ADVERTENTIES. BRANDSPUITEN, geen in ons jaarverslag van Julij 1858 te dien aanzien voorkomt, te velen: dal, behalve hetgeen aan de sluizen is verrigt, over 41150 el, ruim de helft der lengte, het kanaal bewerkt is; dal daarvan 100 el lol het volle profil is af gewerkt; en dat de overige vakken eene diepte hebben van 3,50 tot 6 el onder hoog water. Trouwens, volgens heigeen door de Regering in hare memorie van toelichting wordt le kennen gegeven, is voor meer dan f 300000 uitgevoerd. Is naar ons inzien geene voordeeliger schikking der zaak, zelfs niet in regten te verwachten; laat het zich vermoeden dat, zonder eene aannemelijke dading, de tegenpartij om haar zelfs wil zich genoopt kan vinden een reglsgeding af te wachten kan van de werkeloosheid die reeds zoo lang bestaat, niet, zonder proces of dading, tot handelen worden overgegaan staat men zonder minnelijke schikking, zelfs bloot voor eene webbe van processen met al hare ver- wikkelingen; en is er alzoo geen proces-vTees noodig om reikhalzend uit te zien naar het oogenblik waarop het reeds zoo langdurig tijdverliesdoor de ten uitvoerlegging der aangegane dading zal eindigendan vertrouwen wij mijne heeren 1 dat Uwe vergadering daartoe ook wel zal willen medewerken, zonder acht te slaan op neven-belangen of neven-bedoelingenopdat een zoo schoon en voornaam gedeelte van ons gewest als het eiland Zuid beveland niet langer ontsierd worde door een onvoltooid kanaal, door eene uitgestrekte woestenij, en niet langer verstoken blijvc, van de aanhechting welke het is toegedacht en waarvan het met reden, vermeerdering van bloei en welvaart mag verwachten Hetzij ons alzoo vergund Uwe vergadering beleefdelijk, maar tevens met aandrang te verzoeken, de U aangebodene dading te bekrachtigen. De Gedeputeerde Staten van Zeeland, R. W. van LIJNDEN, Voorzitter. S van deb SWALME, Griffier. Uit Driewegen is ons nog later opgegeven dat voor de verkiezing van twee gemeenteraadsleden waren ingekomen 13 stembriefjes en de beide aftredende leden W vun de Wege met 11 en fi Nijsse Augstz met 10 stemmen zijn herkozen. Uit 'sHecrenhoek verzoekt men ons te melden, dat niet tegenstaande de beer N. van Slee als wethouder en lid van den gemeenteraad op den 9 Junij jl. zijn onislag had in gediend hij weder bij de verkiezing van den 16 dezer met eene aanzienlijke meerderheid tot lid van den raad is verkozen en hij zich deze benoeming tot groot genoegen van de meeste ingezetenen heeft laten welgevallen. Den augustus zal er bij de verschillende corpsen des legers eene loting plaats hebben onder al de miliciens der ligting van 1860welke den 22 mei in activiteit zijn opgetreden, ten einde het lot bcslisse wie hunner in wer kelijke dienst zullen moeten blijven. Diegenen welke daartoe niet verpligt worden, keeren 22 October a. s. vveder met onbepaald verlof huiswaarts. Men verzoekt ons het volgende te plaatsen Bij de vele bemoeijingen aan eene nationale tentoonstelling verbonden, heeft de commissie nog eene loterij gevoegd, welke', volgens het daarvan uitgegeven programma op eenen breeden voet is opgezet en alleen uit voorwerpenvan de Tentoonstelling afkomstig, zal bestaan. Het is voor de sub commissie indedaad niet gemakkelijk om uit den rijken over vloed der tentoongestelde voorwerpen eene goede keuze te doendoch als men naar den aankoopzooals die nu reeds plaats heeft gehadmag oordeelendan schijnt zij voor hare laak zeer goed berekend te zijn; ten minste de aangekochte voorwerpen doen hare smaak alle eer aan. Immers behalve de kleinere voorwerpen heeft zij aangekocht: een prachtig zilveren middenstuk van Lucardie te Rotterdameen paar zilveren presenteertrommels met dito blaadje van van Loon te Rotterdameen gebeeldhouwd dames-toilet