G. STOUT, REV A LENT A ARABICA. BE ZALF EN PILLEN VAN HOLLOWAY, PAVILJOEN SPRIETSCHIP J. VAN BEZOOIJEN, ADVERTENTIEN. r m Landbouw- erktuigen werd Uê- strijd.''volsftqjjen die Europa "en oirs vader land v|h dei'knel|eMe boeijen' der dwingelandij be- vrijdde.\ Ter heriffiiéring aan die gebeurtenis' zal ik mijn zoon'-Waterloo heeten." Mét dat doel begeeft hij zich naar den burgerlijken stand en geeft al» Zijn wenscb te kennendat het kind zal worden ingeschreven met de voornamen Pierre Henry Waterloomaar de fun gerende ambtenaar weigert die inschrijving, op grond, dat men zijne kinderen slechts namen mag geven gekozen uit den almanak of uit de oude geschiedenis. De vader protesteert tegen deze beperking zijner vader lijke bevoegdheid en doet den ambtenaar bij denrwaar- ders-exploit insinueren het kind in te schrijven, waarop eeue nieuwe weigering volgt op grond van art. 63 van het burgerlijke wetboek luidendeNiemand mag lijnen geslachtsnaam veranderen of eenen anderen hij den zijnen voegenzonder toestemming des leonings. De betrokkene wilde dit volstrekt niethij wilde zijn zoon noch een anderen geslachtsnaam geven noch eenen anderen bij zijnen geslachtsnaam doen voegenhem alleen den voornaam Waterloo geven en dat regt wordt hem betwist. Het gevolg daarvan is dat het kind niet werd in geschreven de facto is het geboren maar burgerlijk bestaat het niet. sselbode.) druk voelt, die den handel bezwaart, daar het vermin derd goederen-vervoer de ontvangsten daarvan zeer ver- BüiTEIiLAWDSCHE BERIGTEK. DU1TSCHLAND. frankfort, 13 Augustus. De gunstige uitwer king, welke de jongste regenbuijen op het veldgewas en de weilanden hebben voortgebragtheeft zich niet tot den waterstand van den Main uitgestrekt, waar de scheepvaart nog altijd belemmerd blijft. Dit is mede nog op den Rijn en den Moezel het geval. Op laatst genoemden stroom was de waterstand sedert meer dan eene eeuw niet zoo laag als thans. In de bedding is onlangs eene rots zigtbaar gewordenop welke het jaartal 1733 is uitgehouwen en die de oudste lieden aldaar zich niet herinneren geheel boven water gezien te hebben. Op last der regering is nu ook het jaartal 1857 op dien rots uitgehouwen. De oogst in de omstreken dezer stad is zoo voortreffelijkdat de oudste landbewoners zich zulk een overvloed niet kunnen herinneren als dit jaar oplevert, en kwaliteit slaat bij kwantiteit niet achter. O. a. wordt uit Mainz geschreven n Het gewigt van 200 pond netto per mud is volstrekt niet zeldzaam. Zelfs in het zand geplant koren zag men zeer weelderig ontkiementerwijl het anders daar zeer mager is. Dat onder zulke omstandigheden geen spoor van speculatie in granen merkbaar is en de prijzen zeer dalen spreekt van zelf. Men wil echter weten, dat het gebrek aan veevoederniettegenstaande den voortreffe- lijken oogst, eene verdere daling zou kunnen beletten, vooral wanneer niet spoedig de lang verwachte regen valt.Een ander berigt luidtZoo ver men thans de berigten over de oogsten kan overzien maakt het geheele zuidelijkewestelijke en midden-Europa een zeer goeden graanoogstwelke buitengewoon vroeg en onder de gunstigste omstandighedenwat het weder betreft, kan binnen gebragt worden. Tn geen jaar sedert 1845 heeft zich de aardappelziekte in zoo geringen graad vertoond als in het tegenwoordige. Ooft is overal in zeer zeldzamen overvloed gedijd en zoo zal door dit gedijen van de aardappelen en ooft, de graanconsump tie wezenlijk verminderd worden. Wijn belooft alom, zoowel wat kwaliteit als wat kwantiteit betrefteen bijzonder uitmuntend resultaat. De tarwe-oogst in Spanje, Frankrijk, Groot-Brittannie, Italië, Hongarije, Zuid-Rusland, Egypte en ten deele ook in N.