1800. 47ste Jaargang. KENNISGEVING BEKENDMAKING. PAARDEN, RUNDEREN, SCHAPEN EN VARKENS, KENNISGEVING. \o *>g i- i.cissiiii; COURANT. TW De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag I VI I VI „I I Gewone advertentiën worden a 20 ets. de regel gèolaatist. avond, uitgezonderd op feestdagen- ,Tl»lcI IKIcli' I W I. I Geboorte- huwelijks- en doodberigten, van 1-0 regels*./I.2Ö De prijs per kwartaal is f 1,75 franco per post i 1,00. C5 behalve het zegelregt. De inzending van advertentiën moet geschieden vóór drie uren des namiddags. BtiSTUREN EN ADMINISTRATIES. Dk COMMISSARIS des KONINGS in de provincie ZEELAND, maakt bekend, dat, volgens het daartoe door heeren ge deputeerde staten van deze provincie genomen besluit: 1°. de jagl op Houtsnippen en Waterwild, op den 31 maart doch die op Watersnippen op den 45 april van dit jaar zal zijn gesloten 2°. hel vveispel van kwartelen alleen van den I mei tot en met den 15 julij dezes jaars zal geoorloofd zijn 3°. de Visscherij van den 15 maart lol en met den 15 april I860 zal gesloten wezen; en eindelijk 4°. dat gedurende den gesloten visebtijd liet visschen van palingdoclr alleen met aalkorven van vvisschon of tecrien gevlochtenzal mogen plaats hebben. Deze kennisgeving zal in het Provinciaal blad geplaatst, en zullen afdrukken in plano aan de gemeentebesturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg, den 3 maart 1800. De Commissaris des Konings voornoemd BECIUSL c. Lid van gedeputeerde staten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aan gaan mag: Dat de lijsten, bedoeld bij de wet van 4 julij 1850, (staatsblad no. 57) aanwijzende de personen, die tot het kiezen van Leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeente-Raad bevoegd zijnalsmede die van de personen welke van de lijsten geschrapt zijn opgemaakt naar aanleiding van de door den ontvanger der directe belastingen ingezondene en door lieni gewaarmerkte opgave, op beden, volgens art. 10 der wet vastgesteld zijnde, dadelijk ter gewoner plaats in deze gemeente zijn aangeplakt, en dat dezelve, gedurende veertien dagen, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegdgedurende welken tijd de bezwaren, overeenkomstig art. 12 der aangehaalde wet, bij verzoek schrift door de noodige bewijsstukken gestaald, aan den gemeente-raad kunnen worden ingediend. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 10 maart 1860, om op de gewone plaatsen in deze gemeente aangeplakt en in de Goesscke Courant geïnsereerd te worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR Overwegende, dat tot liet opmaken van proces-verbaal de corrimodo et incommodo, gevorderd bij art. 4 vao welgemeld koninklijk besluit, de bewoners der naastgelegene buizen in hunne belangen moeten worden gehoord, en het tevens nuttig kan zijnom een ieder in de gelegenheid te stellen zijne bezwaren aan bet gemeente-bestuur kenbaar te maken. Brengen bij deze ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebben, dat de adressant benevens de eigena ren, bewoners en gebruikers der daarbij gelegene eigen dommen, zijn opgeroepen om op zaturdag den 17 maart eerstkomende, des namiddags ten een urevoor burgemees ter en wethouders, in hunne gewone vergaderkamer, ten raadhuize te verschijnen, ten einde ter zake voorschrcve in hun belang tc worden gehoord, en dat te gelijker tijdaan een ieder die zulks mogt verlangen, de gelegenheid zal ge geven wordenoin zijne bezwaren daartegen op le geven ten einde in liet proces-verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Goessche Courant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 10 maart 1860. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, 11. