(liOWHE GE' No. 33. 458te Jaargang, 1858. DER léf mmxw De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag j Gewone advertentien worden d 20 ets. de regel geplaatst avond uitgezonderd op feestdagen. Nï A 4IN1) AC* tvO 4 PUB F f Geboorte-huwelijks- en döodberigtenvan d 6 regels d f d^ófl De prijs per kwartaal is f 3,75franco per post f J,90. J* behalve het zegelregt. c f« De inzending van advertentien moet geschieden vódr drie uren des namiddags. PLAATSELIJK BESTUUR» OPGNBAllE VERGADERING van den GEMEENTE-RAAD TE GOES, ten raadhuizk ai.da ah, OP DONDERB AG DEN 29 APRIL J858 des avonds ten 7 uhe. PUNT VAN BEHANDELING. Verordening voor liet burgerlijk armbestuuren het bestuur over het gasthuis. Mededeeling ingekomen stukken. m deze worden gepubliceerd geafiigeerd en geplaatst in de Goessche Courantmitsgaders exemplaren van dezelve gezon den aan de plaatselijke besturen der gemeenten ten platten lande in dit district, tot informatie. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 24 April 1858. Burgemeester eu Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBIiFN. De Secretaris H. C- PILAA B. PUBLICATIE- BURGEMEESTER. EN AVETHOUDERS VAN GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die bet aangaat: Dat bij besluit van lieeren gedeputeerde staten dezer provincie, van den 19 Maart 1858, n°. 64, (provinciaal blad n°. 33) is bepaald dat de herijk der nederlandsche maten en' gewigten over den jare 1858, in deze provincie zal worden aangevangen den 1 Mei aanstaande en gesloten «len 31 JtiIij daaraanvolgende. Dal lot den herijk binnen deze gemeente, ook speciaal voor 's Heer Hendrikskinderen 's Gravenpolder, Kattendijke, c. a., 's lieer Abtskerke c. a., Wolphaartsdijk en Kloetinge, als mede voor de overige gemeenten van dit district van waar men zulks verkiezen zal zal worden gevaceerd in bet lokaal van den ijk in de zoogenaamde Hooge Boomenvan Maandag den 3 'en tot en met den dó Mei eerstkomende en vervolgens van Maandag 2d Julij tot en met Zaturdag den 3d Jat ij daaraanvolgendedes voormiddags van negen tot des namiddags één ure, dagelijks, Zon - en Feestdagen uitgezonderd. Dat wat de gemeenten ten platten lande betreft, voor de verilicalie en den herijk der nederlansche maten en gewiglen zal worden gevaceerd als volgt Te Krabbendijkeook voor RillandBath en Waarde op Maandag den 17 Mei, des voormiddags van 10 tot 12 ure, voor Waarde; en des namiddags van 2 tot 6 ure, voor Bath. Üp Dingsilag den 18 Mei, des voormiddags van 8 tot 12 ure, voer Rillanden des namiddags van 2 lot 6 ure alsmede op Woensdag den 19 Mei des voormiddags van 1 tot 12 urevoor Krabbendijke. Te Kruiningen ook voor Yerseke op Woensdag den 19 Meides namiddags van 4 tot 7 urevoor Yerseke. Op Donderdag den 20 Mei, des voormiddags van 8 tot 12 ure, eu des namiddags van 2 tot 6 ure, alsmede op Vrijdag den 21 Mei. des voormiddags van 8 tot 12 ure, voor Kruiningen. Te Kappelleook voor Wemcldinge en Schor e, op Donderdag den 27 Mei, des voormiddags van 9 tot 12 ure, voor Sc hor c en des namiddags van 2 tot 6 ure voor Wemeldinge. Op Vrijdag den 28 Mei des voormiddags van 8 lot 12 ure en des namiddags van 2 tot 4 ure alsmede op Zaturdag den 29 Mei des voormiddags van 8 tot 12 ure, voor Kappelle. Te Baarlandook voor Hoedekenskerke Ellewoutsdijk en Oude landeop Maandag den 31 Mei, namiddags van 2 tot 6 ure, voor Ellewoutsdijk. Op Dingsdag den 1 Junij, des voormiddags van 8 tot 12 urevoor Hoedekenskerkedes namiddags van 2 tot 4 ure, voor Oudelande eu van 4 tot 6 urevoor Baarland. Te I!