JS°. 21. 46e Jaargang. 1859. Publieke Besteding, KENNISGEVING. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. MM COURANT. y- De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag m /w m m m I Qowone advertentiën worden a 20 ots. de regel geplaatst avond, uitgezonderd op feestdagen. I .llafllKlU34 lv3cl'Cl>I't» Geboorte-, huwelijks-en doodberigten, van 1-6 regels a f 1,50 De prijs per kwartaal is f 1,75, franco per post f 1,00. liawwi t. j behalve het zegelregt. De inzending van advertentiën moet geschieden vóór drie uren des namiddags. PLAATSELIJK BESTUUR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, zullen op Zaturdag den 26 dezer maanddes namiddags len een ure, ten- raadhuize, in het openbaar trachten aan- lebesteden Het maken en inhangen van een paar nieuwe Greinen Ebdeuren, in de bin- nensluis van het Goessche Sas en het herstellen en verwisselen der in het magazijn liggende buitensluisdeuren, met inbegrip der benoodigde arbeids- loonen, materialen enz. waarvan de aanwijzing zal geschieden op Donderdag den 24 te voren des middags ten 12 ure. Zullende het bestek en de voorwaarden van besteding ter secretarie ter lezing liggen van den (6 dezer tot den dag der besteding van des voormiddags negen tot des na middags twee uren. Gedaan te Goes, den 12 Maart 1859. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De secretaris H C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aan gaan mag Dat de lijsten, bedoeld bij de wet van 4 Julij 1850, (Staatsblad no. 57) aanwijzende de personen, die tot het kiezen van Leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaalvan de Provinciale Staten en van den Gemeente-Raad bevoegd zijnalsmede die van de personen welke van de lijsten geschrapt zijn, opgemaakt naar aanleiding van de door den ontvanger der directe belastingen ingezondene en door hem gewaarmerkte opgave, op heden, volgens art. 10 der wet vastgesteld zijnde, dadelijk ter gewoner plaats in deze gemeente zijn aangeplakt, en dat dezelve, gedurende veertien dagen op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegdgedurende welken tijd de bezwaren, overeenkomstig art. 12 der aangehaalde wet, bij verzoek schrift door de noodige bewijsstukken gestaafd aan den gemeente-raad kunnen worden ingediend. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 12 maart 1859, om op de gewone plaatsen in deze gemeente aangeplakt en in de Goestche Courant geïnsereerd te worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, gezien hebbende het schriftelijk verzoek gedaan door L van der Stel, brpodyerkooper, wonende alhier, om in het woon huis wijk B, n°. 103, staande in de Sint Jacobstraat, kadastraal sectie D., n°. 1181, in deze gemeente, een BAKOVEN te doen plaatsen. Gelet op het koninklijk besluit van 31 januarij 1824, (slaatsblad n°. 19,) mitsgaders op het besluit van heeren gedeputeerde stalen dezer provincie, van den 7 October 1 842, n°. 17, (provinciaal blad n°. 98). Overwegende: dat tot het opmaken van proces-verbaal de commodo et incommodo, gevorderd bij art. 4 van wei- gemeld koninklijk besluit, de eigenaars en bewoners der naastgelegene panden in hunne belangen moeten worden gehoord én dat het tevens nuttig kan zijnom een ieder in de gelegenheid te stellen zijne bezwaren aan het ge meente bestuur kenbaar te maken. Brengen bij deze ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebben, dat de adressapt benevens de eigenaren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigendommen, zijn opgeroepen om op zaturdag den 19 dezer maand, des namiddags ten een urevoor burgemeester en wethouders iu hunne gewone vergaderkamer, teil raadhuize te verschijnen ten einde ter zake voorschreve in hun belang te worden gehooid en dat te geiijker tijd aan een ieder die zulks mogt i erlangen de gelegenheid zal gegeven worden om zijne bezwaren daartegen op te geventen einde in liet proces verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Goessche Courant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 12 maart 1859. