[>'o. 17 47sle Jaar •gang. I860. BEKENBEfAKING. KENNISGEVING. PUBLICATIE. GEMEENTE-RAAD TE GOES, mmm PL AATSELIJK BESTUUR. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag 1 m| ♦V'V |i1A|tll I Gewone advei-toatiën worden a gÖYj&etle vegel geplaatst. avond, uitgezonderd op feestdagen. lTiflïllldflö ml I 1)1 II(Ir li I Geboorte- huwelijks- en doodberigtenj Vatl 1-6 regels a f 1,20 De prijs per kwartaal is f 1,75 franco per post f 1,90. j »J j behalve het z^gelregt. De inzending van advertentiën moet geschieden vcór drie uren des namiddags. BURGEMEESTER f.n WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze icr kennis van een ieder die het aangaat: Dat de gemeente-raad in zijne openbare vergadering van den 23 dezer, overeenkomstig het bepaalde bij art. 265 der gemeentewet, heeft vastgesteld hel kohier van den HOOF DELIJKEN OMSLAG voor deze gemeente over den jare 1860, T welk ter secretarie dezer gemeente ter lezing gelegen heeft, van den 6a™ lot den 213ten dezer. Dat genoemd kohier andermaal ter lezing nedergelegd is ter secretarie dezer gemeente, van maandag den 273tcn dezer lot en met dingsdag don 63en maart eerstkomende, van des voormiddags negen tot des namiddags twee ure. En dat ieder aangeslagene binnen dien tijd tegen zijnen aanslag bij heeren gedeputeerde staten in beroep kan komen. En opdat zulks algemeen bekend zij, zal deze worden af gekondigd, aangeplakt en geplaatst in de .Qoessche Courant. Gedaan ton raadhuize van Goes, den 25 februarij 1860. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, II. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden Dat de beschrijving over hel loopende jaar 1 860, voor do plaatselijke belasting op de HONDEN, afgeloopen en dien conform hel kohier opgemaakt is, alsmede dat hetzelve ter voldoening aan het bepaalde hij art. 264 der gemeentewet, door hen voorloopig vastgesteld, van heden af, gedurende veertien dogen, in den voormiddag ter secretarie Ier visie zal liggen, ten einde ieder belastingschuldige in de gele genheid te stellen om zijne reclames, gedurende deze veer tien dagen, aan den gemeente-raad in te dienen. Wordende een iegelijk, die bij deze beschrijving inogt zijn ovei geslagen, aangemaand, om zich dien tijd ten nutte te maken tot liet doen van zijne aangifte, ten kantore van den ontvanger der plaatselijke belastingen, zoo en gelijk in art. I van de verordening voor de heffing van die belas- ling vastgesield door den gemeente-raad, den 8 augustus 4 853, is voorgeschreven. Tor a-ijl de ingezetenen tc dezer gelegenheid worden her innerd aan de bepalingen van art. 5 der verordening: «Dat diegene, welke na den afloop der beschrijving een «ol meer honden zal willen houden, boven die waarvoor «hij beschreven is, daarvan insgelijks schriftelijk aangifte zal «moeten doen, ten kantore van voornoemden ontvanger." En ten einde een ieder hiervan kennis drage, zal deze worden afgekondigd en geplaatst in de Goesscke Courant. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 25 febrnarij 1860, Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris. H. C. PILAAR. RURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, herinneren bij deze de ingezetenen dezer gemeente aan de bepalingen der wet van den 26 ventose4e jaar betrekkelijk de zuivering der boomen, struiken en hagen van rupsennestenringen en nettenwelke voor deze provincie verpligtend is gemaakt bij liet decreet van den 8 november 1810 en nader gepubliceerd bij publicatie van heeren