SGHEIRRimm Landverhuizers 'jhk' &T00MB00TBIEN8T Vlissiugeii en Rotterdam. er groote verwarringde boer wil volstrekt het beest niet zonder geld laten volgen, terwijl de vleeschhouwer zich tegen den ander verzet. De policie, welke tus- schen beide trad, heeft het dier voorloopig onder hare bescherming genomen. BUITENLAND SCHE NIEUWSTIJDINGEN. RUSLAND. TURKIJE. Er is heden geen nieuws betrekkelijk den staatkun digen toestand van Europa en dit zal wel zoo blijven, tot zoolang de conferentiën te Parijs zijn geopend. De blijde verwachting dat die conferentien den vrede aan de wereld zullen terug geven, blijft stand houden. Op merking alleen verdient het, dat zich in Berlijn in de laatste dagen stemmen doen hooren die nog steeds in hooge mate aan het herstel van den vrede twijfelen en gelooven, dat van de zijde der westersche mogendheden, op grond van het vijfde art. der oostenrijkscbe voor stellen, meerdere vorderingen aan Rusland zullen worden gedaan, hetzij van grooteren afstand van gebied, hetzij van eene schadevergoeding der krijgskosten, welke door Rusland niet zullen worden ingewilligd. Die stemmen vinden evenwel genoegzaam nergens weerklank. Overal elders schijnen vorsten en volken den oorlog moedeen met een vurig verlangen naar den vrede bezield te zijn. Men verneemt dat keizer Alexander II met alle grootvorsten in 't midden van April te Warschau ver wacht wordt, om zich daar in Mei te laten kroonen. De vrede hoopt men zal dan gesloten zijn, en men denkt dat de czaar dan wel verder de reis in Europa zou kunnen voortzetten. De russen schijnen er van verzekerd, dat de oostersche oorlog een fransch-russisch verbond zal in 't leven roepenen ze komen openlijk er voor uit dat dit algemeen wenschelijk is. Een en ander schijnt nog grootelijks bevestiging te behoeven. Uit het kamp bij Sebastopol wordt dd. 26 Jan. aan Daily News geschreven, dat de russen onder een zeer levendig vuur der op het plateau Makensie opge worpen batterijen een verkenningstogt naar Tschorgun ondernamen, en daarbij aan de fransche voorposten in het dal der Tschernaïa een gevecht leverden. De fran sche voorposten, die door de russen werden aangevallen, trokken naar Traktir en Tschorgun terug. Inmiddels was er in het fransche kamp alarm geslagen, naar de wapens gegrepen en aan eene kleine russische afdeeling den terugtogt afgesneden, zoodat zij zich gevangen gaf. Terwijl de russische batterijen van Mackensie met groote levendigheid vuurden, bleven de fransche batte rijen op de Eediukin-hoogte, alsmede die welke onlangs in het dal waren opgeworpen, het antwoord schuldig. Vier dezer batterijen zijn reeds gereed; zij zullen de fransche stellingen en het dal dekken voor het geval de russen voorwaarts rukken. Ook bij den optogt bij Inkerman wordt eene redoute opgeworpen. Uit de Krim wordt onder dagteekening van 29 Jan. aan de Patrie geschrevendat de sardiniers met de russen een voorposten-gevecht hebben gehadwaarbij eerstgenoemden ongeveer 200 russen gevangen namen. Bijzonderheden ontbreken nog. ENGELAND. Louden. In de Vereenigde Staten van Noord-Amerika worden tegenwoordig proeven genomen tot het acclamatiseren van thee. De akkerdie met 2000 theestruiken be plant werd, die ongeveer vijftig jaren leven, levert in China in het derde jaar 187 pond thee, in het vijfde jaar het dubbele, in het zesde, wanneer hij in volle bloei staat, 750 pond, terwijl men berekend, dat elke struik 6 oneen opbrengt. Men mag echter niet buiten het oog verliezen, dat thee veel werk vereischt en dat dit in het overbevolkte China vee! goedkooper is, dan in Noord-Amerika, waar die overvloed van arbeidslieden nog niet is. LI. zondag morgen had