MB "No. 20. 43s"' Jaargang, MAART. KENNISGEVING. 2TATI02JALE MILITIE. WAARSCHUWING. BEKENDMAKING. A0-1 •v r rr;\'v' htt uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags i avonds, uitgezonderd op feestdagen. i De prijs per kwartaal is f J.75 y franco per post F J,90. j De inzending MAANDAG Gewone advertentien worden d $0 ets. de regel geplaatst Geboorte-, huwelijksen doodberigtenvan .1 6 regels o f J,20 behalve het zegelregt. tum advertentien moet. geschieden vóór drie uren r/es namiddags. BESTOREN EN ADMINISTRATIEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aan gaan mag: Dat de lijsten, bedoeld bij de wet van den 4 Julij 1850, iStaatsblad No. 37,) aanwijzende de personen, die tot het kiezen van LEDEN "VAN DE TWF.EuE KAMER DER STATEN-ÖËNERAALVAN DE PROVINCIALE STATEN en TAN DEN GEMEEN TERAAD bevoegd zijnalsmede die van de personen, welke van de lijsten geschrapt zijnopgemaakt naar aanleiding van de door den ontvanger der directe be lastingen ingezondene en door hem gewaarmerkte op gaveop heden, volgens art. 10 der wet vastgesteld zijndedadelijk ter gewoner plaats in deze gemeente zijn aangeplakten dat dezelvegedurende veerden dagenop de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd gedurende welken lijd de bezwaren, overeenkomstig art. 12 der aangehaalde wet, bij verzoekschriftdoor de noodige bewijsstukken ge staafd, aan den gemeente-raad kunnen worden ingediend. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 8 Maart 1856, om op de gewone plaatsen in deze gemeente aangeplakt en in' de Goessche Courant geïnsereetd te worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H, C, PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van allen die het aangaat, dat de Militie-raad, krachtens art. 126 der wet op de Nationale Militie, van den 8 Januarij 1817, {Staatsblad no. J,J over dezen jare, zijne tweede zitting, tot onder- I zoek der jotelingen van dit jaar, volgens art. .87 der j wet van 27 April 1820, {Staatsblad 110 11,) welke J verroeenen mogten regt. op vrijstelling te hebben zal 1 houden te Middelburg, hoofdplaats dezer provincie, op Donderdag den 3 April aanslaandedes morgens ten half tien ure, in de Abdij aldaar. "Van de verpligting om voor dien raad te verschijnen zijn echter uitgeslotenzoodanige lotelingen welke geenerhande reden tot vrijstelling hebben, daar dezulken door den Militie-Raad finaal voor de dienst gedesig- neerd zullen worden. Terwijl bij deze alle oudersvoogden curators of gemagtigden worden herinnerddat zij reclames heb bende, voor hunne absente zonen of pupillen zich zullen moeten sisteren ten dage, ure en plaatse voormeld. Zullende de commissie voor de werkzaamheden der Na tionale Militie tot de afgifte der benoodigde attesten vaceren ten raadhuize alhier, Woensdag den 26 Maart 1856, des middags ten 12 ure, ter opmaking van welke, men vooraf ter secretarie de noodige opgaven gelieve te doen. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd, mitsgaders geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 8 Maart 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PI L A A R. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, gezien hebbende het schriftelijk verzoek gedaan door A. Le DUC, broodbakker, wonende alhierom in het woonhuis wijk 1). N". 18, staande in de keizerstraat, kadastraal sectie D. N°. 705, in deze gemeente, een BAKOVFN te doen plaatsen. Gelet op het koninklijk besluit van den 31 Januarij .1824, Staatsblad Nu. 19.) mitsgaders op het besluit van heèren gedeputeerde staten dezer provincie, van den 7 October 1842, N°. 17, {Provinciaal blad N°. 