Revalenta Arabica marktberigtenT" advertentiénT' jRekening en Verantwoording geopend worden om Rusland van spoorwegen te voor zien, blijft nog een zeer aanzienlijk deel des lands, bij gebrek aan de noodige kapitalenvan dat versnelde middel van communicatie verstoken. ENGELAND. De Daily-News zegt, dat lord Palmerston beloofd heeft te zullen zorg dragen, cfat de israëliten volkomen worden geëmancipeerd. In de Morning Post van 1 Mei, leest men De wapenbroeder en vertrouwste vriend van Milano, welke laatste te Napels een aanslag op den koning gewaagd had, is ten gevolge van verschillende folterin gen in een gevangenhok overleden. De opzigter Espig- nola was met de zorg belast geweest om dezen armen man te pijnigen ten einde men zou overtuigd zijn of Milano ook medepligtigen had. De ongelukkige werd dien ten gevolge met ketenen aan een muur gebonden en zonder voedsel gelaten; daarna gaf men hem dagen achtereen gezouten visch ten eten, waardoor hem ein delijk een onuitstaanbare dorst kweldemen zette tevens eene kan water voor hem maar op zoodanigen afstand dat hij die niet bereiken kon. Deze marte ling veroorzaakte hem den dood. FRANKRIJK. Parijs. Dezer dagen heeft de trein van Straatsburg te Parijs aangebragt 200 tyrolers die naar Havre vertrokken, om zich van daar naar Peru in te schepen. De zeereis zal bij gunstig weder drie maanden duren; een onder nemer van kolonisatie betaalt de kosten die hem in jaarlijksche termijnen zullen worden vergoed. Te Lima aangekomen, moeten de landverhuizers nog eene land reis van 15 dagen afleggen om tot de vallei te geraken, waar zij zich moeten vestigen. Elk gezin moet in vollen eigendom krijgen 60 morgen land, dat maïs, koffij en tabak kan voortbrengen. Al die Tyrolers zijn gezonde en sterke menschen, verschillende beroepen uitoefenende, zoo dat de emigratie in zichzelve de middelen bezit om in hare behoeften te voorzien De ongehuwden die de helft van het konvooi uitmaken, zijn bijna allen verloofden moeten vóór hun vertrek in den echt treden. Twee geestelijken vergezellen dit reisgezelschap, dat volkomen tevreden is. Op de vragen aan velen gedaan, waarom zij besloten hadden hun land te verlaten antwoordden zij: //Wij weten ons niet meer te helpen niettegenstaande wij hard werken en zwoegenkunnen wij het noodige niet verdienen en dit alleen omdat tegenwoordig de eerste levensbehoeften zoo duur zijn en blijven.'" Het is een erkend feit dat sedert 1850 meer dan twee millioen europeanen naar de overzeesche landen zijn getrokken. Sedert verscheidene jaren heeft men in eenige provinciën beproefd het koren te zetten, in plaats van het uit de hand of met de zaai-machine te zaaijen. Een ongeloofelijke oogst moet daarvan het gevolg zijn. Men heeft alsdan voor één bunder slechts 33 kop zet- koren noodigterwijl men twee mud behoeft, wanneer men op de gewone wijze zaait. Door het zetten van koren worden derhalve jaarlijks 6 a 9 millioen mudden koren bespaard. Bovendien zou de opbrengst 6 a 800 voor 1 zijn, terwijl bij het zaaijen uit de hand slechts 12 h 15, bij de zaai-machine 25 it 30 verkregen wordt. Te Parijs wordt tegenwoordig een zonderling werktuig verkochthet is een stuk kopermet vijf gaten doorboord waardoor men den duim en de vingers steekt. De hand is aldus voorzien van een metalen harnaswaarmede men een geduchten vuist slag kan toebrengen. Marseille2 Mei. Tijdingen uit Konstantinopel van 24 April melden dat de Circassiers groote invallen op russisch grondgebied voorbereiden. Rusland houdt verschillende muzelmannen, kommandanten der kozak ken gevangen. De russische grootvorst