in het kerspel St. James, Westminster, te Londen, weder een verschrikkelijke moord plaats. Zekere timmerman William Bousvield is in heehtenis genomen, als beschuldigd van zijne vrouw eii drie kinderen met een scheermes en een bijtel om het leven gebragt te hebben, en heeft zijne misdaad on verwijld bekend. Hij was iemand van zeer ongeregelde levenswijze, die zijn werk verzuimde om ophettooneel als figurant te dienen, of in de kroeg te zitten rooken en drinken terwijl de ongelukkige vrouw, die slechts 28 jaren telde, al hare zorgen aan haar winkel en de opvoeding van hare kinderen wijdde. Reeds meermalen had haar vader den liederlijken schoonzoon tot het,zoeken van werk aangespoord deze bleef doof voor alle ver maning maar werd met eene ijverzucht jegens zijne vrouw vervulddievolgens de algemeene getuigenis ten eenenmale ongegrond was. Te vergeefs bood de schoonvader hem reisgeld aanals hij zich naar Ame rika begeven wilde; zijne ijverzucht klom slechts te meer en schijnt hem ten laatste tot het ontzettend besluit gebragt te hebben dat hij zondag 11. op zijne nog ie bed liggende vrouw en kinderen volvoerde van welke laatste het oudste 8 jaren, het middelste 4 jaren en het j ongste '8 maanden telde. ERANKRIJK. Parijs. Men maakt de opmerkingdat den tegenwoordigen ■keizer alles tot dusverre medeloopt. Gelijk hij den oorlog in banden had, zal hij thans over den .vrede beschikken kunnen. Hij wordt door het buitenland algemeen, .en door Engeland in het bijzonder gehuldigd, en wanneer Ruslands overleden keizer den keizer der franschen nog niet regt erkennen wildehem de keizerlijke broeder schap ontzeide, en hem slechts de keizerlijke vriendschap verleendebiedt Rusland door zijnen tegenwoordigen keizer Napoleon eenigermate de hand, daar het Rusland bijzonder was, hetwelk Parijs voor de vredes-onderhari- delingen op het tapijt bragt. Oostenrijks keizer ein delijk, naar men bij het fransche beweert, is den fransch- man bijzonder genegen. Volgens een blad is het verbod tot invoer van russische dagbladen in Erankrijk op het punt van op geheven te worden. Dit besluit mag als een waarborg te meer worden aangemerkt van de goede gezindheid om den vrede te sluiten. Bij het bouwen van een tunnel, welke den spoor weg van Diezer en Nancy zal verbindenheeft men eene voor de wetenschap belangrijke ontdekking' gedaan. Eenige mijnwerkersdie bezig waren een steenblok stuk te slaan, zagen plotseling uit een holte van dien steen een levend dier van eene vreemde gedaante kruipen, hetwelk stierf, na eenige oogenblikken aan de lucht te zijn blootgesteld geweest. Het fabelachtige dier heeft een zeer langen halsen 'een langen, met scherpe tan den voorzienen bek. Het lijf beeft de grootte eener gans; de kleur is glanzend zwart; de huid is kaal, dik en olieachtig. Het geheel beeft de meeste overeenkomst met eene bijzonder groote vledermuis. Het dier is naar Gray gebragt om daar, door een bekend natuurkundige te worden onderzocht. Deze erkende het terstond als een antidiluviaansch voorwerpwaarvan vele fossilen reeds vroeger gevonden waren. De holte is juist het formaat van het dier en alles schijnt aan te duiden dat het zeer langen tijd op deze plaats en in dien vorm heeft gezeten. Hoe liet zoo vele jaren, zonder lucht en voedsel heeft kunnen levenblijft een raadseldat tot heden nog niet is opgelost. Goes 14 Eebruarij 18-56. Geen handelaar in granen, heeft voorzeker het in de Goessche Courant van den 11 dezer laten plaatsen. Een ieder die beurs kent, blijft ter handeling binnen de beurs, en waarlijk dan beeft men geen last der duiven of der fragmenten van derzelver tegenwoordigheid. Schrijver dezes gelooft, dat