fflss kapitalu ei vrcimwe HOFSTEDE, SSe Dillen wan ^olïotwao. Lander ij en kan blijven maar dat zij om voortaan bij de armee te dienen, turksche onderdanen moeten worden. Velen hebben dit gedaan en turksche titels aangenomen. De meesten hebben echter hun ontslag genomen. DUITSCHLAND. In oostenrijksch-Silezië mag het rondtrekken der horden heidens, of der zoogenaamde Zigeuner-familiën, niet meer geduld worden. Zoo veel mogelijk moeten de gewestelijke en plaatselijke besturen trachten aan die personen werk te verschaffen in de gemeenten waartoe zij belmoren en hunne kinderen te doen deelnemen aan het school-onderwijs. De Berlingsche Zeitwng deelt het protocol mede van de conferentien over den Sondtol, welke tusschen de gevolmagtigden van Denemarken, Rusland, Zweden en Noorwegen hebben plaats gehad. Volgens hetzelve zou Denemarken van den Sondtol afzientegen betaling van 35 mill, rijksd.onder de volgende voorwaarden: a. de aflossing zal alle bij den handel en de scheep vaart op den Sond en de Belt belanghebbende mogend heden omvatten. Ten einde de afschaffing van den Sondtol verpligtend zij, moeten alle bij de onderhan delingen belanghebbende mogendheden deel nemen en behoudt Denemarken zich voor met de niet vertegen woordigde mogendheden afzonderlijk te onderhandelen. b. De gemelde som van 35 millioen zal als schadeloos stelling zoowel voor den tol op schepen als voor den tol op ladingen beschouwd worden. De tol op schepen wordt naar de vlag omgeslagende tol op ladingen zal voor de helft omgeslagen worden op de waren door den Sond of de Belt in- en uitgevoerd c. De betaling van het aandeeldat naar het overzigt bij de conferentie van 2 Febr. overgelegd ten laste van ieder der verte genwoordigde mogendheden valtzal aan Denemarken verzekerd worden op zoodanige wijze als hetzelve vol doende voorkomt. De aandeelen zijn aldus berekend Denemarken 1512,078 thai. (3,21 pet. van 35 millioen), Oostenrijk 29,434 (0,08), Belgie 301,455 th. (0,86), Spanje 1,020,016 (2,91), Frankrijk 1,219,003 (3,48), Groot-Brittannie 10,126,855 th. (28,941, Noorwegen 667,225 (1,91), Oldenburg 28,127 (0,08), Nederland 1,408,050 th. (4,01),Pruissen 4,440,027 (12,69),Rusland 9,73 9,993 (27,83), Zweden 8,590,503 (455), te zamen 31,692,776 thaler. De rest komt ten laste van de bij deze onderhandeling niet vertegenwoordigde mogend heden. Rusland heeft den voorslag dadelijk aangenomen. Een dagblad verzekert dat zekere dame Polaclc uit Koningsbergen den olijfberg bij Jeruzalem gekocht heeft, waarop zij voornemens is gebouwen op te rigten, die zij voor pelgrims denkt open te stellen. ENGELAND. Londen. De Morning-Post berigt dat de amerikaansche mi nister Marcy geweigerd heeft aan de gezagvoerders van amerikaansche schepen instructien te geven ten opzigte van den Sondtolen dat het eiken gezagvoerder vrij staat dien tol al dan niet te betalen. FRANKRIJK. Pabijs. Men berekent, dat na de voltooide drooglegging der gezamenlijke daartoe geschikte gronden in Frankrijk het jaarlijksch bedrag van den oogst met 4 5 5 railli- oenen hectoliters vermeerderen zal. Gisteren werden drie zonderlinge huwelijken vol trokken. Een jong meisje trad in het huwelijk, terwijl hare moeder haar huwelijkdat tot dusver nog niet kerkelijk was voltrokken, volbragt en hare grootmoeder op nieuw haar voor 50 jaren voltrokken huwelijk deed inzegenen. Men verhaalt, dat de maarschalk Rosquel den 26 dezer op het kasteel van St. Cloud is gekomen en den keizer twee soldaten heeft voorgesteld. De eerste is een arabier van groote lengtebijna zoo zwart als een negerdie een bom hebbende zien vallen in een der loopgraven voor Sebastopol, zich op die projectiel wierp, haar tusschen zijne handen nam en boven het hoofd hieldten einde haar op deze wijze aan de andere zijde der fransche linien te werpentoen juist de bom losbarstte en hem zijne twee armen deed verliezen. Deze moedige zoon van Afrika is voor dit feit met het legioen van eer begiftigd, en hij verzoekt thans om naar zijn geboortegrond terug te mogen keeren. De andere soldaat is daarentegen kleinin Bretagne geboren en thans zonder bloedverwanten. Hij heeft zich met eene kinderlijke of liever vaderlijke toegenegenheid aan den afrikaanschen soldaat gehecht sedert hij zijne beide