of psyché van gebr. Horrix te 's Gravenhage; een sierlijk ingelegde maho- nyhoulen tafel van J. van Gemund te Haarlemeen fraai bewerkten spiegel van Sanders le Arnhem, enz. De dagbladen hebben onlangs gesproken van eene ont dekking door middel van welke M. Delapierrezonder uittrekking en voor altijd de smartelijkste en langdurigste tandpijn geneest. Men verhaalt dat een rijk cngelsch reiziger, die door M. Delapierre van zijne tandpijn ten volle genezen werdin een oogenblik van erkentenis hom voordeelcn heeft aangeboden, welke eene ware fortuin uitmaken, indien hij te Londen de kunst wil uitoefenen, welke hij met zooveel geluk uitvoert. M. Delapierre zou dit schitterende voorste! hebben verworpen dewijl hij te Brussel bij zijne kliënten wil blijven. Te Groningen heeft een meisjedattengevolge eener keelontstekingvoor 8 weken hare stem had verloren door het rooken van eene manille-sigaar, het spraakgebruik terug bekomen Bij het wegnemen der stutten eener in aanbouw zijnde kelder van eene bierbrouwerij te Wintschotcn zijn door in storting van hel gewelf drie werklieden en een paar knapen van c. a. 15 jaren onder de steenmassa bedolven liet gelukte nog de beide laatste zwaar gekneusd doch levend van onder het puin weg te halen de werklieden drie oppassende huisvaders zijn met moeite geheel verpletterd terug gevonden. buitenlandsche berigten. Becker, die de aanslag op den koning van Pruizen ondernamblijft steeds bedaard en rustigslaapt goed en nuttigt met eetlust zijne spijzen. Hij houdt vol, dal zijne politieke overtuiging hem ten pligt stelde den moord te beproeven. Hij is overigens een beschaafd man en zijn persoon maakt een goeden indruk. Hetgeen hij omtrent zijn verleden mededeelt, wordt telkenmale bevestigd, wanneer men door middel van den telegraaf te Leipzig of elders daarnaar een onderzoek instelt. Niemand kan twijfelen aan de omstandigheiddat hij met zijne daad geheel alléén staat. Overigens gelijkt hij in geen enkel opzigt naar eeu zamenzweerder van onzen tijdhij is een doodbedaarde dweeper, meer niets; hij gebruikt geene groote woorden en is in het minst niet opgewonden. Hel is thans bekend dat hij te Odessa geboren is en zijne ouders in Dresden wonen. Het gerucht, dat hij met Italianen iu betrekking stond, vond alleen zijn oorsprong in de omstandigheid, dat hij, ook bij een Italiaansch vreemdeling zicli geinforineerd heeft naar de plaats, waarheen de koning gewoon was te wandelen. De Lombardo verhaalt, dat ook Frans IIde ex- koning van Napels, aan een dergelijk gevaar, als waardoor de koning van Pruissen bedreigd werd, ontkomen is. Vol gens dit blad toch zou zekere monnik van de orde der Mino-Osservanti, een jong en dweepziek man, zich bij eede verhonden hebben den gewezen vorst van het leven te berooven, omdat deze in der tijd, door het alkondigen eener constitutie de liberale partij eenige concession deed. Het plan schijnt echter ontdekt, en Frans II daardoor dermate geschokt te zijndat hij zich niet meer in het openbaar vertoont, en de wachten om zijn paleis verdubbeld heeft. De zaak van den baron de Vidil is herhaaldelijk in behandeling geweest, maar de zoon blijft weigeren als aan klager togen zijnen vader op te treden. De president der regtbank betreurde het dal in Engeland geen openbaar aan klager bestaal om de justitie behulpzaam te zijn en. heeft de afdoening der zaak verschoven om het oordeel van den minister van binnenlandsche zaken in te winnen. Volgens de berigten uit Syric, heeft men, na het vertrek dor Iransche troepen op nieuw het streven van de turksche dweepzucht bespeurd. De weinige christenen te Damascus woonachpg, maken zich dan ook reeds gereed om de stad te verlaten. De geschenkenwelkedoor de Siamesche gezanten namens