het ingezondene gesteld is door een persoondieweiligt vroeger koopman zich alstoen meer met het lezen van senti men tele stuk ken dan met zijne koopmanszaak heeft onledig gehou den. Geen regt koopman spreekt immers van lieve diertjes (de duiven namelijk) die het beeld der opregt- heid voorstellenhij vraagt naar monsters. A. CZAAR PETER DE GROOTE. In de russische keizerlijke bibliotheek te Petersburg bevindt zich het volgende getuigschrift van den scheeps timmerman Pool, den 15 Januarij 1698 afgegeven aan Czaar Peter den Grooteals scheeps-timmerman lek onderschreven Gerrit Claesz. PoolMr. scheeps timmerman van de geoctroyeerde Oost-lndisse Compag nie ter kamer van Amsterdam certifieere en getuijge voor de waarheijt, dat Pieter Migaylof (zijnde oudert Gevolg vant Groot Moscovis Gesandtschapen daer uyt onder die Genedie alhier tot Amsterdam op de Oost-Indisse scheepstimmerwerf van den 30sten Au gustus 1697 tot op dato dezes gelogieeert en onder ons bestier getimmerd heeft) hem de tyt van zijn edele verblijf alhier als een neerstig en kloeek timmerman heeft gedragen, zoo int sloevenstoothouten toeleggen, afcrabbenvoegen hacken, slegten, braeuwen, schaven, boren, zagen, planken en stoethouden branden, en Igeen een goet en heel deftig timmerman behoort te doen en heeft 1 fregat Pieter en Paul lang over 100 voet vant begin af (aen de voorsteven aen stierboert) tot dat bet bijna klaer was helpen maken en dat niet alleen maer is doer Mijn even daei'enboven in de soheeps-architec- ture en tekenkunst volkomen onder wezen, zoodat zijn Edele dezelve tot in de gront verstaeten dat zoo verre als ons oerdeels tzelve kan werden gepractizeert. In teken der waerheijt heb ik dit mit myn eigen haiit ondertekent. //Actum in Amsterdam in onze ordinaire woonplaatse bij de Oost indisse werf den 15 January int jaer onzes Heeren 1698. (L. S.) Gerrit Claesz. Pool v Mr. Scheepstimmerman der E. E. geoctroyeerde Oost.-indisse Compagnie tot Amsterdam. 22^te STAATSLOTERIJ. Prijzen van 1000 en daar boven 5e klasse. 9de lijst. No. 19490 en 62, ieder 1000. No. 9037, 2500. No. 6098, f 25,000. 10de lijst. No. 3041 1000. GRAANMARKT. TE GOES. DEN 12 FEBR.UARIJ 1856. Zijn ook de marklberijjlen vati elders lager, was er heden uogllians aan onze beurs eenige verboogingvoornamelijk door belgische koopers. De larwe noteert men 12,- a 12,75, rogge ƒ9,50 a ƒ10,winter gerst 6,25 a ƒ6,75, zomer dito 5,25 a 5,50, blaauwe erwten 6,30, paar- deboonen 6,a 6,25, bruine dito 7,80 a 8,75, haver 1 I,a 4,50. ^BROODPRIJZEN naar de vroegere zetting. Tarwen brood 19 ctJMasteluin brood 14 ct. Tarwen Krop brood 16 'Rogge brood 12 adtertentien. Mijne zeer gunstig bekende en in den Jaatsten tijd veei verbelerde SCliEERRIEMEN, waardoor aan het beste scheer, mes in minder dan twee minuten de fijnste en zachtste snee kan gegeven worden, zijn voor Amsterdam en geheeli het Koningrijk der Nederlanden alleen iu liet Verkoophuis, en zijne dépots te verkrijgen. De prijzen zijn door mij be paald en uiterst matig berekend. Ook de zwarte en 100de compositie, om de SCHËERR1Ë- MEN te vernieuwen, is iu genoemde magazijnen voorhanden, S. P. Goldschmidt, van BERLIJN. TYZACK'S bekende Scheermessen AMBROSIAL shaving SoapCreme d' Amande. Essence de Savonzijn alle artikelen om het scheren te vergemakkelijken. PAOLO-BONl Cachou di Bologna heeft een liefelijken pi kanten smaak en frisschen sterkeu geur, zoodra men een schilfertje daarvan doorbijt, zij wordi gebruikt om den mond frisch te houden en den adem te zuiveren. PPiICE'S VIOLETPOWDKR is een welriekend poeder dat door inwrijving de huid verfrischl en blank maakt en liefe lijke geuren om zich heen verspreidt