In Lossing Landverh ais ers NOORD- en ZU1DAMER1KA en AUSTRALIË, vinden steeds de ge schiktste scheepsgelegenheden door de kantoren van de heeren V1NESBERG C°.ge vestigd te Rottkrdam en Livbupooi.. AROMATISCHE TANDENZEEP 1 AIIOSATISCH-lilÖMB' RMIHIMEP fing van de plaatselijke belasting op het gemaal5°- Overlegging begrooting 1856 en mededeeling ingekomen stukken. Heden morgen, is in eene plegtige openbare teregt- zitting der arrondissements-regtbank alhier, geïnstalleerd de onlangs benoemde substituut-officier Mr. J. Colien. Na voorlezing der stukken, wenschte de voorzitter ZEdA. met eene korte toespraak geluk met zijne be noeming, wees hem op het eer- en gewigtvolle zijner betrekking en besloot met den wenseh, dat eene gepaste eensgezindheid bij deleden van het collegie zou blijven bestaan. Met weinige woorden werd daarop door den benoemde geantwoord dat hij zich gelukkig achtte door Z. M. tot eene betrekking, waarvoor hij voorliefde bezat, benoemd te zijn en in eenen vorigen werkkring, als waarnemende het O. M. bij een aanzienlijk kantonge- regt, eenigermate het gewigt zijner betrekking had lee- ren kennen, terwijl niets hem aangenamer zijn zou dan eenen vriendschappelijken omgang met de leden van het collegie waarbij Z. M. hem benoemd had; zich daartoe in het bijzonder aanbevelende bij den EdA. heer officier van justitie. Waarna de benoemde werd verklaard geïnstalleerd te zijn en de teregtzitting gesloten. Gisteren vertrokken per goessche boot naar Bot terdam wederom 4 personen uit de gemeente 's Heer Arendskerke, met het doel om verder de reis naar Noord-America voort te zetten. Armoede noch gebrek deed hen dit eiland verlaten het hoofd voorzag als beurtman van de Zuid-Kraaijert op Rotterdam genoeg zaam in het noodige voor hem en de zijnenalleen schijnen vroeger derwaards vertrokken betrekkingen bij hen de lust tot verhuizing te hebben opgewekt. Naar men verneemt zullen in het aanstaande voor jaar een groot getal Zuid-Bevelanders, de reis derwaarts ondernemen. Bij besluit van 18 dezer, no. 61, heeft Z. M. goedgekeurd het beroep door den kerkeraad der her vormde gemeente te Nisse, op Ds. A. J. Backer, pre dikant te Poederooijen en Loevestein, en van Nieuwe Tonge, classis van Brielle, op Ds. S. Hogerzeil Mz., predikant te Wemeldinge. Ter vervulling der vacature van lid van den ge meente-raad te 's Gravenpolderontstaan door het be danken van den heer tl. van der Mandere, heeft dezer dagen eene nieuwe stemming plaats gehad waarbij P. Sandee 9 en P. de Broekert 5 stemmen verkregen, de andere stemmen waren op verschillende personen verdeeld. Tusschen de beide laatstgenoemden zal herstemming plaats hebben. Sedert de laatste opgaaf is te Zierikzee één cho- lera-lijder bijgekomen en overleden. Yan de in behan deling geblevenen is er mede één overleden, zoodat er in het geheel 9 gevallen hebben plaats gehad, van welke 7 zijn overledenéén hersteld en één nog ziek. Op de begrooting van het departement van her vormde eeredienst wordt voor 1856 meer aangevraagd 1075,voor predikants-tractementen f 7000,- voor nieuwe standplaatsen en 400,voor hulp-dienst, te zamen 8475, Bij inzage van het ontwerp van wethoudende vaststelling van het derde hoofdstuk der staatsbegroo- tiug, heeft het, zegt de V Gravenhaagsche Nieuwsbode, onze aandacht getrokkendat het bedrag der schade loosstelling aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zes duizend gulden hooger is geraamd dan het vorige jaar, zoodat de regering eene vermeer dering van het getal leden met drie schijnt op het oog te hebben De Groningsche