gedeputeerde staten dezer provincie, van den 26 januarij 1826 en manen dezelve ter bevordering van hun eigen belang en dat van hunne naburen dringend aan om binnen den bij de wet bepaalden tijd hunne in eigendom of gebruik toebeboorende boomen, struiken en hagen van de daarin aanwezige rupsennesten te zuiverenten einde niet te vallen in de kosten en straffen daarop gesteld als zullende aanvankelijk tegen den 7 maart eerstkomende en voorts van f 4 tot 14 dagen, zoolang het saizoen het nemen van maatregelen tot wering van rupsen zal toelaten, daarop naauvvkeurigc schouwingen gehouden en tegen de nalatigen proces-verbaal opgemaakt worden, volgens de wet. Gedaan ten raadhuize van Gors, don 25 februarij I860. burgemeester en Weihouders voornoemd M. P, RLAAUBEEN Do Secretaris H. C. PILAAR. van ben DEN 23 FEBRUARIJ 18C0. Hij den aanvang afwezig dhr. Smallegange. De notulen der vorige vergadeiing worden gelezen en goedgekeurd. Wordt gelezen een brief van den heer I.. C. de Peval van 6 Januarij 11., accuserende de ontvangst van liet extract uit de notulen der raadsvergadering van 29 december II. waarbij ZKd. met 6 tegen 4 stemmen is herbenoemd tot lid der plaatselijke schoolcommissie. ZEd. brengt daarbij in herinnering dat hij den 24 maart 1859 op ééne na met algemeene stemmen benoemd is tot lid der schoolcommissie en zich die betrekking, even als zoo vele andere lastposten gedurende zijne 28jarige inwoning, heeft laten welgevallen: dal iiij getracht heeft, die betrekking, hoe tnoeijelijk ook, naar zijn best vermogen waar te nemen en dat zijne pogingen in het oog zijner medeleden niet geheel voorbijgezien zijn heigeen hij meent daaruit te mogen opmaken, daar zij hem waardig keurden, op nieuw te worden aanbevolen. Het personeel van den raad inlusschen niet verandeid zijnde en nagenoeg de helft der ledendat gunstig gevoelen niet deelende, vermeent dhr. de Peval zulks alleen toe te mogen schrijven aan het waarachtig belang der zaak en de vader lijke zorg der leden waarom ZF.d. besloten beeftonder dankbetuiging aan die raadsleden die hem een vernieuwd bewijs van achting hebben gelieven te geven, zich van de hernieuwde aanneming beleefdelijk Ie excuseren met den wensch dat die betrekking voorlaan door een waardiger inan moge hek leed worden. Nieuwe aanbeveling verzoeken van de commissie. Het adres van J. Koens, ter vorige vergadering medege deeld, om het Ravelijn op erfpacht of voor een' langeren tijd in pacht te erlangen komt ter tafel en geven burge meester en weihouders te kennen, dat zij van oordeel zijn, dat bet tweede gedeelte van bet verzoek de voorkeur ver dient boven het eerste, doch dat, alvorens daaromtrent een bepaald voorstel te doen, burgemeester en wethouders eene nadere locale opneming noodig achten, waarom zij voor stellen de zaak aan te houden waartoe wordt besloten. Ten aanzien van het gedaan verzoek van kerkmeesters der israelitische bijkerk om een gedeelte grotid van het terrein der gasfabriek, ter vergrooting der begraafplaats van die gezindte, heriglen burgemeester en wethouders, dat zij daarover met den ondernemer der gasfabriek hebben be raadslaagd en deze niets heeft tegen de inwilliging van het verzoek doch het wenschelijk acht de scheiding door een muur te doen, hetgeen nog al geldelijke bezwaren voor de israelitische gemeente met zich brengt. Zij stellen voor den grond toe te slaan, onder voorwaarde dat de wijze van alscheiding nader onder goedkeuring van burgemeester en wethouders zal geregeld