IN0. 78 4öste Jaargang. fX> BEKENDMAKING. o-N r^-v- mmw, COURANT, De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag I m/*- -g g"v - l Gewone advertentiën worden a 20 ets. de regel geplaatst. avond, uitgezonderd op feestdagen. 1 m1cIcIIICI<1£Ï JIW vFCIÖ D0I J Geboorte- huwelijks-en doodberigten, van 1-6 regels a f 1,50 De prijs per kwartaal is f 1,75 franco per post f 1,90. j CJ f behalve het zegelregt. De inzending van advertentiën moet geschieden vóór drie uren des namiddags. PLAATSELIJK BESTUUR# BEKENDMAKING. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN GOES, brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden Dat de suppletoir? beschrijving over het loopende jaar 1859, voor de plaatselijke belasting op dc HONDEN*, afgcloopen en dien conform het kohier opg etnaakt is; alsmede dat hetzelve ter voldoening aan het bepaalde bij art. 264 der gemeentewet, door hen voorloopig vastgesteld, van heden af, gedurende veertien dagen, in den voormiddag, ter se cretarie tri visie zal liggen, ten einde ieder belastingschul dige in de gelegenheid te stellen om zijne reclames, gedurende deze veertien dagen, aan den gemeente-raad in te dienen. Wordende een iegelijkdie bij deze beschrijving mogt zijn overgeslagen, aangemaand, om zich dien tijd ten nutte te maken tot liet doen van zijne aangifte, ten kantore van den ontvanger der plaatselijke belastingen, zoo en gelijk in art 1 van de verordening voor de helling van die belasting, vastgesteld door den gemeente raad; den 8 augus tus 1853, is voorgeschreven. Terwijl de ingezetenen te dezer gelegenheid worden herin nerd aan de bepalingen van art. 5 der verordening «Dat diegenen, welke na den afloop der beschrijving een «of meer honden zal willen houden, boven die waarvoor hij beschreven isdaarvan insgelijks schriftelijk aangifte «zal moeten doen, ten kantore van voornoemden ontvanger." En ten einde een ieder hiervan kennis drage, zal deze worden afgekondigd en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 8 october 1859. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De secretaris, H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat Dat het SUPPLETOIR KOHIER van den HOOFDELIJKEN OMSLAG voor deze gemeentevolgens besluit van den gemeente-raad van den 16 maart 1855, gewijzigd hij raadsbesluit van den 1 november daaraanvolgende, goedge keurd bij koninklijke besluiten van den 18 april en 14 december deszelfden jaars, n03. 67 en 75, over het loo pende jaar, ter voldoening aan het bepaalde bij art. 264 der gemeente-wetdoor hen voorloopig vastgesteldvan maandag den 10 tot en met dingsdag 25 dezer maand, van des voormiddags negen tot des namiddags twee ure, van iedereu- werkdagter secretarie ter visie zal liggen, ten einde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen om zijne reclames gedurende die dagen, bij het ge meente-bestuur in te dienen. En opdat een ieder hiervan kennis drage, zal aan deze op de gebruikelijke wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan ten' raadhuize van Goes, den 8 october 1859. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. G. PILAAR, A. v. V. te Meppel, drie hoenders heeft, die van den aanvang dezes jaars tot eergisteren toe, niet minder dan 599 eijeren hebben gelegd en dat zij nog dagelijks met leggen voortgaanterwijl in deze streken de algemeene klagt is dat de hoenders merkelijk minder dan vorige jaren aan eijeren hebben opgeleverden reeds vroeg geheel met het leggen hebben opgehouden. Op het raadhuis te Urkzoo laat de Kamper Courant zich schrijven, is een rekwest aan Z. M. den koning ter ondertfekening gedeponeerdwaarin adressanten eerbiedig verzoekendat ook Urk in het spoorwegnet worde opge nomen. Volgens hun inzien behoefde er slechts een dijk geiegd te worden van Urk tot aan het eiland Marken, met eene verbinding van dat eiland aan den vasten wal, om vervolgens met een spoorweg van Amsterdam naar den Helder vereenigd te wordenwaarvan de kosten globaal berekend worden gelijk te staan met die van de doorgra ving van Holland op zijn smalst Volgens den Moniteur Beigemag