GOESSCHE OPENBARE VERGADERING GEMEENTE-RAAD TE GOES. 45stt' Jaargang. *o. 7. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avonduitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is f Jj75franco per post d,90. De inzt VAN DEN BEN 21 JANUARIJ 18S8. Afwezig tie heereu Smallegange en van de Putte. De notulen der vorige vergadering ziju gelezen en gear resteerd. De Voorzitter wijst op de wet op het onderwijs, volgens welke de plaatselijke school commissie met 1 Januari] II. ontbonden is; hij stelt voor aan de leden der onlbondene commissie eervol ontslag te verleenen, onder dankbetuiging voor de door hun gedane diensten. Waartoe bij acclamatie wordt besloten. Met algemeene stemmen en zonder eenige discussie wordt vastgesteld eene verordening voor de nieuw te benoemen plaatselijke school commissiebehelzende de gewone regle mentaire bepalingen. Daarna leggen burgemeester en wethouders over de door hen opgemaakte aanbevelingslijst tot benoeming van vijf leden der plaatselijke school commissie waarop voorkomen de volgende heeren 1 o. dr N. J. F. Verschoor. 2o. inr. P. J. van Voorst Vader. 3°. C. de Wilt Hamer. 4<>. J. A. A. Flansen van de Putte. 5°. mr. J. H. de Laat de Kanter. 6". J. J. van Deinse. 7o. J. 1,. H. I.iebert. 8o. J. F. NV. Courad. 9«. dr. K. Broes van Dort. 1(R mr. P. J. A. van Dam. Daar bereids stukken zijn ingekomen van het provinciaal bestuur, waarop ook het herigt der school commissie wordt vereischl, stellen burgemeester en wethouders voor, dadelijk lot benoeming overtegaan, hetgeen wordt goedgevonden en bij welke benoemingen de heeren Souleudam en de Ktiokke van der Meulen als slem opneiners fungeren. Alvorens lot de benoeming overtegaan verzoekt en ver krijgt (le beer mr. van Voorst Vader het woord en verklaart om bijzondere redenen geen lid meer te willen zijn ver zoekende mitsdien buiten aanmerking te blijven. Voor hel le lid worden uitgebragt op den heer Verschoor 8, op mr. Hamer 1 slem. Voor liet 2e lid, al de stemmen op mr. Hamer. Voor het 3e lid, al de stemmen op den heer van cle Putte. Voor het 4e lid mrs. de Kauter 6, van Dam 2 en Liebert 1 stem. Bij cle eerste stemming voor het 5de lid verkrijgen de heeren mr. van I'einse3, Conrad, Liebert en van Dortieder 2 stemmen. Dhr. Smallegange komt middelerwijl ter vergadering. Bij de tweede vrije stemming verkrijgen de heeren mr. van Deinse en Conrad ieder 4, Liebert 2 stemmen. Bij herstem ming lusschen cle heeren van Deinse en Conrad, erlangt de laatstgenoemde 9 de eerste 1 slem. Zoodat tot leden der school commissie zijn benoemd de heeren IV. J. F. Verschoor, mr. C. de Wilt Hamer, J. A. A. Fransen van cle Putte, mr. J. H. de Laat de Kanier en J. F. W. Conrad. In behandeling worden gebragt de begrootingen voor de godshuizen voor 1858, waaromtrent de vaste commissie voor hel linancie wezen adviseert tot vaststelling behoudens eene enkele opmerking* l\adat dhr. mr. S. Vader eenige inlichting had gevraagd en bekomen zijn die conform het voorstel vastgesteld. Burgem. en weihouders leggen over de door hen ontwor- pene verordening voor het armbestuur, het wees-en gasthuis, die zullen worden overgeschreven en bij cle leden worden rondgezonden. De rekening der kamer van koophandel en fabrieken over 1857 ingekomen en gesteld zijnde in banden der financiële coinmiss e adviseert deze tot goedkeuringonder opmer king, dat dit cle eindiekening der kamer zijnde, zij geene aanmerking heeft willen maken ofschoon anders tot het doen van enkele daarin gebragte uilgaven autorisatie zou belmoren ie