UDÉRNK ZIIÏÏM. |)cv tZTcIcgtraaf. Marktberigten KEVALENTA OE ZALF EIS PILLEK VAK 1I0LLÜWAY De Times deelt mededat een engelsch geeste lijke te Turijn bij vergissing eenige sardinisehe coupons verbrand hebbende, geene schadeloosstelling heeft kunnen bekomen, omdat in zulke gevallen door de sardinische wetten niet voorzien wordt. Dat blad waarschuwt daar om de belanghebbenden tegen het koopen van sardinische fondsen, er bijvoegende, dat zij dit geheel voor hnn risico doen. De Times voegt bij de teleurstelling van het te water brengen van den Leviathan die van het breken van den amerikaanschen electrischen kabel, het barsten van de reuzenklok in het parlement, en zelfs de //in storting van het engelsche leger der inboorlingen in Indie, als zijnde een stel gebeurtenissen die 1857 kenmerken (tot op heden). Te Glasgow is in een goudsmidswinkel een klomp goud uit Australië tentoongesteld. Die klompter zwaarte van 400 oneenis van zuiver goud zonder blijkbaar in het minst met quartz vermengd te zijn eu overigens geheel in den toestandwaarin die door den gelukkigen delver gevonden werd. Hij wordt op omstreeks 1600 pd. stl. geschaten is op een na de zwaarstewelke ooit naar Engeland is gebragt. De onlangs gehoudene boete- en bededag in Engeland heeft eene engelsche bijzonderheid aan het licht doen komen. Het glazen paleis te Sydenham, dat aan zijne oprigters belooft een mislukte speculatie te worden, en dat voor allerlei voorstellingen, muzijkfeesten, concertenenz.gebezigd wordr, om menschen te lok ken en zoo de inkomsten te verbeterenis op den bededag tot een gelijk doeleinde gebruikt. Een predi ker die tengevolge zijner geheel vreemde manier van preken groote bekendheid heeft verkregen de heer Sgurgeonheeft er voor eene bepaalde entreé zijne gaven doen hoorenen eene menigte menschen is er heen gestroomd. De speculatie van het glazen paleis is dus geluktzoo zelfs dat er van de ontvangsten 2400 overschoten voor het fonds der noodlijdenden in Indië. Waar een dag van algemeene verootmoediging al niet voor kan gebruikt worden bij een volkdat boven anderen uitmunt in handels- en speculatiegeest FRANKRIJK. Parijs. Men verzekert, dat prins Napoleon bij den keizer op eenige meerdere vrijheid van de drukpers heeft aan gedrongen. De keizer zou echter hebben geantwoord, datingeval de regering- daartoe beslootelk dagblad zou optreden ter verdediging van een pretendent, tiet eene zou den graaf van Parijshet anderdere den hertog van Bordeauxweêr anderen de republiek aan hangen; de tegenwoordige regering zou dagelijkseh aan de aanvallen dier bladen blootgesteld zijn, en het volk in spanning worden gebragl. Alzoo is het getal pre tendenten de voornaamste oorzaak ter beteugeling van de drukpers. Aan de munt te Parijs is men bezig eene groote menigte geld te slaan. Er bestaat plan tot het maken van een onder- zeeschen tunnel tusschen Frankrijk en Engeland. Eene commissie heeft daaromtrent reeds een gunstig rapport uitgebragt. Deze tunnel zal 22 el onder den bodem der zee aangelegd worden en 15 a 17 el diameter heb ben. In Frankrijk zal hij in de omstreken van Mar quise (departement Pas de Galais, arrondissement Bou logne) en in Engeland te Douvres beginnen. De kos ten zijn geraamd op 170 millioen. De ondernemer is de heer de Gamond. De Christenen van de meest verwijderde streken in het Oosten hebben een adres geschreven aan keizer Napoleon IIIwaarin zij hem den //beschermer van de katholieke belangen der geheele wereld" noemen. Dit adres zal door twee afgevaardigden die in December a. s. Macao zullen verlaten, naar Parijs worden gebragt. Dit Marseille wordt berigt, dat aldaar granen in overvloed zijn zoodat de prijzen al meer daalden. Het volgende