éinkenszand ook voor 's Heer Arendskerke Nisse Borsselens Ileerenhoek, Orezand en Driewege. op Woensdag den 2 Junij, des voormiddags van 8 tot 12 ure en des namiddags van 2 tot 6 ure, voor 's lieer Areudskerke. Op Donderdag den 3 Junij, des voormiddags van 8 lot 12 ure, voor Borselen en des namiddags van 2 tol 6 ure, voor 's Heerenhoek. Op Vrijdag den 4 Junij, des voormiddags van 8 tot 10 ure, voor Nisse, en van 10 lot 12 ure voor Drie wegeen des namiddags van 2 tot 5 ure, voor Ovezand, en van 5 tot 7 ure, mitsgaders op Zaturdag den 5 Junij, des voormiddags van 8 tot 12 ure en des namiddags van 2 lot 5 ure, voor Héinkenszand. Te Cortgene, op Maandag den 7 Junij, des namiddags van 1 tot 5 ure. Te Wissen kerkeook voor Geersdijk eu Kamperlandop Dingsdag dén 8 Junij, des voormiddags van 8 tot 12 ure, voor Get rsdijk en Kamperlanden des namiddags van 2 lot 6 ure, op Woensdag den 9 Junij, des voormiddags van 8 tot 12 ure, des namiddags van 2 tol 6 ure, en op Donder dag den 10 Jurjij, des voorniiddags van 8 tot 12 ure, voor Wissen kerke. Te Colijnsplautook voor Catsop Vrijdag den 11 Junij, des namiddags van 2 tot 4 urevoor Catsen van 4 tot 6 ure, en op Zaturdag den 12 Junij, des voormiddags van 8 lot 12 ure en des namiddags van 2 tot 4 urevoor Colijnsplaat Wordende de belanghebbende!» herinnerd, dat ook de kleine gewigten \oor den goud- en zilverhandel en de medicinale greinenaan eeue jaarlijksclie verificatie zijn onderworpen: dat de maten en gewigten, welke niet be hoorlijk gezuiverd, schoongemaakt, droog en voor den :ijk bekwaam worden aangebodenonhenjkt teruggezonden zuilen wordenalsmede aan de bepalingen van art. 4 van het reglement op den herijk der maten en gewiglen in deze provincie, van den 15 Februarij 1822, volgens welke een ieder zijne maten en gewigten ter herijking moet aanbieden aan den arrondissements-ijker van bet district in hetwelk hij woont. Kn opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES; gezien de circulaire van den heer commissaris des ko- nings in deze provincie van den 14 dezer, A no. 1252 le. afdeeling, (provinciaal blad no. 38). Herinneren bij deze de belanghebbendenaan de bepalingen, vervat in de wet van den 8 November 1815 [Staatsblad no. 5J), art 125 der provinciale- en art. 228 der gemeentewet, volgens welke alle VORDERINGEN ten LASTE van den STAAT, de PROVINCIE en de GEMEENTEN, binnen zes maandenvolgende op het jaar waarover dezelve loopen zullen moeten worden ingediend bij zoodanige administratien of ambtenaren als welke de orders tot het doen van leverantien of anderzins gege ven hebben op poene van te worden gehouden voor verjaard en vernietigdwordende mitsdien een ieder uitgenoodigd, om de pretentie welke hij ten laste van het rijk, de provincie of de gemeente, over 1857 mogt hebben, zoo spoedig mogelijk in te dienen, en daartoe den uitersten termijn, bij de wet vastgesteld, zijnde den laatsten Junij aanstaande, niet af te wachten. En zal deze op de gebruikelijke wijze worden afge kondigd, aangeplakt en in de Goessche Courant geplaatst. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 24 April 1858. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die bet aangaatdat het KOHIER van den HOOFDELIJKEN OMSLAGover het loopende dienstjaargearresteerd door den gemeenteraad den 22 Februarij dezes jaars en door liéereh gedeputeerde staten van Zeeland goed gekeurd den 23 April daaraanvolgende, aan den ontvanger der plaatselijke belastingen ter invordering toegezonden is mitsdien ieder belastingschuldige vermanende om het deswege verschuldigde, ten kantore van voornoemden ontvanger te voldoen. En zal aan deze op de gebruikelijke wijze publici teit gegeven worden. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 26 April 1S58. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN, De Secretaris H. C. PILAAR. rjilUAIM'j VAN DEN GHMEEHTE-RAAB TE GOES, DEN 19 APRIL 1858. Afwezig de heeren mr. WG. de Knokke van der Meuleti, verhinderd met kennisgeving en J. A. A. Fransen van de [Julte, uitlandig. De notulen der vorige vergadering zijn gelezen en gear resteerd. Nader in behandeling gebragt zijnde de rekening der leen bank over 1857, is goedgevonden die le arresteren in ont vang op16382.97 in uilgaaf, met inbegrip van 25,26 als winst in de gemeente kas gestortop- 3812,77 en dus met een saldo van f 12500, De daarbij gevoegde berigten nopens de vermindering der beleening bij de andere zeeuwsche banken, zullen bij de leden van den raad worden rondgezonden. Het rapport en de verantwoording voor de nieuwejaars- bedeeliug zijn gelezen en gedeponeerd met dankbetuiging aan de leden der commissie voorde moeite en zorgen daar aan besteed. Kenige wijzigingen van ondergeschikt belang in de ver ordening voorde gemeente-apotheek worden zonder discussie aangenomen. Alleen die betrekkelijk de benoeming van den apotheker, op voordragt van burg. en wetli. na verhoor der commissie van toezigtlevert slof tot discussie. Dhr. van den Bosch verklaart zich daartegen omdat daar door de magt tot bet doen van aanbeveling noodeloos wordt beperkt. Hij acht het beter burg. en welh. in dezen geheel vrij te laten en aan bun overtelaten of zij onder de hand bet gevoelen der commissie willeninwinnen. De Voorzitter zegt dat de betrekking van apotheker zeer speciaal is en het nuttig kan zijn, dat deskundigen oordeelen over de meerdere of mindere geschiktheid van zoodanig ambtenaar. Dhr van Kerkwijk voert aan dat hetzelfde plaats heeft mut den secretaris-penningmeester van het algemeen armbestuur, waartoe het collegie eene aanbeveling indient. Dhr Smallegavge ondersteunt het voorstel van dhr v. d. Bosch- Dhu mrs. van Voorst Vader en Saaijmans Vader zijn voor het behoud der bepaling. Het amendement van dhr van den Bosch in stemming ge bragt, wordt met 5 tegen 4 stemmen verworpen. Voorstemden de heeren Sinallegange, Soutendam, van den Bosch en Ilochart. Wordt gelezen verzoekschrift van J. B. Arentz, om ont slagen te worden van de erfpacht van een lapje grond op het plein huilen de Ganzepoort. Burg. en weth. hebben geen hezwaar tegen het toestaan van het verzoek en stellen voor het intewilligen mits de adressant de kosten belale der acte van ophef. Alzoo besloten. In behandeling wordt gebragt het verzoek van J. Pros, om den door hem gepachlen grond der gemeente, liggende inde oude achterhaven aan den molendijk op erfpacht te erlangen. Burg. en weth. stellen voor dit verzoek aftewijzen, omdat dit perceel geheel op zich zelve ligt eu niet behoort tot diegene welke op erfpacht worden uitgegeven zij zouden er echter voor zijn de verpachting in het najaar voor 14 jaren te doen. Dien conform is besloten. Voor het onderhoud van den havenberm eene rekening ingekomen zijnde ad f 20,wordt besloten die som af- teschrijven van onvoorzien. Aan