-Amerika is sedert 1850 niet zoo gezegend uitgevallen als in dit jaar. Daarentegen heeft door de groote droogte de rogge-oogst in N.-Duitschland en de russische oostzee- provincien geleden zoodat deze landen waarschijnlijk uit het binnenland van Ruslanduit Polen en Hon garije aanvoer zullen noodig hebben in plaats van uit te voeren. Eene telegraphische depeche uit Breslau van 13 dezer meldtdat de stad Bojanowo door een brand geteisterd isten gevolge waarvan niet minder dan 350 huizen in de asch gelegd en 2000 menschen van huisvesting beroofd werden. weenen. Op's keizers reis naar Hongarije bevond hij zich te Oedenburgjuist op het oogenblik dat daar eene zeer behoeftige vrouw van een zoon verloste. De keizer zond haar 10 dukaten en liet zich bij den doop des jong geborenen aan wien de namen Frans Joseph werden gegeven, door een zijner adjudanten als gevader vertegenwoordigen. ENGELAND. londen, 11 Augustus. In Indië worden bij voort during de verschrikkelijkste wreedheden teger. de Euro peanen gepleegd. Op één station zijn 120 Europesche vlugtelingen mannen vrouwen en kinderen op eene verschrikkelijke wijze ter dood gebragtvan voren en van achteren werd op hen geschoten en de ligchamen dier ongelukkigen, vlogen letterlijk aan stukken. [A. Ct.) Sedert de verwikkelingen, in Indie ontstaan, heeft de handel hier groote verliezen geleden. Er zijn dan ook verscheidene zeer achtingswaardige huizen ge failleerd zoodal ook het binuenlandsch vertier er door lijdt. Het is vooral op de spoorwegen, waar men den De Morning-Post bevat eene dépeche uit Mar seille, meldende dat iu die stad het berigt ontvangen wasdat de opstandelingen in Britsch-Indie eenige honderden met graan geladen vaartuigen hebben ver nield. Al de planters van het binnenland waren ten gronde gerigt. Tengevolge van de groote verzending van patro nen uit het arsenaal van Woolwichten behoeve van het leger in Indie, zijn nog 150 personen in dienst genomen ten einde de aflevering te bespoedigen. Uit Hongkong wordt van 24> Junij gemeld, dat twee regementen naar Indie waren gezonden. Volgens be rigt van chinezen had de keizer afstand van den troon gedaan dat gerucht werd echter niet geloofd. Op de rivier van Ganton was het champee-fort door een deel der britsche marine in bezit genomendeze sterkte was verlaten en de kannonen waren begraven. Onder den titel. Verkoop eener vrouw," leest men in de Morning ChronicleDezer dagen heeft weder een dier onwettige en onzedelijke handelingen te Worchester plaats gehad. Volgens het dagblad dier plaats was de verkoop onder de volgende voorwaarden geschiedThomas Middleton heeft zijne echtgenoote, Mary Middletonverkocht aan Philips Roslini, voor één shilling en een quart aleen dat voor haar ge heele leven en onder volledigen afstand voor de toe komst. Daarna volgen de handteekeningen der con tracterende partijen en der getuigen. De vrouw heeft zelve het contract mede geteekend." FRANKRIJK. Parijs. Ten bewijze van de politieke stemming der pa- rijsche advokaten wordt op de in deze dagen merk waardige bijzonderheid gewezen, dat bij de verkiezing van leden van den raad van toezigt en discipline over de orde der advokatenin de hoofdstad de meeste stemmen werden uitgebragt op de heeren die tot de oppositie belmoren. In het zuiden van Frankrijk herinnert de tegen woordige hitte aan die van het jaar 1705, toen men den 6 Augustus in de zon eijeren in het zand kon uitbroeijen. Zoo buitengewoon was op dien dag de hittedat 's namiddags te 2 uur een thermometer sprong, waarvan Cossini zich 36 jaren lang bediend had. Uit Nantes