iomrn: («11 ACT. 43*'* Jaargang BEKENDMAKING. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN GOES So. 12, "■'-- '>-1 J* 1 K^rSlsfêti tees' •<v C' I)e uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsuitgezonderd o/> feestdagen. j De prijs per kwartaal is f SI5franco per post f J,90. j De inzending van adrertentien moet geschieden, vóór drie uren desnamiddags. MAANDAG 11 FEBRUARI J. Gewone advertentien worden a 20 ets. dtkregè/,. Geboorte-huwelijks- en doodberigtgnvan d-^6 rft behalve het zegelregt. x Achlervolgens artikel 3 van het koninklijk besluit van den 6 Januarij 1 <331 no. 6SStaatsblad No. 2) heeft Zijne Excellentie den heer Minister van Einancien, bij resolutie van den 8 Eebruarij 1856bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de Collecteurs, Splitters en Debitanten der Staats-Loterij, (Ie loten en gedeelten van dien, voor de 2de week der trekking van de laatste klasse der 228ste Loterij, zul len mogen uitgeven te weten BIJ VE li KOOP Geheele loten Halve Vijfde -/ Tiende Twintigste// 76, - 38,— - 15,20 - 7.60 3,80 BIJ VERHURING Geheele loten Halve Vijfde Tiende Twintigste f 30,— - 15,— - 6,— - 3,-r 1,50 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd artikel van dat besluituitdrukke lijk is vastgesteld dat de collecteurssplitters en de bitanten gehouden zijn, om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Goes, den 11 Eebruarij 1856. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland Bij delegatie voor denzelven De Burgemeester van Goes, M. 1\ BLAAUBEEN. brengen hij deze ter kennis van een ieder die het aangaat Dat volgens art. I van het re- glement op het houden van open- bare veemarkten tot handel' in Paarden, Runderen, Schapen en Varkens binnen dezelfde stad, gearresteerd den 7 April 1845 en gepu- oliceerd den 26 daaraanvolgende, op den laatsten dings- dag in de maand Eebruarij, zijnde dit jaar den 26 dier maand, aldaar zoodanige veemarkt zal gehouden worden en dat dezelve zal onderworpen zijn, aan de bepalingen in dat reglement vervat. En zal zulks door afkondiging, aanplakking en in sertie in de (loessc/ie Courant worden bekend gemaakt. Gedaan ten rnadhuize van Goes den 9 Eebruarij 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. Gelukkig was weer en wind gunstig om den nood zooveel mogelijk te keeren terwijl bij een' storip als ten voorleden week zeker de gevolgen niet te voorzien zouden zijn, en even geiuxkig betreuren wij, als bij toeval, geen menschenlevenshoepel eenige gebouwtjes waaronder een groot pn kleinere magazijnen met mate rialen eene prooi der golven werden. Zoo even, half 6 ure, ontvangen wij omtrent boven staande, de laatste berigten. Nog onophoudelijk houdt de afbrokkeling aan :nen schat liet weggevallene van den dijk op verscheidene honderde ellen en het dienten gevolge verloren land op p. m. 25 gemeten. De aange legde hulpdijken bieden het water een' goeden tegen stand de gisteren Teeds met rijs enz. belegde en ver zekerde, hoogt men steeds op en verwacht met deze het verdere te behouden. Veel hangt van de weersgesteld heid af, ook anderen meenen dat door de gevallen gronden, de stroom gestuit en het grootste gevaar voor verder indringen van lipt watpr gewpken is. Om de zeldzaamheid deelen wij het volgende mede' Dezer dagen werd de rijksveearts 1ste klasse de heey li. I. Vermandegestationeerd te Heinkenszandge roepen bij den landman van luiaarden te Baarsdorp gemeente 'slleer Abtskerke c. a. ten einde eene koe welke men dacht dat een zweerend uijer had te behandelen. Bij onderzoek door genoemden deskundige, bleek, dat het pokken waren, waarvan hij eenige stof verzamelde, en een paar glaasjes vulde ter opzending aan den com missaris des konings in Zeeland, (ingevolge aanschrijving.) Het meerdere is den heer 11. IV. van Bovengenees heer te Heinkenszand ter hand gesteld, die daarvan on- middelijk gebruik heeft gemaakten waarvan men be nieuwd is het resultaat te vernemen. Voor de noodlijdenden der moluksehe eilanden is te