zijn aangevraagd. Na voorlezing der rekening wordt dezelve, met algemeene stemmen in ontvang en uitgaaf vastgesseld op f 168,85. Wordt op voorstel van burgemeester en wethouders be sloten van cle onvoorziene uitgaven dienst 1857 af te schrijven op den post voor onderhoud en schoonhouden van gehouwen 1,77'/,, op dien voor gewoon onderhoud van gehouwen, havens, riolen, enz. 908,28'/,, en voor aan deel in de kwade posten op cle invordering der gemeente opcenten 37,83, terwijl insgelijks besloten wordt, om ingevolge raadsbesluit van October 1855 aan den opzigter der gemeente-werken voor door hem opgemaakte plans en bestekken 40.zijnde 2 0 van 2000,uit te keeren. Ingevolge liet besluit bij de vaststelling der begrooting genomen, stellen burgemeester en wethouders voor te ver koopen 91 olmen en 62 wilgen hoornen aan de westschans en 31 wilgen aan het roosjeshof. Hetgeen wordt goedgekeurd. Ingelijks besluit de raad om aan burgemeester en wethou ders op te dragen liet vaststellen der plans en voorwaarden van aanbesteding der werken en leverantie»! voor 1858. In behandeling worden gebragt de verschillende verzoeken om kwijtschelding of afschrijving van den hoofdelijke»! omslag over 1857, te weten, van 1 inr. F. N. van der Bilt aangeslagen op f 500,ver zoekt afschrijving voor 6/m. ad f 250.uithoofde van verblijf buiten cle gemeente die tijd juist opgegeven zijnde stellen burgemeester en wethouders voor het verzoek toe te staan. r.rjrj»<Mi^».ptij)»jiiaio^atca^aaawiwii^^jtfgaaamBe>3wpaci MAANDAG 25 JANUARIJ. ding van advertentien moet geschieden vóór drie uren des Hetgeen wordt goedgekeurd met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden cle heeren v. cl. Bosch etJ Souteticl.ini, terwijl de heide heeren Vader zich van stemmen onthielden. 2". mr. Saaijinans Vader even als de voorgaande. 3". mr. van Voorst N ader eveueens over 5/m niet f 208,33. 4 dhr. .1. Fransen van de Putte, aangeslagen op f 300, verzoekt afschrijving over 7/m., ad 175.als zijnde van 30 April tot 3 Decern her builende gemeente verbleven. De voorzitter acht zich verpügt kennis te geven dat die heef zich waarschijnlijk heeft vergist in de opgave van den tijd van zijn vertrek, daar hij niet den 30 April toen dit werd aangegeven, maar eerst den 15 Alei daarna vei trok ken is, zooals blijkt uit de ingekomen rapporten der poli ciedie, om bestaande redenen, gelast was op dit punt te surveilleren. Burgemeester en Wethouders stellen aIzoo voor de remissie slechts le verleenen over 6/m., ad 150, Hetgeen wordt goedgekeurd met tegenstemming van de heeren v. d. Bosch en Soutendam, blijvende de heer van Voorst Vader builen stemming. 5°. Mevrouw cle wed. v. d. Meulen naar Gorinchem ver trokken aangeslagen op 165,over 7/m, ad 96,25. Met algemeene stemmen toegestaan 6°. dhr. C. de Fouvv, aangeslagen op 165,over 3/rn ad f 42,25, wegens verblijf Duiten cle gemeente. Toegestaan met dezelfde stemmen als bij dhr. v. d. Putte. 7°. van de erven mr. B. H. Janssen, aangeslagen op f 57, vrijstelling voor het geheele jaar; als zijnde den 21 Februari] 1857 overleden en cle kindereu ieder ten hunnen eigen name aangeslagen. Met algemeene stemmen toegestaan. 8". L. Douw, naar St. Anualand, aangeslagen op f 28, over 7/m., ad 16,32 /2mede met algemeene stemmen toegestaan. 9'. dhr. J. G. Risseeuw, qq., wijlen mej. wed. Boddingius, den 7 Apiil 1857 overleden aangeslagen op 22, over 8/m., ad f 14,67. met algemeene stemmen toegestaan. 