J aargaug. Maandag April. GEMEENTE-RAAD TE GOES, PUBLICATIE BEKENDMAKING. HERIJK DER HATE.Y E\ GEWIGTEN. i\-. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen» De prijs per kwartaal is f 1.75 franco per poBt f 1,90, De inzending van advertentiën moet gesohieden vóór drie uren des namiddags. Gewone advertentiën worden a 20 ctft. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten, van 1-6 rebels a f 1,20 behalve bèt zegelregt. "•-* BESTlIKjEft,-KJf ABmNfSTjRATIEN. OPENBARE VERGADERING van den ten raadhuize aldaar OP DINGSDAG DEN 30 APRIL 1861 des avonds ten 6 '/a ure. PUNTEN VAN BEHANDELING: 1. Rapport nopens eene vereeniging van cene hulpbank met de leenbank. 2. Verzoek van J. Scheele om gemeente-eigendom te mogen innemen. 3. Idem tot behoud van beplanting aan den Cingcl. 4. Idem lot bet uitbaggeren van de vest. 5., Idem om vrijdom van sas en havengeld voor water- schuilen der garancine-fabriek van de heeren Fransen van de Putte C°, 6. Idem om remissie van boeten voor gebreken in de straatverlichting. 7 Ontslag van den heer Mr. J. Coben als lid der plaat selijke schoolcommissie. 8. Aanbeveling ter zijner vervanging. 9 Voorstel lot wijziging der verordening voor de open bare gezondheid. 10. Idem der schoolcommissie tot bevordering der koepok inenting. tl. Instructie voor den archivaris. 12 Rekening van het fonds van kazernering 13 Verantwoording en begrooting der gemeente apotheek. 14. Vaststelling kohier belasting op de honden. 15 Af- en overschrijving op de begrooting der gemeente van I860. 16. Idem op die van het gasthuis. 17. Voordragt hulp-onderwijzer op de openbare school van dp. 1ste klasse. 18. Verzoeken om kwijtschelding hoofdelijken omslag en belasting op de honden, over 1860. 19 Wijziging kohier van den hoofdelijken omslag 1861. Mededeeliog van ingekomene stukken. HERIJK. DER MATEN EN GEWIGTEN. Vervolg van n". 32). Dat wat de gemeenten ten platten lande betreft, voor de verificatie en den herijk der nèderlandsche maten en gewigten zal worden gevaceerdals volgt Te Fort Bath ook voor Rilland, op maandag den 6 mei van des namiddags 1 tot des namiddags 7 ure voor Fort Rath en op dingsdag den 7 mei van* des'voormiddags 7 tot des' middags 12 ure voor Rilland. Te Krabbendijkeop dingsdag den 7 mei, van des na middags 2 tot 7 ure en op woensdag den 3 mei yan des voormiddags 8 tot des middags 12 ure. Te Kruiningenook voor Waarde en Tersekeop woensdag den 8 mei, des namiddags van 3 fo.t 7 ure, voor Waarde-, op vrijdag den .10' mei, des voormiddags van 8 tot 12 ure, voor Yersekeen des namiddags van 1 tot 6 ure, alsmede op zaterdag, den f Mei, des voor middags van 8 tol 12 tire en van 1 lot 5 ure voor Kruiningen. Te Kappelle, ook voor Wemeldinge en Schare, Yersekedam en de meestoof de Staartop maandag den 13 meides voormiddags van 9 tut 12 ure, voor Schore, des namiddags van I tot 7 ure, voor Wemeldinge. Op dingsdag den 14 mei, des voormiddags van tol 8 tot 10 ure, voor Yersc- ,kffidapi. ,en (ie.meestQtjl (fe Staart en des voormiddags van ,10 tot 12 ure èn dés namiddags van I tot 6 ure, voor KappeVe. Te Hoedekenskerke op woensdag den 15 mei van des voor middags 9 tot 12 ure en des namiddags van 1 tot 12 ure. Te Baarland, ook voor Elletuoulsdijk en Oudelande, op donderdag den 10 mei's voormiddags van 7 lot I 2 ure voor Elleuioulsdijkdes namiddags van 1 tot 2 ure voor Oudelande, eti des namiddags van 2 tot 6 ure, voor Baarland. Te Heinkenszandook voor 's lieer Arendskerke, Nisse, Borsselen, 's lleeienhoek, Ovezand en Driewege, op dingsdag den 21 mei, des voormiddags van 8 tot 12 ure en des namiddags van 1 tol 6 ure, voor 's Heer Arendskerke. Op woensdag den 22 ntei des voormiddags van 8 tot 12 urevoor Borsselencn des namiddags van 1 tot 6 ure voor 's lleerenlioek. Op donderdag den 23 ntei, des voor middags van 8 lot 1 2 ure voor Driewegen en des namiddags van 1 tot 3 ure voor Nisse, en van des namiddags van 3 tot 0 lire, voor Ovezand, en op vrijdag den 24 trici, des voormiddags van 8 tol 12 ure cn des namiddags van 1 tol 6 ure, voor Heinkenszand Te Corlgene, op maandag den 27 mei des voormiddags van 10l/2 tot 12 cn des namiddags van 1 