MarMberigten. GOLDBERGSR'S KETTING in Zuid-Beveland. HEEREN KLEEDINGSTUKKEN, Wtsstmjcn naar fltitmerpen hunne inspanningzoodat zij den zak eerst bij hunne tehuiskomst openden, en toen vonden zij er in ongeveer twintig menschelijke ligchaamsdeeleu in pekeldoch zonder hoofd, handen en voeten, benevens stukken be bloede kleederen. De zak met hetgeen hij bevatte naar de policie gebragt zijnde, is deze dadelijk werkzaam geweest en heeft een kluw gevonden in de verklaring van den tolgaarder der brug (tot wier overgang een halve penny betaald moet worden). Deze herinnert zich ten duidelijksteeene bejaarde vrouw met den zelfden zak en met een pak van bruin papier, denkelijk het hoofd, de handen en de voeten bevattende, in den nacht van Donderdag op Vrijdag door het draaiwiel te hebben gelaten, en zelf den reiszak voor haar over- geligt te hebben, wegens de zwaarte. De vrouw scheen verward of ontsteld, zoo zelfs dat zij na het omdraaijen van het wielniet voortgingen er dus een tweede wending noodig was, veroorzakende alzoo aan den tol gaarder eene schade van een halve pennydaar elke draai een merk van doorgang geeft. Al deze omstan digheden stelden den man in staat om zich de vrouw- te herinneren en de zak te herkennen. Naar de klee deren te oordeelenwas de vermoorde een fatsoenlijk man* en volgens onderzoek der ligchaamsdeeleu, iemand van ongeveer 30 jaren. De jasoverjas en het vest waren doorboord met steken en natofschoon de zak droog was. Ook is men uit de gebogen houding der knieën en de spieren der dijen tot het besluit geko men dat de vermoorde in eene liggende houding ge dood werd. De gevonden kleederen dragen geen merk, doch zijn alle in den rug open gesneden, waarschijnlijk om te spoediger los te krijgen. Ook kan de misdaad, volgens de teekenen van het vleesch dat van de beenderen afgescheurd wasnog niet lang geleden gepleegd zijn. Daar de moord naar alle waarschijnlijkheid tusschen Woensdag en Donderdag gepleegd is kan men gissen dat de ongelukkige bij gelegenheid van den stilstand van bezigheden op Woensdag jl. zich te veel aan uit spanningen of vermakelijkheden overgaf en in slecht gezelschap geraakte. Mogt het hoofd spoedig gevon den worden, dan zou dit een groote stap zijn tot ver dere nasporingen" Te Liverpool heeft zich de artillerie der militie, een korps van 450 man op eenige uitzonderingen na,, aangeboden voor de dienst in Indie. Het amerikaansehe dagblad Express meldtdat eene vrouw, Ilessy Hillam genaamd, die reeds 11 echtgenooten heeft verloren voor de 12e maal in het huwelijk is getreden. FRANKRIJK. Parijs. De prijs der granen is zeer gedaald en er is zoo veel voorraad op de markt, dat het moeijelijk is dien zelfs tot de laagste prijzen te verkoopen. De keizer heeft bij Ch&lons in het leger van Attila opgravingen doen bewerkstelligen Men heeft reeds gedenkpenningen en andere romeinsche voorwer pen gevonden. Te Toulon heeft in de menagerie van dhr. Charles, gedurende eene avond-voorstelling, de schoone leeuwin uit Neubie drie jongen geworpen waarvan zij er een onmiddelijk heeft verslonden. Óm de andere te redden en zoo mogelijk op te kweeken heeft dhr. Charles dezelve met levensgevaar uit de kooi gehaald. Te Parijs waaide eergisteren een stormwaartegen boomen noch schoorsteenen bestand