98.) Overwegende: dat tot. het opmaken van proces-verbaal de commodo et incommodogevorderd bij art. 4 van welgemeld koninklijk besluit, de eigenaars en bewoners der naastgelegene panden in hunne belangen moeten worden gehoord en dat het tevens nuttig kan zijn, om een ieder in de gelegenheid te stellen zijne bezwaren aan het gemeente-bestuur kenbaar te maken. Brengen hij deze ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebben, dat de adressant henevens de eige naren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigen dommen zijn opgeroepen om op Zalurdag den J5 dezer maanddes namiddags ten een nrevoor burgemeester en wethouders in hunne gewone vergaderkamerten raadhuize te verschijnen ten einde ter zake voorschreve in hun belang te worden gehoord en dat te gelijker tijd aan een ieder die zulks mogt verlangen, de gele genheid zal gegeven worden om zijne bezwaren daar tegen op te geven, ten einde in liet proces-verbaal ver meld te worden. En zal hieraan door insertie in de Goessche Courant, publiciteit gegeven worden. Gedaan ten raadhuize van Goe3, den 8 Maart 1856, Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BINNENLANDSCHE NIEUWSTIJDINGEN. GOES, 10 Maart. Als vroeger deelen wij onzen ingezetenen den uitslag der verleden Zaturdag alhier gehoudene loting voor de nationale mede Het contingent is dit jaar yoor deze gemeente be paald op 15 gewoon en 1 buitengewoon, ter vervan ging van Huibrecht de Pan (ligting 1852.) Van de vrijgestelden van vorige ligtingen zijn er vijf gedesigneerd. De loting was als volgtN°. 44 P. Burgs45 J. de Munch46 J. Frankin47 II. van der Slraate 48 IV. A. H. de Graaff49 M. van Paassen50 J van lleze, 5J A. (leense, 5'2 K. Houtens53 F. Blon- del, 54 J. Walrave, 55 J. Verdonk, 56 Logmans, 57 M. Vos58 K. Zuidweg59 J. J. Kor ff60 P. J. Barbier, 6J II. Zwieter, 62 f. de Jonge, 63 J. J Proost, 64 M. Dekker, 65 P. Kloosterman66 P. Benzei67 TV. Timmerman68 C. van Fikeren 69 H. Ossel, 70 J. IV. Hofmeester, 7J P. van de Velde, 72 A. den Hollander, 73 J. Sleutel, 74 F. Boenders, 75 P. A. Verhagen, 76 A. van den Broeke77 K. Mulder78 fJ. Ie Clercq, 79 P. Olbertijn80 M. Mange, 8J J. J. de Laat, 82 K. tVessels, 83 M. W. Rijn84 M. üronkerz85 J. Verburg86 P. van der Wart87 J. D. Ramondl88 P. Geense 89 J Opperman90 J. G. v. Nesten 9J P. West- strate92 A. Tijzebaarl93 L. Douleboulle94 L Nathan95 P. Brusschetto96 J. Rijkse. 97 J. Barbier98 G. Sierevogel99 P. J. van Hove. Men meent dat het dienstpligtige nummer voor zoo verre de reclames bekend zijn, zich zal bepalen tusschen no. 6366. Benoemd tot gemeente-ontvanger te 's Heer Abts- 1 en Sinoutskerke Z. D. van der Bilt la Motlhe, en tot onderwijzer te Nissein plaats van dhr. A. Vlieger (overleden) J. Kousemakerbeiden in te gaan met 1 April e. k. Veel kreeg in der tijd de post-direotie alhier op re kening wegéns het niet rigtige verzeilden der couran ten kan daartoe ook aanleiding geven eene nieuwe nog onbekende verzending, namelijk: om de couranten aan het water der stads-vest toe te vertrouwen En wie ontvangt het voor dezelve bestemde franceer- geld van 1 cent per exemplaar. Men vond er lieden verschillende behoorlijk geadresseerd drijvende. {Ingez.) In den laten avond van gistereD is op nieuw een val ontstaan in den dijk meer westwaards het goéssohe sas, dat nog steeds aanhoudt en reeds berekend wordt op p. in. 250 tl 260 ellen ook het nieuwe hulp- licht is daarbij verdwenen. De directie van den wa terstaat heeft zich ook nog laat derwaards ter inspec tie begeven. Den 3 April a. s. zal te Hulst de besteding plaals hebben van het bedijken der schorren, gelegen tusschen het Axt.lsclie- en Sassehe gatvoor de polders Oud Vogelschor en Remoorlere, gemeente Neuzen, waarvan bereids de bestekken ter inzage liggen op de gewone plaatsen te HulstAxel en Neuzen. De vaderlandsche schilderkunst heeft een groot verlies geleden door het afsterven van den heer 11. G. ten