tot 5 ure. Te Wissenkerke, ook voor Geersdijk cn Gamperland, op dingsdag den 28 mei, des voormiddags van 8 tot 12 ure, voor Gamperland en des namiddags van 1 tot 5 ure voor Geersdijkop woensdag den 29 mei van des voormiddags 8 tot 12 ure en des nïiniddags van 1 tot 7 ure als mede op donderdag den 30 mei, des voormiddags van 8 tot 12 ure, voor Wtssénkerkè. Tc Colijnsplaal, ook voor Cats, op donderdag den 30 mei, des namiddags van 4 tot 7 ure, voor Cats-, en op vrijdag den 31 mei des voormiddags van 8 tot 12 ure en des namiddags van 1 lot 6 ure, alsmede op zalurdag den 1 Junij, van des voormiddags 9 tot 12 ure en des namiddags 1 tot 3 urevoor Colijnsplaat. '.Wordende de belanghebbenden herinnerd, dal ook de kleine gewigten voor den goud- en zilverhandel en de medicinale greinen aan eene jaarlijksche verificatie zijn onderworpendat alle slrijkscls van welke maten ook, jaarlijks herijkt moeten worden; dat de maten en gewigten, welke niet behoorlijk gezuiverdschoongemaaktdroog en voor den ijk bekwaam worden aangeboden, onherijkt terugge zonden zullen worden; alsmede aan de bepalingen van art. 4 van bet reglement op den herijk der maten en gewigten in deze provincie, van den 15 febrnarij 1822, volgens welke een ieder zijne maten en gewigten ter herijking moet aanbieden aan den arrondissements-ijkervan het district in hetwelk hij woont. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, za! deze wórden gepubliceerd 'geaffigéërd en geplaatst* in de Goessche Courantmitsgaders exemplaren van dezelve ge- zónden aan de plaatselijke besturen der gemeenten ten platten lande in dit district, tot informatie. Gedaan ten raadhuize van Goes, den- 25 april 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, 11 C. PILAAR BURGEMEESTER'én*'WETHOUDERS Can GOES, ontvangen hebbende liet provinciaal blad n°. 37, circulaire van Heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland, van den 19 dezer, n". 14, brengen bij deze ter kennis van het algemeen: Dat de uitmuntende resultaten, verkregen door den Pre sident der Provinciale Commissie van geneeskundig onderzoek en loevoorzigt te 's Gravenhage met de inenting van stof uit de natuurlijke pokken van "eene koe, de herhaling daar van te meerder doen wénscncn dat lot dat doel de uilnoodiging wordt herhaaldten vorigen jure door Gereputeerde Staten aim dë gemeente besturen gedaan, om önmiddelijk'aan de Provinciale'Com mission van geneeskundig onderzoek en loevoorzigt te be- riglenwanneer in hunne gemeente runderen zijn met natuurlijke pokken dat krachtens magtiging des konings, door Z. E. den Minister worden uitgeloofd premiën van f 1S,00 ten behoeve van de eigenaars van runderen welke natuurlijke poltken hebben en door die eigenaars tijdig genoeg ter beschikking van de geneeskundige commissie worden gesteld, om daarvan door haar bruikbare slof të kunnen fiefftUA en dat mitsdien de eigenaren van runderendie natuurlijke pokken hebbenworden uitgenoodigd daarvan aangifte te doen ter gemeente-secretarie. Opdat deze algemeen bekend zijzal dezelve worden afgekondigd en geplaatst in de Goessche Courdnt. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 27' April 1861. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C P I L A A R. Vervolg en Slot van n°. 32). Art 12 Alle ambtenaren en publieke administration worden uilgcnoqdigdaan de nakoming van het tegen woordig besluit de hand tc houdenen worden de plaat selijke besturen aangeschreven, om de arrondissements-ijkers in de uitoefening hunner funclien, zooveel mogelijk, be hulpzaam te zijnen speciaal op hunne aanvrage dadelijk den commissaris van politie, of daar waar zoodanig ambtenaar niel aanwezig is, ol verhinderd wordt, de vercisclile assis tentie te vcrleenen een lid van het plaatselijke bestuur tc delegeren, om hen, bij do door hen voorgenoinene visi tation van winkels en> werkplaatsen, te vergezellen. Art. 13., Dit. besluit zal, door insertie in hel provinei- aal blad g'ebragt vvbrtféri' ter kennis 'vin burgen ecsters en wethouders der geWeenlen in deze provincie; mitsgaders van de arrondissements-ijkers. en van den bevelhebber van. hel luitenantschap der