armen verloren heeften dient hem vrijwillig als be diende hij brengt hem zijn voedseldoet hem eten kleedt hem en verlaat hem nimmer, en wenscht thans, ten einde de door hem vrijwillig opgenomen taak te vervullenhem te vergezellen naar Afrika. De maar schalk Bosquet heeft van den keizër, die zich eenigen tijd met de twee soldaten heeft onderhouden, de inwil liging dier beide verzoeken verworven, hebbende Z. M. de twee soldaten zelfs aan de keizerin voorgesteld, welke zeer getroffen was over dit bewijs van gehechtheid. De prijzen der granen zijn op alle markten gerezen ten gevolge van de vrees welke de overstroo mingen en het gure, natte weder deden ontstaan. Het koren moet echter tot dus ver over het algemeen weinig <?e)eden hebben. Te Genua (Italië) zijn ter gelegenheid van het feest der grondwet eenige ongeregeldheden voorgevallen. De kreet leve (le eenheid van Italië! werd openlijk geuit. Des avonds hebben verscheidene personen zich naar het hotel van den oostenrijkschen consul begeven met steenen tegen de deur en het daarboven prijkende wapen ge worpen onder het aanheffen van de dreigende kreten Weg mei den consulOorlog aan Oostenrijk Volgens een telegrapliisch berigt heeft de Danube te Marseille, tijdingen uit Konstantinopel aangebragt van 19 dezer. Vier christenen en een Israëliet waren tot leden van den rijksraad benoemd. Te Lyon is eéne rijdende restauratie in werking. Zij bestaat uit een grooten wagenwaarin zich eene keuken en eene eetzaal bevinden. Deze wagen rijdt, dagelijks naar de fabrieken, die een groot aantal werk lieden bezig houden, en nadat deze hun maal geëindigd hebbengaat de wagen met hetzelfde doel naar andere fabrieken. Een jong menschGiovanni Ruggerote San Pietroin Toskanewerd ten tweeden male gevangen genomenomdat hij den bijbel las. De eerste maal kwam hij na acht maanden gevangenschap, in verhoor en werd vrijgesproken. Verleden zomer werd hij, ter wijl hij met een vriend het woord van God las en besprak, overvallen en wederom gevangen gezet. Reeds 9 maanden zucht hij in de gevangenis en zijne zaak is nog niet voor de regtbank gebragt. De groothertog van Toskane heeft strenge orders aan al de priesters iii zijn hertogdom gegeven om met de grootste naauw- keurigheid over hunne kudde te waken, daar de regering gegronde reden heeft te gelooven dat het protestan- tismus in Toskane veld winten duizeride zijner in woners reeds protestanten zijn. CORRESPONDENTIE. Het ingezonrlene „meerdere stemmen uit holland," in antwoord op het vroeger geplaatste eene stem uit holland zal opgenomen worden wanneer die stemmen zich hij de redactie bekend maken, alleen het postmerk geeft ons de plaats der afzending aan. Red. INGEZONDEN. Be Goessche Couramt gelieve onderstaande te te Rotterdam Opènxijstninwijk 11, no. 60 en te Goes aan liet kantoor in de 's Heer Hendrikskinderen- straat. EEN UITMUNTEND GENEESMIDDEL VOOK DE WATERZUCHT. K. B. te Zierikzee. oud 45 jarenleed aan aanval van krachten, en vertoonden zich bij haar alle kenteekenen van waterzucht, welke al spoedig zoo aanmerkelijk toenam, dat zij het bed niet meer kou veriaten en haar man elk oogen- blik haren dood te geinoet zag. Deze laatstgenoemde be sloot eindelijk nog de PILLEN van HOLLQWAl te be proeven. De zieke na dezelven gedurende vier weken ge bruikt te hebben, was geheel hersteld, en had het gevaarlijke tijdstip in den leeftijd der vrouw gelukkig volbragt. Ook voor jonge meisjes op zekeren leeftijd zijn deze PILLEN zeer aan te hevelen. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes pillen a f 0,80f 1,85, f3,00, f6,75, f 13,85, f 20^50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85 f 3,00 1 7,05 f 13,50 f 20.25. