('M1AIT. 43"1 Jaargang. NATIONALE MILITIE. BEKENDMAKING. GEMEENTE-BAAD TE GOES, %>o. 21. ■i 1 «O# uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdag* i Gewone advertentie» worden d 'iO ets. de reg wonds, uitgezonderd op feestdagen. S)0!\I)Eftl).ifi MAART* ehoorte.'. huwelijks- en doodherigtenvan 3—6 j De f/rijx fier kwartaal is f 3.75franco per post f J.'JO. I behalve het ze ge Ir egt. De inzending van advertentien moet. geschieden vóór drie uren des namiddags. I geplat egels d F 3 ^Tpïgl 4;p I BESTUREN EN ADMINISTRATIES'. OPROEPING van VERLOFGANGERS dek BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, mitvaiigen hebbende eene circulaire van den heer com missaris des konings in deze provincie, van den 13 Maart 1856, A. n°. 1110', 3e afdeeling Provinciaal blad n°. £7) volgens welke, tengevolge van de daartoe door Z. M. den Koning gegevene bevelen, de miliciens der ligting 1855 die bij de verschillende korpsen der armee in reserve zijn geplaatst, daaronder ook begrepen die miliciens welke in dat jaar voor het buitengewoon kontingentin vervanging van manschappen van de ligting van 1852, 1853 en 1854 zijn ingedeeld, tot de werkelijke dienst worden opgeroepen, om gekleed en in dten' wapenhandel geoefend te worden. Terwijl wij ders door hoogstdenzelven is bepaald dat op den 10 Julij daaraanvolgende, bij de onderscheidene korpsen, onder al de miliciens uit de reserve in active dienst opgeroepen eene loting zal plaats hebben, ten einde hen aan te wijzen, die, bij het met verlof zenden der lig ting, langer in werkelijke dienst zullen moeten blijven, of laterzoo dit noodzakelijk mogt zijn, weder onder de wapenen geroepen zullen kunnen worden. Geven daarvan bij deze den belanghebbenden kennis met berigt, dat zij verpligt zijn zich in werkelijke dienst te begeven te weten Hendrikus Poli behoorende tot het regiment grenadiers en jagers. Hendrik van der Kreke. G er rit Reijnders. Pieler Bruijnzeel. Hendrikus Delnaaij. Jacob Zandee. Pieler Bruël. en f G er rit de Heer alle behoorende tot het 8ste regiment, infanterie. Petrus Johannes Smolders behoorende tot het 3de regiment dragonders. Hubregt Ferplakke en Cornells Ferbnrg behoórénde tot het regiment veld-artillerie. Johannes Jlernardus Warrens behoorende tot het 1ste regiment vesting-artillerie. Johannes de Jonge en Marcus de Jonge behoorende tot het 2de regiment vesting-artillerie. Om op Dingsdag den J April eerstkomendedes voormiddags ten acht ure, present te zijn aan het Veer van Sloe, Zuid-Bevelandsche zijde, van waar zij naar de hoofdplaats der provincie zullen geleid worden. En opdat zulks algemeen bekend zij zal deze wor den afgekondigd en in de Goessche Courant geplaatst. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 22 Maart 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN, De 8ecretaris II. C. PI L A A R. BEEENDMASSNG. De BURGEMEESTER van GOES, brengt bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat: Pat het kohier van het PATENTREGT voor deze' Gemeente, over het derde kwartaal van 18551856, bekleed met alle de formaliteiten bij de wet gevorderd, op heden ter invordering is gesteld in handen van den Ontvanger dier- belastingen, binnen deze gemeente. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 21 Maart 1856. De Burgemeester voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. VAK DEN DEN 17 MAART 1856. Afwezijj dhr Soutemdam, uitlandig. De notulen der voi iye vergadering' zijn gelezen en gear- resteer?; „Aan de orde is het rapport en voorstel van burgemeester .«1 vyetboudersbetrekkelijk de school vau den heer Swart. Zij stellen voor die school, even als die van dhr vau Hiele voor rekening der gemeente te nemen en dien overgang te bepalen op 1 Januarij 1857, waartegen alsdan de school gelden ten bate der gemeente zouden komen. Welk rapport en voorstel wordt aangehouden tot de vol gende vergadering. (Van dit rapport en voorstel zal bij de behandeling breeder opgaaf geschieden.) Wordt gelezen een brief van de kamer van koophandel en fabriekenverzoekende tcruglekomen op de weigering tot goedkeuring van de wijziging van het reglement van orde, betrekkelijk de verandering der vergaderingen en het gebruik maken van de raadzaal daar men bereid is dit jaarlijks met den voorzitter van den gemeente raad te regelen. Welk verzoek wordt ingewilligd en mitsdien de bepaling onder du gestelde voorwaarde goedgekeurd. De fïnantiele commissie doet rapport en voorstel betrek