wordt eene droevige gebeurtenis medegedeeld; in den namiddag van den 11 gingen als gewoonlijk de dames Dault, geboren Masion en Mathieu geboren Boitardzich baden in de nabijheid van het aan den heer Masion behoorende buitengoedterwijl twee jufvrouwen Boitard haar aan den oever opwachtten. Eensklaps valt mevrouw Dault in een diepen en snel- vlictenden stroom waaruit mevrouw Mathieu haar wilde redden doch die werd mede gesleept De wach tende dames getuigen van het voorval gilden om hulp, waarop de heeren BoitardDault en Mathieu kwamen toeloopen. De heer Boitard hoewel zeer goed zwem mer, was reeds op ver gevorderde jaren, werpt zich het gevaar der vrouwen ziende geheel gekleed in 't water en verdween met haar. De heer Mathieu had zich even eens te water begeven en meermalen te vergeefs gedoken, ook dhr. Dault zonder te kunnen zwemmen deed nogtans alle mógelijke pogingen, doch werd eindelijk met moeite ook van een wissen dood gered. Een half uur nadien werden de drie slagtoflers levenloos opge haald die zich zoodanig hadden omstrengeld dat ze met moeite te scheiden waren. De bekende zangeres mad. Borghi Marnoheeft haar proces tegen den geneesheer Hugo Ambert, welke haar voor 6 geneeskundige bezoeken 1000 fr. inreke ning had gebragt, terwijl zij hiervoor niet meer dan 100 fr. wilde betalen, gewonnen. De regtbank heeft uitspraak gedaan en verklaard, dat 100 fr. als hono rarium voor dhr. Huge voldoende waren en heeft hem tevens tot betaling der proces-kosten veroordeeld. zijn een zeker werkend middel tegen zinkingen en j i c h t- pijnen. G. H.te Veendamwas" lijdende aan hevige zinkingenen beproefde een aantal zeer vermaarde hulp middelen. in hoop daardoor verlichting in zijne smarten te erlangen, doch de ziekte nam veel meer en zoo zeer toe, dat hij het bed niet meer kon verlatenen handen noch voeten kon bewegen. In dezen treurigen toestand werd hem door een vriend eene zekere hoeveelheid zalf en pillen van Holloway ter hand gesteld. Hij begon onmiddelijk daar van gebruik te maken, en aldra eene verbetering in zijnen toestand gevoelende, ging hij gedurende elf weken daarmede voort, en geniet thans eene volmaakte gezondheid. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a f 0.80, f 1.85. f 6.75 f 13.50, f 20.50. Potjes zalf a f 0.80, f 1.85, f 3.Ó0, f 7.05, f 13.85, f 20 25. zijn op franco aanvrage a contant te hekomen hij J- W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Bergen-op-Zoom. Den lieer J. Straatman, hoofd-depólhouder te s' Bosch, als mede te Londen Strant 244 en te New-York 80 Macden Lane HOLLOWAT'S établissementen. EEN GOED ONDERHOUDEN groot 63 ton met goed completen inventaris, zeer geschikt tot het vervoer van materialen voor dijkagiën. Franco te bevragen onder letter R. aan het bureau der Goesschs Courant. In eene der aangenaamste steden van Zeelandbestaat in een fatsoenlijk huis gezinvoor eene. DAME, de gelegenheid tot het ver krijgen van host, inwoningen bewassching, tegen een' mid- deimatigen prijs er wordt meer beoogd een beschaafde en aangename omgang dan hooge geldelijke belooning. Reflecterenden adresseren zich onder letter M. M. bureau dezer Courant. vau Zierikzeeberigt zijne geëerde begunstigers, dat hij met zijne GOIiSSCHE MAATSCHAPPIJ VOOR STOOM- en ZKILVAART. Stoomschip n DE STAD GOES." varende van goes op botterdam en tusschen liggende plaatsen vice versa. AUGUSTUS 1857. van Goes. van Rottendam. Oiiijrsdafj 18 's mor;;. 10,Woensdag 19 's moi ir. 6, Donderdag 20 's inidd. 