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen hij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Ber- gen op-Zoom. Den heer J. Straatmanhoofd-depöthouder te s'Bosch, alsmede te Londen Strant 244, en te New-York 10 Macden Lane HOLLOW AY'S établissementen. Hoewel geen vriend van éloges, voornamelijk wanneer het op vervullen van bav^erpligten aankomt, geloof ik toch, al ware het alleen ter geruststelling van mijne mede ingezetenen, ingeval van nood, hen te mogen wijzen op de goede inrigting onzer tegenwoordige brandweer. Vroeger heb ik ook vele jaren in betrekking daartoe ge slaan en was alzoo regt benieuwd om de eerste publieke exercitie hier bij te wonen. Niet geheel onbekend met eene brandspuit en hare attributen, zag ik spoedig, (en kon dit door het aankomen en vertrekken van de eene ua de andere), dat de oefeningenwaaraan, naar ik vernomen hadeenige vrijwilligers hadden deelgenomen, goede resul taten opleverden en datzonder iets te willen of mogen afdingen op het vroeger bestuur derzelve, bij het aan-, uit-, inspannen enz.een regel was zoo als men die verlangen kon. Ik stem toe, dat bij brand niet dat kan gedaan worden wat bij oefeningen zoo als heden namiddag en wel op kleine schaalplaats heeftmaar ik beken toch dat de directiën der verschillende spuiten toonen de haar toevertrouwde taak te behartigen en daarvoor den dank harer mede-burgers verdienen. Haren ijver verflaauwe niet, ook zonder dat men daarvan de bewijzen moet ontvangen, waarvoor ik hoop dat wij ver schoond zullen blijven. Goes 28 Mei 1856. j. k. Op Vrijdag den 6 Juni) 1856, des namiddags teu 4 uren, zal men in de herberg bij M. Min naar te Wolphaarsdijkpubliek presenteren te verkoopen met 33 BUNDERS, 67 ROEDEN, 20 ELLEN staande en gelegen in Wolphaarsdijkbewoond bij M. MIERAS. Informatien deswegens zijn te bekomen ten kantore van de notarissen D. P. BRAUSAR te Ouden bosch en R. P. LRNSHORK te Wolphaarsdijk. 229ste STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000 en daar boven 5e le lijst. No. 12275, f 1000. 2e lijst, geene. 3e lijst. No. 11172, 10129 en 3505 ieder f 1000. BROODPRIJZEN naar de vroegere zetting. Tarwen brood 22 ct. Masteluin brood 18 ct. Tarwen Krop brood 19 Rogge brood 16 ADTERTENTIEN. Db DIRECTIE der HARMONIE: CONCORDIA, heeft de eer HH. Begunstigers, Hono raire en gewone Leden kennis te geven, dat de 14daagsche ZOMER-ÜITVOE- RINGEN, in den Tuin der Sociëteit "van ongenhouten vrij," een' aan vang zullen nemen op Zondag d Junij 1856, des avonds ten half 7 ure. ïloorb- en 3uib-2lmet*ifea en vinden steeds de geschiktste scheepsgelegenheden door de kantoren van de heeren V1NESBERG C0., gevestigd te Rotterdam en Liveeïooi.. Voor welke kantoren dagelijks schepen vertrekken. Informatien omtrent vertrekkende schepen en prijzen zijn mede te verkrui-en bij den Agent P. VERTRËGT, DE NEDERLANDSCHE ALGEIIEENE VEIlZEKEIIIAGS-MAATSCilAPPIJ GEFESTIGJ) TE TIEL-. verzekert ook in dit jaar alle Granen Boomvruchten, Gewassen enz., tegen het gevaar van den HAGEL, en zulks tegen vast® premie, zonder bijbetaling. De schade wordt niet over de verzekerden omge slagen maar uit de kas der Maatschappij betaald waarvan het fonds bestaat uit een Kapitaal van een millioen een honderd vijftig duizend Gulden. Ter bekoming van vetdere inlichtingen gelieve men zich te adresseren aan de navolgende Heeren Agenten en Correspondenten in de Provincieals J. van den Brink, te Krab- F. Dubéete W. van Duuren Dutilh, te D. C. Eylders, te Hulst. J. W. le Nobel, te Oostburg. M. Hooze, te Wissekerke. J. de Kater Jz., teBrouuiers- haven. M. F. C. de Kater Jz., te Zie- C. Loeft', te Zuidzande. II. Schoo Jz., te Ouwerherk. P.J.Frederiks, te Oostkapelle M. J. v. d. Heuvel, te Veere. S.A. de Smidt, t eSchoondijke. L. J. de Maagdte Corlgene. D. Bekaar, te IJzendijke. E. H.N or\,vaan,te Zaamslag. J. J. de Graaft', te Goes. P. Loeft, te Koudekerke. J. Jansen Jz.te Nieuw en St. Jooslland. DE ECHTE AARDNOOTZEEP van gebr. LR DHR, apothekers der dste klasse in Ber lijn, is om hare goede eigenschappen in pruissens hoofdstad reeds sedert jaren gunstig bekend en heeft zich sedert over geheel Europa verspreid. De prijs is 20 cents DR. HARTIJNG'S KRUM-POMADE versterkt den groei der haren en werkt zoo voordeelig. dat de laatste levenskiem in den knobbel weder ont wikkeld wordt en een nieuwe wasdom begint. Zij verhindert het uitvallen en ontijdig grijs worden, maakt het haar krachtig, glansrijk en golvend. Het glazen potje is 75 cents in onderstaande depóts. Amsterdam, Verkoophuis. Bergen-op-Zoom, D. Pou- wels. Goes, wed. C. Vreeke Middelburg, dépot van het Verkoophuis. Schoondijke, A. J. Bronswijk. Vlissingen. A. M. Kalbfleisch. En in de bekende dépots in de andere steden. goes. DRUKKERIJ F. Ki.eeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1856 | | pagina 2