kelijk de in hare handen gestelde rekening van de kamer van koophandel over 1855, welke rekening behoudens enkele ondergeschikte opmerkingen, wordt vastgesteld in ontvang op de som van 160, in uitgaaf op - 152,04s en mitsdien in goctf slot op7,95? overtebrengen in de begrooting voor 1857. Is gelezen missive van den heer P. Johannissen daarbij Ie kennen gevende, dat hij, hoewel vereerd met de benoeming tot lid der plaatselijke geneeskundige commissie, niet besluiten kan die betrekking op zich te nemen en mitsdien daarvoor bedankt. Waarna de Voorzitter kennis geeft, dat de commissie reeds den 18 Fehruarij is uit genood igd tot bet inzenden eener nieuwe aanbeveling doch dat deze tot beden niet is inge komen en burgemeester en wethouders zich voorstellen wanneer zoodanige aanbeveling tegen de volgende vergadering niet mogt zijn ontvangen, daarin alsdan zelf te voorzien. De Voorzitter deelt inede, dat bij het ontvangen der ickeningen over 1855 gebleken is, dat te weinig begroot is: lo. Voor aankoop van meubelen 12, 2o. Kosten van licht f 15, 3». hoek-, druk- en bindwerk 81,—. 4«>. Kosten der brandweer f 40, en 5°. Vervolgkosten van on vermogenden f 7, terwijl op de dienst van 1856voor hel in orde brengen van liet archief buitengewoon druk- en bindwerk is henoo- digd ter som van 100,tot betaling van welke sommen uit de onvoorziene uitgaven wordt besloten. Burgemeester en wethouders berigleiidat bij de aanbe steding der levering van grind op 15 December 1855 is bepaald, dat de levering inoest plaats hebben uiterlijk biunen eene maandna de toewijzing op verbeurte van/ 1, voor iederen dag te laat. Dat die grind eerst geleverd is 9 Februarij en dus 25 dagen te laat, waardoor de aannemer heeft geincurreerd eene boete van 25,dat evenwel de te late levering is ver oorzaakt door ingevallen vorst en lagen waterstand en dus buiten schuld des aannemers. Waarom zij voorstellen hem kwijtschelding te verleenen. Waartoe wordt besloten. De Voorzitter herinnert, dat in de raadsvergadering van 1 November II. door den raad aan de heeren van Renterghein <fc Co., op urfpacht zijn vergund ongeveer 10 a 12 roeden grond nader optenieten. Bij de onlangs gedane opmeting is gebleken dat de toen aangewezen grenslijn (debuitenzijde van den muur der poort) ongenoegzaam was en burgemeester en wethouders mitsdien voorstellendien grond te vergunnen ter grootte van 5 roeden, 70 éllen. Waartoe besloten wordt. Is gelezen het verzoekschrift van de heeren Gebroeders liarinck, strekkende, om tegen den gewonen prijs op erf pacht te bekomen, eene lap gronds gelegen tusscben de twee Poorten ter grootte van 2 roeden 20 ellen, regt over bet pakhuis en huis van genoemde heeren en wijders, om indien te dier plaatse meer grond op erfpacht mogt verlangd worden alsdan tusscben de fabriek van den lieer v. Ren- terghem en liet aan bun te verleenen terrein eene tusschen- vuiinle te laten van 2 Ned. ellen, teneinde ile reqestranten niet te bemoeijelijken in liet schepen van granen uit het pakhnis de grooté en kleine Meebalen genaamd. Burgemeester en Wethouders rapporteren dat er geene zwaiigheid bestaat en adviseren alzoo tot inwilliging van het verzoek. De heer v. d. Putte, geeft in bedenking dien afstand slechts provisioneel te doen, om bij eventuele ontwerping van andere plannen niet buiten magte te zijn daaraan gevolg te geven. De heer v. Kerkwijk ziet in den afstand geen bezwaar. De heer mr. S. Vader wensebt den grond tot wederop- zeggen te vergunnen. De heer mr. de Keokke v. d. Meuien, ziet geene reden waarom dit verzoek niet. evenzeer als dat van de heeren v. Renterghein St Co.onvoorwaardelijk zóu kunnen iuge- willigd worden. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders daarop in omvraag gebragtwordt met eenparige stemmen (uitgezonderd die van den lieer v. d. Putte) aangenomen en zal daarop "de goedkeuring van heeren Gedeputeerde Stalen worden verzocht. Wordt gelezen missive van den heer P. PijUe. burgemeester van 's Heer Ahlskerke te kennen gevende; dat hij van t Januarij tol 30 April 1855, in deze gemeente heeft verblijf gehouden, doch hetzelve toen heelt overgebragt naar [Misse, waarvan door hem aangifte is gedaan en dat hij mitsdien verzoekt remissie van acht 12de gedeelten van zijnen hoof .delijken omslag over dat jaar. burgemeester en Wethouders berigten dat werkelijk ten gevolge van de gedane aangifte, de afschrijving van den adressant van de bevolking registers heeft plaats