VEEMARKT, Jfc AROMATISCHE TAMME!' mmmm staten van ivoord-amerika. &$¥I1TISTSII« DE PILLEN VAN HOLLOWAï REISKAART AllOMATISCH-MEDICINlSCHE KREIDENZEEP De maatschappij tot bescherming van dieren tegen wreedheid'/ heeft de israëlitische slagers aange klaagd over de wijze waarop zij de beesten slagten, die veel pijnlijker is dan die bij de Christenen. De city- regtbank heeft de aanklagt afgewezendoch de maat schappij heeft zich in hooger beroep voorzien. Een brief uit Noord-Amerika zegt, dat van de New-York Herald, waarin de tijding van Sebastopols bemagtiging was vermeld, niet minder dan 80,000 ex. zijn verkocht. FRANKRIJK. Het fransche blad le Droit deelt de volgende nieuwe soort van diefstal mede, die te Parijs in de hotels der wijken der Tuilerien en de Madeleine heeft plaats gehad, door een brutalen dief, naar wien de policie ijverig onderzoek doet. Nog kort geleden meldde zich ten elf ure des avonds een persoon in een der voornaamste logementen der straat Rivoli aan en vroeg eene kamer voor slechts eenen nacht. Om niet verpligt te zijn zijne papieren te toonen, zeide hij dat hij deze op den spoortrein met zijne bagage gelaten haden gaf hij zijn voornemen te kennen om des morgens ten 4 ure te vertrekken. Gedurende den nacht hoorde een reiziger S. geheeten, wiens kamer grensde aan die van den Chevalier d'in dustrie laatstgenoemden, luide spreken, even als of hij met een bediende van het hotel in gesprek was. Wei nige oogenblikken daarna trad men bij den heer S. binnen, die, gelijk de gewoonte van vele reizigers is, zijn -sleutel op de deur had gelaten. Wie is daar riep de heer S. n Ik antwoordde de gelukzoeker ik ben de bediende van het hotel en zoek naar lucifers om de kaars voor een heer die gaat vertrekken, aan te steken Te gelijk liet hij zijn hand over het tafeltje en den schoorsteenrand gaan, zich meester makende van het geld en de juweelen, die hij daar vond. n Ik heb geen luciferslaat mij slapenhernam de heer S. "Verschoon mij mijnheer! ik ga heen,* zeide de gewaande bediende, en hij begon hetzelfde spel in de kamer van den heer M. een engelschen advokaat te spelen, alwaar hij zich meester maakte van een gouden horologie en ketting. Hij nam eveneens juweelen en gereed geld bij verscheidene bewoners van het hotel mede en vertrok ten half vijf ure des morgensna aan een bediende vijftig centimes tot fooi gegeven te hebben. Gelijk boven vermeld iswerd dezelfde kunstgreep met goeden uitslag in verscheidene hotels door den zelfden persoon herhaalddank hebbe de kwade ge woonte der reizigers om des nachts den sleutel van buiten op de deur hunner kamer te laten. Een officier die uit de Krim komt, verzekert, dat de goede verstandhouding tusschen de franschen en engelschen veel te wenschen overlaat. De officieren van de beide legers groeten elkander in het geheel niet meer. De franschen verwijten de engelschendat zij hen in den oorlog meer gehinderd dan geholpen hebben en steken dit gevoelen onder geene stoelen of banken. De bekende purper-kleur van Tyrusdie men sedert den tijd der romeinen niet meer bezatis door een parijsch chimist teruggevondendie er in het ge bouw der tentoonstelling, in tegenwoordigheid van prins Napoleon en een paar deskundigen, proeven mede heeft genomen, die volkomen gelukt zijn. Eene telegrafische dépêche uit Parijs meldt de vol gende bekendmaking welke den 20 