G0EBK00PE E» NUTTIGE BOEEEN VOOR BERGERS EN BOEREN. Met het Schuurpoeder _N onding met eens is, hop men lhans den buit van dep' Jaataten oorlog zal verdëelen. jijen en ander maakt het d^ Parte moeijelijk, ondertrouwen en gezag'te houden, ook tegenover de aan Turkije onderworpen volksstam men. y De verkledingen in Moldavië zijn door den franschen gezant nietig verklaard. De Porte wil de kaimakans ontbieden om zich te verantwoorden doch de gezant wil dien omweg niet en verlangt eene nieuwe verkiezing. De gezanten van Pruissen en Sardinië ondersteunen dit, doch de engelsche en oostenrijksche bestrijden dien eisch op grond van het gevaar voor de waardigheid der porte. RUSLAND. De keizer heeft bij ukase bepaald, dat voortaan bij overlijden van personen, die russiche ridderorden heb ben bezeten, de onderscheidingsteekenen dier orden niet meer behoeven te worden teruggezonden aan de betrokken kanselarijen, maar het eigendom der erfgenamen blijven. Keizer Alexander verlangt dus aan de onderscheiding, te vens een geschenk te verbinden. ENGELAND. De Morning Post verlangt, dat Engeland bloedige wraak oefene over de in Indie door de muiters gepleegde gruwelen. //Die snoodaards, zegt het ministerieele blad, verdienen niet te sterven als krijgslieden. De galg zou verlaagd worden wanneer zij gebezigd wierd tot i bestraffing dier duivels in menschelijke gedaante. Wij 1 houden het voor zekerdat er te Delhi weinig werk voor den beul zal overschieten; want zoodra de engel- schen tot het leger behoorende of nietmet de dui vels van Meerut en Neemuch in aanraking komen zullen zij aan die monsters, zonder vorm van proces, geven wat hun toekomt, en ze evenmin sparen als zij tijgers en wolven sparen zouden. Indie zal van nu af langen tijd streng en hard geregeerd moeten worden. Wij moeten het met de sabel besturen, en aan de Ci- payersaan de Mahomedanen en Brahminen eenen heilzamen schrik inboezemen, die hun tot in merg en been dringe. Het laffe gekwezel der indische hervor mers, die de inlanders op eenen voet met de engelschen willen plaatsen moet niet weder gehoord worden, zoo lang voor die gruwelen niet is geboet. Vooreerst en gedurende langen tijd zou het dwaasheid zijn eenig vertrouwen te stellen op de inlanders; tot welke kaste zij ook behooren, zij mogen Hindo's of Mahomedanen zijn. Alle vooruitgangalle verbetering moet stilstaan tot dat de vrede hersteld is tot dat de inlandsehe volkstammen weder even gedwee en onderdanig zijn als ten dage van den grooten Clive FRANKRIJK. Pakijs. Een zeldzaam voorval deed zich dezer dagen te Parijs voor. Tegen den middagging een zeer goed gekleed heer over de hulpbrug die de brug Saint-Michel vervangt welke laatste men bezig is af te breken, toen men hem op eens hoorde zeggen O mijn God P men zag hem wankelen, en als ontzield nedervallen. De voorbijgangers haastten zich hem op te pakken en in een nabij zijnden winkel te dragen, waar hem onmiddelijk de noodige hulp werd toegebragt. Men bragt hem geestrijk vocht onder den neus, maar hij gaf niet het minste teeken van leven; een geneesheer zich onder de toegeloopene menigte bevindendevoelde hem de pols en betaste het ligchaammaar verwijderde zich zeg gende Hij is aan eene beroerte gestorven Het lijk werd onmiddelijk naar het zoogenaamde kijkhuis gevoerd, waar men het op nieuw onderzocht, doch het was koud en droeg alle kenteekenen dat eene hersen schudding de oorzaak van den dood was. Een onderzoek in zijne kleederen leidde lot geene opheldering wie