zijn het regende letterlijk schoorsteenendakpannen en stukken lood. Od den Pont des Arts is eene dame door hare crino line gereden het gezegde, dat alles ook zijne goede zijde heeft, wordt ook hier weder bewaarheid. De dame werd door den wind opgenomen en in de Seine ge worpen waar zij dank zij hare crinolineis blijven drijven. Deze mode zalwaar zulke feiten spreken, vooreerst nog niet verdwijnen. Eene engelsche familie bevond zich eenige dagen geleden aan het station te Parijs, om naar Zwitserland te vertrekken. De plaatsbriefjes waren reeds genomen en de enorme bagage was aan het goederen-bureau be zorgd toen een der conducteurs bemerktedat eene der dames een hondje bij zich had. Hij verzocht haar het in den daartoe bestemden wagen te doen op sluiten en daarvoor te betalende dame maakte echter allerlei zwarighedendoch gaf eindelijk haar hondje aan den conducteur over. Eensklaps ontstond er een luid gelach onder de passagiersde conducteur gaf het hondje aan lady Plumpudding terug want Azor was opgezet. Het Journal de Lot et Garonne meldt: Den 5 October is door een 3 en een halfjarig kind te Tumel een moord gepleegd, op eene vier-en-veertigjarige vrouw. Margaretha Laygué zat aan het eind eener tafel in de keuken bij den heer Delponkoffijhuishouder te Tumel. Omstreeks een uur na den middag, komt het kind van den heer Chabryschoonzoon van den heer Delpon door de keuken heen, loopt naar de kelder en er zijne tante Virginee Delpon vindende vraagt haar een mes. Het gaat, al spelende met het mes naar de keuken terug blijft aan de kelderdeur staan en werpt er met alle inagt naar vrouw Margreet medewie het regtstreeks in de rigting van het hart treften zoodanige diepe wond veroorzaaktedat ondanks alle aangewende zor gen de getroffene vrouw twee uren daarna overleed. Men schrijft deze daad aan wraakzucht toe. BELGIE. De antwerpsche Précurseur van den 5 dezer deelt het volgende medeHeden morgen bij de aankomst van de stoomboot Baron Osyvan Londen, viel de aandacht van de tolbeambten die met de dienst aan boord belast warenop twee bijzonder omvangrijke crinolines. Deze overtroffen letterlijk al wat de beamb ten ooit in dat genre gezien hadden, sedert deze schoone uitvinding gedaan werd. Zij deelden elkander hunne opmerkingen daarover mede, toen een hunner plotseling op den inval kwam om de opregtheid der bedoelde machines te verdenken en zijn makker aanzette om te zamen de zaak te onderzoeken. Dit onderzoek had daarop plaatstot groote spijt der gecrinoliniseerde damesdie de vrijheid genomen hadden om de kolos sale holte tiarer rokken aan te vullen met eene belang rijke hoeveelheid koopwaren, fijn lijnwaad, mousselines enz., die zij gaarne vrij van inkomend legt wenschten in te voeren. Het is onnoodig te zeggen dat alles in beslag genomen en een proces-verbaal opgemaakt werd ten laste der al te elegante overtreedsters. Sedert eenige dagen bevindt zich te Gent een fransche goochelaar, Borrelly geheetendie ongehoorde toeren met de kaart verrigt. Zoo men het verlangt speelt hij zelfs blindelings met de kaart, terwijl hij zijnen medespeler nog punten vooruit geeft,. Te Aywailie, in Luik, heeft vrijdag den 2 dezer, een 17jarig meisje eenen jongen van 10 jaren, die de koeijen hoedde, vermoord. Toen zij dezen