n Waarschuwing Marlitberigten. DE ZALF M PILLEN VAN li'OLLOWAY, ADVEETEITIEH. GOTUIBE L1TTE&8 AMANDEL ST. NICOLAAS 60 cent de 5 ons Goes, deii 3 December 1857. Twee Knechts TIMMEREN en METSELEN Goldberger's Kellingen Almanakken voor 1858. JAARBOEKJES zoo als: AuroraHolland, Vergeet mij niet, enz. enz. klNBER W li (IKJBS e n PIIE N T E NII0 E K J E S FUllTTIlTBOlIBtf, snZ., is het volgende: Onder de gasten, die den 4den nov. aan het Saint Lawrence hotel afstapten, bevond zich de heer Richard Cartervoorzitter van de Anthracite Bank van Tamagna. Tegen 5 ure des avonds zat de heer Carter in eene der zalen van het hotel, toen een vreem deling hem naderde eh het verlangen uiidrukte een onderhoud met hem te hebben. De heer Carter stemde toe gaf den bezoeker een stoelen het gesprek begon Dit duurde vrij lang, zonder dat er iets van een ge schil of zelfs van een hoogloopend gesprek was te be merken. Plotseling knallen, te midden der stilte, twee schoten en men ziet de vreemdeling staande op den heer Carter schieten. Deze wankelt en valt voorover. Nog twee malen lost de moordenaar zijn pistool op het ligchaam, dat aan zijne voeten ligt, en haalt daarna een reusachtig dolkmes uit zijn zak, terwijl hij dreigt den eerste die hem aanraakt de buik te zullen open rijten. Hij voegt er bij, dat zijn voornemen is zich in handen der justitie over te leveren. Hij vertrekt inder daad gerust voortstappende en volgt de Chestnustreet tot hij een officier van policie ontmoet. Daarop levert hij zijn wapenen en zijn persoon zonder den minsten tegenstand over. Naar het stadhuis overgebragtver klaarde hij, zich Thomas Washington Smith te noemen, en erkende schuldig te zijn aan den moord op Carter gepleegd in spijt der opmerkingen die hem werden gemaakt, geene bezwarende verklaring af te leggen. Hij scheen onder den indruk eener groote overprikkeling te verkeeren en verklaarde niets dan zijn pligt als eerlijk man te hebben vervuld De omstandigheden die dit bloedig drama vergezel den, zijn zoo buitengewoon, dat men zich in veronder stellingen nopens de beweeggronden verliest. De minst onwaarschijnlijke lezing is de volgende: Smith zou eenige maanden geleden een jong meisje hebben gehuwd, dat naauwelijks de kostschool had ver laten en de pupil van Carter was. Zeer verliefd op zijne vrouw en ten hoogste gelukkig, ontdekte hij zeer spoedig met smart en diepe verontwaardiging, dat zijne levensgezellindie hij voor zoo kuisch had ge houden, in zwangeren toestand verkeerde. Hij bestormde haar met vragenen vernam eindelijk dat zij door Carter zeiven was verleid en dat deze laatste Smith gekozen had, om tot sluij. r zijner laagheid te dienen, flet gevolg was eene scheiding in der minne die spoedig door een verzoek tot echtscheiding zou worden gevolgd. Hierop volgde de hierboven medegedeelde gebeurtenis. ENGELAND. Het onderzoek der zaak van den ouden koning van Delhi heeft zeer ernstige feiten ten zijnen laste aan het licht gebragt. Het was echter nog onbekend of hij ter dood zou gebragt wordendan of de kom- pagnie hem naar Engeland zou zendenom de belofte van lijfsbehoud na te komendoor luitenant Hodgson aan den vlugtenden souverein bij diens arrestatie gedaan. De correspondent van de Timeste Bombay zegtdat de koning van Delhi voor eene militaire commissie zal teregt staan en dat hein zeker het leven zal geschonken worden, indien hem dit verzekerd werd, toen hij zich overgaf. Volgens den Friend of China, heeft de chinesche regering eene menigte timmerlieden naar Eat-San ge zonden, om een aantal van niet minder dan 300 oor- logsjonken