GOMJHË (MRANls^ No. 73. -13"" Jaargang. tós® 'fe»r tf w DONDERDAG 13 'SEPTEMBER. BERHNDHIAHXNG. BEHENDMABING- PUBLICATIE. OPENBARE VERGADERING GEMEENTE-RAAD TE GOES. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds, uitgezonderd op feestdagen. De prijs per kwartaal is f d.75. franco per post f' .f90. De in zen din Gewone advertentien worden d 20 ets. de regel geplaatst Geboortehuwelijks- en doodberigtenvan d6 regels d F d,20 behalve het zegelregt. ran advertentien moet geschieden vóór drie uren des namiddags. KEwmmüEWMm. OPENING GROOTE JMGT. De COMMISSARIS des KONINGS in dp. provincie ZEELAND, maakt bekend, dat de opening der Groote Jagt in deze provincie, door de Gedeputeerde Staten is bepaald op Maandag den J7 September aanstaande. Deze kennisgeving zal in bet provinciaal blad ge plaatst en aan de gemeente-besturen ter aanplakking ge zonden worden. Middelburgden 7 September 1855. De Commissaris des Konings voornoemd, Bij afwezendheid P. D. van CITTERS Lid van gedeputeerde staten. De BURGEMEESTER van GOES maakt bij deze aan de ingezetenen dezer gemeente bekend Dat het kohier no. 3 der PERSONELE BELAS TING, over het dienstjaar 1855, op den 4 September jl, door den heer commissaris des konings in deze pro vincie executoir verklaardop heden ter invordering aan den ontvanger van 'srijks belastingen gezonden is; zullende dus een iegelijk, na bekomene kennisgeving van zijnen aanslag, verpligt zijn dien overeenkomstig de bepa lingen der wet te voldoen, op straffe van andevzins daartoe te zullen worden gedwongen, terwijl diegenen, welke hun aanslag-biljet niet zullen ontvangen of verloren hebben, zich van een dubbeld van heizelve ten kantors des ont vangers zullen kunnen voorzien en zij, die zouden ver- meenendat de aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave of met de plaats gehad hebbende tauxatie opneming en telling, zich deswegens schriftelijk; met inachtneming der voorschriften ten dien aanzien wegens de directe belastingen in het algemeen bestaande, door tusschenkomst van den controleur der divisie kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende, zal deze worden afgekondigd op de gebruikelijke wijze. Gedaan te Goes den 12 September 1855. De Burgemeester voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. Di: BURGEMEESTER van GOES brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat het Primitief Kohier van het dienstjaar 1855 1856, wegens het PATENTREGT, voor deze gemeente, door den heer commissaris des konings in deze pro vincie, den 3 September jl. executoir verklaard, heden aan deu ontvanger van 's rijks belastiugenter invor dering volgens de wet toegezonden is. Wordende ieder belastingschuldige mitsdien vermaand en gelastomna bekomene kennisgeving van gernel- den ontvanger, zijn verschuldigde overeenkomstig de bepalingen der wetj, te voldoen, op straffe van daartoe anderzins te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenen, welke hun aanslag-biljet niet zullen ontvangen of verloren hebbenzich van een dubbeld van hetzelveten kantore van den ontvanger zullen kunnen voorzien, en zij die zonden vermeenen dat hun aanslag te hoog, of niet overeenkomstig is met hunne opgave, zich deswegens, .jgiet inachtneming van de voor schriften te dien aanzien wegens de directe belastingen in het algemeen bestaande door tusschenkomst van den .controleur der divisie, kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende, zal deze worden afgekondigd en in de Gocssche Courant geplaatst. Gedaan te Goes, den 12 September 1855. De Burgemeester voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES doen te weten Dat door den raad dier gemeente, in zijne vergade ring van den 31 Julij 1855, ter vervanging van de verordening omtrent na te melden onderwerp van den 1 Julij 1853, is vastgesteld de volgende: VERORDENING or het BOUWEN, APBRE- KEN