worden. Alzoo wordt besloten. Dhr. Smallegange komt ter vergadering. Wordt gelezen liet verzoek van den heer mr. J. J. van Deinse, om den grond achter de Koornheursdoor ZEd. sedert 1839 in pacht bezeten bij voortduring te mogen pachten en als tuin gebruiken, ter grootte van 230 ellen tegen 3,'sjaais. Burgemeester en wethouders stellen voor bet verzoek in te willigen en onder de bestaande voorwaarden, dat, wanneer de grond voor algemeen of gemeente gebruik noodig is, de pacht met bet loopende jaar zal geëindigd zijn, tegen 3.'sjaars, voor 10 jaren de buur te continueren- Hetgeen wordt goedgekeurd. Mede wordt gelezen een verzoek van den beer O. Verhagen om een ijzeren bek, door hem te plaatsen aan den ingang zijner fabriek Zuid-Beveland eenigzins verder te mogen piaatsen op gemeente grond, met bekwame zijmuren, onder voorwaarde dat, wanneer de communicatie over het afge sloten gedeelte grond door de gemeente wordt noodig geacht, deze ten allen tijde zal moeten worden verleend. Op voorstel van burgemeester en wethouders, wordt dit verzoek met algemeene stemmen ingewilligd. In behandeling wordt gebragt de rekening van den heer H. C. Pilaar ais administrateur van de middelen der voor malige gilden over 1859, die gesteld is geweest in handen der vaste commissie voor 't finantie-wezen en op rapport van deze wordt vastgesteld in ontvang op 731.415 uil gaaf jj - 612,905 en dus met een goed slot van. f 118,51 met magtiging op den rendant, om weder ƒ200,— 2Va pet- inschrijvingen op het grootboek aantekoopen. Gelijkerwijs in behandeling genomen zijnde de rekening van den agent van kazernering over 1859 is goedgevonden die vasltestellen in ontvang op 255.94 uitgaaf 160,905 en alzoo met een batig saldo van 89,03'' Wordt gelezen een brief van den Minister van Financien van den 6 februarij II., mededeelende dal gedurende hetjaar 1859 zijn verzouden en ontvangendoor bet telegraaf kantoor te dezer plaatse: langs de Nederlandsche lijnen 2268 berigten, v Belgische 201 m Duitsche 19 Internationale 5 die gezamenlijk hehben opgehragt 1432.08, zoodal door de gemeente over 1859, om de gegarandeerde 1500,te ver krijgen moet worden bijgedragen 67,92 De minister geeft daarbij wijders kennis, dat ophet verzoek van dezen raad om ontheven te worden van de garantie voor dit onderwerp, voor alsnog niet gunstig kan beschikt worden en bij intrekking door den gemeente raad, het voort bestaan van bet kantoor een onderwerp van overweging zou uitmaken. Op grond daarvan stellen burg. en weth. voor, de vcrschul digde ƒ67,92 te betalen eu van verdere demarches vooreerst aftezitn waai toe besloten wordt. Op voorstel van burg. en weth. besluit de raad van de gemeente begrooting over 1859 af- en overteschrijvende volgende posten van onderhoud gehouwen, op aanlegen vernieuwing f 400, van onvoorziene uitgaven op hetzelfde artikel - 930,13 op kosten registers burgerlijken stand10,57 schrijfbehoeften112.795 zegelkosten- 28,75 kleine uitgaven- 21,84 onderhoud trekkerswoning- 9,60 kiesverrigtingen - 31,91 verpleging krankzinnigen- 62,86 en op teruggaaf van plaatselijke belastingen - 81,61 5 Aan de orde worden gesteld de ingekomene verzoeken om teruggaaf of kwijtschelding van hoofdelijken omslag over 1859 en wel in de eerste plaats van den heer mr. van Voorst Vader. Dhr. v. d. Putte herinnert dat bij bij vorige gelegenheden voor bet verleenen van remissien heeft gestemdin afwach ting dat door de uitspraak der hoogste reglerlijke roagt, die zaak zou worden