M No. 81. 1855 42ste Jaargang, 3 c bekendmaking BEKEND1HAKING kennisgeving. LEDEN VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE GOES bekendmaking bekendmakingT «oessciiü 4 01 ra\t. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags i Gewone advertentien worden d 20 ets. de regel geplaatst avondsuitgezonderd op feestdagen. MAANDAG 15 0CT05SER. Geboorte-, huwelijks- en doodberigtenvan J—6 regels d f J,20 De prijs per kwartaal is f «7,75, franco per post f J,90. I j behalve het zegelregt. De. inzending van advertentien moet geschieden vóór drie uren des namiddags. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen ter kennis der belanghebbenden Dat de lijst van de ter uitloting en aflossing aan- gegevene OBL1GAT1EN, ten laste dezer gemeente, ingevolge art. 4 van het plan tot aflossing der geves tigde schulden, den 11 April 1853 door den gemeente raad gearresteerd, opgemaakt is en ter griffie gedurende de laatste helft dezer maand ter visie zal liggen. Zullende de uitloting ingevolge art 5 van evengemeld plan in het openbaar ten overstaan van burgemeester en wethouders geschieden, den 17 November 1855, des namiddags ten één ure. Gedaan te Goesden 6 October 1855. M. P. BLAAUBEEN, De Secretaris H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden Dat de suppletoire beschrijving over het loopende jaar 1855, voor de plaatselijke belasting op de HONDEN, afgeloopen en dien conform het kohier opgemaakt is alsmede dat hetzelve ter voldoening aan het bepaalde bij art. 264 der gemeentewetdoor hen voorloopig vast gesteld, van heden af, gedurende veertien dagen, in den voormiddag ter secretarie ter visie zal liggen, ten einde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen om zijne reclames, gedurende deze veertien dagen, aan den gemeente-raad in te dienen. Wordende een iegelijk, die bij deze beschrijving mogt zijn overgeslagen aangemaandom zich dien tijd ten nutte te maken tot het doen van zijne aangifte, ten kantore van den ontvanger der plaatselijke belastingen, zoo en gelijk in art. 1 van de verordening voor de heffing van die belasting, vastgesteld door den gemeente raad, den 8 Augustus 1S53, is voorgeschreven. Terwijl de ingezetenen te dezer gelegenheid worden herinnerd aan de bepalingen van art. 5 der verordening: h Dat diegene, welke na den afloop der beschrijving een of meer honden zal willen houdenboven die n waarvoor hij beschreven is, daarvan insgelijks schrif- telijk aangifte zal moeten doen, ten kantore van voor- noemden ontvanger. En ten einde een ieder hiervan kennis dragezal deze worden afgekondigd en geplaatst in de Goessche Courant Gedaan ten raadhuize van Goes, den 13 October 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P- BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat: Dat de lijst bedoeld bij Z. M. besluit van den 9 No vember 1851, (Staatsblad no. 142) aanwijzende de per sonen die tot het kiezen van bevoegd zijnopgemaakt naar aanleiding van de door den ontvanger der directe belastingen ingezondene en door hem gewaarmerkte opgave, op heden, volgens art. 11 van het aangehaalde besluit vastgesteld zijnde, ge durende acht dagen, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd, gedurende welken tijd de bezwaren overeenkomstig hetzelfde art. bij ver zoekschrift, door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan het gemeente-bestuur kunnen worden ingeleverd. Dat ingevolge het aangehaald art. 11, de inlevering der stembriefjes ter benoeming vsn de in dit jaar aftredende leden uit deze gemeente, de heeren OTTO VERHAGEN, JOHANNES PIET ER BURGER en ADR1AAN NOR- TIER, is bepaald op woensdag den 28 November 1855, waartoe het stembureau ten raadhuize zal vaceren des morgens van 9 tot des namiddags 1 ure; terwijl den daaropvolgenden dag, des voormiddags ten 10 ure, terzelfder plaatsede opening der stembriefjes in het openbaar zal aanvangen. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 13 October 1855, om op de gewone plaatsen in deze gemeente aangeplakt en in de Goessche Courant geïnsereerd te worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris II. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, herinneren de ingezetenen aan de bepalingen van art. 27 eti 42 der wet van 29 Maart 1833 [Staatsblad no. 4) omtrent de belasting naar tijdsgelang en de suppletoire aangifte, volgens welke een ieder, die door uitbreiding vermeerdering, verwisseling of het aanschaffen van be lasting-voorwerpen der grondslagen van het personeel komt te vallen onder toepassing van eenen nieuwen of verhoogden aanslag in den loop des dienstjaars, verpligt is, alvorens en naar gelang der omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteldtot het indie nen van behoorlijke aangifte deswege, in voege als bij art. 30 der wet is voorgeschrevenkunnende daarvoor een biljet ter invulling bij den heer ontvanger worden afgehaald. Goes, den 15 October 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. G. PILAAR. Achtervolgens art. 3 van het kon. besluit van den 6 Januarij 1831no. 68 Staatsblad No. 2), heeft Z. E. de Minister van Einancienbij resolutie van den 12 October 1855bepaald de prijzenhet opgeld daaron der begrepenwaarvoor de collecteurs, splitters en de- bitanten der Staats-Loterijde loten en gedeelten van dienvoor de derde week der trekking van de laatste klasse der 227ste loterijzullen mogen uitgevente weten BIJ VERKOOP: Geheele loten Halve u Vijfde Tiende Twintigs. 81,- - 40,50] - 16,201 - 8,10 4,05 BIJ VERHURING: Geheele loten Halve Vijfde Tiende Twintigs. 48,— - 21,50 - 8,60 - 4,30 - 2,15 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat, bij voornoemd artikel van dat besluit, uitdrukke lijk is vastgesteld, dat de collecteurs, splitters en de- bitanten gehouden zijn, zich naar die prijsbepaling te regelen, en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Goes, den 15 October 1855. De Commissaris des Konings in de provin cie Zeeland, Bij delegatie voor denzelven, De Burgemeester M. P. BLAAUBEEN- GOES, 15 October. Bij kon. besluit van den 11 dezer, no. 46, is onder meerderen benoemd tot ontvanger der registratie en do meinen te Kortgene, de heer W. A. de Laat de Kanter, surnumerair. Bij de vogelschieting, door de handboogschutterij Jacoba van Beijeren uitgeschreven tegen verleden Za- turdag, werd door dhr. W. A. Anemaet de hoofdvogel en door dhrn. E. de Meulmeesler en A. Cornells, de zijvogels geschoten De drie schutters waren leden van de genoemde schutterij. De procureur-generaalfungerend directeur van Zeeland berigt, dat in den loop der maand September jl., te Middelburg is ontvangen een valsch guldenstuk, dragende het beeldtenis van koning Willem IIen voorzien van het jaartal 1847 ontbrekende, naar schijn, door afslijting, van het randschrift God zij met ons u de de letters m e van het woord metoverigens zuiver van vormdoch ligter dan en blijkbaar gegoten naar een één-guldenstukeenigszins loodkleurigvergeleken bij echte stnkken. 'Politieblad. Met genoegen zullen velen vernemendat het overlijden van den heer dn J. P. Arend geene veran dering zal te weeg brengen in de uitgave zijner be roemde Geschiedenis des P ader lands. De overledene heeftbehalve afgewerkte kopijzeer vele aanteekenin- gen en bouwstoffen, doorhem sedert een reeks van jaren bijeenverzameldnagelaten en is de verdere bewerking opgedragen aan de bekwame hand van den heer mr. Otto van Rees te Utrecht, de schrijver der in 1854 met goud bekroonde verhandeling over de verdiensten van Gijs- bert Karei van Hogendorp als staatshuishoudkundige. Te Almelo is in den nacht van 10 op 11 dezer een