te bouwen. FRANKRIJK. Pakijs. Twee franschen hebben te Venetie negentien door Stradella zeiven geschreven romances ontdekt, welke handschriften eene zeer hooge waarde hebben; tot heden kende men van dien toonkunstenaar slechts de beroemde hymne, die hij in de sixtynsche kapel zong. EXTRACT uit de registers van den Burgerlijken Stand der gemeente Goes gedurende de maand November 1857. gehuwd Willem den Rooijen en Adriana Cornelia Dronken. Pieter van der Hoeff en Adriana Catharina Visser. Pieter Wessel en Tannelje de Waard. Jan Marinas van der Weijde en Apolonia Dobbelaer. geboken Den 2den. Johannes, toon van Jan Bal en Anna Catharina Warrels. den 8sten Kaatje, dochter van Jacob Verburg en Neeltje West-Irate, Jacob Marinas, zoon van Pieter Wessel en Josina Jacoba Hoogesteger. den 'Jden. Cornelis Pieter, zoon van Hendrikus Fait en Johanna Maria van der Does. den 10den. Willemina, dochter van Louis Verheula en Pielernella Snellemm. den 15d:n. Maria, dochter van Domus Gunst en Jacomina van Wijck. den 16den. Hendrikzoon van Johannis Carolus van den Wijngaart en Adriana van de Looij. den 17 den. Maria Wilhelmina, dochter van Johannis Arnoldus [toss en Jacoba Wilhelmina Aneniael. don 23 sten. Johannes Adrian us, zoon van Dirk Kuiper en Maria van de Velde, den 2 Asten. Anthoinetla, dochter van Martiiius Johannes Scheffer en Anthoinetta Zandjk. Gerarduszoon van Jacob van Riet en Adriana Catharina Helena Pol/liet. den 25sten. Adriana Cornelia, dochter van Frans Kopmels en Tannetje Veihage. den listen. Pielernella Johanna, dochter van Pielernella Koopman, den ZSsten, Mattheus, zoon van Willem Hen drik ten Bosch en Jannetje du Roo. Dus 7 van hel mannelijk- en 7 van hel vrouwelijk ga!uk', W het gd eel 1. ovehleden: Den Zden. Sara Maria Scheffers, oud 23 jaren. Adrianus Alberlusoud 9 jaren, zoon van Hendricus van Agten en Catharina van der Reit. den &den. Adriaan oud 1 maand, zoon van Pieter Piejack en Cornelia de Bad. Marinus Johannes, oud 8 maanden, zoon van Marinus Johannes Sandijk en Maatje Vereke. Magriela, oud 9 jaren, dochter van Guiljaam Slrijaards en Kaatje Slavekoorn. den 8sten Cornelis, oud 2 jaren, zoon van Servaas Johannes den Doer en Anna Maria Tegelbakker, den 9den. Jacoba Mechelina Corneliaoud 5 maanden dochter van Jacobus Adam en Jacoba Cornelia Reynhovt. den J>den. Adrianus, 8 jaren, zoon van Johannes Gio/fen en Maria Allemekinders foverlj den 1 Aden. Jan Ernaar, oud 59 jaren, den 15den. Leenderl, oud 9 maanden, zoon van Jacob Moerland en Maatje Beenhakker Nicoloasoud 8 jaren, zoon van Jan Schouwenburg en Johanna Pielermila de Lange. Adriaan, oud 7 jaren, zoon van Jan Leempoel en Magdalena Blommers. Martina van Die, oud 67 jaren.- Willeminaoud 2 maandenzoon van Joannes Antonius de Wille en Willemina de Kievit den I loden. Maria Jacoba, oud S jarendochter van Diederik Wilhelm Lindeman en Maria Catharina Dirkse. den 17 den. Cornelia Maria oud 10 maanden, dochter van Lambert Joseph Siepman en Maatje Zandee. Geertruida oud 6 jarendochter van Jan Barbier overl) en Maria Ileijnders. Maria Proos, oud 64 jaren, vrouw van Pieter de Vreugd, den Sisten. Cornelis, oud 15 maanden, zoon van Arie Romijn en Pieternel'a Pieper.Digna Pielernella Isabella Dominions, oud 29 jaren, den 2l.slen. Anlhonia Elisabethoud5 maan den dochter van Jacobus Gerardus Janssen en Pelronella Wilhelmina Kakebeeke den 30sten. Barbara Christina, oud 5 jaren, dochter van Cornelis van der Swan en Elisabeth Johanna Cremer. Alexandrina Maria Johanna, oud 14 jaren, dochter van Johannes Petrus de Wijs en Catharina Geerti uida Mathilda