W) DONDER 3) AG 8 Al EI. BEKENDMAKING No. 35. 43s,<' Jaargang, TE ^■tx K goimm De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds, uitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is f 3.7,5, franco per post f 3,90. -. ryT>««"' - (oirwt. - 1 '.5#i U7 v "ï'-xv, De inzending van advertentien moet. geschieden, vóór drie uren des namiddags Gewone advertentien worden a 20 etsde regel geplaatst Geboorte-< huwelijks- en doodberigtenvan 36 regels d behalve het zegelregt Pinkster Maandag wordt de Goessehe Courant niet uitgegeven. BESTUREN EN ADMINISTRATIEF. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN GOES, gezien hebbende het schriftelijk verzoek gedaan door I. Ie Clercq Hat., broodbakkerwonende alhier, om in hbt woonhuis wijk Dno. 213staande in de Nieuwstraatkadastraal sectie D, no. 897, in deze gemeenteeen BAKOVEN te doen plaatsen. Gelet op het koninklijk besluit van den 31 Januarij 1824 Staatsblad no. 19), mitsgaders op het besluit van heeren gedeputeerde staten dezer provincie, van den 7 October 1842 no. 17 Provinciaal blad no. 98). Overwegende dat tot het opmaken van proces-ver baal de commodo et incommodo, gevorderd bij art. 4 van welgemeld koninklijk besluit, de eigenaars en bewoners der naastgelegene panden in hunne belangen moeten wordefi gehoord en dat het tevens nuttig kan zijnom een ieder in de gelegenheid te stellen zijne bezwaren aan het gemeente-bestuur kenbaar te maken. Brengen bij deze ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebben, dat de adressant benevens de eige naren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigen dommen zijn opgeroepen om op Zaturdaq den J7 dezer maanddes namiddags ten een ure, voor burgemeester en wethonders in hunne gewone vergaderkamer, ten raadhuize te verschijnen ten einde ter zake voorschreve in hun belang te worden gehoord en dat te gelijker tijd aan een ieder die zulks mogt verlangen de gele genheid zal gegeven w'orde'n om zijne bezwaren daar tegen op te geventen einde in het proces-verbaal vermeld te worden. En zal hieTaan door insertie in de Goessche Courant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 7 Mei 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. W. VAN KERKWIJK. De Secretaris, H. C. PILAAR. BIHNERLANDSCHE ATEUWSTIJDIAGER. GOES, 8 Mei. In de volgende week zullen reeds de kermissen in dit eiland en Noord-Beveland een aanvang nemen te weten te Eort Bath en Wissenkerke, (N.-B.) met Pinksteren, en gevolgd worden door die te 's Hee- renhoek op 17, Nisse 18, Kruiningenen Kloetinge 25, Kwadendamme 30 Junij, Heinkenszand en Colijnsplaat 9 Julij Goes en Córtgene 19 Augustus, Ovezande 3 en Yerseke 24 September. De Midd. Ct. wordt van eene goed onderrigte zijde verzócht mede te deelendat van het voornemen der regeringom bij aanneming van het voorgedragen polder-reglement voor de provinciale staten, de subsidien aan de calmiteuze polders in te trekkenwaarvan wij in een vorig nummer melding maakten bij het gewes telijk bestuur niets is bekend. Uit Rotterdam berigt men, dat dezer dagen over die stad met den holl. belgischen spoorweg vervoerd zullen worden naar de wereld-tentoonstelling van landbouw, die te Parijs op 1 Junij e. k. zal geopend worden: 33 runderen, 35 schapen, eenig pluimgedierte, onderschei dene soorten akkervruchten boter en kaasbenevens werktuigen en gereedschappen voor akker-, bouw-, en zuivelbereiding, meerendeels uit Zuid-en Noord-Holland en" ook uit Utrecht en Zeeland afkomstig. Tot com miss'aris van wege Nederland bij die tentoonstelling, is benoemd jh. mr. T). R. Gevers Deijnoot, secretaris der hollandsche maatschappij van landbouw te Rotterdam. Om als leden der jury van wege Nederland te willen optreden zijn genoodigd: de heeren G. J. Fngeveld, rijks veearts der 1ste klasse, leeraar aan de veeartsen- school te Utrechtmr. F. A. S. baron van