ftOESSCHE Si,. 34. BEKENDMAKING BESCHRIJVING DER PATENTPL1GTIGEN. PUBLICATIE. BEKENDMAKING 44ste Jaargang. DONDERDAG 30 APRIL. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds uitgezonderd op feestdagen. De prijs per /.wartaal is dfJ5franco per post f df)0. De im BESTUREN EN ADMINISTRATIEF v- Dk GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND, maken bekend dat wegens te doene herstellingen aan den Steiger te Z1JPE, van 11 tot "25 Mei aanstaande, geene stoombooten of andere vaartuigen aan dien stef^ ger zullen kunnen aanleggen. Middelburg, den 24. April 1857. De Gedeputeerde Staten voornoemd VAN TETS voorzitter. VAN DER SWALMË griffier. BURGEMEESTER ÏN WETHOUDERS VAN GOES: Gezien hebbende de circulaire van den heer Commissaris des Konings in deze provincie, de dato 22 dezer maand, A. no. 1543'. Ie. Afd. (Provinciaal blad no. 37), betrekkelijk de BESCHRIJVING der PATENTPLIGTIGEN voor het dienstjaar 18571858. Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden lo. 'Jen aanzien der patentpligtigeu in de 15 eerste tabel len der wet van den 31 Mei 1819, (Staatsblad no. 34) om schreven. Datmet uitzondering van de patenlpligtige slijters, tap pers kroeghouders en koJïij huishoudersdie niet in de gewone beschrijving zullen worden begrepenmaar aan welker huizenzoodra mogelijk na den ingang van bet dienstjaar, en zonder de gewone beschrijving al'te wachten, een declaratoir zal bezorgd wordenhetwelk na verloop van drie dagen zal worden afgehaald en welke verpligt zijn dadelijk de helft van hunnen aanslag te voldoen waarna hun patent, op vertoon der kwitantie, alsmede van het wijs dat hun deswegens verschuldigde over het voorgaande jaar ten vollen aangezuiverd is, Ier secretarie oniniddelijk verkrijgbaar zal zijn: de verklaringen, ter verkrijging van patent voor deze palenlpligtigenbinnen de provincie worden uitgegeven van den 6 Mei 1557, toten met den 14 dier maand. Dat die verklaringen behoorlijk ingevuld zullen moeten zijn ingezameld of bij den ontvanger der directe belastingen ingediend binnen deze gemeente op den 23 Mei 1857. Dat de registers van gemelde patentpliglingen gesloten zullen worden, binnen deze gemeente, op den 9 Junij daaraanvolgende. 2°. Ten aanzien der eigenaars, vaste huurders, of andere vaste gebruikers van binnenvaartuigen, zal moeten worden gehandeld overeenkomstig de resolutie van Z. IC den minister van fïnantien van 20 April 1852 n<>. 192 provinciaal blad n«. 57 van dat jaar). Én wordt voor dezen de gelegenheid tot het doen der aangifte opengesteld van 1 Mei 1857, bij het gemeente bestuur der plaats alwaar de belasting ver schuldigd is, onder overlegging van een aangift-biljet daartoe bij die besturen verkrijgbaar. 3». Ten aanzien van de kramers Dat zij zullen gehouden zijn om bij bet doen hunner aan vrage om patent, op te geven de onderscheidene goederen welke zij voornemens zijn te koop aan te bieden. Zoo mede de wijze op welke zijhun beroep uitoefenen, naar aanleiding der onderscheidingen bij 1 der 7e tabel gevoegd bij de wet van den 16 Junij 1832 (Staatsblad no. 30), alsmede de ge zamenlijke inkoopswaarde der door ben te koop aangeboden wordende goederen, zullende dien onverminderd door de patentpligtigen die hunne goederen in herbergen of berg plaatsen, huizen en andere gebouwen van derden uitstallen, opgave moeten geschieden van den tijd der during van bun verblijf in de gemeente, en door hun die derzelver waren in openbare veilingen, buiten hunne winkels, bij koopen van doorgaans beneden de 25,iederdoen verkoopen van dien der te houdene verkooping terwijl zoo zij de wijze van verkoop veranderen, de waarde hunner waren ver meerdereu of den duur des verblijfs of der te houdene verkooping verlengen, daarvan op den voet van art. 19 der wet van den 21 Mei 1819 en op de boeten bij art. 37 bepaald aangifte zullen doen in de gemeente alwaar zij zich bevin den en zoodanig aanvullingsregt voldoen als van hen bij werkelijk toegenomen belastbaarheid zoude kunnen worden gevorderd. 4o. En eindelijk dat de bedoelde kramers benevens de Debitanten van loterij briefjes, krachtens Zijner Maiesteits besluit van den 17 October 1820 (Staatsblad no. 22 op de boete bij 1 en 2, van art- 32 der wet van den 21 Mei 1819 bepaald verpligt zijn steeds bun palent met zich te voeren. En opdat niemand deswege onwetendheid zoude kunnen voorwendenzal deze worden gepubliceerdgeaJïigeerd, mitsgaders geïnsereerd in de Goessche Courant. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 29 April 1557. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUbKEN. De Secretaris II. C. I' I L A V P». BURGEMEESTER EN WETHOUDERS tan GOES. Gezien de circulaire van den beer commissaris des konings in deze provincie, van den 22 dezer, A. no. 1543', le. afd. provinciaal blad no. 37) betrekkelijk de BESCHRIJVING DER i KRSONELK BELASTING voor hel dienstjaar 1857- 1858 Brengen bij deze ter kennis van alle ingezetenen dat met bet primitief bescbrijvingswerk voor de belasting op he ing van advertentien moet. geschieden vóór drie uren des namit personeel vastgesteld bij de wetten van den 29 Maart 1833, Staatsblad 110. 4.) 29 Decern her 1835, Staatsblad no. 43, j en 24 April 1843, Staatsblad no. 15.) in deze gemeente een aanvang zal worden gemaakt "op Dingsdag den 6 Mei aanstaande en dat de al zoo aan de ingezetenen uit te rei- kene beschrijvings biljetten, met den achtsten dag daarna, van wege den ontvangeropvolgelijk zullen worden op- gebaald. Wordende de belanghebbenden tevens verwittigd, dat om als tegen schatters van de zijde der belastingschuldigen te dienen ingeval van herziening achtervolgens het bepaalde bij art. 29. 2 der wet van 29 Maart 1833, (Staatsblad no. 5,) van bet aangegeven bedrag der huurwaarde of aantal deuren en vensters of haardsteden, door burgemeester en wethouders zijn benoemd de vier volgende personen als: Johannes Goosten Johannes DekkerZs„ Hubertus le Clcrcq en fVillem Jan van der IVeert. Eu opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd, aangeplakt, mitsgaders in de Goessche Courant geplaatst. Gedaan ten raadhuize van Goes den 29 April 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBKEN. De Secretaris, II. C. P 1 L A A R. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. GOES 29 April. In de zitting van de tweede kamer der staten- generaal van den 28 dezeris ingekomen het wets ontwerp betredende de nationale militie. Bij besluit van 24 dezerbeeft 'L. M. goedge vonden op verzoek eervol ontslag te verleenen aan den heer J. !'ereeke,a\s, 2de luitenant bij bet 8de bataillon rustende schutterij in Zeeland. In de gisteren avond gehouden vergadering der leden van de kamer van koophandel en fabrieken alhier is tengevolge van het ingediend ontslag door dhr. J. Fransen van de Puttebenoemd tot voorzitter dhr. C. Pilaar en tot onder-voorzitter dhr. 0. Verhagen. Dhrn. C. Pilaar en dr. C. A. van Renterghem hebben hun voornemen tot het indienen van hun ontslag als leden dier kamer (gelijk in ons vorig nummer was mede gedeeld) laten varen. De uiterste termijnen van verzending voor de brieven met de landpost naar nederlandsch Indie zijn voor het vervolg aldus bepaaldmet wijziging in zoo verre van vroegere aankondigingen a. over Southamptonuit Amsterdam 's Gravenhage enz., op den lsten en I7den van elke maand met de laatst vertrekkende post naar den Moerdijk. b. over Triestvan 1 April tot 1 October uit Amsterdam en Botterdamop den 6den en 23sten van elke inaand met den laatsteu spoortrein op Emme rik, en uit andere plaatsen zooveel vroeger als noodig is om dien trein te bereikendoch van 1°. October tot 1°. April telkens een dag vroeger dat is op den 5den en 22sten der maand; c. over Marseille uit Amsterdam,'s Gravenhage enz., den 9den en 25sten van elke maandmet de laatst vertrekkende post in de rigting van den Moerdijk eii uit andere plaatsen in evenredigheid. Het is intusschen wenschelijk, dat door de belang hebbenden niet dan ingeval van noodzakelijkheid het laatste tijdstip worde afgewachtom hunne brieven of andere stukken op de post te doen. Tevens worden zij uitgenoodigd om bij het over zenden van geldswaardige stukken naar Indie onder voorzorg van aanteekening steeds goed en stevig papier tot den omslag te bezigen. (St. Ct.) Gisteren avond had de geannonceerde openbare uitvoering van het schoone oratorium Die Jahres- zeitendoor de zangvereenigjng alhier plaats en slaagde ten genoege der hoorders en medewerkenden zeer gelukkig. Het koorslechts begeleid door twee piano's, waarvan eene door den directeur en de andere door twee dames-leden werden bespeeld, werd nog ge steund door een' meester en twee dilettanten van elders, waarvan een der laatsten zich verdienstelijk in de ver vulling der bas solo's kweet. Voorzag men bezwaren