BEKENDMAKING. BEKENDMA KÏMG. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING DONDERDAG II SEPTEMBER, j De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds, uitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is f J.7.5franco per post f J,90. De iiiZi BESTUREN EN ADMINISTRATIE^. De BURGEMEESTER van, KRUIN1NGEN, maakt bekend, dat bij Burgemeester en Wethouders dier gemeente, tot voorbereiding van de ONTEIGENING van GRON DEN enz. ten behoeve van een KANAAL in Zuid- Bevelancl zijn ingekomen de volgende stukken Een Uittreksel uit hei kadastrale plan dezer Gemeente Uittreksels uit den perceels-gewijzen leggeren Eene beschrijving van den aardde strekking en algemeene rigting van het kanaal. Welke stukken volgens art. 7 der wet van den 28 Augustus 1851 Staatsblad n°. 125)gedurende dertig dagen, te weten van den 11 September 1856, tot den 11 October 1856, op de Secretarie der ge meente ter inzage van een ieder zijn nedergelegd. Voorts worden belanghebbenden herinnerddat zij volgens art. 8 van gemelde wet, binnen voornoemden tijd hunne bezwaren, mondeling of schriftelijk aan het Collegie van Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente kunnen opgeven welk Collegie iedere week des Don derdags van één tot drie ure nadenmiddag, ten gemeente huize zal vergaderd zijn. Gedaan te Kuuiningen den 8 September 1856. De Burgemeester voornoemd W. J. JANSSEN. De BURGEMEESTER van SCHORE en VLA KB, maakt bekend, dat bij Burgemeester en Wethouders dier gemeentetot voorbereiding van de ONTEIGENING van GRONDEN enz., ten behoeve van een KANAAL in Zuid- Beoeland, zijn ingekomen de volgeude stukken Een Uittreksel uit het kadastrale plan dezer Gemeente Uittreksels uit den perceels-gewijzen leggeren Eene beschrijving van den aardde strekking en algemeene rigting van het kanaal. Welke stukken volgens art. 7 der wet van den 28 Augustus 1851 [Staatsblad n°. 125) gedurende dertig dagen, te weten van den 11 September 1856, tot den 11 October 1856, op de Secretarie der gemeente, ter inzage van een ieder zijn nedergelegd. Voorts worden belanghebbenden herhinnerddat zij volgens art 8 van gemelde wetbinnen voornoemden tijd, hunne bezwaren, mondeling of schriftelijk aan het Collegie van Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente kunnen opgeven, welk Collegie iedere week des Woensdags van tien tot twaalf ure, des voor middags ten gemeente-huize zal vergaderd zijn. Gedaan te Schoke den 8 September 1856. De Burgemeester voornoemd W. J. JANSEN. De BURGEMEESTER van WEMELDINGE, brengt ter kennis, dat tot voorbereiding van de ONT EIGENING van GRONDEN enz. ten behoeve van een KANAAL in Zuid-Bevelandin het Gemeente huis te Wemeldinge, van af heden tot den 7 October aanstaandeter inzage voor een ieder is nedergelegd Een Uittreksel uit het kadastrale plan der Ge meente Wemeldinge Een Omslag met uittreksels uit den perceelsgewij- zen leggeren Eene beschrijving van den aard, de strekking en algemeene rigting van het Kanaal. Onder herinnering aan de belanghebbenden, dat vol gens art. 8 der wet van den 28 Augustus 1851 (Staatsblad n°. 125) ter mededeeling hunner bezwaren, na de dagteekening dezer bekendmakingeen termijn is gesteld van dertig dagen. Wemei.dinge, den 8 September 1856. De Burgemeester voornoemd J. de KLERK Az. De BURGEMEESTER van YERSEKE, brengt ter kennis dattot voorbereiding van de ONTEIGE NING van GRONDEN enz ten behoeve van een ling van udvertentien mout geschieden vóór drie uren des mimi KANAAL in ZuidBeveland, in het Gemeente-huis te Yerseke, van af den 13 September tot den 11 Octo ber 1856, ter inzage van een ieder zal worden neder gelegd Een Uittreksel uil het Kadastrale plan der Ge meente Yerseke Een Omslag met uittreksels uit den perceclsgewij- zen leggeren Eene beschrijving van den aard, de strekking en algemeene rigting van het Kanaal. Onder herinnering aan de belanghebbenden, dat vol gens art. 8 der wet van den 28 Augustus 1851 (Staatsblad n°. 