10J. Le Cointre, aangeslagen op 22,verzoekt af schrijving over 5/in.op grond dat hij uit. JliIij uit zijne betrekking als scheikundige bij de maatschappij var» verbe terde meekrap-bereiding, eervol is ontslagen. Daar in de wet of verordening geene bepaling is waarop deze afschrijving zou steunenstellen burgemeester en wethouders voor afwijzend le beschikken. Dhr. S. Vader is dit eens, maai'meent dat aan den anderen kant de aanslag een gevolg is geweest van zijne betrekking en dat dus, cle heirekking ophoudende, ook de reden vau aanslag vervallen is. De voorzitter beaamt dit in zoo verre hel eenen nieuwen aanslag geldt; doch eenmaal aangeslagen zijnde, kan daar van om cle opgegeven reden geen vrijstelling verleend wor den, evenmin als men iemand, in den loop des jaars meerdere inkomsten verkrijgendeverhoogen kan. Het verzoek wordt met algemeene stemmen afgewezen. 11". van P. de Vreugd, aangeslagen op 5,verzoekt remissie over 6 maanden, ad 2,50, omdat zijne bezittingen verkocht zijn en hij zich in het gasthuis heeft gekocht. Die daadzaken naar waarheid zijnde, doch geen grond bestaande om afschrijving le verleenen. stellen burgemeester en wet houders voor, de 2.50 voor onwaarde le verklaren. Hetgeen wordt goedgekeurd. 12'. de wed. Pais, vertrokken naar Amerika, aangeslagen op 11,voor 8/12 ad f 7,34. 13". J. Bruggeinan, naar Kloelinge, aangeslagen op 11, voor 8/12 ad 7,34. 14"* wed. Reijnders, naar Amerika, aangeslagen op 8, voor 7/12 ad 4,67/ 15 C. Schotig. naar 's Heerenhoek, aangeslagen op 8,-- voor 4 maanden 2,71 worden alle zonder discussie de verzochte afschrijving ver leend. 16". de wed. Verlregt geh. Pennij aangeslagen op 8 voor 8/12 ad f 5,30 uit hoofde de man is overleden en de boedel aanvaard onder het voorregt van boedelbeschrijving. De Voorzitter zegt, dat die daadzaken naar waarheid zijn, maar de afschrijving niet om de reden zoo als verzocht is kan worden verleend daar de gemeente voor de belasting volgens art. 12 der verordening preferentie zou hebben; de weel. intusschen niet in bet buis zijnde blijven wonen, maar dienstbaar geworden, zoo beslaan er alle termen de 5,30 oninbaar te verklaren. Hetgeen wordt goedgekeurd. 17" G. F. Meijer, naar Amsterdam vertrokken, aangeslagen op 8voor 8/12 ad 5,30. 18". 0. den Hartig, naai- Middelburg, als de vorige 5,30. 19". J. M. Adriaanse, als de vorige 5,30. 20". dhr. L. II. Palm voor mevr. Pilaar den 9 Junij over leden, aangeslagen op 8 voor 6/12 ad 4. 21". A. J. v. d. Thoorn naar Arnhem, aangeslagen op 5 voor f 8/12 ad f 3.34. 22". P. Rijnders, naar Amerika, aangeslagen op f 5voor j 7/12 ad f 2,91/ 23". C. Stevens, naar Wemeldinge, als de vorige.' 24/ J. Verhagen naar Wolphaarlsdijkaangeslagen op 2,— voor 8 12 ad 1.34. 25". I. Boer, naar Kruiningen, aangeslagen op ƒ2,ge- j heele vrijstelling. j 26 J. Mulder naar Amerika, aangeslagen op 2,voor i 7/12 op t 1.20 j 27'. J. v. ei. Schraaf. naar Wolphaarlsdijk als voren 512 i 0.85. en 28'. P. J. v. Arkel Koudsijn, naar Hellevoetsluis als voren 3/12 j 0.50 worden allen met algemeene stemmen toegestaan. Worden medegedeeld dat zijn ingekomen de volgende i stukken. Gewone advertentien worden d 20 ets. de regèt geplaatst Geboorte-, huwelijks- en doodberigtenvan d6 regels d 20 behalve het segelregt. Iddags. Ken adres van de kaïner van koophandel en fabrieken le Vlissingenbetrekkelijk den spoorweg naar Venlo, 't geen wordt gedeponeerd. Van het algemeen armbestuur, berigt dat dhr. Verschoor geinstalleerd is. Het proces verhaal van kasopneming bij den gemeente ontvanger, sluitende met f 6854.50, Van de directie der leenbank de rekening over 1857. In banden