Cate in den ouderdom van 53 jaren; algemeen werden zijne verdiensten gewaardeerd en erkend als ver maard maan- en kaarslichtschilder. Eene weduwe,, een talrijk gezin en vele vrienden betreuren met de lief hebbers der kunst zijnen vroegtijdigen dood. Bij het rooijen van eenige hoornen in het gehucht de Westerwijk, vond men dezer dagen als een overblijf sel der oudheid negen urnen (lijkbussen), gevuld met asch en beenderen. Volgens de Nieuwe Rolt Courant is er weder een brief verloren geraakt waarin f 400,— aan bank papier was gesloten. In den vroegen morgen van Vrijdag jl. barstte een hevige brand uit op de bouwhoeve van W. Ba- re.ndregt, onder de gemeente Charlois, aan de overzijde van Rotterdam. Naar men meent is alleen de woning verzekerd, doch alles door den brand vernield; 32 koeijen, 8 paarden en ander vee kwam in de vlammen om, ter wijl meteen een vrij groote voorraad granen, hooi, enz. door de vlammen verteerd werd. Alleen de schade aan vee schat men op p. in J 5000. De oorzaak van het onheil schrijft men aan kwaadwilligheid toe. Ook te Leijderdorp woedde Woensdag jl. een hevige brand en wel in de herberg genaamd het Zwaantje. Ongeveer 7'/2 uren was daar een schipper ingekomen en had dientengevolge de huisvrouw aan de meid ver zocht wat turf van boven te halen die daaraan met eene brandende keuken lamp gevolg gaf Eenige oogen- blikken daarna kwam de man des huizes uit de kerk en zou ter meerdere opivakkering van bet vuur nog iets bij leggen, doch vernam bij het halen van eenig hout uit de schuur een ongewoon gekraak. De daarin wo nende gemeente-secretaris zag dan ook spoedig, dat de met turf opgestapelde zolder in laaije vlam stonden ongelooflijk moet. dit vuur zijn toegenomen daar aan iets te behouden bijna geen denken was. Nog niet moeite redde een onbekend heer de vrouw des huizes uit de vlammen die tot hare té bed liggende kinderen was geloopen en betreurt men geene menschenlevens, hoewel met de grootste inspanning een belendend gebouwtje werd behoudenwaarin eene kortelings kraamvrouw. Van het huis werd slechts de hoek der gelagkamer gespaard waar de kruiken en flesschen rustig op hunne bezoekers wachtteden, alleen waren van dezen de kur ken verdwenen en kostte het den brandmeesters veel moeite hunne spuitgasten van deze te verwijderen. Hoewel gedeeltelijk voor brandschade verzekerdzou het verlies grootendeels bestaan in geld dat genoemde heer gemeente-secretaris, pas gebeurd, en in der haastin plaats van in buiten zijnen zak stak. BÜ1TENLANDSCHE NIEUWSTIJDINGEN. RUSLAND. Wijlen prins Pasktwitsch heeft over zijn vermogen van circa 70 millioen pooische guldens 40 millioen) vol'gfenderwijze beschikt. Zijn zoonprins Theodor ontvangt 30 millioenvoor het grootste gedeelte in goederenterwijl de beide dochtersde prin ses Wolkonska en de prinses Labonow-Roslowskaelk 20 millioen hekomen. Aan de prinses-weduwe is in het testament niéts vermaakt, daar zij behalve haar eigen vermogen als weduwe van den keizerlijken stad houder een jaarlijksch pensioen van 30,000 zilveren roebels 57,000uit de schatkist trekt, DUITSCHLAND. In der tijd is gemeld, dat onderscheidene silezische edellieden een dankadres aan den Keizer van Rusland hadden gcrigtwegens de door hem betoonde vrede lievende gezindheid Dit adres is door een der onder- teekenaars, den baron v. Ilud.bergopgezonden en déze heeft een antwoord van den Keizer Alexander II ont vangen waarin de Keizer de or.derteekenaars van" het adres dank zegt voor hunne gevoelens en te kennen geeftdat ook hij het spoedig herstel en eene duur zame verzekering van den vrede wenscht en de hoop koestert, dat de allergenadige God de gebeden verhoe ren zaldie hij en alle eveneens geziuden deswege omhoog zenden.

Goessche Courant | 1856 | | pagina 1