Ittersum, landbouwer en veehouder op het Groot-oever bij Hat- tumI. G. J. van den Bosch, directeur van den Wil- helminapolder te Wilhelminadorp bij Goes en H. J. van Gennep, landbouwer en veehouder in den Zuidplas- polder bij Gouda. Middelburg leed den 3 dezer een groot verlies, door het onverwacht overlijden van den heer//. Tuteijn. I lid der provinciale statencommissaris der nederl. j handelmaatschappij, scheepsreeder enz., in den ouderdom van circa 63 jaar. Daags te voren in volmaakte gezondheid naar Holland vertrokken, maakte eene be- beroerte een einde aan zijn voor velen zoo dierbaar leven. Naar men verneemt zal er in deze maand weder eene promotie bij het leger plaats hebben. De koopman te Amsterdamten wiens huize door eenen bediende van de nederlandsche bank eene niet teruggevonden som in kontanten was achtergelaten, en die deswege onder verdenking van diefstal was in hechtenis genomen is dezer dagen weder buiten ver volging gesteld. Bij beschikking van den minister van binnen- landsche zaken is aan den heer Hendrik Albert van IJsselstcijn handelaar te Zierikzeevergunning tot wederopzegging verleend voor eene dagelijksche stoom- bootdienst van Zierikzee op Rotterdam, heen en terug en tusschenplaatsen en veren, tot vervoer van reizigers, goederen en vee. Het geruchtals zou er mede plan bestaan tot aftreding van de ministers van justitie en binnenland- sche zaken spreekt de A. C. tegen. De minister van marine heeft ter kennis gebragt, dat ouder'ê' óf voogden', welke verlangen dat hunne zonen of pupillen tot het examen als adelborst der 3e klasse worden toegelaten, daartoe een verzoekschrift aan den minister, van marine moeten indienen vóór of uiterlijk op den 19 junij aanstaande. De jongelingen, welke als adelborst der 3de klasse in dienst verlangen te tredenzullen op den 1 januraij des jaarswaarin het examen wordt afgelegd, den leeftijd van 13 jaren reeds en den ouderdom van 15 jaren nog niet mogen hebben bereikten dus het 16 levensjaar nog niet zijn ingetreden; alzoo voor dit jaar geboren in 1841 en 1842. De Indépendance Beige, en men mag op 'tgeen zij zegt wel letten, verzekert, dat de ministers, de heeren van Reenen en Vrolik althans voor 7 oogenblik aan het hoofd der departementen van binnenlandsche zaken en finantiën blijven, doch herhaalt wat door andere bla den reeds vroeger gezegd isdat de minister van oorlog, zij het ook op een nog eenigzins verwijderd tijdstip, zal aftreden. Zij bevestigt ook't geen trouwens van algemeene bekendheid is, dat de minister van marine geen gevolg geeft aan het in //kwaden luim" genomen besluit, om, ter zake van de beslissing der kamer, aangaande het dok te Willemsoord, zijne portefeulje neder te leggen. De gemeente-raad van Neuzen heeft besloten tot weder invoering der broodzetting. Men schrijft uit Hontenisse; dat men aldaar met genoegen vernomen heeft, dat de aanlegplaats voor het overzetveer van Walsoorden op Hansweert van wege het ministerie van financien eerstdaags zal worden hersteld en verbeterd; maar tevens met een pijnlijk gevoel, dat er vooreerst aan geen herstel of verbetering der zoo zeer vervallen haven van Walsoorden te denken valt waaraan evenwel zoo groote behoefte bestaat, vermits dezelve voor ligplaats van schepen, gelijk ook voor los- en ladingplaats bijna geheel ongeschikt is geworden. De oorzaak daarvan sehijnt gelegen in een sedert lang aanhangig en nog voortdurend verschil van gevoelen tussehen het rijks- en provinciaal bestuur tegen over den gemeente-raad, aanbelangende de hoegrootheid van het daarvoor bestemde subsidie. In de afgeloopen week is te Oosterhout een oud heer overledendie sedert vele jaren in de grootste afzondering leefdeen nimmer is te bewegen geweest om zijne woning te doen schoonmaken. De door hem bewaarde gelden en kostbaarheden heeft men uit de j verborgenste hoeken en