Courlois. Dus 10 van het mannelijk- en 13 van hel vrouwelijk geslacht, in het geheel 23. levenloos aangegeven Den Iden. een kind van de mannelijke kunne, van Cor nelis de Bruijne en Elizabeth Diere. den I5den. een kind van de mannelijke kunne van Antoni van Bliltersivijk en Jacoba de Wijs. LAAGSTE 77ÏÏOOGSTE HANDELSPRIJZEN van (le volgende artikelenverkocht en Ier markt gebragt te Goes. van den 16 tot en met den 31 November 1857. Winter tarwe t 8,75 a f 9,40. Winter rogge f5,60 a f6,30. Winter gerst f 5,25 a f 6,25, zomer dito f 4,75 a f 6,Zware haver f 3,70 a f 3,75. Groene erwten f 7,30 a f 7,75. Paardeboonen f 6,15 ii f 7,50- Late aardappelen f 1,70 a f2,Steenkolen: maat- f 1,50 a f 2,,sehaal- f 3,a f 3,50. Korte turf f 0,65 a f 0,80, lange dito f 0,35 a f 0,40, de ton. Kippen eijeren f 3,60a f 4,de lOOstuks. Gebuild tarwe brood f 0,15 a f 0,16, ongebuild dito f 0,12 a f0,13, rogge dito f 0,09 a f 0,10. Rundvleesch f 0,60 a f 0,70, Icalfs dito f 0,60 a f 0,70, 3chapeu dito f 0,50 a f 0,60, varkens dito f 0,70 a f 0,80. Gras boter f 1,15 af 1,30, het ned. pd. GOES 1 December 1857. De voortgaande daling der graanprijzenhoudt de landliedendie nog ongenegen schijnen daarvoor aftegeven, met hunnen aanvoer terug, alleen van Tarwe was meer ter markt doch moesten de vorige wcck- prijzen ingewilligd worden; van Paardeboonen en Erwten werd weinig geveild doch had goede vraag, Gerst mede weinig ter markt en Koolzaad zonder handel. Men noteerde de TARWE f 8,75, f 9,00 a 9,15. ROGGE 5,75 f 0,00. Winter GERST ƒ5,25 a 5,60, Zomer DITO 4,80 f 5,40. PAARDEBOONEN 6,00 a 6,30. Blaauwc ERWTEN 7,50, 80 a 8,00, naar deugd. BOTERMARKT 1,20 a 1,25, per ned. pond. AVIGNON, "28 November. MEEKRAPWORTEL is iets hooger en vindt goede vraag tot fr. 43 a fr. 44 voor roséfr. 47 a fr. 48 voor 1 '/Jarige paluds gemalen. Men biedt voor SFFF rosé fr. 57 a fr. 58, doch dezelve wordt hoo ger gehouden en men is weinig geneigd om op dit oogenblik te vcr- koopen. hebben weder eene wonderbaarlijke genezing bewerkt van open beenen. K. D., te buiksloot, had sedert acht en twintig- jaren open beenen, geheel bedekt met wenden en wild vleesch. Zijne vrienden gaven de hoop op, hein ooit te zien genezen, te meer daar de geneesheeren verklaarden; dat iiet in zijn ges el lag. Daar bij de uitwerking vernomen bad die de zalf en pillen van Holloway in zulke gevallen voortbrengen, besloot hij dezelven eens te beproeven, en zie! in weinig weken tijds begon bij reeds veel verbetering in zijnen toestaud te ondervinden voorts omtrent drie maan den daarin volhard hebbende, is hij nu volmaakt genezen, en na 28 jaren kreupel te zijn geweest en onherstelbaar te hebben geschenen. Door liet vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a f 0.80, f 1.85. f 6.75 f 13.50. f 20.50. Potjes zalf a f 0.80, f 1.85, f3.00, f7.05. f 13.85,1' 20.25. zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij J W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Vei linden, le Kernen-op zoon). den beer .1. Straatman, hoofd depothouder 'e s' Boschals mede te Londen. Slrant 244, en te New York 80 NI actiën Lane HOLLOWAY'S établissementen. BROODPRIJZEN naar de vroegere zetting. Tarnen brood 15 ct. I.Masteluin brood 10 ct. Tarnen Krop brood 12 u Rogge brood 9 n 234ste STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000 en daar boven. 2de klasse, le lijst. No. 366, 1500, no. 4588 en 10142, ieder f 1000 2e lijst No. 6757, f 5000, no 1967 en 17351, ieder f 1000. 