uitgemaakt. Intusschen blijft die procedure steeds hangende en wil hij zijne stem daarvan niet langer afhankelijk stellet) hij verklaart dus te zullen stemmen legen het verleenen van remissie uithoofde van tijdelijk verblijf elders. De Voorzitter repliceertdal zoolang er geen decisie op dit punt is, burg. en weth. op de vroegere gronden blijven adviseren tot inwilliging. Alsnu worden verleend de volgende remissien, met tegen stemmen van de heeren Soutendani, v. d. Bosch en v. d. Putte, terwijl de belanghebbenden zelf zich van medestemmen onthoudenals aan mr. P. J. van Voorst Vaderover 6;m. 300, F. N. van der Bilt - 250, P. H, Saaijmans Vaderw - 250, dhr. J. Fransen van de Putte, 7/m. 195,41 J. C. Kakebeeke3/m. - 66,25 u v W. A. de Laat de Kanter, 3/m. - 51,25 C. de Fouw5/m. - 60, terwijl de volgende remissien, wegens vertrek met der woon of overlijden met algemeene stemmen worden toegestaan dhr. .1. F. W. Con rad, 8/m. 51,335 J. J. Minderhout3/m8, L. Douw, 4/m. 10,665 Erven M. Boddingius, 5/m8,34 J. de Heer, 7/m8,75 A. Bruggeman7/m5,83 Erven M. Krijger6/m. 5, M. Pijke 8 4,66 W. C. Plalz, 3/m1,75 J. Buitier, 3/m1,75 Erven M. Moeliker, 6/m2, H. Fait 12/m4,— wed. Sand ijk12/m. i> 4,— G. Ileijerse, 8/m1,33 L. Vink, 8/m1,33 G. Mange 8 'm1,33 P. Steenaard 6/m1,— Zamen hoofdelijken omslag 1293,88 en op de honden-belasting als volgt A. Bruggemanf 1,50 J. P. Magieise1,50 C. Groenendijk1.50 A. Sterk 1,50 C. Verdood1,50 M. Schietekatte 1,50 en J. G. van Maldegem2. Zamen honden-belasting f 11*— De Voorzitter legt over het kohier van den hoofdelijken omslag over 1860, met elf reclames en stelt voor die na afloop der openbare in eene beslotene zitting te behandelen, waarmede genoegen wordt genomen. De voorzitter doet mededeeling vau de volgeude ingekomen stukken lo. van heeren gedeputeerde staten de goedkeuring van uit gifte in erfpacht van 11 ellen gemeentegrond aan dr- C. A. van Ren tergein C". 2°. van dezelfde met de koninklijke goedkeuring op liet be sluit tot helling van schoolgelden. 3°. van P. M. Verboom, intrekking van zijn ter vorige ver gadering ingediend verzoek om grond op erfpacht. 4". van het burgerlijk armbestuur, berigt van de installatie zijner herbenoemde leden en regentes. 5°. van de kamer \an koophandel, rapport dat voor 1860 tot voorzitter dlu. C. Pilaar, tot ouder voorzitter dhr. O. Verhagen zijn benoemd. 6°. het berigt dat gedurende 1859 in de instellingen van weldadigheid binnen deze gemeente geene verandering is ontslaan. 7". den staat van eigendommen der gemeente, voor zoo ver die ia 1859 verandering hebben ondergaan. 8n. het rapport van de directie der leenbank nopens de administratie van die instelling met eenige contra-be denkingen van burgemeester en wethouders, welke stukken zullen worden rondgezonden bij de leden, om nader daarover te beraadslagen en 9'. eenige Staatsbladen. Waarna de openbare zitting wordt gesloten en veranderd in eene met gesloten deuren. Na eenigen lijd wordt de vergadering heropend eu bet kohier van den hoofdelijken omslag voor 1860 vastgesteld. Hierop scheidt de bijeenkomst, BJNNENIvANDSCHE BKRIGTFJS. Het volgende telegram gewordt ons uit 's Hage Batavia, 13 Januari) 1860. Er zijn ongunstige lijdingen van Bandjermassing ontvan gen. De oorlogs-stoomboot Onrustdie op de rivier was gestationeerd, is door de inboorlingen overrompeld, die de gehccle bemanning7 officieren 55 onder-officieren en andetc manschappen om het leven bragtcn.

Goessche Courant | 1860 | | pagina 1