«owuti COURANT. No. 56. 44"" Jaargang. 1857. DONDERDAG 23 JUL IJ. Mr. M. P. Blaaubeenm stemmen. W. G. de Knokke van der Meuten, P. A. HochartSr., 66 stemmen en Mr. P. H. Saaijmans Vader63 stemmen. VERKIEZING Ccöeu oooi ben $emeente=rttttÖ De uitgave dezer Courant g esc hieMaandags en Donderdags avondsuit gezondefeestdagen, ue prijs per kwartaal is j/ófranco per post f J,90. De inzending van udvertentien moet geschieden vóór drie uren des Gewone udvertentien worden a W ets. de regel geplaatst Geboorte-* huwelijks- en doodberigten. ran J6 regels a f behalve het zegelregt. tiddugs. plaatselijk bestuur. PUBLIEKE BESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, zullen op Zaturrlag den JAen Augustus J857, des na middags ten een ureten raadhuizepubliek en aan de minstaannemenden trachten aantebestedeuin drie perceelen ONDERSCHEIDENe HERSTELLINGSWERKEN aan de GEMEENTE-GEBOUWEN en EIGENDOMMEN, be schreven in drie bestekken ter secretarie dezer gemeente ter lezing liggende van heden af tot den dag der besteding. Zullende de lokale aanwijzing geschieden op Woens dag den 29 dezerdes voormiddags ten tien urete beginnen in het Manhuis Gedaan te Goes, den 22 Julij 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBËEiV. De Secretaris II. C. PILAAR. BEKENDMAKmCL BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, van het bureau van stem-opneming aldaar ontvangen hebbende de processen-verbaal van inlevering der stem briefjes en het opmaken der gedane stemming, ter be noeming van vier leden in den gemeente-raad van Goes, gehouden den 21 en 22 dezer, uit welk laatst proces verbaal blijkt, dat van de 125 geldige stembriefjes zijn uitgebragt op de heeren 105 stemmen. welke heeren mitsdien met volstrekte meerderheid be noemd zijn. Brengen overeenkomstig art. 69 der kieswet, ter kennis van een ieder dien het aangaatdat afschriften van genoemde processen-verbaal ter gewone plaats in deze gemeente zijn aangeplakt en dat gelijke afschriften ter inzage voor een iederter secretarie zijn nedergelegd waar dezelve dagelijks (uitgenomen des Zondags) van des vaormiddags 9 tot des namiddags 2 ure znllen voorhanden zijn. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 23 Julij 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, doen te weten Dat de REKENING en VERANTWOORDING van de INKOMSTEN en UITGAVEN dezer ge meente, over het dienstjaar 1856, heden aan den ge meente-raad is overgelegd, en dat dezelve voor een ieder ter lezing zal worden nedergelegdter secretarie der gemeente tot den 15 Augustus eerstkomende; terwijl afschrift van dezelve, tegen betaling der kosten, aldaar verkrijgbaar wordt gesteld. Alles ter voldoening aan het bepaalde bij art. 219 der gemeentewet. En opdat zulks algemeen bekend zij, zal deze wor den afgekondigd en aangeplaktmitsgaders geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 22 Julij 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. VAN IN DB NAVOLGENDE GEMEENTEN, op DINGSDAG en WOENSDAG 21 en 22 JULIJ 1857. Baarland. Ingekomen 27 geldige stemmen van de 36 kiezers. Herkozen de aftredende leden Pieter Brug- geroan Izak Zeevaart en Dankert Remijn. Borssele. Herkozen de aftredende leden Jan van 't Westeinde en Jan Steketee Wz. Cats. Aftredende leden A. Markussc, C. Eversdijk en A. Meulenberg. Herkozen: A. Markusse en C. Eversdijk. Herstemming tusschen A. Meulenberg en H. Glerum. Colijnsplaal. Herkozen de aftredende leden J. Rijks, L. van Oeveren en E. J. van de Linde. Driewegen. Door de 23 kiezers zijn 16 stemmen uitgebragt, en de drie aftredende leden Jacob Leijs Jz., Nicolaas Molhoek en Jan Cse- Leijs herkozende minste met 13 stemmen. Fort Bath. Geene verkiezing. Ellewoutsdijk. Van de 37 kiezers zijn 24 stem briefjes ingekomen. De drie aftredende leden J. T. Planners Jz., J. P. Spruijt en M. Looij zijn herkozen de minste erlangde 22 stemmen. 