dezer aldaar ter beurze werd aangeplaktde vloten hebben den 17 de drie forten van Kinburn gebombardeerd. Het garnizoen be stond uit 1500 man, gekommandeevd door generaal Ko- nowrich, met. 7 0 stukken geschuthet heeft gekapitu- leerct' en zich krijgsgevangen gegeven. Het verlies der geallieerden is onbeduidend; de russen hebben daaren tegen 120 man aan dooden en gekwetsten verloren. De vloten zijn geankerd aan de monding van den Dnieper; zij verzekeren alzoo den ingang van dien stroom en beletten alle gemeenschap ter zee tusschen Odessa en Nikolaieff. Reeds verdiept men zich in gissingen omtrent den naam die aan het keizerlijke kind, 'twelk geboren zal worden zal gegeven worden. Het ontbreekt niet aan personen die overtuigd zijn dat het kind indien het van het mannelijk geslacht isden naam van Koning van Romeals de zoon van Napolemi Izal dragen. Men merkt evenwel te dezer zake aan, dat zulks in geenendeele zeker is en men niet uit het oog behoort te verliezendat tijdens de geboorte van den Koning van Romedie hoofdstad een fransch prefectuur was en onder de regering van Napoleon III de zaken nog zoo ver niet zijn gekomen. Een treffend tooneel had dezer dagen in de me nagerie van den plantentuin van Marseille plaats De jagthond van den maarschalk Pélissier, die de voed ster van de grooto leeuwin was geweest, bleef ter zijde builen aan liet hok vastgehecht. Generaal Pélissier schreef, dat hij verlangdedat Dahdah en Sultane op nieuw zouden worden vercenigd, en men beijverde zich aan het verlangen van den maarschalk te voldoen. Daarop bood zich nogtans voor de toeschouwers een verschrikkelijk tooneel aan, dat velen hunner met ijzing beving; op het oogenblik dat Sultame in het hok van de leeuwin trad, wierp deze zich op den hond en greep die met haar vreesselijken klaauw aan; doch dit was een blijk van vreugde en vriendschap. Men zag de leeuwin den hond met liefkozingen overladenwelke laatste aanvankelijk beefde, maar op slot van rekening zich overtuigde, dat de vriendschapsband thans bepaal delijk gesloten wasten genoege van beide partijen. BEVOLKING VAN DE KRIM. Volgens eene door den franschen Moniteur medege deelde opgaaf, die uit eene vertrouwen verdienende bron geput is, zal de mannelijke bevolking der Krimineen rond getal, het cijfer van 200,000 niet te boven gaan. Daaronder zijn 150,000 tartarendeze tartaarsche be volking bestaat uit 80,000 boeren, 16,000 geestelijken, 10,000 edelen, 50,000 burgerlieden en neringdoenden die in de steden verblijf houden. De christen bevol king bedraagt slechts 22- of 23,000 zielen zij is ge heel van europesche afkomst. Men rekent op slechts 3000 het aantal russen, handwerken en ambachten uit oefenende, die zich sedert de verovering der Krim aldaar gevestigd hadden. Turkije en meer bepaaldelijk Kon- stantinopel hebben voor de bevolking van het schier eiland eene bijdrage geleverd van omstreeks 10,000 grie- kendie zich meerendeels te Eupatoria en Balaklava gevestigd hadden. Dat voorbeeld is door hoogstens 5000 armeniérs gevolgd. Eindelijk zijn er nog 6000 polen, duitschers en franschen die echter niet tot de vaste bevolking gerekend kunnen worden en nog geneigd zijn om weder andere woonplaatsen te zoeken. GOESSCHE MAATSCHAPPIJ vooa STOOM- EN ZEILVAART. October 1855. van Goes. van Rotterdam. Diujysdag 23 'smorg. 5. Dondert!. 