de persoon was waarna de beambten hem ontkleeddenen om het lijk aan hel publiek te laten zien om door mogelijke herkenning op het spoor der familie te gerakenzette men het op een der daartoe geschikte plaatsen. De beambten hiermede ge daan hebbende, openden de deuren voor de talrijk op dit sein wachtende schare, toen de een tot de ander zeide Ziehet schijnt ons toe, dat de doode zijn oog beweegt. En werkelijk, zij zagen het regteroog zich geheel openen en vol levendige uitdrukking; op eens sloot het zich weer; daarop opende zich het linkeroog. Verscheiden malen openden zich de beide oogeu en slooten zich wedereindelijk bleven zij beiden open en schenen met eene smeekende uitdrukking te zeggen Ik leef!... Een der beambten boog zich vast tegen het lichaam, om zich te verzekeren of eene plotselinge werking in de ademhaling was ontstaan waarop het lijk de regter-arm opligieuitstrekte, en om den hals van den beambte kromde welke hem zoo vast klemde dat hij er zich met moeite van ontdoen koude. Geen twijfel meer, de man leefde nog! Aanstonds neemt men hem weg en bragt hem naar een andere zaal, waar men hem sterk wreef, zoodat na eenige minuten de leden hunne kille stijfheid verloren en hunne werking herkregen, de stem komt weer, hij spreekt en verhaalt onderhevig te zijn aan beroerten waardoor wel zijne leden verstijven doch gedurende welken tijd hij steeds kennis draagt van al hetgeen er met hem omgaat. Men meent dat zoodanige aandoening aan de spieren eene krampachtige stijfheid veroorzaakt, en alle kenteekenen van den dood tengevolge heeft. Eenige oogenblikken daarna verliet de uit den dood opgewekte zeer wel het kijkhuis en nam in een rijtuig plaats om zich aan de nieuwsgierige menigte te ont trekken die zich verdrong om hem te bezien. Het verbod om te distelleren uit buitenlandsche granen of andere meelhoudende zelfstandighedenis door den keizer van Frankrijk opgeheven. De graanprijzen blijven voortdurend op de ver schillende markten dalen. De daling is buitengewoon en men verwacht nog lagere prijzen. Uit Marseille wordt van 6 dezer geschreven, dat de graanaanvoeren daar aanzienlijk blijven en een ver der dalen van de prijzen ten gevolge hebben. ADVERTENTIEN. Nieuwkdiep den 11 Augustus 1857. Heden beviel voorspoedig van eene DOCHTER J. M. de JONGHPilaar *jjf* Bevallen van twee welgeschapen DOCHTERS G. M. DOMINICUS van den BUSSCHE—de Jongh. Goes, 12 Augustus 1857. BELGIË Brussel. Op verschillende plaatsen in Belgie is den 4 dezer brand door het onweder te weeg gebragt. Ook sloeg de bliksem in den toren der Notre-Dame kerk te Brugge en doodde op staanden voet twee werklieden die aan i den toren arbeiddeneen derde was slechts ligt aan het hoofd getroffen, in de eerste oogenblikken was hij geheel blind, doch spoedig verdween zulks weder; de overige arbeiders aan den toren bleven ongedeerd. De schade, aan den toren veroorzaakt, is van weinig aan belang. In de omstreken van Arlon vermeerderen de wolven op schrikbarende wijze; eenige dagen geleden ontwaarden eenige maaijers er een die een jong kind, dat langs eene heg speelde, wegsleeptezij vervolgden het dier met hunne zeissen en waren gelukkig genoeg, het zijne prooi te doen loslaten; het kind had gelukkig geen letsel bekomen. Mgr. de bisschop van Gent heeft openbare ge beden voorgeschreven, ten einde regen van den Hemel af te smeeken. Voor twee jaren winter en zomer vast werk worden in Belgie 500 werklieden gevraagd, tegen een loon van 26 h 27 centimes per uur. In de