dei' linanciëele commissieom rapport en voorstel. Van dhr. R. B. v. cl. Bosch brief, dat het hem gebleken is onmogelijk te zijn de vergaderingen der com»nissie voor de school van minvermogenden en bewaarschool bij te wonen, waarom hij zich verpligt rekent zijn ontslag als lid dier commissie aantebieden. Hetgeen wordt aangenomen en besloten ter volgende vergadering lot benoeming van een ander overtegaan en Lenige staatsbladen die worden gedeponeerd. Op de vraag des voorzitters of een der leden nog iets beeft in bet midden le brengen geeft dhr. Vader in be denking, in hel ophanden zijnde voorjaar den dijk bij het oude hoofd verder le lalen afweiken. Op het antwoord des voorzitters dat dit bereids bij bur gemeester en wethouders in overweging is, ook nog betrek kelijk andere werken, verklaart dhr. Vader zich daarmede le vreden en wordt cle vergadering daarna gesloten. BINNEJNLJlJNDSCHE BERIGTEff. De minister van justitie heeft den 7 dezer reso lutie genomenomtrent de benaming der rangen van de rijks-veldwachters, hunne kleeding en wapening Die van de 1 ste klassezullen voortaan den titel van bri gadier-majoor, die van de 2de klasse, dien van brigadier voeren. Bij resolutie van den 12 Januarij heeft Z- Excell. de standplaatsen van de rijks-veldwachters geregeld. Zij worden over het geheele rijk in brigades ingedeeld. Iedere brigade vormt eenen bewakingskring. In het voormalige 4de en 5de districtprovincie Zeeland zijn alleen rijks-veldwachters, opzieners der jagt en visscherij aanwezig. De indeeling voor _de provincie Zeeland is geregeld als volgt Arrondissement Middelburg. Brigade Middelburg(de kantons Middelburg en Vlissingen). Standplaatsen: Middelburg, West-Kapelle Vlissingen Nieuwland VeereSerooskerke. Arrondissement Goes. Brigade Goes(de kantons Goes en Cortgene)- Stand plaatsen Goes, Bath, Wil'nelminadorpYersekendam, Kruiningen Wissenkerke. Brigade Heinkenszand, (kanton Heinkenszand). Stand plaatsen Heinkenszand, Ellewoutsdijk, Hoedekenskerke, Borssele. Arrondissement Zierikzee. Brigade Zierikzee(de kantons Zierikzee en Brou wershaven). Standplaatsen Zierikzee Brouwershaven Renesse Serooskerke Oosterland. Brigade Tholen(het kanton Tholen). Standplaatsen Tholen St. Annaland YilipslandSchevpenisse. Brigade Sas van Gent, (de kantons Sluis, Oostburg, Axel en Hulst). Standplaatsen Sas van GentSluis, Oostburg Axel en Hulst. Tn zijne vergadering van jl. donderdag heeft de gemeente-raad alhier, tot leden der plaatselijke school commissie benoemd de heeren N. J. F. Verschoor mr. C. de Witt HamerJ. A. A. Fransen van de Putte, mr. II. de Laai de Kanier en J. F. IV. Conrad. Naar wij vernemenheeft de lieer G. II. van Ling en onderwijzer der bijzondere school, 1ste klasse alhier, als zoodanig eene roeping ontvangen naar Bedum, bij Groningen, en zal hij met Mei a. s. derwaarts vertrekken. Reeds zijn sollicitanten voor de aanstaande vacature opgeroepen. Dezer dagen ontvingen wij eene brochurege schreven door den kundigen ingenieur G. IV. Fijnjé, getiteldu Bijdrage tot de kennis van het belang der nederlandsche spoorwegenuitgegeven bij Blussé van Braam te Dordrecht. Onze ruimte reeds beperkt zijnde om breedvoerig over het groote vraagstuk van den dag uit te wijden, meenen wij zulks tevens overtollig bij de reeds zoo vele en in verschillende bladen aangevoerde gronden om de aandacht van belangstellenden op deze werkwaardige bijdrage tot de zaak der spoorwegen te vestigen. Van onder scheidene zijden beschouwt steller het onderwerp en

Goessche Courant | 1858 | | pagina 1