Belgie er zich op beroemen, den oudsten man en oudsten soldaat uit geheel Europa onder zijne burgers te lellen. Het is namelijk de kapitein Alexandre Vietorien Narcisse Virouxdie bij ko ninklijk besluit van 15 september jj, op non activiteit is gesteld, naardien hij, den 9 november 1709 geboren zijnde, den 9 november e. k. honderd vijftig jaar oud zal zijn. Toen de onafhankelijkheids oorlog de belgen onder de wa penen riep, trad de heer Viroux, destijds 101 jaar oud, in de rijen van 's lands verdedigers en verwierf zich den rang van kapitein. Eerst dezer dagen heeft hij den wensch te kennen gegeven, naar zijne geboorteplaats Chimoy terug te keeren. Te Borne vergiste zich de vorige week ceuc vroedvrouw (wiesemoer) in het geslacht van een kind en gaf het bij den burgerlijken stand aan als behoorende tot het vrouwelijk geslacht, in plaats van tot het mannelijke. Er zijn onmid- delijk maatregelen genomen om do abusive opgaven in de registers te herstellen. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. BINNEN IiANDSCHE BERIGTEN. Het aantal militairen voor de Indien aangenomen heeft gedurende de maand september j!., het aanzienlijk cijfer van 480 bereikt. De dour dc regering bij de tweede kamer ingediende amortisatie-wet beloopt 3 milliocn. Rij het budget van oorlog, bedragende f 11.930.000, wordt van do navolgende denk beelden uitgegaan: liet koloniaal leger vordert ruimen bijstand, van daar dat meer aanmoediging lol vrijwillige dienstneming noodig is. De miliciens moeten doorgaans meer geoefend worden. Ecne nieuwe mililie-wcl is in behandeling. Men hooptdat liet ontwerp nog in deze zitting overwogen en aangenomen kunne worden Ook In dc wapenen moeten verbeteringen komen. In de ijzergieterij van de wed. A. Ster/cman Zonen te 'sllagc, wordt ecne groote danszaal vervaardigd, die geheel van ijzer zal worden zamcngesleld cn voor Oost-Indio be stemd is. Als cctic bijzonderheid wordt gemeld, dal d<' hoer RUSLAND. Bij ecne ukase ter gelegenheid van de meerderjarig heid van den grootvorst-troonopvolger wordt de diensttijd der militairen verminderd en de duur daarvan bepaald voor de landmagt op 15 en voor de zecmagt op 14 jaren. Voor hendie thans in dienst zijnis de duur van hunnen diensttijd verminderd tot 20 jaren. DUITSCHLAND. Uit Harmeien meldt men, dat iemand, in navolging i van Blondin in Amerika, op een 40 voet hoog en 400 voet lang koordover de Wezer is gegaan. Hoewel door eenigen beide gevallen eene fictie genoemd worden, wordt, hebben zij al plaats gehad nog een sterker feit van dien aard vermeld. Toen namelijk Isabella van Begerendc bruid van koning Karei den 6, den 48 julij 1335 te Parijs haren intogt deed, danste een genuees op eene slappe koord, met eene brandende fakkel in iedere hand, van de torenspils der Lieve-Vrouwc-kerk naar benedenom haar een krans op het hoofd te zetten, waarna hij langs den zelfden weg naar omhoog keerde. Houdt men hierbij in het oog, dat de koord van Blondin over de Niagara bijna horizontaal gespannen was, terwijl die van den ander slap en schuins, ja volgens den afstand, zelfs bijna steil neder hing, dan heeft de acrobaat der 14de eeuw waarlijk meer gedaan dan de zoo hoog geroemde Blondin. Uit Worlik in Moravic wordt het volgende medegedeeld: Een 18 a 20-jarig jongeling was in eene boerenwoning geslopen en had zich aldaar meester gemaakt van een groot gedeelte der tilbare have, welke hij aldaar had aangetroffen. Reeds had iiij alles bijeengebonden en een gedeelte der kleederen aangetrokken cn stond hij gereed oin het huis daarmede te verlaten, toen de eigenaar de woning binnentrad. Deze ziende wat er gebeurde, riep hem toornig deze woorden toe Wil je dat goed laten staan De jeugdige mis dadiger verloor zijne tegenwoordigheid van geest niet. Op schijnbaar bedoesden loon gaf hij ten antwoord: «Maakje niet boos, ik zet liet goed reeds neder. Maar weetje wel dat mijn kameraad de kocijen los snijrlt in den stal Terstond begaf de boer zich derwaarts, maar vond niemand; toen in zijne woning terugkeerende, was, tot zijne niet ge ringe verwondering, ook daar