TWEE WOONHUIZEN m ZALF EN PILLEN M ÜOLLOWAV STIJFSEL-GLANS. Graanmarkt. ADVERTENTIE!. Woensdag den 11 November 1857 nevens elkander met SCH UREN TUINEN en GEVOLGEN staande en Brabender's Chocolade-Koelij es Gelegenheid per Stoomboot RfissiiiQeii naar «autroerpeti FRANKRIJK. Pakijs. In eene partikuliere correspondentie uit Parijs aan het N. Amsl. Eff.-bl. leest men het volgende: //Ik wensch u geluk met eene uitvindingdoor een uwer landgenooten gedaan en aan de Académie des Sciences tot onderzoek aangeboden; zij is geheel in overeenstem ming met den toestand en het klimaat van uw land. Hij heeft schaatsen uitgevonden met eene schroef, zoo als bij de schroefstoombooten, met dit onderscheid ech ter dat er geen stoom aanwezig is; met een paar van zoodanige schaatsen zal hij 5 h 6 mijlen per uur kun nen afleggen hij heeft daaraan den naam alopode ge geven. Tijdens den laatsten storm zag men te Havre eene boot de haven verlaten bemand met 8 personen uit die plaats en een vreemdeling in hun midden. Iedereen was op dat gezigt met angst vervuldmaar later vernam men dat het hier eene weddingschap gold. Na een bepaald punt bereikt te hebben, kwam de boot behouden terug. Ieder der manschappen ontving 100 fr. en de wedder heeftnaar men zegt, daarmede 200 fr. verdiend. Zonder twijfel, zegt het dagblad van genoemde stad, is het eene dappere daad zijn leven te wagen om natuurgenooten te reddenmaar zijn eigen leven in gevaar te stellen en vooral ook nog dat zijner mede- menschen alleen met oogmerk om te bluffen zulks kan minstens eene slechte daad genoemd worden. De coulisse is opgeheven, dat is: de beursspecu lanten, die, zonder wisselagenten te zijn, voor zich zei ven en anderen beursoperatiën bewerkstelligen mogen thans 's avonds niet meer op den Boulevard des Italiens bijeenkomen. Talrijke policie-agenten hebben hen jl Vrijdag weggejaagd en den volgenden dag bleven zij van zelf weg. Zij hadden reeds vroeger bij onderschei dene gelegenheden verlof gevraagd om op andere plaat sen 's avonds ie mogen bijeenkomen dit verzoek is echter van de hand gewezen. De policie maatregel ten hunnen opzigte zal echter wel niet gehandhaafd kunnen worden. Dit neemt niet weg dat hij zeer zeker ongunstig op den stand der koersen zal werken, want de makelaars zullen niet na laten zich te wreken. De correspondentie van Napoleon I, die door eene bijzondere commissie verzameld iszal zoo als men weet in verschillende deelen uitgegeven worden. Het eerste deel zou reeds het licht zien zonder een toeval. Men heeft namelijk zeer onlangs in de arehiven van het departement van oorloghet eigenhandig ge schreven register der orders van den keizer gevonden. Tot dusver bezat men alleen dat van Berthiermet aanteekeningen van den keizer. Dit document zal ge drukt worden. Zeker belg, die sints eenigen tijd Parijs bewoont, wordt door den koning van Belgie met de Leopolds orde begiftigd. Eenige maanden te voreu had hij zijn portret laten vervaardigen en had de schilder hem een ernstig en peinzend uitzigt gegeven. Voor het overige geleek het sprekend. Den gedecoreerde komt het in de gedachte op zijn portret ook het lintje te doen schilderen. Hij vervoegt zich bij een zijner landgenooten en verzoekt hem aan zijn knoopsgat het vleijend lintje te hechten. Het portret wordt gezonden. De schilder voldoet aan het geuit verlangen en denkt: dit portret is veel te ernstig, ik zal het laten glimlagchen. Eenige penceelstrekeu de hoeken van den mond eenigzins opgetrokken enz. zoo geeft de