der gevangenen in het cellulair huis van arrest al daar door braak en overklimming ontvlugt. De ge melde persoon heeft zich in zijne gevangeniskleeding verwijderd en moest aan Pruissen worden uitgeleverd waar hij zich tweemaal aan ontvlugting had schuldig gemaakt. Wat de cholera berigten betreft vinden wij steeds de getallen verminderende, evenwel blijven de onheilen die deze epidemie met zich brengt treffend. Voor hen die den spoedigen en dikwijls bedroevenden afloop der ziekte niet kennen is het bijna niet denkbaar, dat menigeen in de bloeijendste gezondheid binnen weinige uren het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. Zelfs de onverschilligsten worden tot nadenken geleid, wan neer wij gedurig lezendat vadersde steun hunner familie aan dezelve op eens worden ontrukt, nalatende eene weduwe met tal van kinderen. Nog eergisteren ging eene arme weduwe te Leijdendes voormiddags uit om iets voor haar kroost te verdienen; des avonds was zij niet meer, en in dien pijnlijken toestand, bij de onzekerheid of men elkander een uur later nog zien zalberigt men onsdat het volk steeds voortgaat in het onmatig gebruik van sterke dranken en vruchten. Dankbaar verheugen wij ons hier nog van de ziekte verschoond te zijn. Te Leijden werd dit jaar de gedenkdag der op- rigting harer hoogeschool zeer stil gevierd, slechts eenige vlaggen wapperden, terwijl godsdienst-oefeningen in de hervormde kerken werden gehouden. Op het stadhuis werden eenige voorwerpen vertoond aan de geschiedenis van Leijden's ontzet verbonden. De studenten deelden volgens gewoonte haring en wittebrood uit en degan- sehe burgerij at des middags hustpoteene gewoonte die bij rijken en armen steeds blijft voortduren. Sere nades hadden geen plaats. De invoer van kikvorschen in Engeland is op eene vrij aanzienlijke schaal aangevangen. Ze worden in de engelsehe bladen reeds te koop aangeboden met bijvoeging van 1ste kwaliteit, een bewijs dat er onder scheid tusschen de smakelijkheid van kikvorschen wordt gemaakt. Men voert die uit Champagne in zakken aan. Op het meerendeel der binnenlandsche graanmark ten van Prankrijk zijn de graanprijzen inde afgeloopen week iets gedaald. De daling bedraagt gemiddeld 1 fr. 50 c. op het mud tarwe. RUSLAND. TURKIJE. De berigten van het oorlogstooneel waren in den laatsten tijd zeer schraal en genoegzaam alleen afkom stig van den russischen opperbevelhebber, die de bewe gingen mededeelde welke in de legers der verbondenen werden opgemerkt. Nogthans voorspellen dezelve spoedig een nieuwen beslissenden slag. Het vuur uit de Noorderforten heeft de geallieerden verpligt de Karabelnaiia te ontruimen en bestrijkt niet alleen den Mallakofl', maar reikt nog verder. Daarentegen zijn de 13duims mortieren der franschen zeer nadeelig voor de russen en de Sterre- schans. Zonder deze zou het voordeel, aan de hoogere ligging der Noorderforten zoo als men weet verbonden, een groot overwigt op de geallieerden geveD. Een brief uit Petersburg meldt, dat de Jobsbode uit de Krim, betreflende den val van Sebastopoleen ontzettenden indruk onder de lagere klassen der bevol king gemaakt heeft. Yreemde tooneelen hadden in de eerste dagen plaats. Uit honderde keelen hoorde men het geroep van Wraak voor SebastopolMen zegt dat de keizer gezworen heeft, dat de vijanden niet zooveel aarde van de Heilige Krim zullen behouden, als zij aan hunne schoenen kunnen mededragen. Intusschen begint de autocratie hare salons reeds te openen en laat feest op feest volgen dat aanleiding tot zonderlinge tegen stellingen geeft. -Ten behoeve van het russische leger in de Krim zullen voor den veldtogt van 1856, den 15 dezer te Nikolajew contracten worden gesloten, voor de levering van 75,000 emmers brandewijn voor Sebastopol (noor d

Goessche Courant | 1855 | | pagina 1