bij de oprigting dezer nieuwe vereeniging, de uitkom sten bewijzen dataldus geleid en bijgestaan door de leden, wier meerdere bekwaamheden zoo in het vocale als instrumentalezoo bereidwillig veil gegeven op prijs worden gesteld tot eene goede uitkomst leiden. Gewone advertentien worden d '20 cis. de regel geplaatst boorte-huwelijks- en doodberigtenvan d6 regels d f J.20 behalve het. zegelregt. Heden benam zich de persoon van K. door ophanging het leven. Sinds lang mijmerende, had zij reeds meermalen te kennen gegeven op deze of gene wijze aan haar leven een einde te zullen maken; ver schillende praatjes van de middelen die zij daartoe wilde aanwenden waren dan ook vroeger in omloop. Als rede gaf zij steeds voordat zij zich niet kon vereenigen met het op morgen bepaalde huwelijk van haren broeder, met wieu zij sinds ettelijke jaren zamen woonde en wiens huishouden zij bestuurde. Nog circa twee uren hadden zij dezen middag gezamenlijk het middagmaal gebruikt en daarbij had zij op nieuw haar plan tot zelfmoord medegedeeld, ja zelfs het koord vertoond, dat daartoe dienen zon. Van een onbewaakt oogenblik gebruik gemaakt hebbende, vond haar broeder haar dan ook ten half vier uren hangende en zoo hij meent nog levend, doeh onsteld door schrik, begaf hij zich in plaats van hulp aan te brengen naar de polieie-wacht en werd de ongelukkige door een der agenten onmiddelijk afgesneden. Ook toen meende men dat de levensgeesten nog niet waren uitgedoofd, doeh de kunst vermogt hier niets meer. 30. Het voortdurend koude en onaangename weder schijnt tot heden volstrekt geen nadeel aan de veld vruchten te hebben gedaan, zelfs zeggen de landlieden dat, blijven wij verschoond van al te strenge nacht vorsten de tegenwoordige koude zeer gunstig op den oogst zal werken. Leijden 24 April De raad dezer gemeenteuitgenoodigd tot beta ling van eene aanzienlijke som voor verpleging van bedelaars in de koloniën van weldadigheid voor de invoering der armenwet, heeft die geweigerd, en zal dien ten gevolge worden gedagvaard. Het Gemeenteblad merkt hierbij op, dat maar al te dikwijls aan de vordering van den staat is voldaan, omdat de gevraagde som niet zoo groot was, dat het raadzaam was, eene kostbare procedure te voeren over een geschil dat zich in de toekomst niet meer kan opdoen. Het verheugd zieh daarom over dit proces, waarvan nadere mededeeling zal worden gedaan. LI. woensdag is in eene gemeente nabij Rijssel een huwelijk voltrokkendat opmerking verdient. In deze gemeente namelijk wonen twee huisgezinnen nevens elkander, in het eene zijn zeven zonen en in het andere zeven dochters. Binnen twee jaren zijn vier dezer broeders met vier dezer zusters gehuwd, en men gist niet onwaarschijnlijk, uit de betrekkingen die tusschen de twee huisgezinnen blijven bestaandat de andere kinderen het voorbeeld der ouderen zullen volgen. Uit Vlissingen wordt geschreven Zaturdag zijn op sleeptouw van de stoombooten Giraffe en Columbineder General steam navagition companytwee mortierbooten van Sheerness hier ter reede gearriveerd. Deze vaartuigen waren in het vorig jaar aanvankelijk bestemd voor de vloot in de Oostzee, en nog twee dergelijke worden elk oogenblik verwacht, daar zij gereedelijk door het engelsche gouvernement aan voornoemde maatschappij zijn afgestaan, ten einde het ligten van het gezonken stoomschip Ravensbourne te bewerkstelligen. Axel26 April. Heden is door den kerkeraad der hervormde gemeente alhier tot predikant beroepen ds. J. H. A. C. 11anewinckel teBavestein en Dieden, classis 's Hertogenbosch. Rats, 29 April. Gisteren vervoegde zich op de hof stede van den landbouwer Glerum alhier de persoon van C. P.schipper in deze gemeente, het voorkomen hebbende van beschonken te zijngelijk hij ook op de vraag deswege tot hem gerigt antwoordde, in dien staat geweest te zijn. Na een oogenblik toevens verliet hij de hoeve en viel op korten afstand van daar neder hij rigtte zich op doch viel ten tweeden male. Men begaf zioli toen tot hem ten einde zoo noodig bijstand te verleenen en vernam uit zijnen monddat hij uit een bij zich hebbend fleschje gevuld met vitriool gedronken had. Hij is daarop naar huis gevoerd en was volgens de laatste berigten hoewel in groot gevaar nog levend. De man is gehuwd en vader van vijf kin deren. wat hem tot dezen stap drong, is nog onbekend.

Goessche Courant | 1857 | | pagina 1