schilder aan het gelaat eene blijde en aan gename uitdrukking, waarna hij het portret terugzendt. Het portret op zijn plaats gehangen zijnde, zegt de verrukte origineel tegen iedereen liet is zonderling //en bijna ongelooflijk, maar dat kleine lintje heeft //mijne geheele phisionomie veranderd; ik vind evenwel //dat het nu veel beter gelijkt." Een brief van Mad. Ristori maakt het gesprek van alle kringen uit. Zij schrijft daarin het volgende- //Onlangs verzocht eene groote menigte mij te spreken. Ik was juist bezig mij te kleeden, daar ik als Medea zou optreden. Men verhaalde mij, dat een jeugdig sol daat zijn sabel getrokken had tegen een sergeant, die hem een klap had gegeven; dat hij ter dood was ver oordeeld en dat den volgenden dag het doodvonnis zou voltrokken worden. Men voegde er bij, dat iedereen daarmede begaan wasen dat de tusschenkomst van den stedelijken raad van Madrid zonder gevolg was gebleven. Daar ik zeer bemind was bij de koningin, meende men, dat ik alleen gratie zou kannen verkrijgen. Gij begrijpt hoe zeer ik bewogen was. Ik zou mij tot de koningin vervoegen! Ik, die zij slechts eens gezien had, haar zoodanig iets verzoeken .Tk was versteend, mijn hoofd gloeide, en ik weet niet, wat ik deed. Ik trad in de eerste acte van Medea open gij kunt u voorstellen hoe. Ik bad God om kracht om de konin gin te vermurwen. De acte eindigde met daverende toejuichingen. Toen liet ik om audiëntie vragen, die mij toegestaan werd. Ik ging naar haar loge in mijn costuum. De koningin er, de koning ontvingen mij met minzaamheid; ik wierp mij aan hare voeten, greep hare handen, drukte die aan mijne lippen en aan mijn hart, en riep uit: Vorstin, gratie voor den ongelukkige, Iaat u door mijne beden bewegen. Hetgeen hij gedaan heeft, was niet het gevolg van slechtheidmaar van een opkomenden en niet onderdrukten hartstogt. Elf jaar heeft hij u getrouw gediend. Heeft mijn talent uwe goedkeuring mogen wegdrageno sta mij dan toe, hetgeen ik zoo vurig smeek. //De koningin was ge troffen door mijne tranen door mijne met snikken afgebroken woorden en stond mij de gratie van den ongelukkige toe, die ten 12'/2 ure 's nachts daarvan onderrigt werdterwijl hij bezig was met een geeste lijke te bidden." Men verneemtdat de koningin van Madagas car alle franschen en engelschen uit haar land gebannen en hunne goederen verbeurd verklaard heeft. Als oorzaak wordt opgegevendat zekere franschmanmet behulp van zijn' zoongetracht zou hebben H. M. te onttroonen. BELGIE. Men is in Belgiebij het naderen van den 27 Octoberden dag der verkiezing van leden der ge meente-besturen getuige van eenen zeer warmen par lementairen strijd. Welligt nooit te vorenzoolang Belgie als een onafhankelijke staat is erkend is de afscheiding der liberalen en clericalen scherper geweest, dan bij deze gelegenheid nu aan de verkiezingten gevolge van het gebeurde met de liefdadigheidswet een zoo bepaald staatkundig-godsdienstig karakter zal moeten worden toegekend. Dat de opgewondenheid daar te lande zeer toeneemtbehoeft wel geene ver melding. Te Brussel zal eerlang een regtsgeding worden gevoerd, hetwelk zeer zeker de algemeene aandacht zal bezig houden, en rijk zal zijn aan lessen die menig een te stade zullen komen ter juiste waardeering van de belgische liefdadigheidswet. In de gemeente Leeuw- Saint-Pierre heeft de pastoor Romboutsin overeen stemming met den burgemeester en het bureau van liefdadigheidbij inschrijving gelden verzameld voor de opiigting van een hospitaal. In