jongen, enkel uit boosaardigheid eenen steen naar het hoofd had geworpen, en deze daardoor zwaar gekwetst was, begreep zij dat het nu best was, om deze hare daad te ver bergen den jongen verder af te maken en het iijk te versteken. Nog denzelfden dag echter was zij in han den van het geregt en bekende terstond alies. Onlangs was een gentenaar van ruim 30 jaren uit Amerika, waar hij een lötal jaren had doorgebragt, naar zijne geboortestad terug gekomen om er eenige maanden te verblijvenen dan weder naar de nieuwe wereld terug te keeren. Hij maakte hier kennis met een meisje van fatsoenlijken huize, die er in toestemde zijne vrouw te worden en hem naar zijn nieuw vader land te volgen. Het huwelijk werd gesloten en een tal benoodigdheden werden tot de reis ingepakt. Eene vriendin van de jonge vrouw verlangde intusschen mede te trekken, en nadat hierin met graagte bewilligd was, beschikte ook deze al het hare tot de reis. Zoo ver trokken dan nu dezer dagen, man, vrouw en vriendin naar Antwerpen, om per scheepsgelegenheid te vertrek ken. Hunne kisten met bagagie en specie werden aan bootd gedaan, terwijl intusschen onze persoon de beide vrouwtjes in eene herberg bragt, waar hij haar gelastte te wachtentot dat hij haar zoude komen afhalen. Maar,zij konden blijven wachten; de ontrouwe man was inmiddels vertrokken, en de van alles beroofde vrouwelijke personen konden diep bedroefd en deerlijk bedrogen naar hare familiën terug keeren. ADVERTENTIE!. fier 3Tclcgt*Aaf. 's IIage 15 October 1857 Door den concessionaris van den spoorweg van Vlis- singcn naar den Rhijnis aan de tweede-kamer (waar Ihans de ontwerpen betrekkelijk de spoorwegen worden onderzocht) eene memorie ingezondenwaarin hij de overtuiging te kennen geeftdat in Nederland geene belangrijke spoorweg-onderneming mogelijk is, zonder doelmatige en krachtige ondersteuning waardoor het vertrouwen der kapitalisten opgewekt wordt. Zal dus eene groote gemeenschap tot stand kunnen komen, en zal men de uitvoering der onderneming in korten tijd durven verzekeren, dan vermeent de conces sionaris, dat èn de regering èn de wetgevende magt deze onderneming zoowel zedelijk als geldelijk moet ondersteunen. GOES, 13 October 1857. Drukte van den zaaitijd, hield beden menig beursbezoeker terug, en de van elders bekende lagere markten van sommige artikelen waren van geen invloed, zoodat de koopers nagenoeg de vorige prijzen moes ten inwilligen. Eene geringe hoeveelheid jarige TARWE werd van de hand gedaan voor 10,25. De nieuwe bedong 10,50 a 11, dito ROGGE 6,80 a 7,Winter GERST 6,20 a 6,60, zomer DITO ƒ6,— a ƒ6,30. Blaauwe ERWTEN 8,50 a 8,80. BOONEN niet aan. KOOLZAAD 12,50 a 14,50. Versche BOTER 1,30 het Ned. pond. AVIGNON, 10 October. MEEKRAP. De vraag naar WORTEL blijft toenemen. Men heeft betaald fr. 50 voor rosé, fr. 54 voor 1'/Jarige paludfr. 