Courant meldt, dat 125 predi kanten der hervormde kerk in Nederland te zamen eene overeenkomst gemaakt of een verbond gesloten hebben om de oude gereformeerde leer te handhaven en te ver kondigen in woord en geschrift, en zich niet te laten afschrikken door de synode der nederlandsche hervormde kerk, die, volgens hen, die Iter tegenstaat en verloochent, maar zullen zij de reglementen en verordeningen ge maakt door deze synode, zoo als zij nu bestaat, in geenen decle nakomen en opvolgen. Jl. woensdag is te Gent zekeren Francies de Bis schop, bezig zijnde den toren van het Belfort te verwen, door het uitschieten van eenen ladder, van eene hoogte van 80 meters naar beneden gestort. Den ongelukkige werd eerst den hoofdschedel verbrijzeld op de balustrade der eerste galerij van den torenis vervolgens op een hoekhuis gevallen en eindelijk nedergekomen op de ach terplaats van de stedelijke gevangenis, niets meer zijnde dan een misvormd lijkde hersenen waren tot op de botermarkt gespat. Men leest in de Cioilte Catholica het volgende De chinesclie doctors bezigen tegen de cholera een middel, hetwelk bijna onfeilbaar is, als het in t ij ds wordt aan gewend. Mijne pligten als missionaris, zegt de verhaler, hadden mij in eene gemeente gebragtwaar de ziekte woedde. Op zekeren morgen, na de mis (e hebben ge lezen gevoelde ik door de cholera aangetast te zijn. De ademhaling werd belemmerd en mijne armen en beenen warén ijskoud. Ter gepaster uur kwam een christen- Chinees mij bezoeken. Pater! sprak hij, gij helt de cholera. Hij bezigtigde het onderste mijner tong, en na de zwartkeid der aderen te hebben opgemerktbe vestigde hij zijne verklaring. Hij nam toen eene ge wone speld en begon mij daarmede onder de tong te stekenzoodat 10 h 12 druppelen zeer zwart bloed daaruit vloeiden. Yervolgens, na mij zachtjes de ar men te hebben gewreven, en door middel van eenen draad eiken mijner vingers te hebben omwonden, stak hij ook met diezelfde speld in eiken vingerdigt bij den wortel der nagelsen perste uit elke steek almede eenige druppels zeer zwart bloed. Zich nu willende verzekeren, of de operatie goed gelukt wasstak hij mij, met dezelfde speld, in den arm, ter plaatse waar gewoonlijk de aderlatingen geschieden- Ziendedat daaruit geen bloed kwam, verklaarde hij, dat alles naar wensch ging. Maar de belemmerde ademhaling duurde nog voortwaarop de Chinees de speld op twee derde harer lengte in de nabijheid van den mond der maag mij in het ligchaam staken aldus opende hij mij gelijk men in China zegt, den mond van het hart. Geen enkele druppel bloeds vertoonde zich daaruit, maar aan stonds gevoelde ik merkbaar eene verligting. De om loop van het bloed begon als opnieuw, en alzoo keerde de natuurlijke warmte terug Er bleef mij niets anders bij dan eene ligte koortsachtige ongesteldheidwelke j slechts eenige uren duurde, en daarna bevond ik mij j weder in eenen gewenschten toestand. Zoodanig is de j remedie, welke in China over het algemeen bij de Cho- lera-gevallen wordt aangewend. RUSLAND. TURKIJE. De Monitenr van verleden Dingsdag bevat het eerste gedeelte van het rapport van generaal Pélissier over de feiten van den 8 dezer. Het stuk is gedagteekend van den 11. Daarin komt o. a. voor, dat de russen dien dag 800 vuurmonden ter hunner beschikking had den en de geallieerden slechts 700 kanonnen gebiuikten, die 1,600,000 schoten losten; voorts (Lt de hollewegen eene uitgestrektheid van 20 mijlen besloegen; dat 80,000 schans-korven 60,000 leger-takkebossen en een milli- oen aardzakken zijn gebezigd. Gedurende het