strijd met dit doel, verklaart nu de pastoor, dat de ingezamelde som van 22,000 fr. zal worden gebruikt voor eene door geestelijke zusters bestuurde inrigting van onderwijs, en weigert op dien grond de storting der geofferde gelden bij het bureau van liefdadigheid, hetwelk thans door het gemeentebestuur met algemeene stemmen ge- magtigd is om den pastoor gercgtelijk tot teruggaaf te dwingen. Uit eenige daadzaken blijkt overigens dat deze geestelijke de gewoonte heeft, om, in strijd met de bestaande wettenop eigen gezag gelden in te zamelen en te gebruiken't zij voor de armen 't zij voor de kerk. De brusselsche Emancipationeen orgaan van het ministerie zegt: //Waarschijnlijk zullen de wenschen der dynastie en van het land in de aanstaande lente verhoord worden door de geboorte van een doorluchtig kind. De geruchten; die hierover loopen, zijn gegrond en worden overal met blijdschap vernomen. De gezond heid van mevrouw de hertogin van Brabant is overi gens voldoende." Uit de belgische gemeente Berleire vermeldt men het volgende ongelukDezer dagen werden al daar twee koeijen, door de koolplaag aangetast, geslagt. Vier van degenendie daaraan behulpzaam geweest zijnwerden daarvan het slagtoffer. De broeder van den eigenaardie zich wiesch met het water dat bij de slagting gebruikt was, is kort daarna gestorven een stalknecht verkeert in gevaarvollen toestandeenen buurman is de hand en zijne vrouw een vinger afge zet moeten worden. Men verneemt intusschen niets ontrustends van degenen, die het vleesch dezer koeijen genuttigd hebben. Twee goederen treinen tusschen Creil en Lian- court zijn op elkander geloopen, waardoor een persoon is gedood. Het ongeluk schijnt veroorzaakt doordien do dikke mist belette de gegeven seinen te zien. LAAGSTE en HOOGSTE HANDELSPRIJZEN van de volgende artikelenverkocht en ter markt gebragt te Goes. van den 1 tot en met den 15 October 1857. Oude winter tarwe f 10,a f 11Winter rogge f 6,80 a f 7,20. Winter gerst f 6,25 a f6,50, zomer dito f 6,a f 6,25. Groene erwten f 8,60 a f 8,80. Paardeboonen f 7,40 a f 7,50. Bruineboonen f 9,30 a f 9,40. Late aardappelen f 1,80 a f2,20. Winter koolzaad f 12,50 af 14,50. Steenkolen: maat- f 1,50 a f 2,schaal- f 3,a f 3,50. Korte turf f 0,70 a f 0,80, lange dito f 0,35 a f 0,40, de ton. Kippen eijeren f 3,a f 3,20, de 100stuks. Gebuild tarwe brood f 0,17 af 0,18, ongebuild dito f 0,14 a f 0,15, rogge dito f 0,10 a f 0,11. Rundvleesch f 0,60 a f 0,70, kalfs dito f 0,60 af 0,70, schapen dito f 0,50 a f 0,60, varkens dito f 0,70 a f 0,80. Gras boter f 1,20 a f 1,50, het ned. pond. GOES, 20 October 1857. Bij ruimeren aanvoer dan de vorige week ging de omzet niet vlugger, uitlioofde de ongeneigdheid von houders om tegen de lager bekende liollandsche en andere hoofdmarkten aftestaan. De nieuwe TARWE werd genoteerd f 10,25 a f 10,80. Nieuwe ROGGE f 6.50 a f 7,—. Winter GERST 6,25 a f 6,50. Zomer dito 5.75 a 6,25. HAVER 3,80 a f 4,50. Blaauwe ERWTEN 8,25 a 8,75. PAARDEBOONEN 7,50 a t 7.75. Bruine dito/9,50 a/10,—Zomer KOOLZAAD f 12,—13,—13,15. Oude jarige TARWE niet meer getoond. BOTER 1,58 a 1,64 het ned. pd. BROODPRIJZEN naar de vroegere zelling. Tarwen brood 16 ct. jMasteluiu brood 14 ct Tarwen Krop brood 18 //{Rogge brood IS Heinkenszand, 21 October 1857. Heden beviel van eene DOCHTERJ. M. VERMANDE geb. Pilaar. zijn een uitmuntend middel voor h u i d z i e k t e n. J. Z.te Rotterdam, leed sedert vijf jaren sterk aan huidziekte, zoodat zijn aangezigt, hals, armen en handen steeds