's Gravenpolder. Getal kiezers 42, aftredende leden P. van Liere, S. de Graag (die verlangd had niet ver der in aanmerking te komen) en P. Zandee. Ingeleverd 33 geldige biljetten en herkozen P. van Liere en P. Zandee, herstemming tusschen Jacob Felius en Johs. Adriaanse Mol. \s ueer Abtskerke c. a. Geene verkiezing. lieer Arendskerke. Geene verkiezing- Heeren hoek. Van de 30 stemgeregtigden zijn 19 opgekomen en hebben herkozen de aftredende leden C. J. de BaarF. van den Bulck en N. van Stee. Heinkenszand. Ingekomen 25 geldige stembriefjes. Aftredende leden J. van Duijvenbode en Joost Nijsten. Herkozen J. van Duijvenbodeherstemming tus schen J. Nijsten en F. Ermerins. Hoedekenskerke. Door de 50 kiezers zijn 38 geldige stemmen uitgebragt. De aftredende leden Cornell's GoudPieter Verschraage en Andries Harpe werden met volstrekte meerderheid herkozen. Hulst. Bij de opening der stembiljetten voor de verkiezing van drie leden van den gemeente-raad al- bier, is gebleken dat zijn ingeleverd 79 biljetten, waar onder 2 van onwaarde, dus geldige stemmen 77, vol strekte meerderheid 39. Hiervan zijn uitgebragt op de heeren mr. F. van Deinse 57, L. J. F. van Waesberghe 42 F. H. Slubóe'37, A. G. F Uombach 32 en N. F. Fer- durmen 23 stemmen terwijl de overige stemmen over verschillende personen waren verdeeldzoodat de af tredende leden mr. F. van Deinse en I. J. F. van Waesbergheweder als zoodanig zijn herkozen en er eene herstemming zal moeten plaats hebben tusschen den heer F. H. Stubbé en het mede aftredende lid de heer A. G. V. Hombach. Kappelle. Gestemd hebbende kiezers 40. Herkozen J. van Duine, mr. B. V. van der Bilt en J. Lepoeter. Kattendijke. Getal kiezers 39ingeleverde stem biljetten 23, geldige stemmen 2-2. Herkozen: I. G. J. van den Bosch met 17 en C. Eversdijk met 12 stem men. Herstemming tusschen P. den Boer en M. van der Weeledie beide 8 stemmen verkregen. Kloetinge. Getal kiezers 51, gestemd 34, van on waarde 2, geldige stemmen 32. Herkozen: Jan Trimpe met 32, Johannes Oele Jz. met 30, Jacobus Nieuwen- huize met 27 stemmen. Korlgene. Ingeleverd 36 stembriefjes. Aftredende leden M. J. Verhulst Jz-, O. Booten J. C. Hoogendorp. HerkozenM. J. Verhulst Jz-herslemming tus schen Jacs. van DammeC. BootJ. C. Hoogendorp en mr. J. G. de Backer; Krabbenclijke. Getal kiezers 40 geldig uitgebragte stemmen 26. HerkozenJan Zandee. Gekozen voor het mede aftredend lid L. Westdorp, (uit de gemeente vertrokken) K. Verschuure. Kruiningen. Getal kiezers 74, ingeleverde biljetten 28allen geldig. Herkozen J. Vereeke en A. W. Rembges. Nisse- Geen berigt ingekomen. Oudelande. Getal kiezers 25 uitgebragte stemmen 10. Herkozen de aftredende leden Johannes Janse Mol, Jan Janse Mol en Maarten Boei. Ovezand. Ingekomen 25 geldige stembriefjes, aftre dende leden D. D. Boonman en A. P. Rijk. Gekozen: Martinus Smits en Johannes Priem. Rilland- Geene verkiezing- Schore en Vlake. Getal kiezers 29 geldig uitge bragte stemmen 11- HerkozenH- van Koeveringe en C- de Regt. Waarde. Herkozen de aftredende leden L- Zwarte- poorte, M- Pieper en M- Trimpe Jz Wemeldinge. Uitgebragt 57 geldige stemmen. Her kozen Jacobus de Schipper met 21 Foort Domini ons met 20 stemmen. Wissenkerke. Noord- Bev. Geen berigt ingekomen. Wolphaarsdijk. Herkozen de aftredende leden H. van Strien Ë- P- Lenshoek en M- Tolhoek. Yerseke. Getal kiezers 45gestemd hebbende 17. Herkozen: Josias de Koeijer met 15, Marimis van Stee met 10 stemmen. GOES™'" lil de raadsvergadering van gisteren zijn 1afgestemd het voorstel van den voorzitter tot be houd der kamer van koophandel en fabrieken. 