Konstantijn is Maandag te Marseille aangekomen. De ontvangst, aan den hoogen reiziger te beurt gevallen kenmerkte zich ook daar even als te Toulon, door eene bijzondere geestdrift. Er zullen gedurende de twee dagen van zijn verblijf aldaar groote feesten plaats hebben zoo als een diner door den prefect gegeveneene revue over de militairen eene voorstelling in den schouwburg enz. Overigens is do reis van den grootvorst meer gewijd aan wetenschappelijk onderzoek, dan aan festiviteiten; herhaalde malen heeft Je prins zich in dien zin uit gelaten en uit de wijze waarop Z. K. II. alle mari tieme inrigtingen te Toulon bezochtblijkt dit nog duidelijker. Het is niet het vlugtig bezoek van een vorstelijk persoon, die bijgelegenheid van zijn verblijf in eene of andere stad verschillende inrigtingen, daar aanwezig, in oogenschouw neemt, maar van den weten schappelijke!) man die met het helder oog van den zaakkundige, alles opmerkten tot in do kleinste onder- deelen onderzoektten einde zijne kennis te vermeer derenen dit juist is het, wat de geheele bevolking zóó zeer voor den grootvorst heeft ingenomen. Maar behalve van zijnen zin voor kunsten en weten schappen heeft Konstantijn ook reeds meer dan een blijk van zijn grootmoedigen inborst gegeven. Toen hij het admiraalschip la Bretagne betrad werd hem een jonge adelborst voorgesteld die te Kiuburn na zich dapper te hebben verdedigdwerd krijgsgevangen gemaakt en eenige maanden daar doorbvagt. Hem ziende nam de prins een der kruisen die op zijne borst hingen en maakte het vast op den uniformrok van den jeug digen heldterwijl hij hem zeide Een bewonderaar van uwen moed schenkt u dit eereblijk namens den keizer van Rusland, die u bij naam kent; een vriend verzoekt u, het als eene herinnering aan hem te dragen." Daarop wendde hij zich tot admiraal Tréhouarl en sprak: Ik verzoek u admiraaldezen officier verlof te ver- leenen gedurende mijn verblijf aan mijnen persoon ver bonden te blijven; hij zal mijn adjudant zijn tot maan dag." Het verlangde verlof werd natuurlijk onmiddelijk verleend. Dat Engeland eenigzins met leede oogen op het bezoek van den grootvorst Konstantijn aan hel fran- sche hof nederziet, wordt vrij algemeen gedacht. Men zal te Londen denkelijk inziendat de betrekkingen van het fransche kabinet tot dat van Petersburg niet alleen vriendschappelijk, maar ook innig zijn geworden, en Engeland vermeent oudere brieven voor eene innige vriendschap met Frankrijk te hebben. Opmerking verdient het ook, dat terwijl Rusland meer en meer tot Frankrijk nadert, de gouvernementen van Engeland en Oostenrijk, waarschijnlijk door dezelfde antipathie tegen Rusland gedreven zich telkens meer tot elkander in betrekking stellen. Het is eene onbe twistbare waarheid, dat de verhouding tusschen Enge land en Oostenrijk in den jongsten tijd meer vriend schappelijk is dan in vele jaren het geval was en het persoonlijk karakters van de hoofden der beide kabi netten in aanmerking genomen, moet men zicli daarover verwonderen, Wie had voor weinige maanden kannen vermoedendat de weener bladen luide den lof van lord Palmerston zouden verkondigen en tocli ziet men zulks dagelijke gebeuren. BELG-TE. Te Viane had onlangs eene vreesselijke gebeurtenis plaats. Eene SOjarige blinde en zieke vrouw bevond zich te bedterwijl de deur der kamer open was toen een veulen van negen maanden de kamer inliep, op het bed sprong, haar de beide beencn brak en haar verscheidene andere zware verwondingen toebragt. De arme vrouw is tengevolge dier wonden overleden. EXTRACT uit de registers van den burger