en HERSTELLEN van BIJZONDERE j EIGENDOMMEN inde GEMEENTE GOES, j Art. 1. Het is verboden binnen deze gemeente of haar grondgebiedaan de straat of den openbaren weg te bouwen, zonder toestemming van burgemeester en wet houders. Art. 2. Bij het daartoe aan burgemeester en wet houders in te dienen verzoekschrift, moet eene teeke- ning gevoegd zijn van den grondslagwaarop en den stand waarnaar men den gevel of de muren zal willen optrekken. Art. 3. Geene nieuwe stoepen zullen worden gelegd, nog de bestaande verlegd, verbreed of vergroot worden, zonder voorafgaand verlof van burgemeester en wethouders. Art. 4. Het is verboden aan de gebouwen of op de stoepen buiten den gevel uitstekende of vooruitstaande getimmerten, als: portiques, balkons, winkelkasten, luifels, pothuizen en dergelijke daar te stellen, zonder toestem ming van burgemeester en wethouders. Ten aanzien van deze is de bepaling van art. 2 van toepassing. Art- 5- Geen deuren, vensters of luiken, mogen aan eenigerlei gebouw worden aangebragt, welke verder open slaan dan het erf van den eigenaar van het gebouw waartoe zij behooren- Art- 6. Het is verboden, kelderluiken en dergelijke met uitstekende scherpe punten te voorzien; regenbakken en welputten zullen teeds behoorlijk geslotenof van een voldoend rasterwerk omgeven of gedekt moeten zijn- Art- 7- Wanneer eenig gebouw, muur, schoorsteen of ander metsel- of timmerwerk, zoodanige kenteekenen van bouwvalligheid vertoont, dat burgemeester en wet houders na onderzoek van een of meer deskundigen het voor de belendende gebouwen, de voorbijgangers of anderziuts gevaarlijk oordeelen, zal de eigenaar of diens lasthebber verpligt zijn op schriftelijk bevel van bur gemeester en wethouders, het bouwvallige te herstellen of af te. breken, binnen den door hen daartoe gestelden termijn- Art- 8- Niemand zal een gebouw, loods of eenigen anderen opstal geheel of gedeeltelijk mogen sloopen, af- of uitbreken zonder voorafgaand schriftelijk verlof van burgemeester en wethouders- Art. 9. Behalven de eigenaar van het gesloopte, af- of uitgebroken perceelzullen ook de ambachtslieden of werklieden, die zonder zoodanig verlof de slooping, af- of uitbreking hebben aangevangen of volbragt, als overtreders strafschuldig zijn. Art. 10. Binnen den tijd, door burgemeester en wet houders bij hun schriftelijk verlof te bepalenmoet de slooping, af- of uitbreking zijn afgeloopen, de grond waarop het gebouw gestaan heeftgelijk gemaaktde gaten door het uithalen der grondslagen ontstaan de kelders, regenbakken en dergelijke, behoorlijk gedempt en de geheele oppervlakte met den beganen grond zijn aangehoogd en met een muur of heining van de straat afgesloten Vervolg hierna.) yan den DUN 10 SKI TEMBER 1855. Afwezig de heeren mr. Saaijmans Vader en van den Bosch ongesteld dhr. Soutendam uitlandig. Dhr. Kakebeeke, herbenoemd lid van den gemeente raad legtop uitnoodiging des voorzitters in zijne handen de eeden af, voorgeschreven bij art. 83 der grond wet en 39 der gemeentewet, waarna ZEd. door den voor zitter wordt verklaard geïnstalleerd te zijn en zitting neemt. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en gearresteerd. Wordt overgegaan tot de benoeming van een' wet houder, in plaats van den heer G. fl. Kakebeekb, die door zijne aftreding als raadslid het radicaal heeft verloren. De heeren Smai.i.egange en Hochart fungeren als stemopnemers Dadelijk bij de eerste stemming verkrijgt de aftre dende heer Kakebeeke 5 stemmende heer van den Bosch 1 slem, zoodat eerstgemelde is herbenoemd, die met eene korte toespraak verklaart de benoeming aan te nemen. Eveneens overgegaan zijnde tot de benoeming van een' ambtenaar van den burgerlijken stand worden op den heer Kakebeeke 5 stemmen, op den heer Hochart 1 stem uitgebragtzoodat de eerste is benoemd. Gelijkerwijs overgegaan zijnde, tot de benoeming