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat: Dat volgens artikel 1 van het reglement op het houden van de openbare veemarktentot handel in binnen dezellde stadgearresteerd den 7 april 1845 en gepubliceerd den 26 daaraanvolgende, de dingsdag m do voorlaatste week voor Paschen, zijnde dit jaar den 27 dezer maand, aldaar zoodanige vcematkt zal gehouden worden. En zal zulks door afkondiging, aanplakking en insertie in de Goessche Courant worden bekend gemaakt. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 10 maart i860. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris II. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, gezien hebbende het schriftelijk verzoek van L. J. SIEPMAN, zijdeverver, wonende binnen deze gemeente, om in het huis wijk C nu 149 in de Langevosstraat kadastraal bekend sectie D n° 231 eene ZIJDEVERWERIJ, te mogen daar- stcllen 'Gelei op hel koninklijk besluit van den 31 januarij 1824, (staatsblad u°. 19mitsgaders op het besluit van heeren ge deputeerde stalen dezer provincie van den 7 October 1842, n". 17 (provinciaal blad nn. 98.) Bij den secretaris der kamer van koophandel en fabrie ken alhier, liggen eenige handelsberigten ter inzage voor belanghebbenden. Men verzekert dat de heer mr. R W. baron van Lijnden lid der gedeputeerde staten van Gelderlandbenoemd zal worden tot commissaris des konings in Zeeland of, zoo dhr jhr. njf. H. II. Roëll, thans commissaris des konings in Utrechtnaar Noord-Holland wordt verplaatstdan in Utrecht. Naar men verneemt, zal het westontwerp tot verbete ring van het hypothecaire stelsel, vooreerst buiten behande ling blijven. Belangstellenden herinneren wij aan de op morgen avond len 7 ui o le openen volks-voorleiingen over de natuur wetenschap door dr. E. F van Dissel. Voor hen die geen leden der Maatschappij tot Nul van 't Algemeen zijn, en toch deze lezingen wenschen bij te wonen, zijn door den secretaris van het hier gevestigde departement toegangkaar- tcn verkrijgbaar gesteld die denzelden dag gratis bij de boekhandelaars F. Kleeuwens Zoon worden afgegeven. Naar wij vernemen bestaat het plan oin in deze gemeente eene nieuwe schooi voor uitgebreid lager onderwijs daar te stellen aan welker hoold een onderwijzer, de leer van ds. Budding toegedaanzal geplaatst worden. Het lokaal daartoe bestemd, is de kerk bij de afgescheidenen in ge bruik tot het houden hunner godsdienstoefeningen. Naar wij vernemen, is tengevolge van den lagen water stand in liet Sloede vlissingsche boot reeds een paar malen aan den grond gevaren. Men deelt ons mede, dat in den voormiddag van jl. donderdagte midden van dien lievigen sneeuwstorm bij Krabbendijke een boerenwagen met paarden door een windhoos van den rijweg in de sloot is geworpenvan eenig daarbij plaats gehad hebbend ongeval is ons niets bekend. Algemeen leest men dat de als buitengewoon aangegevene hooge springvloed op jl. vrijdag niet aan de verwachting vol daan heeft, en menig nieuwsgierig toeschouwer vergeefs aan j weer en wind was blootgesteld. Zoo lo Selieveniugeii als Ostende was een lal van belangstellenden toegestroomd, van de laatste plaats vvarhtte men niets meer ol minder dan eene lijdelijke overslrooming Door de lievige winden uit bet oosten en noord-oosten is bet water weinig boven de gewone hooge vloeden gewassen. Volgens de stalistieke opgaven door de Sijnode, bestond op 1 januarij jl. do Nedcrlandsclie hervormde kerk uit 1297 gemeenten waartoe behoorden 1,840,827 zielen, met 1549 predikantsplaatsen. Uil de li. C. waren lot de Her vormde kerk overgekomen 223 en 32 kinderenterwijl tot do R. C kerk waren overgegaan 57 en 23 kinderen. Zeeland lelde 101 gemeenten met 115 816 zielen en 1(5 predikantsplaatsen in dezelfde provincie waren 11 van de R. C. tot de Hervormde kerk overgekomen terwijl 2 en 2 kinderen tot de