maréchaussóo te Sas van Gentook voor de onder hetzelve - ressorterende brigade-bevelhebbers, tot informatie en narigt., en wijdersdoor de zorg der plaat selijke besturenworden afgekondigd en aangeplakt in al de gemeenten van deze provincieten welken einde een genoegzaam getal in plano gedrukte exemplaren van hetzelve aan voornoemde besturen zal worden toegezonden; zullende wijders exemplaren van dit besluit worden uitgereikt aan het provinciaal geregtshof, den procureur-generaal bij hetzelve en, "door diens tusschenkomst, aan de ambtenaren van hel openbaar ministerie, bij het provinciaal geregtshof, en bij de arrondissements-regtbankengelijk mede aan de kanton- regters in deze provincie. Gegeven te Middelburg, den 5den april 1861. De gedeputeerde staten voornoemd, R. W. van LIJNDEN, Voorzitter. S. van der SWALME, Gri/fier. BINNENLANDSCHE BEKIGTEN. Een telegram van de Bataviasche handefsvereeniging luidt als volgt «Batavia, 16 maart. Op Java is het rustig. De streken die door de overstroomingen geteisterd zijn, beginnen reeds een meer gunstig aanzien te verkrijgen. Van alle kanten wordt hulp toegebragt". Het verslag der sectie van de eerste kamer der staten- generaal en het regerings-antwoord nopens, het ontwerp van wet op de regterlijke organisatie is nu rondgedeeld. Omtrent de strekking der voordragt loopen de gevoelens der leden van de kamer zeer uileen. Op de regtsmagt der kanton- geregten in strafzaken is geene aanmerking gemaakt, wel in burgerlijke zaken. Het beginsel van'kennisneming van alle strafzaken door do regtbanken, is door verscheidene leden bedenkelijk geacht. Door een aantal anderen is dit bezwaar niet gedeeld. Wat de geregtshoven aanbelangt heeft de meerderheid zich niet tegen hare vermindering verklaard. Ten aanzien van de cassatie oordeelden de meeste ledendat zij niet kan gemist wórden. De regering heeft van hare zijde in het breede op alle bedenkingen geantwoord. Men verneemt dat eerstdaags bij de tweede kamer een wetsontwerp zal worden ingediend om de zaken der Oosler-Schelde-maatschappij bij dading te beëindigen. De tentoonstelling voor de algemeene verloting wordt nog steeds druk bezocht; in de laatste dagen wefden velen van elders opgemerkt, en bleef het getal der verkochte loten toenemen. Morgendingsdag 30 Aprilwordt zij dos'middags ten 5 ure finaal gesloten. Op eene in de vorige week gehoudene polderrekening te Krahbendijke, welke gewoonlijk met een gemeensehappeljjken maaltijd wordt besloten, werd door jhr. VV. li Boddaerl, ml MidJelbnrg, lid der commissie: ter gemoetkommg der ongelukkigen door de overstrooming in Ned. O.-I., in krachtige, deelneming wekkende taal den nood died' ongelukkigen Ier sprake gebragt en bij de aanzittenden eene collecte gedaan, die de betrekkelijk aanzienlijke som van 31,80 heeft opgebragt. Naar men ons berigt, moet aan den Van Citters polder, aan wiens bedijking imen druk werkzaam is, eone niet on belangrijke schade door het gierlij zyn lóegobragt. I' J'.ij Md. Ter voorziening in de opengevallen plaats van gezAvoren bij de Breede Watering bewesten Yerseke, door het.overlijden van dhr. J. Zanden, zijn in de lieden gehouden, vergadering van ingelanden bij stemming tot kandidaten gekozen dhr». 1°. A Zandee, 2°. Fr) Ferdinandusse en 3". A. Kakebeeke. Tusschen de beide eerste candidaten heeft,, liet lol over de eerste of tweede candidatnur beslist Door J. de Jeu aan den Rijndijk onder Socterwoude is eene mand met nieuwe aardappelen Z. M den koning aangeboden. Uit Y'laardingcn wordt als eene bijzonderheid vermeld dat de vrouw van een kuipersknochl aldaar in den morgen van 24 dezer beviel van I en in den avond 'van den volgen den dag van 2 kinderen, allen van het vrouwelijk geslacht. Kraamvrouw en kinderen bevonden zich wel. Dc Illustrated Londen News bevat eene plaat, voorstellende den feestëlijkèii ïntogt van' Z. M. den Koning en de Körtingin je Amsterdam op 9 aprilen tevens de Welgelijkende portretten van Uil MM, Tevens brengt het vreemde blad warme hulde aan de liefde, die de nedcrlandsche natie voor haren constitutionele» koning door zijne deugden lleëft.

Goessche Courant | 1861 | | pagina 1