No. 15. OPENBARE VERGADERING f)e uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsuitgezonderd op feestdagen. De prijs per k wartaal is f ^,7-5, jranco per post f óf)0. De inzen BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BEKENDMAKING- BURGEMEESTER ex WETHOUDERS van GOES- brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat Dat de gemeenteraad in zijne openbare vergadering van den 17 dezer, overeenkomstig het bepaalde bij art. 265 der gemeente-wet, heeft vastgesteld het kohier van den HOOFDELIJKEN OMSLAG voor deze ge meente, over den jare 1857,'t welk ter secretarie dezer gemeente, ter lezing gelegen heeft, van den 26 Januarij tot den 10 Februarij jl. Dat genoemd kohier andermaal ter lezing nederge- legd is ter secretarie dezer gemeentevan morgen af san tot. en met den 28 dezervan des voormiddags negen tot des namiddags twee ure. En dat ieder aangeslagene binnen dien tijd tegen zijnen aanslag bij heeren gedeputeerde staten in beroep kan komen. En opdat zulks algemeen bekend zij, zal deze worden afgekondigdaangeplakt en geplaatst in de Goessche C ouranl. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 19 Februarij 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De secretaris, H. C. PILAAR. VAN DEN GEBIEENTE-KAAD TE GOES. DEN IV FEBRUAKU 185V. Afwezig tie üeeien mr. S. Vader ziek en Soutendam afwezig. De uolulen der vorige vergadering zijn gelezen en gear resteerd. Wordt gelezen missive van den heer commissaris des ko- niugs dd. 20 December, met extract uit het kon. besluit, houdende herbenoeming van den heer mr. M. P. Blaaubeen, tot burgemeester dezer gemeente. De Voorzitter zegt deze betrekking met genoegen weder op. nieuw te hebheu aanvaard in het vertrouwen dat de leden van het dagelijksch bestuur en die van den raad hem hunne medewerking even als vroeger zullen willen verlee- nenom alzoo de zamen de belangen der gemeente zoo veel mogelijk te bevorderen en voortestaan. De wethouder Kakebeeke wenscht den Voorzitter geluk met dit vernieuwd bewijs van Z. M. vertrouweu en beveelt de belangen der gemeente en de leden van den raad bij voortduring aan. Aan de orde is het adres van den raad van Haarlem, tot vrijstelling van de betaling door de gemeenten van de zegel- kosten voor de registers van den burgerlijken stand. Burg. en weth. stellen voor, zich niet alleen hij dat ver zoek te bepalen, maar in het algemeen ontlasting te ver zoeken van die betalingen, die eigenaardig aan het rijk be- hooren maar op rekening der gemeenten worden gesteld. De heer van den Bosch wijst op de toezegging door de regering gedaan 0111 de finanliele belangen dei- gemeente te behartigen en meent dat het voorzichtig zou zijn de toege zegde herziening aftewachten. Hij geeft dus in bedenking voor als nog te dezer zake geen adres intedienen. De Voorzitter kan zich daarmede zeer goed vereenigen en wordt het amendement van den heer van den Bosch met eenparige stemmen aangenomen. Wordt in behandeling gebragt ft rekening der leenbank over 185d. Uit het rapport der finatitiele commissie blijkt, dat 504,22 minder aan intressen is ontvangen dan hel vorige jaar, terwijl de waarde der beleende panden op uit»- December 1878,minder bedroeg dan ten vorigeu jare, zoodat er voor de gemeente-kas slechts een overschot is van 49,De commissie acht het wenschelijk dat daarvan zoo mogelijk de oorzaak woide opgespoord en on derzocht of dit verschijnsel zich ook inde andere zeeuwsche steden voordoetten slotte adviserende tot goedkeuring. De rekening wordt mitsdien vastgesteld In ontvang op f 16444,80. uitgaaf - 1544,80, Zoodat in kas bleef aan panden waarden en gelden f 15000, Gelijkerwijs wordt in behandeling genomen de rekening van de fondsen der voormalige gilden over 1856. -I4*k' Jaargang. DONIMÜRIUG 19 FEBilUAKIj. ling van advertentien moet geschieden vóór drie uren dis na nu t-. Daaruit blijkt: dat is ontvangen het goed slot 169.37 aau intressen - 601, afleg van kapitaal door de gemeente - 100,- 870,--. Terwijl is uitgegeven de zuivere revenuen ten behoeve van het algemeen armbestuur j 562, Aankoop 200,2 werkelijke schuld - 128,34 Administratie-loon en kleine onkosten - 39,565 /.ameu 729.90d Zoodat het goed slot is 140,46° Daarop geene bedenkingen zijnde is conform het voorstel der finanliele commissie besloten de rekening te arresteren en den rendant te magtigen tot aankoop van ƒ200,in schrijvingen op het 2 !