25 u 6. Zaturdag 27 7. Dingsdag 30 a 8—30. AGENTEN te Goesde lieer IV. de Foow te Rotterdam de heer C. G. AVeldrageij, te Dordrechtde heer J. Roest, te Zierikzeede heer w. A beis. Woensdag 24 's inorg. 111. Vrijdag 26 1130. Maandag 29 5. Woensdag 31 530. STOOMBOOT DE SCHELDE. oren van vertrek in de maand OCTOBER 1855. (Dagelijks uitgenomen des Zondags.) van VLISSINGEN naar BRESKENS 'smorgens tij ure en 'savonds 6 ure. Terug: 'smorgens 7j ure en 's avonds li l ure. van VLISSINGEN naar NEUZEN voormidd. 9 ure. Terug vau Neuzen 's namiddags 1 ure. van NEUZEN naar HOEDEKENSKEKK.E voormidd. 11 ure. Terug van Hoedekensk. 's midd. 12 ure. van VLISSINGEN naar BRESKENS 'snamidd. 4 ure. Terug van Breskens 'snamidd. 4i ure. ES* Te Vlissingen in de Raminekenspoort is een bord het welk aanduidt het vertrek uit de Wester- of Marinehaven. 227ste STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000 en daar boven 5e klasse. 11de lijst. No. 10662, 6692 en 19787, ieder f 1000- 12delijst. No 3499, 9543 en 16660, ieder/ 1000- Goes, den 19 October 1855 Heden overleed alhier tot diepe droefheid van hare nagelatene betrekkingen, Mejufvrouw A. M. van DAM. Te 's MAARTENSDIJKWoensdag den 7 en 14 November 1855. Te THOLENDonderdag den 8 en 15 November 1855. Voor een sedert 13 jaren gevestigd en steeds toenemend BEGRAFENIS FONDS wordt gevraagd binnen de stad GOES een soliede A CS E JVT, behoorlijke borg kunnende stellen. Adres met franco brieven aan de uitgeefster van dert Noord-Brabanter te 's Bosch, letter H.met opgave van beroep. SÉfS^ 11- J- SLABBEKOORNboomkweeker 1111 te Bieselinge2000 OLMEÜ XI PLAKTBOOMEI, wSPpa» van eene extra kwaliteit, voor 20 cents het stuk, vrij te leveren; is ook voorzien van andere soorten. kunnen door mannen en vrouwen en op eiken leeftijd ge- rustclijk genomen worden; derzelver werking is zacht maar bepaald en zeker. Daar zij in alle deelen des ligchaams doordringen, zoo dienen zij ter wegneming van elke ziek'e, en bijzonderlijk voor lever- en maagkwalen, gal enz. Zij- zuiveren volmaakt bet ligchaam, en derzelver uitwerksels in gevallen van aandrang van het bloed naar het hoofd en borstkwalen kunnen niet genoeg worden gewaardeerd. Ojn kort te gaan, er zijn weinig ziekten en kwalendie bij eenige volharding in liet gebruik, aan derzelver weidadigen invloed kunnen weerstaan. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes pillen a f 0,80f 1,85, f3,00. f6,75, f 13,85, f 20,50. Potjes zalf a f 0,80, f l,85f 3,00 f 7,05, f (13,50, f 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen, bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Berg gen-op-Zoom. Den lieer J. Straatman, hoofd-depótlioudtir te s'Bosch, alsmede te Londen Strant 244, HOLLOWAY'S éta blissementen. Bij de boekhandelaars F. KLEEIAVFAS ZOON te Goes, zijn op nieuw eenige exemplaren ontvangen der door de tekst.) met eene aanwijzing van alle statenhoofd- en land steden dorpenkanalenrivieren spoorwegen en post- routen. Bij dezelve is een aanhangsel gevoegd, welke een aan tal bijzonderheden inhoudt, die voor den landverhuizer van het grootste nut zijn als de luchtgesteldheid eene aardrijkskundige beschrijving der verschillende sta ten met hunne steden, dorpen en derzelver afstanden de landingshavens met de daarbestaande vervoermiddelen, eene opgave der verschillende in Amerika in omloop zijnde munten maten en gewigtenenz. Deze kaart is