van een lid der directie over het middel van straten en we gen', in de plaats van den beer Jacob Kakebeeke eervol ontslagenwordt met algemeene stemmen be noemd, de heer A. Kakebeeke Jz., notaris en grond eigenaar te Krabbendijke. Worden gelezen vier missives van heeren gedeputeei- de staten, houdende berigt van den ontvangst van vast gestelde verordeningen die bereids zijn afgekondigd en wordt wijders besloten öp uitnoodiging van die hee ren in de verordening op de haven en die op de straten een tweetal geringe wijzigingen te brengen. De Voorzitter deelt mededat op het door den raad te kennen gegeven verlangen, om door eene com missie uit zijn middente doen aboucheren met eene commissie uit Gedeputeerde Statenis ingekomen een antwoordwaarvan voorlezing geschiedt en waarbij die heeren te kennen geven, dat zoodanig abouchement met de tegenwoordige orde van zaken niet is overeen te brengen en al had het plaats, die commissie geene meer dere ophelderingen zou knnnen gevendan in de ge voerde briefwisseling is vervat. Burgemeester en wethouders hebben dien ten gevolge getracht den onzekeren toestand van de financiële aan gelegenheden der gemeente te doen ophouden, zoo door het aanschrijven aan de kerkelijke instellingen van wel dadigheid om hunne armen in onderstand optenemen, als aan het algemeen armbestuur om de lidmaten van een alhier gevestigd kerkgenootschap tegen den 15 dezer naar die instellingen te verwijzen en eene gewijzigde begrooting intezendfen, waardoor het nogmaals wijzigen der gemeente begrooting noodzakelijk wordt. De kerkeraad der hervormde gemeente, heeft op die aanschrijving geantwoord: dat door heeren diakenen alle mogelijke middelen aangewend zijn en nog steeds wor den ter ondersteuning hunner behoeftige lidmaten, zoo wel door rondzending der circulaire van 22 November 1854 en dringende aanbeveling op den kansel bij elke godsdienstoefening als door herhaalde collecten langs de huizen der lidmaten dat evenwelterwijl heeren diakenen zich steeds bereid en naarstig betoonen tot alles wat strekken kan om aan alle behoeftige lidmaten ondersteuning te verstrekkeno. a. de smartelijke af wijzing aan de collecterende diakenen te beurt gevallen aan de huizen van eenige meestgegoede lidmaten, mede oorzaak is van het onvermogen der diaconie, ter onder steuning van alle behoeftige lidmaten en dat de kerke raad dus met een gerust geweten de armen die de diaconie niet bedeelen kanop grond der wet verwijzen zal naar het burgerlijk bestuur, aan hetwelk trouvyens de armen-wet de ondersteuning der armen als policie- maatregel opdraagt. Yan het algemeen armbestuuris de gewijzigde be grooting, zoo als verzocht was, ingekomen, die in behandeling wordt gebragt en voorgelezen. De Voorzitter merkt daarbij op, dat van die be grooting zijn weggelaten al die posten die aan het arm bestuur zijn toegeschenen, op de gemeente begrooting te behooren, zoo als o. a., de restitutiën, de bestfiding- kosten van personen in het gasthuis, de kosten van onderwijs in de armenschool en de jaarwedden van ama nuensis concierge in 't manhuis enz. Dhr van der Meui.en vraagtof de vermindering der subsidie op deze begrooting ad f 5950,uitge trokken moet worden toegeschreven aan het weglaten dier posten of aan de vermindering van bedeelden De Voorzitter antwoordt, dat het eerste grooten- deels het geval is, maar ook de afwijzing tegen 15 dezer, daarop nog al van invloed is. Dhr van der Medi.en vraagt nog, waaruit dan zullen ondersteund worden die lidmaten, die bij het kerkgenootschap waartoe zij behoorenworden afge wezen Waarop de Voorzitter antwoordt, dat daartoe geene fondsen bij het gemeente-bestuur voorhanden zijn. Artikelsgewijs behandeld worden de posten allen goed gekeurd eu de begrooting vastgesteld In ontvang op f 7380, uitgaaf 7373,91. In goed slot op f 6,09.

Goessche Courant | 1855 | | pagina 1