BEKENDMAKING. VOETPADEN IN HET EILAND ZUID-BEVELAND, BEKENDMAKING. DONDERDAG 3 JUNIJ. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avonduitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is f d,75 franco per post d,90. De inzt PLAATSELIJK BESTUUR» BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, ontvangen hebbende eene aanschrijving van heeren ge deputeerde staten dezer provincievan den 7 dezer n°. 32benevens een uittreksel uit het algemeen tableau der ten algemeenen gebruike bestaande vergezeld van de kaart dezer gemeente; brengen bij deze ter kennis der belanghebbenden: dat, ter voldoening aan art. 7 van het reglement op het beheer der buurtwegen en voetpaden in de provincie Zeeland van den 6 Julij 1838, goedgekeurd bij Z. M. besluit van den 4 Augustus daaraanvolgende n°. 106, voorkomende in het provin ciaal blad n". 80 van 1838, die stukken, gedurende twintig dagen, en vrel van vrijdag den Men tot zatnrdag den Óósten Jnnij eerstkomendeter secretarie ter inzage van een iederzullen liggenmet uitnoodiging om, gedurende dien tijd mededeeling te doen van de be zwaren of aanmerkingen die daartegen mogten bestaan. En opdat dit algemeen bekend zijzal aan deze op de gewone wijze publiciteit worden gegeven. Gedaan te Goes, den 22 Mei 1858. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. O. PILAAR. De BURGEMEESTER van GOES maakt bij deze aan de ingezetenen dezer gemeente bekend: Dat de kohieren n°. 9 en 10 der PERSONELE BELASTING van het dienstjaar 185V« op den 27 Mei jl. door den heer commissaris des konings in deze provincie executoir verklaard, op heden ter invor dering aan den ontvanger van 's rijks belastingen ge zonden zijn. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd op de gebruike lijke wijze. Gedaan te Goesden 2 Junij 1858. De Burgemeester voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. BINHEHLANDSCHE BERIGTEÏÏ. Van goederhand verneemt men, dat de minister van binnenlandsche zaken zich op dit oogenblik onledig houdt met de door zijnen ambtsvoorganger onafgedane zaak der herziening van de tabel regelende de verdeeling des rijks in kiesdistricten ter benoeming van leden der tweede kamer van de staten-generaalen dat be reids eene nieuwe verdeeling des rijks, in verband met de tegenwoordige bevolkingdoor z. exc. is ontwor pen waarbij op den voorgrond is gesteld, om slechts die veranderingen in de bestaande verdeeling te brengen, welke volstrekt noodzakelijk zijn te achteni omdat het, nu de tegenwoordige indeeling gedurende bijna 8 jaren heeft bestaan en de kiezers zich gedurende dien tijd daaraan gewend en onderling betrekkingen aangeknoopt hebben niet verkieslijk is geschenen daarinzonder bepaalde noodzakelijkheidverandering te brengen. Door den nieuw opgetreden commissaris des konings in deze provincie is bekend gemaakti dat hij aan ieder, die hem in die betrekking mogt verlangen te spreken daartoe de gelegenheid zal geven iederen donderdagdes voormiddags ten 11 ureaan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg te beginnen met den 3 dezer. Gisteren werd door het hoofd dezer gemeentede kamer van koophandel en fabrieken alhier geïnstalleerd. Tot voorzitter werden de heer C. Pilaar en als plaats vervanger de heer O. Verhagen benoemdterwijl de betrekking van secretaris nog onvervuld is gebleven. Verleden zaturdag zijn de ter verpachting ge annonceerde gemeente-eigendommen door burg- en wetli. publiek toegewezen, namelijk: het eerste perceel, de Wes terschans en bijgelegen gronden ter grootte van 3.57.40 ellen, voor zeven jaren om 75 vroeger 70 'sjaars, aan dc tegenwoordige pachtslei' do wed. (J. van din. van advertcuticn moet. geschieden voor drie uren des nan Maldegem. Het tweede perceel, uitmakende: 1°. de voor malige trekkerswoning met havendijk en bijgelegene gron den groot 9.32.90 ellen, 2°. de zoogenaamde stoofweide, benoorden de zoute vest g?o.ot 1.76.60 ellen en 3°. eene weide in den gaighöek groot 87.70 ellen, gecom bineerd voor veertien jaren tegen S50 'sjaars aan 11. van den Bergetegenwoordige pachter van n°. 