gehadmaar de overbrenging van het verblijf door den adressant niet i* gevolgd, daar bet van algemeene bekendheid is, dat hij me zijn geheel gezin in deze gemeente is, verbleven en nog verblijft,, waarom ZFd. ook en teregtop bet kohier voor 1856 al weder staal aangeslagen. Op grond daarvan wordt bet verzoek met algemeene stemmen afgewezen. Het primitief kohier van de belasting op de bonden over 1856 waartegen geene reclames zijn ingekomen en dat gedurende 14 dagen ter visie beeft gelegen wordt zonder discussie gearresteerd lot een bedrag van 286. De voorzitter berigt, dat om de Oostpoort, thans afgestaan aan liet rijk tot stichting eener gevangenis, te kunnen af breken bel volstrekt noodig is de tegen die poort op cijns- grond dezer gemeente, slaande schuur van den broodbakker J. Scheele mede te amoveren. dat Burgemeester en Wethouders daarover met den eige naar hebben gesproken en die zich bereidwillig verklaard heeft, tegen eene schade vergoeding van J 300, die allezins billijk is, daarvan af te zien. en dat Burgemeester en Wethouders mitsdien voorstellen gedachte schuur ten bedoelden einde voor 300 over te nemen. De beer S. Vader geeft in bedenking met die amotie niet haastig te werk te gaan uithoofde van mogelijke beletselen in de uitvoering van het plan voor den bouw der gevangenis. Het voorstel in omvraag gebragt wordt met algemeene stemmen aangenomen. Worden medegedeeld dat zijn ingekomen. lo. Missive van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van de betaling van 100, uit de onvoorziene uitgaven tot schadeloosstelling aan bet Weeshuis voor bet verlies van den Beerput. 2o. dito met gelijke goedkeuring voor bet pensioen van den Commissaris van Policie. 3o. dito betrekkelijk de wijziging der begrooting voor 1856, dat daarop zal worden beschikt, wanneer Z. M. zal hebben beslist op bet raadsbesluit lot helling van school gelden voor de Burger-bewaarschool. De Voorzitter deelt mede dat de organisatie der brandweer, volgens de verordening van den 27 Augustus 11. heeft plaats gehad- Een ingekomen ontwerp van den heer L. P. de Lannee, voor de verbouwing der jonge Jufvrouvvenschool, met schets teekening en berekening van kosten zal bij de leden van den raad worden rondgezonden. De ingekomen staten van voord ragt van den gemeente ontvanger tot oninbaar verklaring van posten op den lioof- delijken omslag en de honden belasting voor 1854, worden vastgesteld voor de eerstgenoemde belasting op 128,35, voor die op de bonden ad 5,50. Het rapport van de Nieuwjaars bédeeling, met de rekening, enz., wordt gelezen (is in onze courant van 21 dezer in zijn geheel geinsereerd) en onder dankbetuiging voor infor matie aangenomen om bet goed slot ad 28,86^ in berusting te laten bij den gemeente secretaris. Eenige Staatsbladen worden overgelegd en gedeponeerd. Nadat de ingekomen reclames tegen de aanslagen voor den lioofdelijkan omslag in besloten zitting waren behandeld, wordt het kohier vastgesteld op 17800, blijvende de heer S. Vader daarbij buiten stemming, omdat z. i. het bewijs ontbreekt, dat bij de opmaking van liet kohier de bepaalde grondslagen zijn in acht genomen. Daarna wordt de vergadering gesloten. BIS«ENLANDSCHE5IEUWSTIJDIirGEN. GOES, 27 Maart. Bij gelegenheid van de inspectie der dienstdoende schutterij alhier, op jl. maandag, werd aan den Jsten luitenant bij dezelve, de heer mr. P. J. A.van I)amhet bij Zr. Ms. besluit van den 5 december 1851 ingesteld eerétèeken tot belooning van eervolle langdurige werkelijke dienst bij dezelve uitgereikt. Door genoemden heer is deszelfs ontslag uit die betrekking aangevraagd. Gisteren avond had het concert der hier bestaande afdeeling van de maatschappij tot bevordering der toon kunst waarvan wij in ons vorig nummer het pro gramma mededeelden plaats. -De liefhebbers van kunstgenot vonden zich door de smaak- en gevoelvolle i voordragten hoogst voldaan, de toejuiching ontbrak niet. Benoemd tot veldwachter te Colijnsplaafr'A-. tTa- rinckmajoor bij de dienstdoende schutterij alhier. De collecte voor het fonds van noodlijdende ker ken en personen heeft alhier opgebragt f 29,745. Eergisteren stortte bij het laden van boomen de vrachtrijder 'illeboer in de haven, spoedige hulp bragt er hem met een nat pak uit en kwam hij met den schrik vrij. Jl. zaturdag is in het gasthuis alhier gebragt het lijk van Willem van Sprang. Deze mandie veelal bedelende den kost wonschynt in den voor-

Goessche Courant | 1856 | | pagina 1