voorval leest men in een der dag bladen Den lGJunijll verliet de schoener Endcarona Kings town (Jamaica) en zette koers naar Maraeaïbo. Eenige dagen na het vertrek beliep de schoener in een hevigen storm zware schade en de gezagvoerder Durand was verpligt in de baai van Honna het anker te werpen. In den morgen van den 18 Julij zond hij met het doel zich van nieuwe levensmiddelen te voorzien, twee Indianendie zich sedert verscheidene maanden als matrozen aan boord bevonden. Op geringen afstand van het strand waren twee dor pen op de kust gelegen en de Endcarona had op vroegere reizen steeds reden gehad om zich te verheugen over de goede verstandhouding met de inboorlingen. Kapi tein Durand was dus niet verwonderd toen hij den volgenden morgen eene boot met vijftien indianen den schoener zag naderen. Hij meende dat die lieden, vol gens hunne gewoonte aan boord kwamen om handel te drijven en hij liet den touwladder uitwerpen. De on gelukkige moest zijn vertrouwen maar al te duur be talen. Te naauwernood waren de indianen op het dek of een tiental hunner viel onverhoeds op den kapitein aan, wierp hem ineen oogwenk op den grond, en ver moordde hem met hunne lange messen die zij onder hunne kleederen verborgen hadden. De kok die juist bezig was met het ontbijt in gereedheid te brengen werd eveneens door de woedende indianen afgemaakt voor dat hij den tijd had zich te verdedigen. De bootsman was zijn leven slechts verschuldigd aan zijne buitengewone ligchaamskracht en de koelbloedig heid welke hij aan den dag legde. Twee indianen naderden hem onverhoedsterwijl hij bezig was een zeil te herstellen en bragten hem op het hoofd een slag toe, waardoor hij aan hunne voeten werd nedergestrekt. Zij hielden hem voor dood en naderden hem om hem te berooventoen hij eensklaps oprees en beiden zoo geducht in den strot greep, dat de twee indianen onder zijnen ijzeren vuist gewurgd werden. "Van zijne twee aanvallers bevrijdontsnapte de bootsman aan de andere indianendie hem kwamen bespringen, en hij sprong over boord in de boot, waar mede de indianen gekomen waren, waarna hij terstond het touw lossneed. Daar voegden zich weldra twee mannen der equipage bij hem. Een derde, een jong mensch uit Kingstown, die de zeereis voor zijne gezondheid had medegemaakt, trachtte hetzelfde te doendoch daar hij niet kon zwemmen, verdronk hij voor dat men hem te hulp kon komen. De indianen woedend dat een gedeelte van hun prooi hun ontsnapt was, zonden hen de verschrik kelijkste bedreigingen naen bragten in hun gezigt onder de grootste folteringen den hofmeester, den eeni- g en blanke, die aan boord in leven was gebleven, om. Daarna maakten zij zich meester van de aan boord zijnde levensmiddelen en sterke dranken. De geredden begaven zich in de boot naar het strand, werwaarts de kapitein, voor dat het bovenstaande voor viel vier matrozen in zijne sloep had gezonden om water te halenten einde zich bij deze te voegen. De bootsman en zijne medgezellen verlieten alstoen de boot der indianen die men herkende als te hebben toebe hoord aan de eenigen tijd geleden gestrande brik Ra- dianteen de zeven zeelieden begaven zich in de sloep van de Endcarona Na ongeveer 60 mijlen tegen den wind te hebben afgelegdontmoetten zij een spaansch vaartuig, dat hen van water, provisien en eenige stuk ken zeildoek, waaraan zij groote behoefte hadden, voor zag. Den volgenden morgen kwamen zij te Rio de la Hache aan waar zij aan de autoriteiten van het ge beurde kennis gaven. Acht dagen later bo'.d de en gelsche stoomboot Conway hun edelmoedig eene plaats aan boord aan om hen naar Kingstown over te bren gen waar het verhaal van hunne avonturen de leven digste deelneming heeft