R. C. kerk zijn overgegaan. De visscherij op de Zuiderzee blijft zeer ongunstigdit blijkt onder anderen daaruitdat de spiering tot den buitengewoon hoogen prijs van f 0,85 de 100 stuks is gestegen. De grootste worden stuk voor stuk in papier gewikkeld naar Keulen verzonden. Uit Meppel schrijft men: den 6 dezer overleed alhier de gealimenteerde Adam en beviel tegelijktijdig Eva, huis vrouw van J. J aldaar. Met genoegen zagen wij uit de eerste nummers de doel treffende verbetering die de boekhandelaar L. de Fouiu alhier in de uitgave zijner Maandelijksche afvaartlijst der zeeuwsche stoombooten heeft gebragt. Niet slechts toch bevat die afvaartlijst thans de vertrek uren der zeeuwsche stoombootendiligences, postwagens, en postkanen maar wijst ook duidelijk die der spoorwegen aan terwijl nog ten gemakke der gebruikers eene maand- almanak tot toegift dient. Gaarne brengen wij dan ook die net uitgevoerde lijst onder de aandacht van het reizend publiek en particulieren voor logement en koffijhuishouders of herbergiers ook ten platten lande is zij als 't ware eene onmisbare vraagbaak. (zie advertentie Er komen bij den Senaat te Parijs een aantal petitiën in, waar er op de handhaving der wereldlijke magt van den Paus wordt aangedrongen. Men zegt dat de excommunicatie-bul die tegen koning Victor Emmanuel gereed is, zal worden uitgevaardigd, zoodra de aansluiting van de Romagna officieel zal bekend zijn. Uit de napelsche berigten leidt men af dat aldaar belangrijke gebeurtenissen te gemoet gezien worden. Volgens onderscheidene berigten zet het bestuur der maatschappij voor de doorgraving der landengte van Suez de werkzaamheden op het terrein met kracht voort. Zij zou aldaar thans ruim 15,000 arbeidslieden in het werk hebben. Dezer dagen is eene jonge, in het Quartier-Latin zeer bekende vrouw getrouwd. Deze jonge vrouw, Jeanne Cherrier genaamdheeft een nieuw beroep uitgedachtnamelijk zich zelve tot een nieuwsblad gemaakt. Jeanne Cherrier is vier en twintig jaren oud, Welgemaakt, en op een afstand gezien mooi, maar naderbij vervalt dit, daar zij van de pokken is geschonden. Zij besteedt alle namiddagen om de koffijhuizen van het Quartier-Latin af te loopen. Zoodra men haar zietroept haar iedereen. Zij is zeer geestig en gaat van de eene tafel naar de andere. Zij vertelt de anecdotes van den dag, de kleine historiën van de regts- geleerde of die van de geneeskundige schooide kort stondige huwelijken van het dertiende arrondissement, dc scheidingen, de echtscheidingen enz., zij weet alles, zij zegt alles. Tot loon voor hare verhalen geven de studenten haar de stukken suiker, die zij niet in hunne koffij gedaan hebben. Door haar nieuws heeft jufvr. Jeanne den bijnaam Jeanne-aux- Canards gekregen. Komt zij in een koffijhuis dan wil ieder haar bij zich hebbenen zij verlaat nooit een koffijhuis of zij neemt één of twee pond suiker mede, en 's avonds beeft zij alttijd een goeden oogst; op gewone dagen heeft zij avonden van tien pond, en op zondag be gint hare taak reeds voormiddags ten tien ure en dan haalt zij somtijds dertig pond op. In een groot koffijhuis bij liet Odéon verkoopt Jeanne al de door haar ingezamelde suiker. Jeanne blijft bij dat alles eene deugdzame vrouw. Een aantal studenten hebben wel haar hof bij haar willen maken maar zij heeft ze altijd moediglijk afgewezen, zonder min achting, zou als men cliënten afscheept die men te vriend wil houden. En nu beeft zij haren man een huwelijksgift ter waarde van tien duizend pond suiker aangebragt. jjjjcr Sclcgf.iaf. Marktberigten. ROTTERDAM 12 Maart 1860. BOEKWEIT ƒ6,—, ERWTEN en BOONEN ƒ7,50, KOOLZAAD 18,— per last liooger. MEEKRAr zeer veel geveild, vrMgirijien ieta booger. Onberoofde 24 A 26.

Goessche Courant | 1860 | | pagina 1