1 en 3 a 528 'sjaars, zijnde n° 2 nog in pacht bij dhr, Callenfels voor 139 'sjaars, dus over deze massa met eene vermeerdering van ƒ183 'sjaars, en het derde perceeleen lapje grond aangelegd tot hoveniering groot 18 90 ellen, voor veertien jaren aan P. de Brandt om f 66 'sjaars, vroeger in pacht bij JPros voor 22. De jaarlijksche pachtwaarde dezer perceelen is dus vermeerderd met eene som van ƒ232 of nagenoeg 15 per bunder. Sedert de vorige week worden te Hulst reeds nieuwe in die gemeente gerooide aardappelen verkocht. Volgens een schrijven aan het N. cn A. van Zeeuwsch Vlaanderenis het, door dit blad, ook ons toegezonden en medegedeeld berigt, betreffende het indienen van ontslag door de leden van den gemeenteraad te Sas van Gent, niet juist: //slechts vijf leden," zegt de inzen der, //van de zeven hebben zich gecoaliseerdom zich aan het lidmaatschap te onttrekken zoo het schijnt om de handelingen des burgemeesters, medelid van den raad(die door dat vijftal sedert geruimen tijdom redenen die wij liefst hier niet zullen vermelden, werd bemoeijelijkt,) op eene eclatante doch onverdiende wijze verdacht te maken drie malen werd door den burge meester eene openbare vergadering des gemeenten-raads belegdwaarin geen enkel lid verscheen hetgeen grond heeft tot het vermoedendat bemoeijelijking en belemmering van den gang der zaken niet vreemd waren aan de bedoelingen van de niet verschijnende leden ter verijdeling van welke bedoelingen door den bur gemeester die met den secretaris alleen tegenwoordig was, menig besluit moest genomen worden en werkelijk genomen is. Béne vraag ten besluite: zou de gemeente Sas-van- Gent niet gevoegelijk qua talis kunnen opgelost en ingedeeld worden bij de aangrenzende en veel aanzien lijker gemeente Westdorpe Te Middelburg is eene kiezersvereenigir.g opgerigt met het doel om aan de verkiezingen van leden voor de tweede kamer der staten-generaalvoor de provin ciale staten van Zeeland en den gemeente-raad aldaar eene gepaste leiding te geven. Volgens het door de op- rigters vastgesteld reglementneemt de vereeniging zich voor, geene andere candidaten aan te bevelen, dan die. haar als aan den constitutionelen regeringsvorm gehecht bekend zijn en van wie men de bevordering der alge- meene-gewestelijke- of plaatselijke belangen in vrij- heidslievenden zin meent te kunnen verwachtten. Tot bestuurders zijn gekozen de heerenmr. D. A. Berdenis van Berlekom, mr. G. A. Fokker, Joh.Luteijn, F. Naglglas en J. J. van Uije. Men schrijft uit St. Annalanddat daar een jaarlingsveulen, afkomstig van den hengst van het ven nootschap van landbouwers ter verbetering van het paardenras in het eiland Tholen, op eene openbare ver- kooping aldaar den ongeloofelijken prijs van 203,80 heeft opgebragt. BU1TENEANDSCHE BERIGTEIf. DUITSCHLAND. Van verlerlei zijden heeft men de komst der Koningin der Nederlanden en van haren broeder naar Parijs en de bijna gelijktijdige reis der grootvorstin Olga naar Petersburg met elkander in verband gebragt en men vermoed, dat dit alles moet strekken om een russisch- fransch bondgenootschap tot stand te brengen. Misschien lag iets dergelijks in de plannen des kei kers van Rusland, kort na het sluiten van den parijs- scheu vredetoen keizer Napoleon ten toppunt zijner magt was. Thans echter zijn de omstandigheden zoo danig veranderd, dat aan de verwezenlijking van dit plan niet meer wordt gedacht. Er. mogt de fransclie gezant de hertog de Movtcbellowelligl tot de uit Gewone advertenlien worden d 20 ets. de regel geplaatst eboorte~i huwelijks- en doodberigtenvan d6 regels d f d ,50 behalve het zegelregt. iddugs. voering van dit plan werkzaam willen zijnzeker is het, dat hij zich in zijne verwachtingen zal bedrogen