kastjesomgeven door stof en spinnetten, te voorschijn gehaald; ook onder den vloer heeft men eene aanzienlijke waarde van tien- en vijf guldenstukken louis d'orstwintig- en veertigfranc- stukken, gouden rijders en meer andere gouden munten gevonden. Behalve een belangrijk legaat aan het R- K. armbestuur aldaar, heeft deze zonderlinge man zijn geheele vermogen aan zijne naaste bloedverwanten ver maakt welke niet bekenddoch in Belgie woonachtig moeten zijn. Te DeutereuNoord-braband zijn jl. dingsdag ruim honderd ganzen van de wed. de Leeuwdoor het een of ander beest t men denkt een vosop het veld doodgebeten. Naar men verneemt zijn de werkzaamheden bij de Synodiale Commissie zoo veelvuldigdat zij nog ongeveer 14 dagen hare zittingen zal moeten voortzetten. BUITENLARDSCHE AIEUWSTÏJDUVGEN. RUSLAND. De ontruiming van de Krim door de troepen der geallieerden wordt met kracht voortgezet. De beste verstandhouding bleef aldaar tussehen de russen en de geallieerden heersehen. DUITSCHLA ND. Zoo als men weet heeft de kunst zich beijverd om de kippen van hetnaar menschelijk inzien ver drietig broeijen te ontslaandoor de kiekens door kunstmatige verwarming uit de eijerschaal te verlos sen. Er loopen op dit oogenblik in vele streken kippen en hanen op die wijze ter wereld gekomen vrolijk en tierig op de boerenerven rond. 't Was echter der kunst nog niet genoeg om de kip van den last des broeijens te bevrijden een natuurkundige te Keulen heeft er nu iets op uitgevondenom haar te noodzakenal de eijerendie zij bij welwezen in vijf of zes jaar denkt te leggenin één saizoen te leveren. Daar haar carrière dan gesloten iskan zij haar leven onmiddelijk eindigen in den middagpot. FRANKRIJK. Parijs. Tot groote verwonderingmaar nog meer tot leed wezen des publiekszijn de prijzen van het graan in Frankrijk op bijna alle markten gerezen. Te Chartres bedroeg de rijzing2,50 op den zak. Gelukkig dat de prijzen een paar dagen later weder teruggingen. Men dacht hierdoch geheel ten onregteaan specu latie. Het te veld staande gewas staat in Frankrijk aller- wege zeer voordeelig en de berigten dienaangaande bij de prefecten ingekomen luiden eenparigniets te wensohen over zeer welig alles en overal in zeer goeden staat volmaakt wel. Tussehen den eersten groei en den oogst kan er 't is waarnog veel gebeuren maar waarom zou men niet hopen op een goeden oogst en bijgevolg op goed- kooper prijzen In Frankrijk zijn 52,000 miliciens van de ligting van 1849 uit de dienst ontslagen. Te Lyon heeft eene burgervrouwdie steeds ge weigerd had hare drie kinderen te laten inentenze aan de pokken verloren. Bij het verlies van het laatste, een meisje van 15 jaren is de moeder krankzinnig geworden en naar een gesticht overgebragt. Te Port Louis, op het eiland Guadeloupe, is door de onvoorzigtigheid van eene oude vrouween brand ontstaanwaardoor binnen twee uren 14 huizen een prooi der vlammen werden en eene schade van ongeveer 500,000 francs veroorzaakt is. De keizer heeft den minister van oorlog getnag- t.igd, ter beschikking van den bisschop van Puy, voor het kolossale gedenkteeken op de Corneille rots, 100,000 kilogr. ijzer te stellen, afkomstig van de op de russen buit gemaakte kanonnen. Het 13de deel van Thiers //Histoire de 1'Empire", dat dezer dagen verschijnt, is weder in drie groote afdeelingen verdeeld de kerkvergadering de belege ring van Saragossa en de overtogt over de Niemen. De afdeeling over de godsdienstige kwestie en de reis van paus Pius VII naar Frankrijk isvolgens de Indépendanceten deele naar documenten bewerkt welke tot dusver nog nimmer gebruikt zijn. De Gazette des trihunaux behelst het volgend vreesselijk voorvalEen rijk koopman leefde als weduw naar met verscheidene zijner dochters in de rueLafite te Parijs. Zijn schoonzoon P., vroeger notaris had

Goessche Courant | 1856 | | pagina 3