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris II. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, gezien hebbende het schriftelijk verzoek gedaan door P. J. Janssens, herbergier, wonende alhier, om een pakhuis, wijk D. do. 84, staande in de 's Heer Hendrikskinderenstraat, kadastraal sectie D. 1012, in deze gemeente tot slagthuis, te doen inrigien. Gelet op het koninklijk besluit van den 31 januarij 1824, (Staatsblad no. 19), mitsgaders op bet besluit van heeren gedeputeerde staten dezer provincie, van den 7 October 1842, no. 17 (provinciaal blad no. 98). Overwegende dat tot het opmaken van proces-verbaal de commodo et incommodo, gevorderd bij art. 4 van welgemeld koninklijk besluit, de eigenaars en bewoners der naastge legene panden in hunne belangen moeten worden geboord en dat bet tevens nuttig kan zij, om ieder in de gelegen heid te stellen zijne bezwaren aan bet gemeente-bestuur ken baar tc maken. Brengen bij deze ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebbendat de adressant benevens de eige naren, bewoners en gebruikers der nabij gelegen eigen dommen zijn opgeroepen op zaturdag den 19 dezer des namiddags ten een ure, voor burgemeester en wethouders in hunne gewone vergaderkamer, ten raadhuize te verschijnen ten einde ter zake voprscljreve in bun belang te worden gehoord en dat te gelijker tijd aan een ieder die zulks mogt verlangen de gelegenheid zal gegeven worden om zijne bezwaren daartegen op te geventen einde in het proces verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Goessche Courant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 12 maart 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. BINNEKLAKDSCHE BERIGTEN. Behalve de reeds in ons n°. 13 medegedeelde benoeming van den lieer S. de Graag Gz., van Kappelle, tot platte lands heelmeesterzijn door de provinciale commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt in Zeeland, in hare laatst gehouden gewone vergadering nog geëxamineerd en bevorderd onder meerderen tot stedelijk vroedmeester de heer L. C. P. Boogaert van Ovezande en tot plattelands- en scheepsheelmeester de heer W. Goozen van Goes. Door de arrondissements-regtbank alhier is benoemd tot deurwaarder bij het kantongeregt te Heinkenszandom al daar te resideren: A. J. Vermande, en zulks in plaats van J. C. A. Vermande, op zijn verzoek eervol ontslagen. Naar wij vernemen heeft de heer E. A. van Braambeek, candidaat bij het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland, bet beroep naar de gecombineerde hervormde gemeente Ovezande en Driewege aangenomen. Naar wij vernemen is door den heer commissaris des konings in deze provincie, namens den minister van bin- nenlandsche zaken, aan de polder-besturen in Zuid-Beveland, naar aanleiding van hun t crzoek om terug te komen en in te trekken de verplaatsing van den ingenieur Conrad alhier, medegedeelddat, hoezeer de wijze waarop 's rijks belangen door genoemden heer Conrad, in bet hem toevertrouwde arrondissement worden behartigd, bij het departement van binnenlandsche zaken op prijs wordt gesteld het belang van 's rijks dienst in het algemeen zijne veranderde bestemming beeft geëischt, en daarop niet kan worden teruggekomen. Hot sedert jl. vrijdag nacht met tusschenpoozen zeer onstuimige weder heeft reeds eené vertraging in de aan komst der posten veroorzaakt. De hevige windvlagen en bet holle water maken de oyertogt aan onze veren moeijeiijk, zoo dat de holl. post van gisteren eerst lieden morgen arriveerde. De post van heden was ter gewoner ure aan. Onzekere geruchten loopen over ontstane ongelukken. De commissie, respectivelijk door de gemeente-besturen van Middelburg, Vlissingen en Goes en de aldaar gevestigde kamers van koophandel en fabrieken benoemd om de belan