met eene soort van uitslag gelijk pokken bedekt waren. Hij riep den ge neeskundigen raad in van onderscheidene bekwame mannen, welke hem verklaarden dat hij eene zware ziekte te wach ten had, hetwelk hem steeds zeer verontrustte. Toen begon hij de pillen van Hollowaï te gebruiken en de lijdende dee len met de zalf' te bestrijken, waardoor in twee weken tijds de huiduitslag verdween en zijn gestel aanmerkelijk verbe terde. Door dit middel worden de hardnekkigste wonden en zweren genezen, al hadden zij reeds twintig jaren bestaan. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a f' 0.80, f 1.85, f 6.75 f 13.50, f 20.50. Potjes zalf a f 0.80, f 1.85, f 3.00, f 7.05, f 13.85, f 20.25, zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij J. W, Verheek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Bergen-op-zoom. deu heer .i. .Straatman, hoofd depothouder te s' Bosch, als mede te Londen. Strant 244, en te New-York 80 Macden Lane HOLLOWAY'S établissementen. De Notaris PRUMERS te Ellewoutsdijk zal op des namiddags ten 2 urein het gemeente-huis te Borsselepubliek verkoopeu gelegen aan de noordzijde van de Westslraat te Bors sele, plaatselijk bekend onder Nrs 61 en 62. Waarvan een binnen weinige jaren, geheel herbouwd en voor nering geschikt is en voorzien van alle ge makken. Deze zeep schuimt sterk, reinigt oogenblikkelijk, is bevor derlijk voor de gezondheid, heelt sclwampen en schavingen zeer spoedig, zuivert en ontneemt alle scherpte aan de huid, maakt haar zacht en blank en geeft haar een jeugdig fris- schen tint. Zij is ook verkieslijk boven andere zeepen voor het wasschen van gekleurde goederen en zijden en wollen stoffen, daar zij, van eene zuiverder loog bereid, de kleuren minder aandoet en de wol niet hard maakt. De goede echte soortdip in liet Verkoophuis en de be kende depóts altijd kersverschte verkrijgen is, heeft den naam H. K.ERCK.HOFF zoowel op de zeep als op het etiquet. Zij onder scheidt zich bovendien van de nagemaakte soorten door zuivere doorschijnende kleur, vaste bewerking, minder scherpteen vettigheid. Men koopt een groot stuk voor 15 cents. met worm afdrijvende zelfstandighedenzijn uitmuntend in hunne werking en worden gaarne door de kinderen genomen. De geneesheeren Beijer, Geerling, Hopman en Fahrmeister hebben ze met het beste gevolg aangewend en spreken er met veel lof van. Zij kosten 40 cents het doosje. Een deel van dit poeder op acht deelen stijfselmet el kander opgelost, maakt het strijken veel gemakkelijker, het ijzer loopt glad en gemakkelijker over het goed heende' strijkster kan eens zooveel werk doen het goed krijgt een mooijen glans en wordt minder bordig. Het wordt in zakjes van 2 lood oud gewigt verkocht voor 13 cents. Deze hoeveelheid is berekend op een half pond stijfsel, oud gewigt. Verachtelijke onderkruipers hebben er zich ook op toegelegddeze artikelen na te makenOm ze e c h t te bekomen vervoege men zich aan onderstaande dépots. Amsterdam, Verkoophuis. Bergen-op-Zoom, D. Pouwels en C. 11. Veraart. Goes, wed. C. Vreeke. Middelburg, Dépot van het Verkoophuis. Oostburg, wed. Geelhoed. Schoondijke, A. ,J. Bronswijk. Sluis. gez. Jansen. Tholeu T. J. Maas. Vlis- singen, A. M. Kalbfleisch. en in de bekende dépots in de andere steden. van m TERUG. Van Vlissingen. j Van Antwerpen. 26 October 's morg. 6 uren.|27 October "s morg. 8 ure Adres: te Vlissingen de heer P. SIEGERS. Antwerpendeheereti van MAENEN G°. Goes. Drukkerij E. KLEËUWENS ZOON.

Goessche Courant | 1857 | | pagina 2