beleg had de genie 31 officieren aan dooden verloren33 werden gekwetst. De cijfers der geleden verliezen blij ven nog steeds onbekend. De geallieerden hebben groote kleedermagazijnen in Sebastopol gevonden. De russen versterken de noord zijde en rigten nieuwe batterijen op. Sebastopol zal geheel geslecht en de dokken gedempt worden. Men verzekert dat de maarschalk Pélissier, tengevolge van een uit Parijs ontvangen bevel, besloten had, den aanval der russen niet af te wachten, maar nog voor den 25 September aanvallenderwijze met zijne geheele magt te werk te gaan. De toestand van Odessa is allertreurigst, de eer tijds zoo drukke en bloeijende handelskantoren staan ledigook naardien jongelieden welke daar geplaatst warenals soldaten naar het leger hebben moeten ver trekken. De vernieling van al de dépots in de zee van Azof!', waar de kooplieden h'inne waren hadden opge stapeld in het vertrouwen dat zij daar veilig zouden zijn heeft een aantal familién in volslagene armoede gedompeld. DUITSCHLAND. Berlijn, 20 Sept. De overwinning der geallieerde legers in de Krim heeft hier, gelijk over geheel Duitsch- land een verbazenden indruk gemaakt. Het aantal russisch-gezinden neemt af; men roemt onverholen het krijgsbeleid der westersche mogendheden en de hooge dunk omtrent Ruslands luister en magt, die hier te lande kunstmatig was opgevoerd, is op eenmaal ver nietigd en vernederd. Eene telegrafische dépêche uit Warschau van 22 September meldt, dat eene nieuwe algemeene ligting in Rusland op handen is. Een spaansche hardlooper, Genaro genaamd, had eene weddingschap aangegaan, dat hij het tegen de beste paarden in het loopen zou uithouden. Acht paarden kwamen op De strijd duurde van 2';2 tot 8 '/.2 ure. Zes paarden bezweken. Genaro viel. nadat hij 22 maal het hippodroma had rondgeloopen zijnde eene lengte van 12 mijlen. Slechts twee renpaarden hielden vol. ENGELAND. -Londen. Te Manchester is 11. zaturdag eene tentoonstelling van fraaije jonge kinderen gehouden, er waren nagenoeg 300 mededingers r;aar de uitgeloofde prijzen en 5000 personen hadden 1 h 2 sh. entréegeld betaald om als toeschouwers de zonderlinge vertooning te mogen bij wonen; onder de behaalde prijzen, verwierf de kleinzoon van een voormalig parlementslid, een zilveren theepot. Als noodzakelijke voorwaarden voor een eerlijken vrede met Rusland, stelt The economist voor: 1° af stand van de Krim 2° erkenning van de onalianke- j lijkheid der circassiers; 3° de ontruiming van Georgie door de russen 4" terugtrekking der russen van de Donau-monden benevens afstand van alle aanspraken op afzonderlijke of collectieve protectoraten. De haringvisscherij op de kusten van Engeland I gaf een zeer ruimen vangst. 'öRiïAlTMAHZTElT. GOES 25 SEPTEMBER, j Bij vrij goede kooplust zelfs tot hoogeren, prijs als j de vorige week, was heden meerderen aanvoerde om- zet evenwel gering ten gevolge van de hooge eischen der houderswaardoor veel onverkocht van de markt is gegaan. Voor de oude en jarige tarwe besteedde men 16,50 h ƒ17,50; nieuwe dito 16,ƒ17, Nieuwe rogge 11,75 h f 12,20. Winter gerst 7,50 si 7,80; Zomer dito f 7,25 7,50. Haver J 4, a 4,80. Blaauwe erwten f 11,25 a 11,60. Bruine boonen 12,30 f I 2,50. Paardeboonen 8,75 a 9,20. Winter en zomer koolzaad waarvoor genoegzaam gee nerlei vraag 16,25 17,50. De raapkoeken 105, (per 1040). Aardappelen zeer verschillend, naar deugd 3 it f 4. 's HEERENHOEK26 SEPTEMBER 1855. Heden goldt de jarige tarwe 17,dito nieuwe voor de zaai 16,50 h 17,50. Blaauwe erwten /ll, Nieuwe rogge 11,90. Zomer gerst 7,50. In kool zaad werd niets gedaan. BROODPRIJZEN naar de vroegere zetting. Witte brood 41 ct.