12,j Vrijdag 21 d 7,- Zaturdag 22 12,30. Maandag 24 8,30. STAAT dek LAAGSTE en HOOGSTE PRIJZEN van de volgende artikelenverkocht en ter markt gebragt te Goes. van den 1 tot en met den 15 Augustus 1857. Winter tarwe f9,75 a f10,75, winter roggef5,95 af 6,35, winter gerat f 9,a f6,40, groene erwten f 6,80 a f 6,90, paardeboonen f6,90 a f 7,25, vroege aardappelen f 1,50 a f 2,winter koolzaad f 12,50 a f 14,40, steenkolen: maat f 1,50 af 2,50, schaal f3,a f3,50, de 100 ned. p. korte turf f 0,65 a f 0,80, lange dito f 0,35 a f 0,40, de ton; kippen eije ren f 2,a f 2,20, eeDdcn eijeren f 2,10 a f 2,30 de iOO stuk3 rund en kalfsvleesch f 0,60 a f 0,70 schapen dito f 0,50 a f 0,60, varkens dito f 0,70 a f 0,80, grasboter f 1,20 a f 1,50, per ned, pd. is geplaatst op de Vlasmarkt schuins over mej. de wed. J. Kleeuweng. Hij vertrouwt niet minder dan voorheen, met eene ruime begunstiging te zullen ver eerd worden, zullende hij van zijnen kant, door vlugge en nette bediening, zich die begunstiging steeds trachten waardig te maken. FABRIKANT van vervaardigt alle soorten van LANDBOUW WERKTUIGEN op bestelling naar opgave of teekeningbinnen den kortst mogelij ken tijd. Zijne werktuigen, proefondervindelijk goed bevonden, na onderzoek herhaaldelijk op tentoonstellingen be kroond, zijn door de landbouwers zeer gezocht, steeds bij hem voorhanden en op franco aanvrage te bekomen. Heden ontving ik de treurige tijdingdat mijn waarde schoonvader, de Heer F. RETJNDERS, na een langdurig lijden te Rotterdam is overleden. 17 Augustus 1857. Wc(l G" BKIJNDERB, MUIaDEB. Van alle zijden komen de gunstige berigten in over de genezingen door DU BARKY'S REVALENTA verkregen; lijders die 20 jaren aan obstruktie, maagzuur, misselijkheid en slechte spijsvertering geleden hebbenzijn er volkomen door ge nezen; anderen die lang kwijnen en geheel verzwakt en vermagerd waren, zijn er gezond en sterk van geworden, de bïeeketanige huid der ziekte veranderde zij spoedig in den frisschen blos der gezondheid; ouden van dagen heeft zij weder jong en vrolijksukkelende kinderen sterk en tierig gemaakt Duizenden danken der Revalenta hunne gezondheid men leze slechts de attesten der genezenen, in gulle goedhartigheid menschlievend afgegeven om ook anderen den weg ter genezing te wijzen. De REVALENTA is het eenvoudigste en het aangenaam ste geneesmiddel, omdat het een gezond, voedzaam en lek ker eteh is: liet goedkoopste, omdat het als zoodanig niets kost; men geeft niet meer uit of men op Revalenta of op ander voedsel teert; men kan het met de meeste gerustheid gebruiken, en zelfs bij en met alle andere medicijnen nemen. De geneesheeren kunnen het aanbevelen als eene ligte spijs om diëet te houden. Hel twaalfjarig zoontje van mejufvrouw van der PLAATS, Zieken no- 106, te 's Hage is door de Revalenta van hevige zenuwtoevallen genezen. Vrouw OOLMAN, te Voorst, heeft aan waterzucht geleden en aan eene algemeene verzwakking, die haar, in spijt van de hulp der knapste geneesheeren met den dood dreigde; door de Revalenta is zij volkomen hersteld en heeft hare vroegere gezondheid en krachten weergekregen. De heeren J. A. KLUNGER en Co., te Rotterdam, berigten dat eene dame aldaar die lang aan eene ziekte sukkelde, waarvoor geen kruid gewassen scheen door de Revalenta genezen is. Zij kost 87'/2 ets.,/ 2. 3.50. 8/16. in onderstaande dépot. Amsterdam, Verkoophuis. Goes, wed. C. Vreeke. Middelburg, Dépot van het Verkoophuis. Schoondijke V. J. Bronswijk Bergen-op-Zoom D. Pouwels, P. F. Appelboom en Veraart. Oostburg, wed. P. J. Geelhoed. Sluis, gez. Janssen. Tholen T. L Maas. VlissingeriA. M. Kalbtleisch. Zaamslag. H. D. Riemens, en in de bekende dépots in do andere sleden. Goes. - Drukkerij F. KLEEUWENS fy ZOON.

Goessche Courant | 1857 | | pagina 2