3e lijst. No. 7277. f 20,000. No. 11450 f 2000. No 19362 1500. No. 8086 1000. De ondergeteekende biedt zich aan om legen bestel ling met het aanstaande SINT NIVO LA AS FEEST te bakken ii 80 cent de 5 ons. J. H. VAN OOST. De groote vermaardheid welke de ABSHAUBBIN'S door hare heilzame en krachtige werking in geheeli Nederland zelfs tot verre over de grenzen is te beurt gevallen heeft de jalonzie zoo zeer opgewekt, dat men tracht voor het «elfile doel in (lenzelfde,i vorm eene soort Watlcn te verkoopen onder den naam van Kngelsche li/iumali.ek Wallen Kruideuiatten enz.enz. Alleen het trachten naar de juiste vorm en naam zoo verre het de wet gedoogt, bewijst hier het overwigt wat de ABSHAUBBIN'S bezitten en waardig zijn. Het geheim is kexig en onnavolgbaar ever»,, als haar doeltreffen onmisbaar, zij ontnemen kwaal en oorzaak voor het tegenwoordige van alle obstrnctien ontstaan door koude of derzelver gevolgen (genaamd Rhumatiek) en waarborgen tegen de toekomst. De prijs is 25 cents per pakje. Er wordt bij deze verzocht vooral te letten op de handteukening van mij bereider en hoofd-dépöthouder te Delft, A. BliJiET- VELT Az. De echte worden alleen verkocht hij D. HILDERJiTSSEVlasinarktGoes. W. Visscher Jz, Kruiningen. J. Haringman, Kolijns- plaat. J. C. Delvoije, Vlissingen. I). Riemens, Zaamslag. C. Leunis, Neuzen. J. A. Goedhals, Middelburg. J. J. van Spanje, Axel. J. G. A. Thompson, Sas van Gent. J. SmitsZierikzee. G. AlingBrouwers/tanen. Th. Annatrt, Hulst. B. de Bie, Oostburg en meer bekende depóts. bekwaam in het vak van kunnen met primo Januarij of Maart, VAST WERK bekomen te Borssele bij A. DE MUfJNCK Az. Een mijner bekenden uit een nabijgelegen dorp beeft mij onder dankbetuiging verhaald dal zijne vrouw van eene twaalfjarige rheumatische kwaal (maagkramp) door bet ge bruik van eenen GOLDBERGERSCH EN KETTING genezen is. Hij zegt, dat spoedig na «le aanlegging al verzachting van pijn gevolgd is, en de lijderes van dag tot dag in heler schap toenam. Hij kwam er nu weer een vooi eene andere vrouw balen, die ook aan rbeumatismus lijdende is. Uithuizen, 3 April 1857. J. SCHUURMAN NI KV KEN. hebben vele menscben bier te lande genezen van rheuma tische "Hoofdpijn, doofheid, hartkloppingen, verlamming, zware chronische hoofdpijn en daardoor veroorzaakte toevallen en duizelingen, pijn in de lenden, gewrichtspijn, knubbeljicht, aangezigtspijn, kiespijn, kramp in de borst en in de kuiten, oorpijn, zwellingen, enz. De vele attesten, die ons toegezonden zijn, kunnen be langstellenden in Goldberger's brochure vinden, waarin ook gebruiksaanwijzingdoctorale attesten en goedkeuringen, verschillende wetenschappelijke verhandelingen over de wer king dezer kettingen, enz., te lezen zijn. Deze Brochure wordt gratis afgegeven in alle dépots. GOLDBERGER'S KETTINGEN kosten 1.80, 2.70, 3.60, 5.40 GOLDBERGER'S OOR MAGNETEN 1.80 het paar. Amsterdam, Verkoophuis. Goes, wed. C. Vreekè. Middelburg, dépot van bet Verkoophuis. SchoondijkeA. J. Bronswijk. Bergen op-Zoom, I). Pouwels, I'. F. Appelboom en C. H. Veraart. Oostburg. wed. Geelhoed. Sluis, gez. Jansen Tliolen, T. J. Maas. Vlissingen. A. M. KalhHeisch. En in de bekende dépots in de andere steden. Vootbanden in tien Boekwinkel van P. K.LEEUWENS ZOONeene ruime sortering van allerhande De fraaijste en nieuwste tot geschenken aan kinderen vav alle leeftijden geschikt. Om op te ruimen ook eene collectie tegen veel verminderde prijzen. 1SAOTOOB-, WINKEL-, MAGAZIJN en andere M BêOEMiEM, worden in alle formaten en soorten tegen zeer billijke prijzen gereed gemaakt, volgens elk op te geven model. Gons. Diuikkhhij P. kleeuwens zoon

Goessche Courant | 1857 | | pagina 2