opgewekt. BELCIE. "Volgens de Moniteuris thans het ministerie, voor zooveel bekend, gansch uit liberalen te zamen gesteld men noemt dhrn Rogier, binnenl. zaken; Frère-Orban, tinantieal'esc/t, justitie; de Vrière, buitenl. zaken en generaal Berten oorlog. "Wie met de portefeuille van openbare werken belast zal zijnis nog onbekend. Voorloopig is daarmede de heer Palroessecretaris generaal bij dat departementbelast. De stedelijke raad van Gent heeft eene som van 825,000 francs genegotiëerd. Spoedig is voor het ge heele bedrag boven pari ingeschreven. De liberalen houden het er voor, dat, vermits de gezamenlijke in schrijvingen zelfs de som van 1,500,000 fr. zijn te boven gegaan, de mannen van zaken een onloochenbaar bewijs hebben willen leveren van hunne vreugdeter zake van het ontslag van den heer Delehaye. Te Leuven had dezer dagen een volksoploop plaats voor het huis eener onlangs hertrouwde weduwe, wie men beschuldigde dat zij een harer kinderen voortdu rend mishandelde. Bij huiszoeking door de policie vond men in een klein vertrek op vuil stroo een kind van 3 li 4 jaren welk kind nooit eenig ander voedsel kreeg dan stukken aardappelterwijl het geheel ver magerd was en aan idiotisme leed. Nog meerdere be schuldigingen worden tegen deze vrouw ingebragt, daar vroeger een harer kinderen in een bad is verdronken en een ander uit het venster dood is gevallen. Sedert eenige weken is den handei in konijnen te Thielt sterk toegenomen men telt er wekelijks 5 a 60U0 stuks ter markten den verkoop is zeer le vendig. Het zesde lijk is thans onder de puinhoopen van het gebouw van het entrepot te Antwerpen gevonden zoodat nu geene personen meer vermist worden. De vrouw van den vuurwerkmaker Verpoorten te Antwerpen is gisteren na hevig lijden bezweken. Ver- poorten is in verzekerde bewaring genomen. s'Hage 12 Nov. 1857. In het antwoord der regering omtrent het eerste hoofdstuk der staats-begrooting, verklaard zij: dat even min als de vaststelling van de wet op het lager onderwijs eene omstandigheid was waardoor de roeping van het kabinet geacht kan worden te zijn geëindigd of aanlei ding te moeten geven tot aftreding der gezamentlijke ministersevenmin daardoor eene verandering in de politieke gedragslijn welke deze staatsdienaren gevolgd hebben, ontstaan is. Het kabinet vermeent getrouw te zijn gebleven aan de verklaring dat het de godsdienstige overtuiging van ieder wenschtte te eerbiedigen, de regten van allen te handhaven en daardoor eensgezindheid te bevorderen. Aan de kamer zal een ontwerp worden aangeboden tot amortisatie van zeven millioen. GOES9 November 1857. Tengevolge van den jaarlijkschen toondagdie vele landbouwers aan de veemarkt riepzoowel als door de op nieuw gedaalde graan prijzen ging aan de beurs niets noemenswaardigs om en bepaalde zich de omzet geheel tot de hoogstnoodige consumptie later werd nog iets op het land gedaan. Men noteerde de nieuwe TARWE f 8,75 a 9,25. Dito ROGGE ƒ5,80 a ƒ6,25. Zomer GERST ƒ6,a ƒ6,25. PAARDEBOONEN 7,15 a 7,40. Blaauwe ERWTEN 7,50 a 7,75. BOTERMARKT1,15 a 1,24 het ned. pond. AVIGNON7 November. MEEKRAPWORTEL tot dezen morgen met geregelden aftrek tot fr. 45 a fr. 46 voor rosé, fr. 50 a fr. 51 voor 1% jarige pahid en fr. 52 a fr. 53 voor 2'/2 jarige dito. Op het berigt der verhooging van het disconto in Engeland, is echter de positie van het art. eens klaps veranderd. De koopers houden zich terug, terwijl eenige hou ders tot fr. 1 lager hebben afgegeven. De voorraad i3 gering en men kan bijna zeggen, dat puik gedroogde kwaliteit ontbreekt, waardoor de houders vast blijven, niettegenstaande de crisis welke thans bestaat. In GEMALEN gaat niets om. BROODPRIJZEN naar de vroegere zetting. Tarwen brood 15 et. IMasteluin brood 10 ct. Tarwen Krop brood 12 Rogge brood 9 De DIRECTIE der BREEDE WATERING BE WESTEN YBKSEKEzal trachten op Woensdag den 25 November 1857 te Goes, in het logement de Prins van Oranje, des voormiddags ten elf ure aantebestedende voortzetting der oeverbezinking van 1851 aan de noordzijde dier watering, voor dijkpaal n°. 