56 voor 2 '/Jarige ditoer is weinig voorraad gereeddaar de sedert den laatsten tijd aanhoudeude regen, het droogen belet van hetgeen het laatste gedolven is. In GEMALEN gaat niets om. Goes, 13 October 1857. lieden overleed alhier in den ouderdom van circa 83 jarenMevrouw M. E EICKMAweduwe C. J. KLUGT EN van BAALEN. Op een Kantooralwaar gelegenheid ter verdere opleiding beslaat, wordt ge vraagd een geschikt JONGELING, eene goede hand schrijvende; adres met eigenhandig geschreven brief bij de uitgevers dezes letter R. Voor eenigen tijd ontving ik de boodschap, dat ik een welgesteld landbouwer, N. te L. een moest sturen; weinige dagen daarna, kwam de man bij mij, en vertelde mij dat hij van zijne kwaal, zinkings in het hoofd geheel genezen was. Appingadam, 15 Julij 1857. S. RITSEMA. i Alle rheumatische ziekten, verlammingen, gewrichts- pijn, hoofdpijn, oorpijn, kiespijn, maagpijn, krampkolijk, kramp in de borst en in de kuiten, knubbeljicht, ver- i stijving in de leden, lendenpijn, aangezigtspijn, zenuw ziekten worden zeker en spoedig door GOLDBER- GER'S KETTINGEN genezen. Z\) kosten f 1.80—2.70 3.605.40. OÓRMAGN ETEN f 1.80 het paar. Amsterdam, Verkoophuis. Goes, wed. C. Vreeke. Middelburg, depot van het Verkoophuis. Schoondijke, A. J. Bronswijk. Bergen op-Zoom, D. Pouwels P. F. Appelboom en C. 11. Veraart. Oostburg, wed. Geelhoed. Sluis, gez. Jansen. Tholen, T. J. Maas. Vlissingen. A. M. Kalblleisch. Jin in de bekende dépots in de andere steden. j Middel van Straten en Wegen ALGEMEENE VERGADERING op 24 OCTOBER 1 1857, des voormiddags ten 11 uren, in het logement rr de Prins van Oranjete Goestot het doen der rekening over 1856 en benoeming van een lid der directie. Namens directeuren van voorschreven middel J. VAN DER MANDERE, Ontv.-Griffier. JTVTPYT1TOG XYJiiXSJitl XaXx& Mr. Kleermaker. Lange Kerkstraat. Heeft ontvangen de nieuwste stoffen en modellen voor waarvan bijzonder uitmunten de HISKIMOS en MOSCOWA. Het vele vertrouwen mij reeds ge schonken zal ik trachten waardig te blijven. De afgewerkte modellen zijn dagelijks te bezigtigen. 23c Dillen nan ^ollowa» zijn een zeker middel voor waterzucht. D. K.te Zaandam, was sedert 15 maanden zoo sterk lijdende aan waterzucht, dat het water door de poriën der huid drong en hij driemaal daags zich van schoone windels moest voorzien. Telkens wanneer zijn geneesheer hem bezocht, dacht hij hem misschien dood te vinden en alle zijne vrienden wanhoopten op zijn herstel. Zijne zuster echter welke zelve bevorens veel baat bij de pillen van Hollo way had ondervonden, raadde hei% ook dezelve te beproeven. Tot zijn geluk volgde hij dien raad, want in weinig weken tijds begon zijn toe stand zich te verbeteren en thans geniet hij veder de beste gezondheid. Deze pillen werken uitmuntend in gevallen van leverkwalen en galziekte- Door liet vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt": Doosjes pillen a f 0.80, I' 1.85, f 0.75 f 13.50, I 20.50; Poljes zalf a f 0.80, I' 1.85, f 3.W, f 7.05. f 13.85, f 20.25, zijn op franco aanvrage a ceutant te bekomen bij J. W, Verbeek Vrolijk, te Axel..). P. Vei linden, te Bergen op-zooin. den lieer J. Straalman, boo ld depothouder te s' Bosch, als mede te Londen. Strwit 244, en te New-York 80 Macden Lane HOLI.OWAY'S établissementen. BROODPRIJZEN naar de vroegere zetting. Tarwen brood 16 ct. IMasteluin brood 14 ct Tanven Krop brood 13 j Rogge brood 13 e Gelegenheid per Stoomboot van EN TERUG. Van Vlissingen. Van Antwerpen. 19 October's morg. 9 uren. 20 October's morg. 6 uren. 26 6 rr [27 rr rr 8 rr Adreste Vlissingen de heer P. SIEGERS. n Antwerpen, deheerenvAN MAENEN Goes. Drukkerij F KLEEUWENS ZOON. O. IN.

Goessche Courant | 1857 | | pagina 2