de wed. J. Kooman wordt over 1857 afschrijving verleend van den hoofdelijken omslag ad 2,wegens vertrek vo'dr 1 april 1857. Twee dergelijke verzoeken over 1858 van G. II. van Lingen en A. Met/, worden aangehouden tot na afloop des dienstjaars. Wordt gelezen missive van heeren Gedeputeerde Staten van 9 april no. B J^bi9 6, berigtende dat zij den aanslag van den heer R. A. S. Piccardt in den hoofdelijken omslag voor het loopende jaar met eene klasse hebben verminderd en gebragt op f 54,terwijl de reclames van de heeren W- A. de Laat de Kanter, J. Fransen van de Pulte, J. K. van Baaien en P. Y. Knoll zijn afgewezen omdat het der ver gadering niet gebleken is dat zij boven anderen met hunne aanslagen zouden zijn bezwaard. Het kohier ingevolge die [uitspraak gewijzigd zijnde zal op nieuw ter goedkeuring aan heeren Gedeputeerde Staten worden gezonden. De staten van oninbare posten op de houden belasting over 1857 ad 9,en den hoofdelijken omslag ad 52,30, van den gemeente-ontvanger ingekomeu zijnde, worden conform de voordragt vastgesteld. Met kohier van belasting op de honden voor 1858 wordt zonder discussie vastgesteld. Het verzoek van den schutters raad om 5,90 uit de onvoorziene uitgaven te betalen voor tromslagband, stokken- plaat en knielap van den 4°° tambour, wordt, onder goed keuring van heeren Geifep. Staten, ingewilligd. Wordt medegedeeld dat zijn ingekomen: van heeren Gedep. Stalen goedkeuring van het besluit tot af- en overschrijving, ter vorige vergadering genomen- van den afgetreden commissaris des koning deszelfs af scheidsbrief, waarbij de voorzitter berigt, dat burg. en weth. van de gegevene gelegenheid hebben gebruik gemaakt om ZFd. een afscheidsbezoek te brengen. van heeren Gedep. Staten berigt, dat Z. M. do beslissing over de voorgedragen begrafenis regten beeft verdaagd tot ult° september. J van heeren regenten der godshuizen, exemplaren der acten van overeenkomst met besluurderen van de r. k. kerk- en armengoederen over de annengoederen door het weeshuis aan de r. k. armen overgegeven. Hetgeen wordt goedgekeurd. Van de plaatselijke school commissie berigt dat de heer Verschoor tot voorzitter, dhr van de Pulte lot secretaris is benoemd en de aftieding zal plaats hebben als volgt: dhr P. a. Hochart Jr. 1858, mr. C. de Witt Hamer 1859, J. F. W. Conrad 1860, N. J. F. Verschoor 1861 en J. aa. Fransen van de Putte 1862. van dezelfde het huishoudelijk reglement'1 voor die commissie. 'tGeen zal worden rondgezonden. Van den heer Cromjough deszelfs beschouwingen over de weezen- en armenschool. Mede bij de leden rondzenden. Burg. en weth. leggen over bet jaarverslag dat zal worden gedrukt en rondgezonden. Alsmede eenige staatsbladen die worden gedeponeetd. Waai na de vergadering gesloten wordt. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. GOES 26 April. Uit achterstaande anonces ziet men dat de beide kandidaten tussehen wie herstemd moet worden voor een vijfde lid van de kamer van koophandel, verlangen niet in aanmerking te komen. De kiezers, die reeds vroeger in zulk gering getal opkwamen zullen zeker daardoor niet aangemoedigd worden eene veffeefsche wandeling naar de stembus te maken immers men is gebonden eene keus te doen tussehen twee personen die zich toch deze niet willen laten welgevallen. Voor de kiezers moeien wij het bejammeren dat beide kandidaten niet het voorbeeld van het oud lid der kamer

Goessche Courant | 1858 | | pagina 1