| Masteluin brood Tarwen brood 28 Tarwen kropbrood. 24 Rogge brood 21 et 18 n Ondertrouwd Goes j 25 September 1855. E. BESUIJEN en J. WABEKE, wed. C. Scheei.k. in het begin der volgende week, puike NEWCASTLE MAAT- en SCHOTSCHE SCHAALKOLENvoor rekening van J. FRANSEN VAN llfi PUTTE. Informatien omtrent vertrekkende schepen en prijzen, die door het vergevorderd saisoen aanmerkelijk zijn ver minderd zijn mede te verkrijgen bij den Agent P. VERTREGT, te Rotterdam. Kaasmarkt, wijk 9, no, 5*20 en te Goes aan het kantoor in de 'sHeer Hen- drikskinderent-f raat. De PILLEJT v a ii HOLLO WAT zijn een zeer ver maard middel voor een zwak zenuw gestel en algemeen verval van krach ten. H- d. G. op het eiland Urk had een aanmerkelijk verval van krachtenen een zeer zwak zenuwgestel veroorzaakt door bedorven vochten. Hij be proefde velerlei geneesmiddelen maar vond er geen baat bij. Eindelijk besloot bij tot de PILLEK van HOLLOWAT, welke spoedig eene goede uitwerking deden zien. Zijne sappen verbeterden, zijn hoofd werd meer beider, de maag versterkte zich, en vijf weken later was hij volkomen hersteld. Door bet vermeerderd debiet ziju de prijzen als volgt, Doosjes pillen a f 0.80, f 1,85, f3.00. f6,75, f 13.85, f 20^0. Potjes zalf ;i f 0.80, f l,85f 3,00 f 7,05 f 13,50; f 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te bekomen, bij J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. P. Verlinden, te Ber- gen-op-Zooin. Den lieer J. Straatman, hoofd-depöthouder te 's Bosch alsmede te bonden Strant 244, HOLLOWAY'S éta blissementen. van Dl. SUIK DE BOUTEMARD, Chemisch onderzocht eu aanbevolen door den kon» medicinaal- raad dr. Magnus, den kon. pr. kreitsphisicus dr. Eschenbach, en andere artsen eu scheikundigen. Zij is zamen gesteld uit bestandeelendie de eigenschap bezitten bet tandvleesch te sterken, voor ziekelijke aandoe ning te bewaren, het vuil en de aangroeijingen weg te ne men, ze zuiver wit te maken zonder het email aan ledoen, den adem frisch te houden en eenen heilzamen invloed op de mondholte uit te oefenen. Zij kost 40 cents, in onderstaande dépots. Door hare duurzaamheid is zij bezuinigend, aan één stuk i heeft men een HALFJAAR genoeg. Dr. von Roum, K. K. Ober feldarzt van het slav. grensreg. notaris Using, te Wittstock, dr. Schultze, te Witstock, Mec- zner te Vucobar, in Slavonië, Julius Wehner, adv. en gezwo- I ren notaris te Auerbacb in Sacksen, hebben zich in den laat- sten tijd zeer gunstig daarover uitgelaten. va.. D BORCHARDT, geneesheer te Berlijn, zamengesteld uit aromatische en et- j thcrische plantenoliën en delfstoftelijke bestandeelen; alle aan- doeningen der huid levervlekken zomersproeten zon tie- brand, knobbels, puisten en schubben worden door haarge- j bruik verwijderd en de huid behoudt door alle jaargetij- I den dat fluweligeveerkrachtige en frissche voorkomen, dat vooreen' sciioonen tint een vereisebte is- Hel beste ge- i bruikt men ze meteen wollen lapje, waarmede men de huid i naar verkiezing eens of meermalen daags wascht. I Dr. Arnold beveelt ze aan tegen eene gele dvooge huid en bij andere huidziekten. Ze kost 40 cents, in onderstaande 'Jépóts. AmsterdamVerkoophuis. Bergen-op-zoomD. Pouwels. en C'. II. Veraart. Middelburgdépot van het Verkoophuis. Goes, wed. c. Vreeke. Schoondijke, A. J. Bronswijk. Vlissirt gen, A. M. Kalbfleiscli. Zierikzee. C. van Schaick. En in de bekende dépots in de andere steden. i tb goes tat j e. lu/beit'wt/ns en zoon.

Goessche Courant | 1855 | | pagina 2