dOESSCHE no. 76. Jaargang. bekendmaking- bekendmaking. bekendmaking. bekendmaking. opencaiie vergadering gemeente-raad TE GOES, De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsuitgezonderd op feestdagen. I De prijs per kwartaal is f d,75, franco per post f 4,90. De inzending MAANDAG 6 OCTOBER. Gewone advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst Geboortehuwelijks- en doodberigtenvan J6 regels d J,20 behalve het. zegelregt. van advertentien moet. geschieden vóór drie uren des namiddags. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan GOES, doen te weten Dat de gemeente raad in zijne vergadering van heden heeft- benoemd, tot leden van de commissie van voorlichting en raad ten aanzien der toelating en classificatie van kinderen op de school van minvermogenden niet bedeelden en op de bewaarschoolde heeren J. \V. van KERKWIJK., Wethouder, tevens Voorzitter. Mr. P. H. S A AI J WANS VADER, lid van den Raad. T. PIETERSE, lid van het Algemeen Armbestuur. P. ALVAREZ JANSSEN, lid van het Diaconie Armbestuur. Dr. L. C. de PEVALlid van de commissie voor de Oeco- nomische Spijsuitdeeling, en P. 11. TIMANSlid van het R. C. Parochiaal Armbestuur. En opdat dit algemeen bekend zij, zal deze worden afge kondigd en geplaatst in de Goessche Courant. Goes, den 2 October 1856. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BL A AU BEEN. De secretaris II. C. PILAAR. BURGEMEESTEK en WETHOUDERS van GOES, brengen ter kennis der belanghebbenden Dat de lijst van de ter uitloting en aflossing aangegevene OBLIGATIENten laste dezer gemeenteingevolge art. 4 van het plan tol aflossing der gevestigde schulden, den 11 April 1853 door den gemeente-raad gearresteerd, opgemaakt is en ter griffie gedurende de laatste helft dezer maand ter visie zal liggen. Zullende de uitloting ingevolge art. 5 van evengenield plan, in het openhaar ten overstaan van burgemeester en wethouders geschieden, den 15 November 1856, des namid dags ten één ure. Gedaan te Goes, den 4 October 1856. Burgemeester eii Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. DE Secretaris, H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden Dat de suppletoire besclirijving over het loopende jaar 1856, voor de plaatselijke belasting op de HONDEN, af gel oo- pen en dien conform het kohier opgemaakt is; alsmede dat hetzelve ter voldoening aan het bepaalde bij art. 264 der gemeentewet, door hen voorloopig vastgesteld, van heden aigedurende veertien dagen, in den voormiddag ter secre tarie ter visie zal liggen, ten einde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen om zijne reclames, gedurende deze veertien dagen aan den gemeente-raad in te dienen. BURGKMEKSTKR en WETHOUDERS tan GOESbrengen hij deze ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente Dat de gemeente-raad, in zijne vergaderiug van heden heeft benoemdtot leden van de onderstaande vaste com missi en lo. Voor liet Financiewezeu, de heeren J. W. van KERK WIJK Voorzitter, A. SMALLEGANGE en Mr. P. J. van VOORST VADER. 2°. Tot het ontwerpen van de verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, bebalven den heer burgemees ter als Voorzitter, de heeren G. II. KAKEBEEKE en Mr. W. G. de KNOKKE van der MEULEN. En zal deze, zoo ter voldoening aan art. 54 der gemeente wet, als om dat dit algemeen bekend zoude wezen, worden afgekondigd, aangeplakt en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 2 October 1856. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De secretaris, H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat Dat het SUPPLETOIR KOHIER van den HOOFDELIJKEN OMSLAG voor deze gemeente, volgens besluit van den ge meente-raad van den 16 Maart 1855, gewijzigd bij raadsbe sluit van den 1 November daaraanvolgende, goedgekeurd bij koninklijke besluiten van den 18 April en 14 December deszelfden jaars, N°\ 66 en 75, over bet loopende jaarter voldoening aan het bepaalde bij art. 264 der gemeen te-wet, door hen voorloopig vastgesteld, van Maandag den 6 tot en met Dingsdag den 2d dezer maandvan des vooi'iniddags negen tot des namiddags twee ure, van iederen werkdag, ter secre tarie ter visie zal liggenten einde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen om zijne reclames gedurende die dagenbij het geraeenle-bestuur in te dienen. En opdat een ieder hiervan kennis dragezal aan deze op de gebruikelijke wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 4 October 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, II. C. PILAAR. Wordende een iegelijkdie bij deze beschrijving mogt zijn overgeslagen, aangemaand, om zich dien tijd ten nutte le maken tot het doen van zijne aangifte, ten