EAU DE FLORIDA, een aangenaam Odeur, de inhoud van eene halve wijoflesch voor slechts l gulden. Amsterdam. Verkoophuis. Goes, wed. C. Vreeke. Middel burg, dépot van het Verkoophuis, Zierikzee, P. D. .1. Quanjer. En in de bekende dépots in de andere steden. fjk De HEB/BEUG te 's Heerenhoekzijnde het |1 «ENIËKNTEMISS, blijft alsnog te koop tot en met 29 Eebruarij e. k. Te bevragen ten kantore van mr. P. J. A. van Dam te Goes. DS FZIi&axr VAST SOLLOWA7 kunnen door mannen en vrouwen en op eiken leeftijd ge- rustelijk genomen worden; derzelver werking is zacht maar bepaald en zeker. Daar zij in alle deelen des ligchaams door dringen zoo dienen zij ter wegneming van elke ziekte, en bijzonderlijk voor lever- en maagkwalen, gal enz. Zij zui veren volmaakt het iigchaamen derzelver uitwerksels in gevallen van aandrang van het bloed naar het hoofd en borstkwalen kunnen niet genoeg worden gewaardeerd. Om kort te gaan, ei ziju weinig ziekten en kwalen, die bij eenige volharding in het gebruik, aan derzelver weldadigen invloed kunnen weerstaan. Doorliet vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt; Doosjes pillen a f 0.80. f 1,85, f3.00. f6,75. f 13.85, f 20,'50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85 f 3,00 l 7,05 f 13.50. f 20.25. zijn op franco aanvragen a contant te hekomen, hij J. W. Verheek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te» Ber- gen-op Zoom. Den lieer J. Straatman, hoofd-depöthoudor te s'Bosch. alsmede te honden Strant 244, en te New-York, 80 Macden Lane HOLLOW AY'S établissementen. NOORD- en ZLIDAMERIKA en AUSTRALIË, vinden steeds de ge- schiktste scheepsgelegenheden door de kantoren van de heeren V1NESBERG C°.ge vestigd te Rotterdam en Liverpool. Voor welke kantoren dagelijks schepen vertrekken. Informatien omtrent vertrekkende schepen en prijzen zijn mede te verkrijgen bij den Agent P. VERTREGT, te Rotterdam Kaasmarktwijk 9no. 520 en te Goes aan het kantoor in de 's Heer Hendrikskinderen- straat. Liverpool, den 9 Eebruarij 1S56. Wij ondergeteekenden betuigen onzen opregten dank voor de gedane beloften en behandeling, die wij heb ben ondervonden en nog thans genieten door tusschen- lcomst van den heer P. VERTREGT, Agent voor land verhuizers van het kantoor van de heeren V1NESBERG Comp. te Rotterdam en Liverpool, en kunnen door dezen onzen navolgers naar Amerika gerust dezen genoemden persoon aanbevelendaar voorzeker dan de minste misleiding plaats heeft, maar met de grootste waakzaamheid wordt gezorgd in alle opzigten. Wij allen geteekend M. van de WEEL. Ph. LIND, W. van de WEEL, P. van de WEEL, P. de JONGE, J. de BRUIJNE, J. STRAAJERK. STRAAJER en S. WALLEST allen van EllemeetL. van 't NOORDENDE en P. van de WEEL van Kerkwerve. Per schip Driver, kapt. Allent. fSÉKSP TITSSCHBN HERVATTING der geregelde Dienst, aan te van gen Maandag den 18 Eebritaiuj 1856. Van VLISSINGEN, iederen Maandag, Woensdag en Vrijdagdes morgens ten 8 urein verband met de Stoomboot van Breskens op Vlissingen Van ROTTERDAM, iederen Diugsdag, Donderdag en Zaterdagdes voormiddags ten half' twaalf ure (in plaats van 9 ure zoo als vroeger plaats had K3s* De Directie maakt liet reizend publiek opmerk zaam op het veranderde uur van afvaart van Rotter dam als zijnde in verband gebragt met de aamkomst aldaar van de eerste treinen, zoowel van den Holland- schen- als van den Rijn-Spoorwegeerstgenoemde ten 11 ure en laatstgenoemde ten 10,20zoo dat nu de ovevtogt in éénen dag kan geschieden van Emmerik ArnhemUtrechtGouda, Amsterdam, Haarlem, Leiden, Hage en alle tiissohenliggeiide plaatsen, naar Zeeland te bok? bij v. kl.kruwkns rn zoon.

Goessche Courant | 1856 | | pagina 2