zien. ENGELAND. In de Union Hall te Athol. Marswerden de jongeheer Josejih Stratford en de jonge jufvrouw Kendall door den heer Burl getrouwd. De bruidegom was 78, de bruid 75 en de predikant 92 jaar oud. Eenige weken geleden stierf in canada een man van 120 jaar, die uit zeven huwelijken 370 kinderen en kindskinderen nalaat. Men verneemt uit Alexandrie, dat de opgravin gen, door den heer Mariette in de nabijheid van Saïs bewerkstelligd, met het beste gevolg zijn bekroond. Vijftig kisten gevuld met ruim 1500 voorwerpen, staan gereed om herwaarts te worden gezonden. Daar onder komen voor een sarcophaag van rosekleurig gra niet, uit den tijd der pyramiden van Cheops, welke eene lengte heeft van 8V-2 voeten uitstekend goed bewaard iseene gouden doos met hieroglyphentwee gouden leeuwen standbeelden basreliëfs enz. FRANKRIJK. Door het ongelukkige duel van den heer de Pene I wordt nog steeds eene groote verbittering in de ge moederen gaande gehouden en is men beducht dat deze zaakvooral als de heer de Pene aan zijne wonden mogt bezwijkennog verdere bloedige gevolgen zal hebben. Een bewijs daarvoor is eene door den minister van oorlog aan de kolonels bij het leger gerigte cir culaire, waarbij aan de officieren wordt verboden, brieven ter openhaarmaking aan de dagbladen te doen toekomen. Verder wordt verklaard, dat, met betrekking tot het onderhavige geval, de eer van het leger en der officieren in de achting van Frankrijk en der geheele wereld te hoog is aangeschrevenom op eenigerlei wijze door de onbetamelijke aardigheden van een blaadje te kunnen worden aangerand. Ongelukkig komt de moraal even als in de fabeleerst na de handeling. Nog voortdurend hebben hier botsingen tusschen militairen en burgers plaats. In een koffijhuis werd o. a. een timmerman de deur uitgeworpen. Deze keerde kort daarna met eenige kameraden terug, en thans moes ten de officieren het veld ruimen. Tijdingen uit Alexandrie van den 18 bevestigen dat Ahmet-pacha, neef van den onderkoning en ver moedelijke troonopvolger! door het derailleren van den spoortrein van Alexandrie naar Kaïro i in den Niil is geworpen en met 20 personen van zijn gevolg is ver dronken. Dit ongeluk wordt aan de achteloosheid van de spoorwegbeambten toegeschreven. BELGIE. De verschillende voorgevallen tweegevechten hebben hier een treurigen indruk gemaakt. Het be droevends van deze, is dat, hetwelk twee officieren van de bezetting Bergen (Mons) om eene nietige zaak hadden. Aan de table 'd hóte zittende, verzocht de een den ander hem een bord over te reiken. //Ik wil de knecht niet zijn van een opwerpeling," antwoordt de tweede officier, zinspelende op de snelle bevordering door den eersten verworven. De twist wordt hevig, beide verlieten de tafel en vechten met de pistooleerst op 25 passen zonder resultaat en daarna op 20 passen als wanneer een der strijders ligt gekwest wordt. Niettegenstaande het verlangen der getuigen om aan de zaak een einde te makendringt een der partijen op hervatting aan en op nieuw staan zij op slechts 10 passen tegen over malkander, de luitenant Courouhle wordt door een kogel in de horst getroffen en verkeert in een toestand die weinig hoop op zijn behoud heeft. Luitenant Ebinger, zijne partiji en de vier getuigen zijn in hech tenis genomen. Dit is het veertiende duël dat in de laatstverloopen veertien maanden te Mons voorviel. Te Brussel worden reeds vroege aardappelen ver kocht, die, uit Engeland aangebragt75 centimes de kilo gelden. Die, welke uit Frankrijk en Algerie komenkosten den dubbelen prijs. Er worden ook engelsche bloemkoolen verkochtten prijze van 75 centimes per stuk. Op het paard dat dit jaar bij den wedstrijd te Derhij-Epsom den prijs heeft gewonnen, waren 12 millioen francs verwed. Die groote overwinnaar heet headman. Deze enkele loopstrijd heeft 750,000 fr. opgebragt aan den eigenaar van hel paard.

Goessche Courant | 1858 | | pagina 1