaar heeft gesteld hij D. HILDERNISSEte Goes, Vlasmarkt. J. A. Goethals, Middelburg. J. C. DelvoijeVlissingen. J. Smits, Zierikzee. Th. Annaei't, Hulst. G. Aling, Brou wershaven. M. P. van Dalen, Violen. H. J. Ravez de Vos, Sluis, G. W. Houtzager, Neuzen. J. G. A. Thompson, Sas van Gent. D. Riemens, Zaamslag. D. van Male, Breskens. A. van Ovcr- beeke Pz., Schoondijke. F. Bevin van de Putte, Yzendijke. B. de Die, Oostburg. W. Visscher Jr., Kruiningen. J. Haringman, Colijnsplaat. L Lippens, Hoofdplaat, en meer dépots in andere provinciën. (30. overtreft door hare heilzame eigenschappen alle andere middelen duizendo en duizende herstelde lijders getuigen hare verwonderlijke geneeskracht. [Iet vooroordeel tegen de REYALENTA wijkt meer en meer en dcrzelver gebruik onder de meer beschaafden en gegoeden neemt dagelijks toe. Vele beroemde doctoren spreken er met zeer veel lof van en hebben ze met het beste gevolg aangewend, als professor Ure bij verstoppingen en zenuwachtigheid; dr. Shorland bij waterzucht en verstoppingen; dr. Ilarvey bij diarrhaea en zenuwaandoeningen dr. Gattiker bij maag kanker dr. Wurzer bij tering, hoest en asthma, landschapsraad von Polnitz genas daardoor van eene hardnekkige onderbuikskwaal generaal-majoor King van verzwakking en zenuwongesteldheid; de heer Boisgontier van eene maagontsteking; de heer C. Hermann van kramp- hoest. Ook hier te lande deelen ons de hecrcn Huyskes te Zalt-Bommel, C. Rikkers te GroningenKlinger c°. te Rotterdam Wagner te Delft, Uhlenbroek te Utrecht Lebbing te Doesborgh Zwart te Gor- redijk en anderen, vele gevallen me'e, waar de REYALENTA leven en gezondheid schonk. De REYALENTA herstelt de spijsverteringversterkt de ze nuwen en longen, zuivert het bloed, brengt nieren en lever in gezonden staat, bevordert de geregelde werking der organen en geneest volkomen alle maagüjdeu van welken aard ook, benevens verslijming en onder lijfskwalen terwijl zij het gebruik van pillen poeders of mixturen geheel noodeloos maakt. Zwakke Pfbsonen die de REVALENTA als ontbijt en avondeten geregeld gebruiken, zullen zich er uitermate wèl bij bevinden. Kinderen, die de moedermelk moesten missen cn alleen met de REYALENTA werden opgevoed, werden sterk en tierig. De Revalenta i9 ook een goedkoop genees- eu voedingsmiddel omdat zij de medicynen overbodig maakt en zoo geconcentreerd is, dat een lepel vol (naauwelijks eene waarde van ten hoogste 10 cents representerende) een geheel bord soep oplevert, voldoende voor cenen maaltijd. Men lette er vooral op, dat iedere bus, tot waarborg der echtheid, door F. von Windheim Co.Verkoopbuisgetcekcnd is. De prijs der Revalenta is: 87'/-, ets,, f2, f f O en f K>. Amsterdam, Verkoophuis. Goes wed. O. Verceke. Bt-rgen-op Zoom D. Pouwels. Middelburg C. J. Kruisse. Oostburg wed. P. J. Geel hoed. Sluisgez. Janssen. Vlissingen A. M. Kalbfleiseh eu iu de bekende dépots in de andere steden. BAART, De ondergeteekende berigtdat bij te Goes zal zijn op Donderdag en Vrijdag den 3 en 4 Octobermet: MODELLEN van WINTERMANTELS, Stalen van de nieuwste Lyonsche Zijden, van Kleedingstofien enz. Damesdie genegen mogten zijn om een en ander te bezigtigengelieven hem te doen ontbieden. K. BAART. Adres den Heer P. K. BREKER Korenbeurs. DE VRIEUD VA1T XEDERBB1T.' De echte worden gemakkelijk van de nagemaakte onderscheiden door het watermerk, dat op ieder blad van het handboekje te vinden is„Holloway London"in half doorschijnende letters, die zigtbaar worden; wanneer men de bladen tegen het licht houdt. Moeders en Dochters. Deze pillen zijn inzonderheid aan te raden wegens de eigenschap van zuivering die zij bezitten, alsmede het vermogen dat zij hebben, om het bloed te ontdoen van alle onreinheden en de teruggehouden vochten te doen afkomen. Algemeen worden zij beschouwd als het beste geneesmiddel voor de ziekten der vrouwelijke kunne; nooit missen zij de verlangde uit werking en verzwakken daarbij gcenzins het gestel. De pillen van Holloway zijn het beste geneesmiddel der wereldvoor de volgende ziekten. Dagelijksche, anderdaa^ schc en derden daag- sehe koortsen. Aamborstigheid. Galziekten. Blaasjes op de huid. Pijn in de ingewanden, Koliek. Verstopping in darmen. Tering. Verzwakking. YVater-zucht. Roode-loop. de Roos. Vrouwenziekten. Aanvallen van beroerten Jicht. Hoofdpijn. Slechte spijsvertering. Ontsteking. Geelzucht. Leverziekten. Leudenpiju. Aambeijen. Rhumaliek. Moeijelijk wateren. Huidziekten. Klierziekten ofKonings zeer. Keelpij d. Steen en Graveel. Secundaire verschijn selen. Gezwellen. Zweren. Etterbuilen. Wormen van alle soorten Venerische ziekten. Tic-doulourcux. Zwakheden uit welke oorzaak ook enz. enz. Doosjes pillen A f 0,80, f 1,85, f 3,90, f 0,75, f 20,25. Potics zalf f 0,80 f 1,15, f 3,00, f 7,05, f 13,85, f 20,23. Door de grootste hoeveelheid te nemen bevoordeelt men zich aanmerkelijk. N. B. Bij iedere doos is een biljet, dat verklaart hoe men dc patiënten moet behandelen. Zijn op franco aanvrage h contant te bekomen bij G. Verhaart tc Prinsland. J. P. VerlindtMi, te Bergcn-op-Zoom, den heer J. Straatman hoofd dépöthouder te 's Bosch, alsmede tc Londen, Strant 244en tc New-York 80 Macdcn lane Holloway's établissementen. GOES. - - Drukkerij van f" KLKEUWENS en ZOON.

Goessche Courant | 1861 | | pagina 2