125) ter mededeeling hunner bezwaren, geen langer termijn is gesteld dan van dertig dagen. Yerseke, den 10 September 1856. De Burgemeester van Yerseke, I. WILL EMS EN. BINNENLANDSCHEJSTEUWSTIJ DINGEN. Hulst, 8 September. Gisteren werd onze beroepen predikant, ds. Kellermanpredikant te 's Heerenhoek in de evangelie-bediening alhier, bevestigd door ds. Broedelet, predikant te Gouda, bij vriendelijke afstand en in tegenwoordigheid van den consulentds. C. L. Meijer, predikant te Hontenissemet eene leerrede over Joh. I. vs. 431ste gedeelte. Des namiddags aanvaardde de bevestigde zijne bediening onder ons met eene leerrede naar aanleiding van Colloss. III. vs. 15 lste gedeelte. Eene talrijke opgekomen schare getuigde van de belangstelling en het genoegen over de vervul ling der vacatureterwijl ook velen van elders waren zaamgevloeid om deze plegtigheden bij te wonen. Des avonds ten half tien urewerd ZWEerw. verrast door eene serenade met fakkellicht van het muzijk- en zanggezelschap Harmonie alhier. Goes, JJ September. Jl. maandag, werd bij het graven voor het leggen van buizen in de fabriek Zuid- Bevelandalhier, op eene diepte van 3 ti 4 voet één geraamte en den volgenden dag een tweede gevonden. Uit het daaraan bewerkstelligd onderzoek bleek, dat zij waarschijnlijk afkomstig zijn van personen, die, ten tijde van hunnen dood nog in de kracht des levens verkeerdenterwijl men vermoedt dat zij omtrent 40 a 50 jaren in den grond zijn bedolven geweest. Een derzelve zat geheel gebukt in elkanderalsof het met geweld ter neder was geduwd. Eenigen vermeenen dat het de overblijfselen zullen zijn der ligchamen van personendie zich zeiven om het leven gebragt hebben, en die toen ter tijd niet op het gewone kerkhof mogten begraven worden. Anderen vermoeden, dat het de geraamten zijn van douanendie vroeger met de niet geringe surveillance op de toen daar ter plaatse staande zoutziederijen belast waren en die natuurlijk met het personeel dier fabrij- ken niet op den besten voet stonden echter is voor alsnog niets zekers daaromtrent te zeggen. Ds. J. C. Eijkman, predikant te Nnnspeet, heeft voor het beroep naar de herv. gemeente te Axel bedankt. Ook Ds. J. Havinckpredikant te Hoogeveen, heeft andermaal bedankt voor het beroep naar de christelijk afgescheidene gereformeerde gemeente te NeuzenAxel en Zaamslag. Z. M. heeft benoemd bij het 2e regement infan terie, tot kapitein van de 3e klasse den len luitenant C. van V Westeinde, van het 6e regement infanterie. Volgens kennisgeving, zijn de diensten der stoorn- booten Aymon Louise No. J Sf 2, tusschen Rotterdam en Neuzen gestaakt, en wordt de geregelde vaart door de schroefstoomboot Jacob van Artevelde aanstaande zondag tusschen genoemde plaatsen hervat. In de residentie bevinden zich de heer de Wïl- lebois, procureur-generaal bij het provinciaal-geregtshof in Noord-Brabant en de heer Beerenbroeklid van de eerste kamer der staten generaal. De beide heeren hebben conferentie gehouden met sommige ministers, waaruit men afleidtdat hunne komst in verband staat met de vervulling van de openstaande betrekkingen van 's konings commissarissen in de provincie Noord- Brabant en Limburg. Gewone advertentien worden d 20 ets. de regel, geplaatst. Geboortehuwelijks- en doodberi.gt.envan .16 regels a i' J2d. behalve het zegelregt. Zooals men weet bad de bepaling van art. 293 der gemeente-wet ten gevolgedat in de gemeenten welke minder dan 25 kiezers teldengeene nieuwe verkiezingen voor den raad konden geschieden en de oude gemeente-raden daar bleven bestaan. Aan dezen exceptionelen toestand zal binnen