hunne vorsten, aan dén keizer en de keizerrin zijn aangeboden zijn thans voor het publiek ten toon gesteld. Deze voorwerpen zijn even zeldzaam als kostbaar. Wat daarbij vooral de aandacht trekt, is een prachtige palankijn, in de gedaante van een huis met dubbel dak van binnen voorzien van een sierlijk rustbed, en met ivoren draagboomen. De kroon, die de keizer ten geschenke heeft ontvangen, is in alles gelijk aan die der Siamesche koningen. De wapenen, zoowel voor Z. M. als voor den kroonprins bestemd, schit teren van edelgesteenten, terwij! de kostbare troonzetel met de meeste zorg is bewerkt. Voorts zijn daarbij eene menigte sierlijke parasols van allerlei fatsoeneen gouden lepel ook een mes, kunstig gevormde beker, ivoren sauskommen, eene groote trom met schelletjes eene soort van clarinet muziek-instrumenten een zadel die bijna al het andere in pracht en netheid overtreft, een gordel en diamanten hals snoer voor de keizerin, een juweelen ring voor den keizer enz. Het eenige wat op het eerste oog minder voldoetis dat het goud tengevolge van de Siamesche wijze van bewer king den glans mist, welke bij onze goudsmeden anders zoo gezocht is Thermometerstand. JULIJ. Vrijdag 'smorg. 9 u. 72 gr. 19 'smidd. 12 74 'snamd. 4 70 'savonds 7 68 Zaturdag 'smorg. 9 70 20 'smidu. 12 76 'snamd. 4 74 'savonds 7 70 Zondag 21 'smorg. 9 u. 72 gr. 'smidd. 12 78 'snamd. 4 78 'savonds. 7 68 Maandag 'smorg. 972 22 'smidd- 12» 74 'snamd. 473 'savonds 768 GossscliB Maatschappij voos Stoom- bn Zkicvaabt. Stoomschip: „DE STAD GOES," varende van goes op Rotterdam en tusschen liggende plaatsen, vice versa. van GOES. van ROTTERDAM. Woensdag24 'smorg. 3, Vrijdag '26 9, Maandag 29 5, JÜLIJ. Dingsdag 23'smorg. 8,45. Donderdag 25 9,45. Zaturdag 27 10, ROTTERDAM 22 Julij 1861. Graanmarkt onveranderd. Van Nieuw KOOLZAAD was 12 last aangevoerd. Zeeuwsch Vlaainsch 64 a 66. Onvermansch 63. MEEKRAP weinig aangeboden, onveranderd, stil. AMSTERDAM, 22 Julij 1661. GRANEN onveranderd. KOOLZAAD 731/.>. LONDEN, 22 Julij 1861. Vreemde TARWE 1 a 2 sliill. lager. HAMBURG, 20 Julij 1861. GRANEN. TARWE in loco in geringe aoorten voor België gekocht, van buiten zeer stil. LAAGSTE en HOOGSTE HANDELSHUREN der voortbrengselen Ier markt gebrugt le Goes. van den 1 tot en met den 16 Julij 1861. Wintertarwe f9,75 f 10,70. Winterrogge - 6,50 -6,75. Winter gerst - 6,25 - 6,50. Zomer dito -6,—- -6,10. Haver -3,10 - 3,50. Groeue Erwten - 7,50 - 7,75. Paardenboonen - 7,- 7,50. Witteboonen -0,00 -0,00.1 Bruine boonen -0,00 -0,00. Vroege aardapp. - 3,- 3,50.1 Late aardappel. - 0,00 - 0,00. Wint. koolzaad - 0,00 - 0,00. Steenkolen, maat -1,50 - 2,— schaal - 3,— - 3,50, Sintels de 100 n. p. f0,00 f 0,00 het mud. Korte turf Lange dito f 0,65 f 0,80. - 0,35 - 0,40. Kippen eijeren f 2,40 f 2,60. Eenden dito -2,50 -2,70. j Geb. tarwe brood - 0,18 -0,18. Ongeb. dito -0,15 -0,15. Rogge brood Rundvleesch Kalfs dito Schapen dito Varkens dito Grasboter Hooiboter -0,11 -0,11 -0,60 - 0,70. i - 0,60 - 0,70. f -0,50 -0,60. -0,70 -0,80. -0,80 -0,85.1 -n(»() -0,00.1 Leydsche kaas -0,00 - 0,00. j Schapenwol - 0,00 - 0,00. Op aanstaanden Woensdag 24 Julij 1861 Vijftigjarige Huwelijks-vereeniging van JOHANNES DELNAY EN WIJNTJE de HAAS. Bij vonnis der Arrondisseménts-Regtbank te Goes, de dato 15 Julij 1861, is marinus openneer winkelierwonende te Neuzen verklaard te verkceren in staat van fadlissementen is de aanvang van dat faillissement bepaald op gemelden 15 Julij met benoeming van den Ed. Achlb. Heer Mr. J. G. de BACKEK tot Regter-Cominissaris en lot Curator den te Neuzen resi- derenden Notaris Goes, 19 Julij 1861. J. J. FERCKEN. DE ZALF EN PILLEN YAN HOLLOWAY. Wanneer men deze middelen kan bekomen behoeft niemand aan ge nezing te