EUewoutsdijk gecollecteerd f 4,25 en te Driewe gen f 3,45. Het onderhoud van het nederlandsch gedeelte van het kanaal van Neuzen en het zij-kanaal naar de axel- sche sassingingaande met den dag der goedkeuring van het proces-verbaal en eindigende den laatsten De cember 1858, is aangenomen door J. Filis qd 19536, per jaar. Het ontwerp van wet, tot wijziging der wet van j 6 Maart 1852 (Staatsblad no. 47 regelende de jagt I en visscherij kan iederen dag bij de Tweede Kamer der Staten-Qeneraal worden ingewacht GOES, 11 Eebruarij. Naar wij vernemen, zal met Maart a. s. een tweeden I brievenbesteller aan den tegenwoordigen worden toege voegd. In den nacht van Zaturdag op Zondag jl, circa half vier urenwerden wij te dezer stede door het gelui der klok gewekt. Als het sein van brand aangemerkt, was dadelijk ieders gang naar de plaats waar de spuiten geborgen worden om de verlangde diensten te presteren, doch dra vernam men, dat het noodsein een' dijk val aan de zoogenaamde Slurf, nabij het goessche sas, een1 zee dijk ruim 1 uur gaans van Goes verwijderd, betrof. Velen spoedden zich aanstonds derwaards en verslagen zag ieder de reeds veroorzaakte groote schade, elk oogen- blik vermeerderende en daarmede de vrees voor inun datie van een gedeelte van den zoo schoon gelegen iVilhelmina-polder. Door do hoeren Conrad rijks-inge nieur en F. Fcrdinandusse opzigter der waterwerken in dien polder, werden onmiddelijk de doelmatigste maat regelen gpnomeu en wel daaraan mag men dank wijten, dat in korte ooggnblikken zooveel ter voorkoming yan meerdere schade werd aangewend. De oproeping yan ons bestuur, in den vroegen morgen van Zondagdat manschappen van schop en spade voorzien zich ter be dreigde plaatse zouden begevenwerd goed beantwoord, oogenblikkelijk was een groot getal ingezetenel) bij de hand en kon zelfs ruim een honderdtal huiswaarts keeren om later de eerst aangekomenen af te lossen, Zeker zullen de vele belangstellenden en nieuwsgierigen ge tuigen nimmer in zoo korte oogetiblikken dusdanige verwoesting te hebben bijgewoond; als voet voor voet zag men den dijk op verschillende plaatsen scheuren wegzakken en verdwijnen in eene diepte, waar men als 't ware op hetzelfde oogenblik 16 ellen water peilde. De A. Ct. rqeldt uit 'sHage het volgende: Zoo als bpreids gezegd is is de kapitein luitenant ter zee Fabius dezèr dagen alhier aangekomen en heeft het met den keizer van Japan gesloten tractaat mede- gebvagt,. Dit tractaat zal eprlang worden publiek ge maakt. Voorloopig kan men met eenige zekerheid mede- deelendatwanneer de inhoud van gemeld tractaat zal bekend zijn; het de stoutste verwachtingen die men van den goeden uitslag had kunnen koesteren, nog verre zal overtreffen. Te Vianen werd eene vrouw belast om een hond te gaan verdrinken. Na hem in het water te hebben geworpen is de hond er weder uitgekomen, tegen de vrouw opgesprongen, zoodat deze in het water viel en verdronk. Ter aanvulÜfco' van het medegedeelde betrekkelijk den moord te Hazerwoude, laten wij dit volgen Na vele en vruchtelooze arrestatien is men eindelijk den dadpr magtig geworden, zijnde een vroegere knecht van den lancjman van de Velde, wiens kind het slagt offer werd. Gewoon nog dikyvijls bij zijnen vorigen meester tp komen wist hij daar overal den weg er) kende de gpwoonten van den huize, zoodat hij meende dat pok pp den bewusten Zondag morgen, het geheelp gezin ter kerk zou zijn. Het meisje nog wat vermoeid van hej; vrolijk vieren van den vorigen dag, was nog- tans te huis gebleven. "Vermoedelijk heeft de moorde naar zich tusschen 10 en II urpn derwaards begeven met het voornemen tot stelen, het meisje vindende heeft hij haar verslagen het lijk in den welput geworpen en zich daarna eenig geld een gouden keten en een oud cigarenpijpje toegeëigend. Zoodra het ongeval be kend werd is door den kantonregter van Alphen en heeren burgemeesters uit den omtrek het scherpste on derzoek ingesteld, eindelijk kreeg men vermoeden op hem en spoedig bleek zijne