/2 pCt. grootboek. Eveneens woidl in behandeling genomen de rekening van het fonds van kazernering over 1856, waarhij de heeren Smallegange en Hochart als leden der commissie ziel» van medestemmen onthouden. Uit de rekening blijkt, dat is ontvangen: goed slot277,635 1 jaar intressen - 86,52 Zamen 365,15 5 Terwijl is uitgegeven voor aankoop van fournituren 48,15 logies en voeding van militairen - 30,80 aankoop van 200.— 4 - 189,07 Zameu 268,02 Zoodat het goed slot bedraagt 96,135 welke rekeninghouder discussie wordt vastgesteld en de lendaut gemagtigd na dén ontvang der intressen in April weder f 100,4 aantékoopëu. De rekening der kamer van koophandel en fabrieken over 1856 ingekomen en in handen van de finanliele commissie gesteld zijnde, wordt het rapport voorgelezen, strekkende tot goedkeuring. De behandeling daarvan wordt aangehouden lot de vol gende vergadering en de rekening, het rapport en bijlagen inmiddels ter inzage gélegd voor de iedeu. Wordt gelezen het rapport en de verantwoording der com missie voor de nieuwjaars uildeeling op den jongsten nieuw jaarsdag dieonder dankbetuiging aan de commissie voor hare zorgen en moeiten, wordt goedgekeurd en zal openhaar gemaakt worden door middel der courant. Bij resumtie in beraadslaging gebragt zijnde het verzoek der heeren Saaijmaus Vader Comp. om 2 roeden, 30 ellen grond op erfpacht lot het maken van een mestput, wordt dit op voorstel van Burgemeester en wethouders zonder dis cussie ingewilligd en op de gewone voorwaai den dien grond vergund. Gelijk verzoek gedaan door P. Wesselom den hij hem in pacht zijnden grond achter zijne woning, in erfpacht te hekomen, op grond dat die voor anderen niet toegankelijk is en een natuurlijk erf zijner woning uitmaakt, wordt op voorstel van burgem. en weth. afgewezendaar uit eene plaatselijke opneming is geblekendat hel beweren des adressant* onwaar is eu het perceel voor anderen evenzeer toegankelijk, zoodat liet belang der gemeente medebrengt, dit te blijven verpachten en daarvan geen afstand te doen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld de gevoerde cor respondentie tusschén burgemeester en wethouders en het hoofdbestuur der Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw: daaruit blijkt hoofdzakelijk dat de maatschappij hel voor nemen heeft in de 3de week van Junij e. k. de algemeene vergadering en tentoonstelling in deze gemeente te houden era verzoekt daartoe te mogen gebruik maken van de gewone localen en de stoofweidealsmede dat de laatste ten koste der gemeente worde afgeheind en uitnoodiging om bij die gelegenheid premien uit te loven. Burgemeester en weth- hebben verzocht te mogen weten, hoeveel die kosten van afheining vroeger hebben bedragen en stellen voor, in af. wachting van antwoord die zaak aan te houden. Op voorste! van burgemeester en wethouders verleent de raad verlof lot af- en overschrijving van het artikel onvoor ziene uilgaven, op dat voor gewoon onderhoud ad 745, en om aan heeren gedeputeerde staten magtiging te vragen, tot overschrijving op de kosten voor iurigting gemeente apotheek38, teruggaaf betaalde helasliug- 326, en voor buitengewone helooning van den opzigter der gemeen te-wegen en werken berekend tegen 2°/0 van 1800,—- 36,— Op voorstel van dén voorzitter besluit de raad om met de gemeente besturen, die zich daartoe zullen laten vinden overeen te komen, om aan heeren gedeputeerde staten mag tiging te vragen eene overeenkomst aan te gaan betrekke lijk het gratis verleeuen van geneeskundige hulp aan elkan ders armen. Vervolg hierna.) Gewone advertentien worden a ets. de regel geplaatst Geboorte-, huwelijks- en doodherigten. van J6 rpgels a- f J.tö beha f re het zegelregt. ddugs. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. GOES, 17 Februarij. De zitting der tweede kamer is heden hervat. Met algemeene stemmen werd aangenomen ten voorstel van den heer TAorbeckehoudende een verzoek aan den minister van koloniën, om mededeèling van de memorien de instructien en de correspondentien be trekkelijk de nieuwe verordening op de drukwerken in. Neêrlauds Indie, in zoo ver daartegen bij de regering geen bezwaar bestaat. Ten gevolge van het ontslag van den heer Rochussenals lid van de tweede kamer der staten- generaalvoor het kiesdistrict Alkmaar, zal in dat district eene nieuwe verkiezing moeten plaats hebben. Bij de vervulling van die vacature komt de heer van Reenenoud-minister van binnenlandsche zaken bij vele kiezers van liet kiesdistrict Alkmaar in aanmer king, daar men met grond kan veronderstellen, dat, de redendie zijn ed. vroeger voor het aanvaarden van die betrekking voor het kiesdistrict Leijden deed bedanken door den tegenwoordige» loop der omstan digheden niet meer bestaatof dien invloed niet zal uitoefenen. IS. Men meldt uit 's Hage dat de heer ctEngelbronner, eervol ontslagen secretaris-generaal bij het departement van justitie, bedankt beeft voor het hem toegelegde wachtgeld en zich heeft laten inschrijven als advocaat bij den hoogen raad der Nederlandeu, alsmede dat hij den koning verzoeken zal eene commissie te benoemen, om zijne handelingen als secretaris-generaal bij genoemd departement te doen onderzoeken. Den 15 dezer zijn te Vlissingen met Zr. Ms. stoomschip Prins Alexander gevankelijk van Madeira aangebragt de Malijers, welk in het begin van Aug.jl. op de hoogte van Madeira het nederl. schip Twenthe kapt. Coopmans van Rotterdam naar Batavia bestemd in brand gestoken hebben. 19. De 40ste verjaardag van onzen koning wordt heden hier op de gebruikelijke wijze gevierd. Wij vernemen, dat de commissie voorliet Tollens- monumentaanvankelijk vrij algemeene deelneming ondervindt voor hare inschrijvingen bij de ingezete nen te dezer plaatseen brengen dit eclit nationaal doel nogmaals gaarne onder de aandacht onzer lezers. Uit het vervolg van het raadsverslagin een volgend nummer mede te deelenblijkt onder meer deren dat op verzoek zijn verleend remissien op den hoofdelijken omslag over 1856, aan de heeren mr. F. N. van der BiltP. H. Saaijmaus Vader P. J. van Voorst Vader, J. F. van de Putte, P. Pijke, wed. Pijke, H. Ie Cointre, J. de Heer, B. Reuier, J. Esteve, A. B. van den BreeJ. Hak en S. J. Huese, terwijl op den hoofdelijken omslag van 1857 zijn verhoogd de heeren A. Kakebeeke, A. Smallegange, C. de Fonw J. de FouwII, C. van DeinseJ. SwemerJ. W. de Jongh, J. A. A. Fransen van de Putte, mr. J. H. de Laat de Kanter, J. J. Minderhout, G. P. Blaaubeen, B. Ris en J. Ie Cointre; benevens op gedane reclame verminderd Mej. wed. J. Piepers, T. Snoep, L. de FouwA. C. Koopman A. Verburg, G. de Jonge llz. G. Klemkerk, P. Barel, A. de Bruijn, M. Olivier, A. de Bruine, D. P. J. Dominicus, D. ICleinkerk, M, de Dreu, wed. J. Dekker, A. Legerstee, P. de Vreugd, D. Baldwien, W. H. den Boer, F. Reijerse, C. Bol- tersdorf, A. C. van Loo, J. J. van 't Westeinde, E. J. Zimmerman, A. Quist, A. Bliek, P. de Wind, P K. den Boer, wed. M. de lieer, J. J. Vissers, en de wed. P. Mange In de openbare vergadering van den gemeente raad te 's lieer Abtskerke c. a.van heden, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den heer P. Pijke als secretaris dier gemeentemet Maart aanstaande en als zoodanig benoemd de heer Z. f). ran der Bilt la Mollhe Jr. Men verneemt dat bij den minister van koloniën het ernstige voornemen bestaat, om de pogingen te ondersteunen van hen die eene directe stoom pake t

Goessche Courant | 1857 | | pagina 1