lijken stand der gemeente Goes, gedurende de maand A( Til 1857. Gehuwd Gerrit van der Mark en Maatje Mietje Engelblik Cornells Bouman en Carolina Maria Moerof. Jacob van Riet en Adriana Catharina Helena Polfliel. Willem Witkam en Catharina van den Dries. Pieter Jacobus Hekken en Agnes de Leeuw. Jacob Liplijn en Maria Catharina Cardon. Leendert Reijnhout en Janna Beuns. Hendricus Kiters en Maatje Reijnhout. Geboren Den Jsten. Josiaszoon van Josias Clement en Adri- ana Verstelle. - Jacobzoon van Pieter de Vreugd en Elisabeth Dina Kerpel. den 4den. Digna dochter van Leendert Meijler en Picternella Jacoba Ileijblom,. Johannes Franciscuszoon van Jacobus Strijards en Anna Elisabeth Clementden 6den. Matthijszoon van Johannes Marinus Leenpoel en Pieternella Hen- drina Blondel. den JOden. Wilhelmzoon van Anthonij Passieux en Johanna van Hoorn, den JJden. Maria dochter van Marinus Adriaanse en Dina Cornelia Ar- noijs. Servaas Johanneszoon van Servaas Johan nes den Boer en Anna Maria Tegelhakker, den JSden. Johanneszoon van Johannes Oort en Maria Catharina Reijnhout. den J4den. Wilhelmina lacoba, dochter van Karei Broes van Dort en Elsje Snoep, den SSsten. Jan zoon van Cornells Korstanje en Maatje Geense. Jozeph Anlhoniezoon van Jacobus de Poorter en Cle- mence Appolonia lleirman. den S5slen. Leendertzoon van Willem de Beste en Cornelia Barbara van der Does. den S8slen. Wilhelmina Mercuriadochter van Willem Melieste en Cornelia Verhage. den 30sten. Wilhelmina Elisabethdochter van Cornells Dekker en Jannetje Nedcrhand. Johanneszoon van Job de Bruijne en Willemina Elizabeth Ncderhand. Dus JJ van het mannelijk- en 5 van het vrouwelijk geslachtin het geheel J6. Overdeden Den 4den. Antonet, oud 4 jarendochter van Johan nes Wolfaert en Maria Anna Veekman. den 6den. Eli sabeth Adrianaoud J maanddochter van Hendrik Sander Krol van der Hoeken Augusta Theodora Eck- hart. den 7den. Catharina Duijvewaartoud 79 jaren weduwe van Daniel Boddingius. Catharinaoud 8 maanden, dochter van Andries de Buck en Willemina Karelse. den Ssten. Jan Reijnhout, oud GS jaren, den JOden. Jan Vertrcgt, oud 34 jaren, den J5den. Jaco bus, oud 3 maandenzoon van lleinrich Sigg en Maria de Zwarte, den Jóden, Ftettjeoud J maanddochter van Johanna van Dien. den J7den. Adriana Catharina de jongh, oud 65 jaren, weduwe van fohan Pieter den Hollander, den J8den. Cornells, oud 5 jaren, zoon van Jacobus IJeinsdijk en Klazina Francina van de Sande. - Cornelia, oud 3 maanden, dochter van Jo annes Franken en Pieternella Schrijver, den Sasten. Prina Braam, oud 64 jaren, weduwe van Johannes Hoek van Dijke. den 27sten. Joseph. Franciscus, oud J jaar, zoon van Carel Petrus Brnskel overtcn Johanna Josina Mol. den S8sten. Dingenis, oud J maancl, zoon van Hubertus Hermans en Cornelia Janssen, den S9sten. Johanna Catharina Knogtoud 43 jaren. Pieter Goossen oud 67 jaren. Den SS Maart J857 is te Delft overleden Jacobus Johannes Reijnierseoud 3S jaren. Dus 9 van het mannelijk- en 8 van het vrouwelijk geslachtin het geheel J7. GOIISSCHE MAATSCHAPPIJ VOOR STOOM en ZEILVAART Stoomschip DE STAD GOES." varende van goes op Rotterdam en tusschen liggende plaatsen vice versa. MEI 1857. van Goes. van Rotterdam. Dinf/sdag 5 's mor/;. 8,Woensdag 6 's inorg. 