gen van den Zeeuwsch-duitschen spoorweg bevorderlijk te zijn, heeft zich dezer dagen bij een uitvoerig adres tot de tweede kamer der staten-generaal gewend. Daarin wordt die vergadering allereerst dank toegebragt voor de verdedi ging, welke aan de zeeuwsche lijn in haar midden is ten deel gevallen. De commissie durft zich vieijen met het vooruitzigt dat die lijn zal tot stand komen, en zij stelde zich dan ook thans niet ten doel daarop bij vernieuwing aan te dringen, zeker dat de kamer, van het nut over tuigd, bereids heeft kennis genomen van al wat te dier zake voorkomt in gedrukte werken, adressen enz. Haar doel is alleen om, bij liet groot genoegen dat zij smaakte door de meer billijke waardering van den bedoelden spoorweg (geble ken uit het rapport omtrent het wets-ontwerp tot bekrachtiging der concessie van den Noorder-spoorweg) enkele min juiste bijzonderheden in dat rapport voorkomende, te wederlegge.fi. Deze betreffen hoofdzakelijk de vraag of werkelijk een spoorweg van Vlissingen naar de pruissische grenzen voor den nederlandschen handel van zóó overwegend belang zon zijn, en of de waardij van Vlissingen als handelshaven niet wordt overdreven en ten anderen het denkbeeld om vooreerst Stavenisse met Zevenbergen of Breda te verbinden. De eerste vraag te wederleggen, acht men onnoodig, maar de bezwaren, waarmede men getracht heeft haar te wettigen, worden in het adres voldingend opgelost. Ten aanzien van het tweede punt wordt opgemerkt dat een weg van Breda naar Vlissingen, Stavenissie niet kan aandoen en bij het leg gen van eenen spoorweg naar Stavenisse aan geene land aanwinning te danken valt. Wil men Stavenisse als aan vangspunt van den zuidelijken spoorweg aan de zeezijde dan aarzelen adressanten niet te zeggen dat het noch als zeegat noch als aanlegplaats eenigermate aannemelijk is en er niets van te wachten is dan om in exceptionele toestan den eeue nood- of winterhaven voor Rotterdam te worden en te verhinderen dat de Zeeuwsch-limburgscho spoorweg naar Vlissingen tot stand kome. Te Middelburg heerschen sedert cenige dagen de mazelen in hevige mate hoewel nog niet kwaadaardig. Onderschei dene personen, onlangs van het roodvonk hersteld zijn door deze aangetast. De plaatselijke sckool-commissie is door het gemeente-bestuur uitgenoodigd om zooveel mogelijk maat regelen te nemen tegen het voortgaan der ziekte. In den avond van verleden woensdag is een arbeider op den straatweg naar Vlissingen zoodanig door den bliksem getroffen, dat hij als levenloos naar zijne woning is vervoerd. Voor eenige dagen is door Assen gedreven en thans te Groningen gestald een buitengewoon zware en schoone stier, die gemest is bij den heer Eekhout te Smilde. Het dier is uit Zeeland afkomstig en wordt geschat op een gewigt van 1600 halve ned. ponden schoon aan den balk. Het heeft eene lengte over den rug van af den kop lot aan den staart, van 2 Va ned. el, eene dikte om den buik van 2,68 el, dito over den schoft van 1,81 el en van af onder de borst tot aan den gronddoor de kortheid der poolen slechts 43 duim. In het laatst der vorige of in de eerste dagen dezer maand is door Petrus van de Winkelgraankooper te Lokeren, aan J. C. Leunis, schipper wonende te Axel, toevertrouwd eene hoeveelheid van 300 mudden tarwein 280 zakkenter waarde van f 2300.om deze met zijn schip te vervoeren naar Antwerpennaar liet kantoor van Marlens Co In plaats daarvan, heelt hij de tarwe naar Middelburg vervoerd, aldaar verkocht, zich de opbrengst daarvan toegeëigend en daarmede, met achterlating van het schip of de schuitde vlugt genomen. (H. k Eff) Naar vernomen wordt bestaat de lading van het op 6 dezer bij Terschelling gestrande engelsche barkschip Eldorado behalve het koper, uit 766 halen zilver erts, naar men berekent zou iedere baal eene waarde van f 1260,be vatten. De Eldorado ligt een kabellengte van de Luline

Goessche Courant | 1859 | | pagina 1