niemand meer, want dc loozc dief had zich met het goed uit de voeten gemaakt. ENGELAND. Volgens den Spectator zou keizer Napoleon Engeland een groot landingsleger voor China hebben aangeboden, in dien eerstgenoemde mogendheid onvoorwaardelijk wil deel nemen aan een europeeseh congres, ter definitieve regeling van de italiaansche aangelegenheden. -Sir John B.vroeger reeder te Liverpool, had zijne zaken geliquideerd om te Londen van zijne renten te komen leven en zich, met bijzondere liefhebberijzulk een enorm aantal verschillende soorten van gewone tabaksdoozen, pijpen, wapens, schilderijtjes en andere voorwerpen aangeschaft, dat hij daarmede eindelijk bijna zijn geheel kapitaal had verkwist. Geene erfgenamen in regte lijn hebbende, had hij die voor werpen gelegateerd aan eenige verre bloedverwantendie, wegens het onbeduidende der nalatenschap, zich alzeer weinig daarover schenen te bekommerentot zij eindelijk door den notaris dringend werden verzocht, om ter uitvoering van het testament, ieder liet zijne in behoorlijke ontvangst te nemen. Men oordeele intussclien over de blijde verras sing van den eerstedie eene hem toegezonde tabaksdoos geopend hebbende, daarin een aantal diamanten en andere kostbaarheden vond. Natuurlijk waren nu allen dadelijk in de wéérom de legaten te onderzoeken, waarbij ook werkelijk bleekdat aan ieder hunner op dezelfde wijze door den afgestorven eene verrassing was toegedacht;slechts met een der aanwezigen scheen dit met het geval fe zijn. daar hem slechts eenige schilderijen waren toegewezen, waar aan voor het uiterlijk niet viel optemerken dat er eenige geldswaarde in verborgen kon zijn, en toch bleek deze, bij nader inziens wel het best bedaebt te zijn. Reeds eenige jaren geledenhad namelijk de engelsche bankbij wijze van uitzondering, twaalf bankbriefjes, ieder van 50.000 p.st. doen vervaardigen en in omloop gebragt, waarvan B. er een tegen betaling der volle waarde overgenomen en als eene curiositeit in een lijstje gezet had. Dit stuk werd door den notaris onder de andere medegerekenddoch hiermede waren de overigen niet te vreden en daarzij de zaak nu voor de regtbank hebben gebragt, is. het publiek niet weinig nieuwsgierig, of deze de banknoot al dan niet als een schilderijtje zal willen aanmerken. In Staffordshire werd een kind door een® kalkoen gedood. Het schijnt namelijk, dat er reeds lang eene vijandschap tusschen beiden bestond, door dien het kind onderscheidene jongen van den vogel met een stok had gedood. In de vorige week hebben de sterfgevallen binnen Londen slechts 1014 bedragen en de geboorten 1578. Den 27 julij 11. werden in Oxford park, bij Philadelphia, proeven genomen met een door stoom gedreven ploeg. De machine ploegde in 12 minuten een morgen land, wendde met zeer korte bogen, ging rugwaarts en even ligt berg op als berg al. FRANKRIJK. Dezer dagen is te Langres aangekomen een hoog geplaatst geestelijke uit den Kerkelijken Staat, die last heeft om een onderzoek in te stellen naar twee wonderen, welke worden toegeschreven aan dc tusschenkomst van de geluk zalige Germaine Cousin uit het kerkelijk arrondissement van Toulouse. Van zijnen kant heeft de bisschop van Langres eene commissie benoemdbestaande uit de voornaamste geestelijken der plaatsvoor het onderzoek van deze zaak. De regelen door de kerk op dit stuk vastgesteldzullen alzoo naauwkeurig worden nageleefd. Te Sevilie zal eerlang een gevecht plaats hebben tusschen een stier en een leeuw, beide zijn zeer schoonc cn gezonde sterke dieren Dc sultan van Turkije heeft 36 wettige vrouwen en 1780 bijwijven. Met zulk eon aanhang moet men zich niet verwonderen, Turkije te zien bankroet gaan. Terwijl men door het gansche rijk nog het ont vreemden van een kind van 2 maanden bespreekt, door iemand wiens belang volstrekt niet medebragt om het te dooden verneemt men eene andere droevige verwijdering van een kind in dc omstreken van d' Arangow op eene hoeve in de noordelijke streken gelegen, onder dc volgende omstandigheden: Den 22 september verliet vrouw Pringo

Goessche Courant | 1859 | | pagina 1