herberg hel Grool Kanon op de Vrijdagmarkt te Gentkan men zich vervoegen tot inlichting. GR A MNMARKT E N. GOES, 10 Augustus 1857. Nog steeds wordt door de vele werkzaamheden welke de land lieden bezig houden, onze beurs slecht bezocht. Door handengebrek om te dorschcn werd weinig aangeboden en in evenredigheid der lagere hollnndsche markten boven koers gehoudenalleen in oude Tarwe en ltogge was de prijs minder. De weinig aangeboden nieuwe TARWE was over het algemeen van zeer mooije en goede kwaliteitook de nieuwe ROGGE en een paar partijtjes groene ERWTEN voldeden goed. Er werd besteed voor jarige TARWE ƒ9,80 a ƒ10,25. Nieuwe dito 10,a 10.55. Oude en jarige ROGGE f 6,Nieuwe dito f 6,— a 6,65. Winter GERST f 6,— a '6,35. Groene ERW TEN 5,a ƒ7,— naar deugd. PAARDEBOONEN 6,90 a 7,30. KOOLZAAD met weinig vraag 12,50 a 14,50. LONDEN, 12 Augustus. GRANEN zonder handel en prijzen nominaal onveranderd. ANTWERPEN, 11 Augustus. GRANEN kalm. Van nieuwe roode inlandsehe TARWE werd een klein partijtje verhandeld tot 13%. Inlandsehe ROGGE in loco cn op levering is verhandeld tot 7%f> a 7% per 70 k°. AMSTERDAM 12 Augustus. GRANEN lusteloos met weinig handel. KOOLZAAD llaauvv. RAAP OLIE 48 Najaar 47%. LIJNOLIE 42%; Najaar 42%. van de SCHUMACHERSCHE wetsteen-fabriek kan men op de gemakkelijkste wijze blinkend koper, heldere spiegels en glansrijk zilver verkrijgen. Het neemt «ogen blikkelijk al het aanslag van liet metaal weg en is zoo lijn en zacht, dat het den luister in het minst niet bescha digt. Aangeslagen lampglazen woiden, daarmede gepoetst, in een oogenblik zoo helder als kristal. Zilveren Iepels enz., worden liet hest met de vlakke hand daarmede gepoetst en zijn dan zoo blank als nieuw. Geen ander poetsgoed is zoo geschikt om knoopen en ornamenten sabelscheden en andere wapenstukken te poetsen. zich onder letter M. M. BROODPRIJZEN naar de vroegere zetting. Tarwen brood 16 ct. IMasteluin brood Tarwen Krop brood 13 (Rogge brood 14 ct. 13 I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. In minder dan ld daj/en tijds werd ik door liet van den lieer STOLPP ontvangen middel geheel van mijne ekster- oogen bevrijd, hetgeen ik hiermede gaarne attesteer. Ludwigsburg, 4 November 1847 AD0LP1I HAISMANN. Amsterdam, Verkoophuis. Bergen-op Zoom D. Pouwels. Goes, wed- C. Vreeke. Middelburg. Dépot van het Verkoop huis. ScliooudijkeA. J. bronswijk. TholenT. J. Maas. En in de bekende dépots in de andere steden. Zij die genegen zijn hunne XltEEDB te laten bereiden in de meestoof den Berg, te Kloeting e (teelt 1857) vervoegen zich, tot het bekomen van informatien en het doen van aangifte bij den ondergeteekende Kloelinge, den 12 Augustus 1857. De Burgemeester van Kloelinge J. TRIMPE. Iri eene der aangenaamste steden van Zeelandbestaat in een fatsoenlijk huis gezin, voor eene DAME, de gelegenheid tot het verkrij gen van kost, inwoning en bewassching, tegen een' mid- delmatigen prijs; er wordt meer beoogd een beschaafde en aangename omgang dan hooge geldelijke belooning. Reflecterenden adresseren bureau dezer Courant. 23e pillen wan dSjollowa» een uitmuntend geneesmiddel voor de waterzucht. Mejufvrouw E. B. te Zierikzee, oud 45 jaren, leed aan verval van krach ten, en er vertoonden zich bij baar alle teekenen van water zucht, welke al spoedig zoo aanmerkelijk toeman, dat zij het bed niet meer kon verlaten en haar man elk oogenblik haren dood te gemoet zag. Deze laatstgenoemde besloot eindelijk nog de pillen van Holloway te beproeven. De zieke na dezel- ven gedurende vier weken gebruikt te hebben, was geheel hersteld en had het gevaarlijke tijdstip in den leeftijd der vrouw gelukkig volbragt. Ook voor jonge meisjes op zekeren leeftijd zijn deze pillen zeer aan te bevelen. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a f 0.80, f 1.85, f 6.75 f 13.50, f 20,50. Potjes zalf a f 0.80, f 1.85, f 3.00, f 7.05, f 13.85, f 20.25. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J- W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Bergen-op-Zoom. Den heer J. Straatman, hoofd-depötbouder te s'Bosch, als mede te LondenStrant 244en te New-York 80 Macden Lane KOLLOWAT'S établissementen. aids roor ieder dte mei geld omgaatof het leenen en koopen volgens de Nederlandsche Wet; door W. de GELDER, Oud-Inspecteur der Registratie. Prijs 60 Cents. ne vraagbaak voor Borger ea Koopmanbevattende Voorschriften van bijna alle Acten en Overeenkom sten in Burgerlijke en Handelszaken, met ophelderende Aanmerkingen, opgaven van verschuldigde Zegel en Registratieregtenenz. Eene Practische Handleiding om in het burgerlijk leven alle voorkomende onderhandsche stukken, zonder behulp van deskundigen zelf te kunnen opmaken, door denzelfden. Prijs ne Tajeieeremontemeesterof volledige verzameling van Toasten of Tafelcondities in Proza, bij alle voorkomende gelegenheden door J. de BREET. Eene onmisbare Handleiding voor genoodigden tot Feestpartijen en Maaltijden. Prijs 75 Cents. x ie tt ie volledig feest hoek. Verzameling van Nieuwe en Oorspronkelijke Gelegenheidsgedichten voor alle mogelijke Feesten, Tafelzangen op de meest bekende Zangwijzen, Tafelcondities of Toasten voor Feest maaltijden, Albumversjes enz. Eene onmisbare Handleiding voor Feestvierenden door denzelfden. Prijs/1, a. c. ciaodiasvolledig Brievenboek, bevattende Voorschriften van Brieven, Verzoekschriften, Bekend makingen toepasselijk op alle omstandigheden uit het dagelijksch leven. Een Handboek tot eigen oefening, voorzien van vele Opmerkingen omtrent Stijl en Taal, den uit- en inwendigen vorm van Brieven, de Titulatuur, enz. Prijs,/ 1, Briefstijl voor minnende Marien. Volledige Verzameling van Brieven die bij Verliefden in alle ge vallen en betrekkingen kunnen voorkomen. Prijs 50 Cents. Mei brievenschrijven gemakkelijk gemaakt, of Handleiding tot het leeren stellen van Brieven bij allerlei gelegenheid, door W. J. OLIVIER. Prijs 55 Cents. Het grappige Boek. Magazijn van Anecdoten Aardigheden Kwinkslagen enz.geïllustreerd met vele Platen en gelith. Omslag in kleuren. Prijs 1, Handigheid is geene Hekserij, of de Noordsche Toovenaar in den vrolijken Gezelschapskringbevat tende Goochelstukjes de Kunst van Buikspreken enz. Prijs 40 Cents. He Huisarts, of aanwijzing ter bewaring der gezondheid en ter aanwending van hulp in de meest voor komende ziekten en ongevallen. Volgens de beste geneesk. schriften bewerkt door O. SEYLERte Vierlingsbeek. Prijs f 1,25. xieuu' Handboek der ti'eiietendheid, of Handleiding om in Gezelschappen en verschillende betrekkingen des levens zich wellevend en beschaafd te gedragen. Een nuttig Hand- en Hulpboek voor oud en jong van beiderlei kunne. Prijs 90 Cents. Een ieder, van wat rang of stand, kan deze werkjes met vrucht gebruiken. Zij komen dagelijks in vele opzigten te pas en zijn in alle Boekwinkels te bekomen alsmede bij den Uitgever H. C. A. CAMPAGNEte Tiel. Van sommigen zijn reeds HUIZENDE Ex. verkocht. Goes. - Drukkerij F. KLEEUWENS V ZOON.

Goessche Courant | 1857 | | pagina 2