2. de rekening en begrooting der gemeente-apotheek goedgekeurd. 3 eenige andere rekeningen in handen der financiële commissie gesteld. 4. eenige posten op den omslag van 1856 oninbaar verklaard. 5. ingekomen de rekeningen der godshuizen 1856. 6. als regent over die gestichten voorgedragen in plaats van den heer P. J. van Kalrntlioutde heeren F. S. A. Knitel en F. A. Suzijn Jr. 7. eenige verzoeken om grond op erfpacht aangehouden. 8. ingekomen een verzoek om kwijtschelding hoofd: omslag over 1857. 9. overgegaan tot de orde van den dag, betrekkelijk het verzoek om een adres in te dienen, betrekkelijk het domicilie van onderstand. 10. besloten de Kleine Kaai te beklinkeren. 11. het algemeen armbestuur gemagtigd tot af- en overschrijvingbegrooting 1856. 12. eenige ingekomen stukken overgelegd en daarna de vergadering gesloten. Nader verslag in een volgend no Uitslag der verkiezing van vier raadsleden Het getal kiezers in deze gemeente bedraagt 337. Daarvan hebben gestemd 130. Biljetten in de hus gelijke 130, waarvan 5 in blanco, zoodat de geldig uitgebragte stemmen 125 bedroegen en de volstrekte meerderheid mitsdien 63. Herkozen zijn de heerenmr. M. P. Blaaubeen met 111, mr. W. G. de Knokke van der Meulen met 105, P. A. Hochart Sr. met 66 en mr. P. H. Saaijmans Vader met 63 stemmen terwijl al verder werden uit gebragt de volgende stemmen op mr. J. H. de Laat de Kanter 31 mr. P. J. A. van Dam, O. Verhagen, ieder 16, mr. C. de Witt Hamer 10, J. K. van Baa ien 7 G. T. CallenfelsO. Avan Renterghem J. KoomanJ. de Fouw Wz.L. C. de Peval, ieder 4, C. C. van den Bosch S. de Jonge Mulock Houwer ieder 3 H. de Leeuw van Coolwijk K. Broes van Dort, J. G. Risseeuw, W. A. de Laat de Kanter, mr. J. L. H. LiebertA. Nortier, C. Pilaar, ieder 2 en J. Fransen van de Putte, J. F. W. Conrad, J. P. Bur ger, L. P. de Larmée de Bétrancourt, A. Boddingius, J. P. Kakebeeke, J. O. van den Bussche, J. O. Massee, B. D. Cohen, F. S. A. Knitel, A. Kakebeeke, H. K. J. van den Bussche mr. J. Cohen, J. Swemer, M. J. de Jongli, J. H. van Dalen, W. A. AnemaetT. Pie- terseP. van Dalen en N. J. F. Verschoorieder 1 De eerste kamer der staten-generaal is bijeenge roepen tegen Dingsdag 4 Augustus, tot hervatting harer werkzaamheden. Het sedert een paar dagen te 's Gravenhage loo- per.d gerucht volgens hetwelk de heer mr- J. L- van der Brugghen minister van justitie ten gevolge der verwerping van alinea 4, art 22, van het wetsontwerp op het lager onderwijs, zijne portefeuille ter beschikking van den koning zou gesteld hebben, werd ons gisteren per telegraaf bevestigd- (Per bulletin aan onze abounds medegedeeld). Als zijn vermoedelijken opvolger wordt genoemd jhr. mr. W. M. de Brauw. Anderen willen weten dat de koning het ontslag van den heer van der Brugghen evenmin als dat van dhr- Rappard zal aannemen- Bij besluit van den 20 dezer heeft Z. M. goed gevonden op verzoek eervol te ontslaan als gezworen bij den Katsepolder, den heer l'azelaar, en te benoe men tot eersten gezworen bij de polders Koegors Nieuwen Zevenaar en Nieuwen Eglantier de heer Puttertot tweede gezworen dhr. S. van Hoeve. Ds. G. Kroezepredikant te Loon-op-Zand heeft

Goessche Courant | 1857 | | pagina 1