zeer duidelijk, de verschillende staten zijn door kleuren aangeteekend; als met den vinger kan men den loop der rivierenspoorwegenkanalenenz. volgen, terwijl bovendien nog een KAARTJE van OregonNoordelijk Calif ornie en Santa Néaan haar is toegevoegdprijs f 1, Tevens is bij hen voorhanden WIPflflSlflH de getrouwe leidsman en raad- luijfl 1 Uit &ever voor 'an^verkuizersdie J naar Noord-Amerika willen ver trekken door M. D. TEENSTRA prijs 1,80. Deze MENTOR is niet minder aanbevelingswaardig. Hij bevat achtereenvolgend verhandelingen over de uitrustingde reis over zee en door Amerika naar Chigacoeen geschiedkundig overzigt van hetjcar 981 tot 1854; natuur- en staatkundige aardrijks beschrijving de bodem, voortbrengselen en belangrijke steden der verschillende staten, merkwaardigheden van natuur en kunstvolkshuishondknndige toestand ver deeld in 1". de blanken, 2°. staatsregeling, grondwet, 3°. belastingen policie wettenregtspleginghet leger en de vloot; 4°. taal-en schoolwezen, godsdienst, leef wijze, zeden en gewoonten; 5°. nijverheid, landbouw, bergwerken, fabrijkwezenkoophandel, zeevaart en vis- scherij 6°- oorzaken van de verbazende snelle ontwik- keling der Vereenigde Staten. Blik op Nederland. Voorts Massificatie der landverhuizersde dienst bare klasse, brieven van landverhuizers, amerikaansche maten, gewigten en munten, brieven-posterij geldbe legging en wat verder aangaande den toestand der on zen in Amerika bekend is. van Dr. SUIÏT DE BOUTEMARD Chemisch onderzocht en aanbevolen door den kon. medici- naalraad dr. Magnus, den kon. pr. Creitsphisicus dr. Eschbn- bach, en andere artsen en scheikundigen. Zij is zamengesteld uit bestandedendie de eigenschap bezitten het tandvleesch te sterken, voor ziekelijke aandoe ningen te vrijwaren, het vuil en de aangroeijingen weg te nemen ze zuiver wit te maken zonder het email aan* te doen, den adem frisch te houden en eenen heiizamen in vloed op de mondholte uit te oefenen. Zij kost 40 cents in onderstaande dédóts. Door hare duurzaamheid is zij bezuinigend, aan één stuk heeft men een HALFJAAR, genoeg. Dr. yon Rohm, K. K. Ober feldarzt van het slav. grensreg. notaris Using, te YFitstock, dr. Schüitze, te AVitstóck, Mec- ztfer te Vucabor, in Slavonië, Julius Wehner, adv. en ge zworen notaris le Auerbach in Sacksen, hebben zich in den laatsten lijd zeer gunstig daarover uitgelaten. van Dr. BORCHART geneesheer te Berlijn zamengesteld uit aromatische en et- iherische plantenoliën en delfstoffelijke bestandeden alle aandoeningen der huid, levervlekken, zomersproeten, zonne brand, knobbels, puisten en schubben worden door haar ge bruik verwijderd en de huid behoudt door alle jaargetijden dat fluwelige, veerkrachtige en frissche voorkomen, dat voor een' schoonen tint een vereischtc is. Het beste ge bruikt men ze met een wollen lapje, waarmede men de huid naar verkiezing eens of meermalen daags wascbt. Dr. Arnold beveelt ze aan tegen eene drooge huid en bij andere huidziekten. Ze kost 40 cents, in onderstaande dépots. AmsterdamVerkoophuis. Bergen-op-zoomD. PouwesL en C. H. Veraart. Middelburg, dépot van liet Verkoophuis. Goes, wed. C. Vreeke. Schoont!ijke, A. J. Bronswijk. Vlissin gen, A, M. Kalbfleiscli. Zierikzee, C. van Schaick. Eu in de bekende dépots in de andere sleden TE GOES BTJ F. KT,EE (J WENS BN ZOON.

Goessche Courant | 1855 | | pagina 2