wanhopen, beide middelen werken gemeenschappelijk op het gestel en geven kracht en sterkte aan al de levens bestauddeelen. De verwonderlijk groote verkoop, dezer artikelen in ieder deel der wereld, is het overtuigendste bewijs van hunne groote doelmatigheid om ver ouderde wonden, koningszeer ca andere huidziekten te genezen, l uizende menschen, die aan deze gevaarlijke ziekten leden, zijn er van genezen geworden door het gebruik van, de zalf en pillen nadat ieder ander middel zonder baat aangewend was. Doosjes pillen a f 0,80, f 1,85, f 3,90, f 6,75, f20,25. Potjes zalf a f 0,80, 1 1,15, f 3,00, f 7,05, f 13,85, f 20,25. Zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij G. Verhaart te Priuslaod. J. P. Verlinden, tc Bergen-op-Zoom, den lieer J. Straalman hoold épöthouderte 's Bosch, alsmede te Londen Straat 244, en te New-York 80 Macden laue tiollowav's établissementen In de maand Augustus -aanstaande", dag" en plaats nader te bepalenzal dugnjnt openbaar VERPACHTEN eenige perccelen. BOUW- en WEILAND, gelegen in Schore en Vlakewaaromtrent informatien te bekomen zijn bij AVAN E0EVER1NGE te Vlake. *r eiken scheep shout voor hok- en mcslpulpalen planken en ribben, bij L. M. van NOPPEN te Kruiningen Revalenta Arabica. Ik heb reeds lang de goede hoedanigheden der reyalehta ah abic a gekend en gèwaardeerd. Sedert 18 maanden gebruik ik ze, wanneer ik ongesteld ben, voor ontbijt, en heb ondervonden, dat de reyalenta de maag herstelt en voor ander voedsel geschikt maakt, en tevens den patient een aan genaam en goedkoop ontbijt verschaft. In geval van eene gebrekkige spijsvertering en voornamelijk wanneer de lever aangedaan isbeschouw ik de rey.alenta als het beste van alle middelen, omdat zij 'gunstig op de gal werkt en dezelve j verdunt. -,v Gaarne sta ik toe, aan deze regelen publiciteit te geven. Sydenstone Rectory bij FakenhamNorfolk 5 dec. 1859. James t. campbell. Du Barry's Revalenta wint steeds meer vrieudeu, omdat ze zich overal gunstig doet keunen, vele ongelukkigen geneest, geluk eu gezondheid om zich heen verspreidt. IMEWÜIITELIIE YEKSTOPWiYfiEiY X congestien, duizeligheidstuipenhersenontsteking, zenuwziekte, hoofd pijn, hartkloppingen, aandoeningen van lever en nieren maagkramp spanningmisselijkheidhartwaterslijm oprispingen, loomheid, han- y engheidontijdige vermoeidheid, lusteloosheid, galspleen en eene men-gte andere ziektendie uit slechte sappen ontstaan worden spoedig door het gebruik van Du Barry's smakelijk meel genezen. De toebereiding is gemakkelijk men zie daarover de kleine gebruiks nauwijzing, die bij iedere bus los afgegeven wordt. Men lette er vooral op, dat iedere bus, tot waarborg der echtheid, door „F. von WINDHEIM Co., VERKOOPHUIS geteokend is. De prijs der Revalenla is: kleine bussen 87'/., ct.l pd. f 2, 2 pd. f 3.50 5 pd. f 8, 12 pd, f 26. Amsterdam, Verkoophuis. Goes wed. C. Vcreeke. Borgcn-op Zoom, D. Pouwcls. Middelburg C. J. Krnisse. Oostbnrg, wed. P. J. Geel hoed. Sluis, guz. Janssen. VlissingenA. M. Kalbfleisch cu iu de be kende depóts iu de andere steden. De ondergeteckende, als loodgieter en zinkwerk.er 9 tevens koper- en blekslager, met goed gevolg zijne affaire voortzettendeis daardoor in de gelegenheid steeds eene ruime sorte ring van die gemaakte artikelen voorhanden le hebben ook van ij ZEKEN POMPEN, die tnede op bestelling naar verkiezing geleverd wordenterwijl allo herstellingen aan- of onderhoud van bij overeenkomst of jaarlijks abonnement worden aangenomen. Hij blijft zich verder in de gunst van stad- en landgcnoolcn aanbevelen met belofte steeds hunne belangen te zullen behartigen C. F. VAN ETTINGER, Langevosslraat. Botermarkt. Gors Diiukkemj van E. KEKUWENS 8; ZOON

Goessche Courant | 1861 | | pagina 2