16 en 17 met DRIE RIJS-ZINKSTURkEïf als: 1 lang 130 ellen, 1 lang 60 ellen en 1 van 30 ellen te zamen groot 5032 CU ellen met bijlevering van alle noodige Rijs-materialen Steen en Grond. Informatien te bekomen ten kantore van den ont vanger en griffier dier watering te Goes, 8 dagen vóór de besteding en locale aanwijzing op 24 dezer maand. Goes, 11 November 1857. De directie voornoemd J, KAKEBEEKE. De ontvanger en griffier KAKEBEEKE. De vrouw van JAN SCHUT, kleermaker te Eist in de Be tuwehad na het kraambed een ongemak gekregen en leed aan verstoppingen, waartegen alle middelen werden aange wend, maar niets haatte, zoodat men haren dood te gemoet zag. Toen heelt zij als laatste redmiddel de gebruikt, en binnen vijf dagen kreeg zij weder geregelden afgang en was spoedig geheel hersteld. Door de spijsverteringsorganen te versterken derzei ver verrigtingen te regelen en het bloed te zuiveren, geneest DU BARRY'S KEVALENTA de volgende ziekten: Verstoppingen, maagkramp, maagpijn, hoest, aamborstigheid, diarrhaea, oprispingen, zuur, kolijk, zenuwziekten, koortsen, stuipen, vloed, zinkings, slijm, hartkloppingen, hoofdpijn, duizeling, graveel, vernaauwingen, maagkanker, scheurbuik, klieren, tering, rheumatische aandoeningen, griep, misselijk heid en braking. Het is zonder tegenspraak de eenvoudigste eu minst kost bare wijze van genezing. Gezond, voedend en krachtgevend kan zij alle andere spijzen vervangen. Men bereid ze op verschillende wijzen voor ontbijt, tusscheuuurtje, middagmaal en avondeten. Een maaltijd kost slechts 6'/2 a 10 centen, al naar gelang men eene groote of kleine bus neemt. Men zij op zijne hoede tegen de nagemaakte soorten; de echte KEVALENTA van de heeren BARRY DU BARRY Co., 77 Regeutstreet London, wordt verkocht door onderstaande dépots en zijn in blikken bussen omwikkeld met omslagen, waarop eene rneuigie altesten in de Hollandscbe taal gedrukt staan. V Amsterdam, Verkoophuis. Goes, wed. C. Vreeke. Middelburg, dépot van het Verkoophuis. Schoondijke, A. J. Bronswijk, Bergen-op-Zoom, D. Pouwels, P. F. Appelboom en C. H. Veraart. Oostburg, wed. Geelhoed. Sluis, gez. Jansen. Tliolen, T. J. Maas. Vlissingen. A. M. Kalblleisch. Zaamslag, H. D. Riemens, en in de bekende dépots in de andere sleden. zijn een uitmuntend middel voor vrouwen ter genezing van ONGEMAKKEN AAN DE BORST. De echtgenoot van K. S. te Utrecht, had twee groote etterende wonden aan de horst. Men wist niet waaraan dit ongemak was toe te schrijven doch gaf haar verschillende geneesmiddelen, die echter alle zonder goed gevolg hieven. Eindelijk besloot de lieer S. zijne vrouw de Z A L F en PILL EN vau HOLLOW AY te doen gebruiken, zij bewilligde daarin; na drie weken tijds begon het kwaad aanmerkelijk te verbeterenen in het gebruik derzelven twee maanden lang volhoudende, was zij vol maakt heisteld. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a f 0.80, f 1.85, f 6.75 f 13.50, f 20.50; Potjes zalf a f 0.80, f 1.85, f 3.00, f 7.05, f 13.85, f 20.25. zijn op franco aanvrage a contant te bekomen hij J W. Verheek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Bergen-op-zoom, den heer J. Straatman, hoofd depothouder te s' Bosch, als mede te Londen, Strant 244, en te A'ew-York 80 Macden Lane HOLLOWAY'S établissementen. Goes. - Drukkerij F. KLEEUWENS ZOON.

Goessche Courant | 1857 | | pagina 2