schuld uit de verwarde ant woorden die dan ook na bij het lijk der verslagene gebragt te zijn geheel werd beleden. Nog den dag na den gepleegden moord bezocht de moordenaar met. zijne aanstaande bruid den schouwburg. Uit Eek en Wiel schrijft men van den 3 dezer.' dat aldaar, des avonds ruim acht uren van dien dag, in het zuiden een bijzonder luchtverschijnsel -werd waar genomen, In het begin was het, als of men zooge naamd eenester zag verschieten; dit duurde echter kort, daar het spoedig de gedaante van eenen vurigen pijl aannam, die in de lucht scheen stil te staan en die voor een oogenblik zoo veel licht verspreidde, als of het dag ware. Eensklaps sprong het uit elkander en als stukken vuur verdween het op verschillende plaat- sen. Wij vermelden zulks, om dat wij, onbekend met j het wezen der zaaktoch meenen dat zulk een ver- i schijnsel niet onopgemerkt mag voorbijgaan- I Te s1 Hertogenbosch worden de aardappelen reeds 'met vplle scheepsladingen tegen 2 per mud afgeleverd. RUSLAND. TURKIJfE- I De stemming is en blijft vredelievend; allerwege maakt men zich in het zekere vooruitmgt op het herstel van den vrede gereed tot allerlei ondernemingen op het gebied van handel en nijverheiddie door den oorlog waren blijven rusten. Volgens bijzondere brieven uit het engelsche leger bij Sebastopol van 26 Januarij is het berigt van het aan nemen der oostenrijksche voorstellen door Rusland den 22 daar bekend geworden en heeft het daardoor geo pende vooruitzigt op het staken der krijgsbedrij ven al gemeen, zoo bij die manschappen, als bij de bevelheb bers een zeer ongunstigen indruk gemaakt. Uit Konstantinopel schrijft mendat men zich aldaar eeuigermate verwondert dat de russenvolgens berigten uit de Krim van 26 Januarij sedert eenige dagen met verdubbelde hevigheid uit de noordelijke forten van Sebastopol schieten. DUITSCHLA ND. De Arpder. Ztg. deelt een merkwaardig voorbeeld van de trouw en het instinct van liet hondengeslacht mede, dat men voor eenigen tijd in het kleine vlek Kula, 6 uren van Teresiopol verwijderdzagDe zoon van een welgezeten boer ging met zijpe drie jagthonden op de jagt en kwam dieu dag, zoo als dikwijls gebeurde in het geheel niet naar huis terug. Des anderen daags toen het begon te schemeren, kwam een der windhon den en blafte voor den vader van zijnen meester, die hem echter niet begreep en hem de deur uitjoeg. Den tweeden dag kwam de tweede hond waarmede hetzelfde gebeurde; den 3deu dag Jcwamen echter alle 3 en lieten den ouden man geene rust tot hij hen gevolgd was. Op eenen kleinen heuvel komende'pptwaarde de oucje man het lijk zijns zoons, dat met een groot aan tal ypnden bedekt, uit den snpeuwhoopzeker door zijne trouwe jagthonden was qpgekrapt. Den moorde- iiaar is men neg niet op het spoor gekomen. Het on- der?pek duurt echter nog steeds voort. ENGELAND. Lpnden. Op den spoorweg van Durham, in Engeland, is on- lqngs een zonderling avontuur voorgevallen. Een heer uit Birmingham was in een rijtuig der tweede klasse, tegenover eene dame gezetep. welke ongeveer 40 jaTen oud scheen te zijn. De trein had zich naauwelijks in beweging gesteld, topn de dame plotseling van hare zitplaats opsprong en schreeuwde: //Wat! gij durft, mijnheer De heer antwoorde verbaasddat hij haar niet begreep. De dame zette zich weder neer, maar sprong spoedig op nieuw weder op en schold haren buur man voor een onbeschaamde!) lomperdenz. uit. Aan epn tusschenstation gekomen liet de dame den trein wachter roepen, en beschuldigde den heer nit Birming ham van haar den geheelen weg door in de beenen te hebben geknepen. De beschuldigde lachte zoo hard hij kon en de dame hield niet minder luid hare beschuldiging staande, toen de treinwachter zich herinnerde onder de bank eenen korf te hebben geplaatst met eene levende gans daarin De gepluimde beenknijper werd nu onder het alge meen gelach te voorschijn gehaald, en de twee reizigers zetteden, als de beste vrienden, hunnen wee voort.

Goessche Courant | 1856 | | pagina 1