5, Donderdag 7 10,30. Vrijdag 8 6,—. Zaturdag 9 a 11,30. Maandag 11 7,— fier STclegraaf. GRAANMARKT te ROTTERDAM MAANDAG 4 MEI 1857. Bij redelijken aanvoer noteert men de tarwe rogge gerst eu haver PRIJSHOUDEND. Paardeboonen 30 et. Erwten 20 et. Witte en bruine boonen 25 ct. HOOGER per mud. Boekweit/10 HOOGER per last. Meekrap onveranderd, zonder aanvoer. LONDEN4 Mei. Vreemde GERST, TARWE en HAVER een (shilling) hooger. AMSTERDAM, 4 Mei. GRANEN onveranderd, stil. KOOLZAAD 79 ]/2. RAAPOLIE 51. VERBETERING. De broodprijzen naar de vroegere zetting in ons vorig n°. abusief opgegeven gelieve men te lezefi als I cent hooger genoteerd. De Directie der IItjemeene Vereeniging van eige naren van huizen en woningen tot verwaarborging van geregtskostenzoo onderling als met vaste premie wegens délogement tegen gebrekige huur derste Utrecht gevestigd, brengt bij deze ter ken- nisse van hare leden dat de ®de JAARLIJKSCHE door HH. commissarissen en de daartoe opgeroepen leden is nagezien en goedgekeurd en de omslag op f 1,05 per perceel bepaald, zijnde 60 cent minder als het vorige jaar. Utrecht, 1 Mei 1857. Namens de Directie, Mr. HAVERKAMP PRINS, Directeur. flillen oati kunnen door mannen en vrouwen en op eiken leeftijd ge- rustelijk genomen worden; derzelver werking is zacht maar bepaald en zeker. Daar zij in alle deelen des ligeh'aams doordringen, zoo dienen zij ter wegneming van elke ziekte, en bijzonderlijk voor lever en maagkwalen gal enz. Zij zuiveren volmaakt het ligebaamen derzelver uitwerksels in gevallen van aandrang van het bloed naar het hoofd en borstkwalen kunnen niet genoeg worden gewaardeerd. Om kort te gaan, er zijn weinig ziek ten enkwalen, die bij eenige volharding in bet gebruik, dan derzelver weldadigen invloed kunnen weerstaan. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a f 0.80, f 1.85, f 6.75. f 13.50, f 20.50. Rotjes zalf a f 0.80, f 1.85, f 3.00, f 7.05, f 13.85, f 20 25. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J- W, Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Bergen-op-Zoom, Den beer J. Straatmau, hoofd-depöthouder te s'Bosch, als mede te LondenStrant 244 en te New-York 80 Macden ï,ane HOLLÜWAT'S établissementen. Terstond benoodigd bij P. THOOREÏfAAR te Wolphaartsdijktwee timmermansknechts. liefst die ook het METSELEN verstaan, één voor vast werk gedurende een gansch jaar. Ik ontvang aanhoudend de gunstigste berigten over de hulp, die de aanbrengt in de meest verschillende ziekten; de navraag is in den l'aaisten tijd zeer sterk geweest en zal naar alle waarschijnlijkheid, hoe meer dit meel bekend wordt, hoe steiker worden, want het is ontegenzeggelijk een hij uit- stek heilzaam voedsel waaraan vele menschen hunne ge zondheid te danken hebben. Heb de goedheid mij ten spoe digste te zenden, &ca. Gorinchem, 28 Februarij 1857. M. H. ROBBEN. Eene proefneming met DU BARRY'S REYALENTA zal de goede werking daarvan lij alle maag-, borst- en onder- huikskwalen spoedig doen zien- Eene kleine bus kost slechts 87'/> ets., 1 pd. 2, 2 pd, 3'o, 5 pd. 8, 12 pd 16. Een lepel REYALENTA geeft een bord vol smakelijke pap, die aan zieken gezond heid, aan zwakken sterkte schenkt. De RETALENTA 'S in alle steden en in vele dorpen van ons rijk te koop; mogt zij ergens moeijelijk te verkrij gen zijn, dan wordt men verzocht 2ich aan het hoofd-dépöt VERKOOPHUIS te Amsterdam, of aan eenig ander hekend depot in eene naburige stad te adresseren met postzegels of andeic waarde voor het bedrag der bestelde kwantiteit. Amsterdam, Verkoophuis. Goes, wed. C. Vreeke. Middelburg, dépot van het Verkoophuis. Schoondijke, A. J. Bronswijk. Bergen-op-Zoom, D. Pouwels, P. F. Appelboom en C. Veraart. Oostburgwed. Geelhoed. Sluis, gez. Jansen. TholenT. J. Maas. VlissingenA. M. Kalbfleisch. Zaamslag, II. D. Riemers. En in de bekende ^pots in de andere steden Gons. Drukkerij E. KLEKUWENS Sf ZOON.

Goessche Courant | 1857 | | pagina 2