kantore van den ontvanger der plaatselijke belastingen, zoo eu gelijk in art. 1 van de verordening voor de heffing \an die belasting, vastgesteld door deu gemeente raad den 8 Augustus 1853 is voorgeschreven. Terwijl de ingezetenen te dezer gelegenheid worden herinnerd aan de bepalingen van art. 5 der verordening: »Dat diegenen, welke na den afloop der beschrijving een of meer honden zal willen houden, hoven die waarvoor hij beschreven is, daarvan insgelijks schriftelijk aangifte f n zal moeten doen, ten kantore van voornoemden ontvanger." En ten einde een ieder hiervan kennis drage. zal deze worden afgekondigd en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 4 October 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris II. C. PILAA R. DEN 2 OCTOBER 1856. Afwezig de heer mr. Saaymans Vader. De notulen der vorige vergadering zijn gelezen en gear resteerd. Aan de orde is het verzoekschrift van den heer C. C. van den Bosch, als vertegenwoordigende de gezamenlijke geïnte resseerden in de meestoof de Liefde, om op erfpacht temogen hebben 16 r, 02 el gronds gelegen rond die stoof, ten einde daarop de stoofaarde te kunnen uitstorten. Burgemeester en wethouders stellen voor, dat verzoek in tewilligen en aan de adressanten den verlangden grond voor 100 jaren te vergunnen tegen betaling van 10,'s jaars, en mits zij den pachter der grasetting schadeloos stellen. Hetgeen met algemeene stemmen wordt goedgekeurd (ont houdende dhr. Soutenclam als geïnteresseerde zich ❖au mede stemmen.) Wordt gelezen een request van L. A. Rijk verzoekende om eene erfpacht, drukkende op zijne hofstede onder 's Hee- renhoek, groot f 6,— 's jaars, ten behoeve van het algemeen armbestuur, te mogen afkoopen, welk request is gesteld ge weest in handen van genoemd armbestuur. Dat bestuur heeft te kennen gegeven geen bezwaar te hebben tegen den verlangden afkoop mits door den ver zoeker voor afkoop worde gegeven een bewijs van inschrij ving, ten name van het algemeen armbestuur, op het groot boek der 3 pCt. nationale werkelijke schuld, groot in kapitaal 200,en dat ai de kosten op den afkoop en de inschrij ving vallende, alsmede die op het passeren der acte van afkoop, komen voor rekening van den verzoeker. Met deze voorwaarden bekendgemaakt, heeft de adressant berigt, daarmede genoegen te nemen en stellen burgemeester en wethouders mitsdièn voor, navolgens art. 16 der armen wet daartoe van heeren Gedeputeerde Staten de noodige autorisatie te verzoeken. Hetgeen met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Wordt medegedeeld dat van heeren Gedeputeerde Staten is ingekomen een brief, waarbij zij den ontvangst berigten der op den 21 Augustus vastgestelde verordening op het losloopen en schutten van veemet de opmerkingdat of schoon die verordening niet regtstreeks iri strijd is met de wet, het hun evenwel duidelijkheidshalve wenschelijk is voorgekomen dat art. 6 worde gewijzigd. In dat artikel nu staat, dat voor elk paard 1,50, voor ieder rund f 1,voor ieder schaap 1,en voor eene kudde schapen 3,boete zal worden betaald. Burgemeester en wethouders stellen, conform de gemaakte bedenking, voor, te bepalen: dat voor een schaap 1, voor twee schapen ƒ2,voor drie of meer schapen 3, zal worden betaald, waardoor de onzekerheid wat inen door kudde te verstaan hebbe wordt weg genomen, en tevens na volgens art. 161 der gemeentewet te bepalen, dat de bedreigde boeten in geen geval 25,zullen te bovengaan. Waartoe met algemeene stemmen besloten wordt. Ingevolge het geresolveerde ter vergadering van den 28 April 11., wordt met algemeene stemmen het besluit genomen tot heffing bij wijze van belasting van het schoolgeld op de openbare gemeente-school van den heer Swart, bedragende voor ieder kind per schooltijd 30 cent 'smaands, zoo mede eene verordening op de invordering. Welke stukken ter goedkeuring door Z. M. zullen worden opgezonden. Worden gelezen lo. brief van den heer D., Pronkers, van Middelburg, dd. 16 Sept. 1856, daarbij wijzende op de vooruitzigten die voor Zeeland geboren zijn en het belang dat ons gewest heeft bij den spoorweg van Vlissingen naar de duitsche grenzen en voorstellende eene permanente commissie te benoemen, om te dier zake de zeeuwscbe belangen te behartigen welke commissie, zijns inziens, zou kunnen bestaan uit de burge meesters of eerste wethouders van Vlissingen, Middelburg en Goes, henevens de voorzitters of onder-voorzitters van de kamers van koophandel aldaar. 2o. brief van de kamer van koophandel te Middelburg kennisgevende dat zij tot bedoeld einde, behalven den heer D. Dronkers uit haar midden benoemd heeft den lieer G. J. Sprenger. 