weinige dagen een einde komenzijnde de betrokken gemeente-besturen aangeschreven de verkiezingen te doen, op den 16 dezer. Men meldt uit 's Hertogenboscb 8 September Tegen liet dagblad De Nieuwe Noord-brabander is een regterlijk onderzoek ingesteld, wegens bevordering van het bovenmate opvoeren der prijzen van levensmiddelen, door de opname in n°, 862, van Donderdag 4 Sep tember 1855, der volgende advertentie//ln de gemeente Drielin den Boemelerwaard provincie Gelderland stijgen de prijzen der aardappelen van dag tot dag zoodat de zoogenaamde stoelenmatters in den avond van den Sisten Augustus jl.publiek op de aardap- pelenbeurs per mud zijn verkochtvoor f 2,22 Dj." Juist het tegenovergestelde wordt aan gezegd blad uit Driel gemeld, opgenomen in no. 864 voor morgen dingsdag- 9 September. Daarin toch vinden wijhet volgende onder de nieuwstijdingen: //Uit Driel wordt ons gemeld, dat dit jaar van ver schillende pereeelen land meer tarwe gewonnen is, dan in het afgeloopen jaar aardappelen. Ook de aar dappelen-oogst levert voor den landman en de arbeidende klasse het blijdst vooruitzigt op. Het verschil tus schen den oogst van dit jaar is zoo grootdat men aldaar van hetzelfde stuk lands 6 mudden aardappelen trekt, dat in het gepasseerde jaar slechts één mud opleverde; waarbij nog komt dat zij dit jaar uitmun tend van smaak zijn. Met welgevallen ziet dan ook de ingezeten op een zoo gezegen den oogst neder, terwijl menige dankbare en hoopvolle blik naar den Gever van alle goed wordt opgeheven." Het was Zondag (7 dezer) eene eeuw geleden dat te Amsterdamop de Westermarktgeboren werd een kindwaarin het grootste veruuft lag; opgesloten dat voor Nederland ooit bestaan heeften waaraan geen enkele tak van menschelijke wetenschap vreemd bleefzoodat er eene geheele bibliotheek noodig was om den schat te kunnen bergendie in één enkel hoofd lag verzameld, maar, gedurende een leeftijd van meer dan zeventig jaren, steeds met onbekrompen hand, ten beste werd gegeven van het vaderlanddat altijd den onsterfelijken naam herdenkt van mr. Willem. Bilderdijk. Te Amsterdam wordt een plegtig gedach- tenisfeest bereid, dat echter eerst in de volgende maand zal plaats hebben, maar waarbij dan ook tevens krach- tige pogingen zullen worden te werk gesteldom in 's rijks hoofdstad een waardig monument op te rigten voor den man, wiens gedenkpenning met drie woorden kernachtig uitdrukt wat hij was en blijven zalSeculi sui decushet sieraad zijner eeuw." Uit Coevorden wordt gemeld, dat van Nieuw Schoonebeck en Emlenkamp, over Bremen naar Noord- Amerikaeen gezelschap van 26 personen vertrekt onder welke zich eene vrouw met drie kinderen be vindt hareh man volgendedie voor twee jaren der- waards is vertrokken alsmede een jong paar, dat een vermogen te zamen heeft gebragt van pl. m. f 10,000, doch naar Noord-Amerika vertrektwijl het voor die som in het vaderland geen boerenhoeve kan koopen groot genoeg naar zijn zin, allen zijn uit den boeren stand niemand hunner is zonder eenig fonds. Als eene groote zeldzaamheid mag wel geboekt worden het gouden bruiloftsfeest, 11. zaturdag te Utrecht gevierd, vau twee burgerlieden, die geen van beide nog den leeftijd van 66 jaren hebben bereikt, en alzoo be neden hun 16 jaar zijn gehuwd. De man, sedert meer dan 35 jaren bij een huis- en rijtuigschilder daar ter stede werkzaam, bezit, niettegenstaande hij in militaire dienst en vooral bij de batailie van Waterloo veel heeft geleden nog geen enkel grijs haar. Men verneemt, dat door C. v. d. Klegmr. tim merman in de gemeente Oud- en Nieuw Mathenesse, naar de aanstaande landbouw tentoonstelling te Delftzal worden ingezonden een verbeterde lijnkoekinolendie spoediger en beter werkt dan de tot heden gebruikte

Goessche Courant | 1856 | | pagina 1