3o. Gelijke brief van de kamer van koophandel alhier mededeelende, dat uit haar midden met algemeene stemmen op ééne na is benoemd haren voorzitter de heer J. Franssen van de Putte, De voorzitter venneenende dat in de eerste plaats be hoort te worden uitgemaakt of men bet daarsleilen eener zoodanige commissie wenschelijk acht en dit door alle leden beaamd zijnde, sic't voor over le gaan tot de benoeming van een lid voor d.ï. commissie onder opmerking dat de persoonlijke zienswijze van den heer D. Dronkers den raad geenzins binden mag. om zijne keuze uitsluitend tot den burgemeester of één der wethouders te bepalen. Hij benoemt de heeren Smallegange en Soutendam tot slem op nemers. Bij de stemming worden uitgebragt op de heeren mr. M. P. Blaaubeen 9 stemmenJ. W. van Kerkwijk 1 slem zoodat de burgemeester is benoemd-, die verklaart zich dit le laten welgevallen. Wordt gelezen eene missive van heeren directeuren van het middel der straat- en zandwegen in Zuid-Beveland kennisgevende dat zij hare rekening over 1855 den 4 dezer des voormiddags elf ure zal doen, met uitnoodiging eene commissie uit den raad te benoemen om daarbij tegenwoordig te zijn. Ingevolge art. 3 van het reglement van orde benoemt de voorzitter, de heeren van Kerkwijk en Smallegange, om geadsisteerd door den secretaris, die commissie uit te maken. Welke heeren dit op zich nemen. Wordt overgegaan tot de benoeming der vaste cominissien, waarhij de heeren Smallegange en Soutendam weder als stemopnemers fungeren. In de eerste plaats voor de commissie van het financie-wezen. Achtereenvolgens worden de aftredende leden met 9 stem men herbenoemd, terwijl mede met 9 stemmen tot voorzitter wordt gekozen de heer J. W. van Kerkwijk. Zoodat die commissie weder bestaat uit de heeren van Kerkwijk, voorzitter, Smallegange en mr. van Voorst Vader. In de tweede plaats voor de commissie van de strafver ordeningen van welke volgens de wet de burgemeester voorzitter is. De heeren G. 11. Kakebeeke en mr. de Knokke van der Meulen, worden bij de 1ste stemming herbenoemd, zoodat die commissie mitsdien weder bestaat uit de heeren mr. M. P. Blaaubeen voorzitterG. H. Kakebeeke en mr. W. G. de Knokke van der Meulen. Gelijkerwijs wordt overgegaan tot de benoeming der commissie over de school voor minvermogenden en de be waarschool. Als wethouder wordt weder tot voorzitter gekozen, de heer J. W. van Kerkwijk. Uit de leden van den raad wordt herbenoemd mr. Saaijmans Vader. Uit het dubbeltal van het algemeen armbestuur(de heeren T. PieterseenN. Vervenne wordt de eerste gekozen). Uit dat van de oeconomische spijsuitdeeling (de heeren L. 0. de Peval en N. Vervenne) wordt de eerste benoemd. Uit de diakenen der hervormde gemeente (voorgedragen de heeren P. A. Janssen en J. C. D. van den Bussche) wordt de eerste benoemd en uit het R. K. armbestuur (voorgedra gen de heeren P. 1L Titnans en J. H. Stieger) wordt de eerste mede benoemd. Die commissie bestaat alzoo uit de heeren van Kerkwijk, voorzitter, mr. S. Vader, T. Pielerse, P* A. Janssen, dr. L. C. de Peval en P. H. Timans. Vervolg hierna.) BINNENLANDSCHENIEUWSTIJDINGEIf. GOES, 6 October. Spraken wij in een vóórlaatst nummer over het verschil der broodprijzen met die door ons wekelijks naar de vroegere zetting opgegeven, in de laatst ge houden raads-vergadering is ook dit onderwerp op verzoek van een der leden ter sprake gekomen en hoorden wij ons gesprokene bevestigen. Met genoegen deelen wij nu mede, dat de verkoop prijs van het brood bij de goessche bakkers, thans ge lijk staat met die in ons vorig nummer opgegeven en hopen dat eerlijke cor.curentie zal leiden om onze prijs opgave te volgen. In de laatsigehoudene raads-vergadering onze bur gemeester de heer mr. Blaaubeen benoemd ziinde om deel uit te maken van de commissie voor de behartiging der belangen van Zeeland bij de daarstelling van den zeeuwsch-limburgschen-spoorweg, is tevens kennis ge geven dat door de kamer van koophandel haren presi dent de heer Fransen van de Puttedaartoe gekozen waszoodat die commissie thans is zamengesteld uit de heeren G. J. SprengerD. Dronkersde eerste voorzitter en de tweede lid van de kamer van koop handel te Middelburg, jhr. mr. M. C. Paspoort van Grijpslcerke burgemeester aldaar. A. Ruijschvoor zitter van de kamer van koophandel te Vlissingen dr. J. W. Callenfels burgemeester aldaar. J. Fransen van ile Puttevoorzitter van de kamer van koophandel alhieren mr. M. P. Blaaubeen burgemeester dezer gemeente. Naar men verneemt, is zaturdag namiddag jl., in de secreetput van Pieter de Rijke, aannemer te Hoe- Men zal dit vinden op liet eind van het raadsverslag in een volgend nummer.

Goessche Courant | 1856 | | pagina 1