No. «5. mmmm 4 mmsL mmm 43"" Jaargang, WAARSCHUWING. De uitgave' dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags j Gewone advertentien worden a 20 ets. de regel geplact avondsuitgezonderd, op feestdagen. j iVl4-4N04G 4UOSJSTÏ3S© I Geboorte-huwelijks- en doodberigtcn, van J6 regels a f De prijs per kwartaal is f .1.7franco per post f óf)Q. j behalve het zegelt'egt. De inzending van advertentien moet geschieden vóór drie uren des namiddags. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, herinneren bij deze de ingezetenen en verdere belang hebbenden, Gat bij art. 5 der verordening- in het belang der openbare gezondheid binnen deze gemeentevast gesteld door den gemeente-raad, den 18 October 1853, //is verboden, BEDORVENE of voor de gezondheid //SCHADELIJKE EETWAREN en VRUCHTEN intevoerente vervoerente koopen en te verkoopen, en dat alle dusdanige eetwaren en vruchten door of van vvege de policie zullen worden aangehouden, op- geruimd en onschadelijk gemaakt.// En manen een iegelijk aan zich naar die bepaling te gedragenen speciaal de fruitverkoopersom zich te onthouden van het te koop stellen of aanbieden van onrijpe en voor de gezondheid schadelijke boomvruchten, als zullende daartegen ten strengsten gewaakt en bij ontdekte overtreding daarop toegepast worden, de straf bepaling voorkomende in art. 7 der aangehaalde veror dening. Burgemeester en Wethouders nemen deze gelegenheid waar, om de ingezetenen, in hun eigen belang te waar schuwen tegen het gebiuik van onrijpe of het te veel vuldig gebruik van rijpe vruchtendaar dit onte genzeggelijk der gezondheid nadeelig is. En opdat zulks algemeen bekend zij, zal deze worden afgekondigd aangeplakt en geplaatst in de Goessche Courant. ten raadhuize van Goes, den 18 Augustus Gedaan 1855 Burgemeester en Wethouders voornoemd M P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. GOES, 20 Augustus. Sedeit den 16 dezer vertrekt de hollandsche post die deszelfs route neemt over Breda en tusschen gele gene plaatsen een uur later van hier, dus des middags ten 123/, ure, en komen de postboden van Noord- Beveland en Borsselen een uur later aan, de brieven kunnen tot 12ure in de bus bezorgd worden. Na afgelegd examen is de heer P. J. Maasbach alhier toegelaten als onderwijzer van den rang voor het hollandsch, alsmede tot onderwijzer in het fransch. Ter aanvulling der vroeger gedane voordragt tot gezworen van de West- of Breede watering met onder- hoorige poldersin plaats van den overleden eersten caudidaar, Zuijdwegis verleden Vrijdag in eene daartoe belegde vergadering, als derde kandidaat gestemd J. Nieuwenkuizemet 71 stemmen. Er waren 120 stemmen uitgebragt, waarvan met de benoemde IV. in 't Anker 39 Nijsse 3 en Vreeke 1 verkregen. Onder deze waren 6 in blanco. Zoodat thans de 3 candidate!) zijnJ. P. llerttm.II. van Koeveringe en J. Nieuwenkuize. bad te Ileinkeuszand het volgend Terwijl zekere Jacob Scmijninr. timmerman en aannemer van het te vernieuwen huis van den lieer I>. Vermande zich in hetzelve en wel op de bovenste zolderbalken bevondtrapte hij de plank mis waardoor hij achterover op de tweede zoldering neder kwam Iloewel nog alleen huiswaards gekeerd, schijnt hij zich zwaar bezeerd te hebben en is onmid- delijk geneeskundige hulp in geroepen. In den avond van den 15 dezer is aan den zee dijk te Borsselen aangespoeld een lijk van het mannelijk geslacht, geheel onkenbaar door de vergevorderde staat van ontbindinghet. had als kleeding nog aan een blaauw gestreept gebreid hemd, een blaauw baaijen borst rok, een wit linnen boezeroen en een blaauw lakensche broekom het midden een zwart lederen riem en aan de bloote voeten lederen schoenen Door de provinciale commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt in Zeeland is in een harer zittingendeze maand te Middelburg gehoudenna examen bevorderd tot vroedmeesfer de heer II. I'1. Hainan Bij Zr. Ms. besluit van 12 dezer, no. 49, is benoemd tot kantonregter te Hulstmr. P. van der Jt. Zaturdag ongeluk plaats Jleer Mohrthans substituut-griffier bij de arrondis- sements-regtbank te Middelburg. De s Grovcnhaagsche Nieuwsbode van heden bevestigende ons bcrigt in 'het vorige nummer, aan gaande het hervattender werkzaamheden te Bath, meld tevens dat de uitvoering van het vroeger geprojecteerde plan tot demping van het Sloe weder wordt voortgezet. Bij koninklijk besluit van 17 dezer is bepaald, dat de tegenwoordige vergadering van de Staten-Gene- raal door den minister van binnenlandsche zaken zal worden gesloten a. s. Donderdag 23 Augustus des namiddags 2 ure. Dezer dagen zijn in de zwemschool te Amster dam, proeven genomen met een toestel, welke kan die nen tot matras voor zee-reizigers en tevens tot redding- in geval van schipbreuk. Deze proeven hebben, volgens deskundigende voortreffelijkheid van dezen reddings toestel voldoende aangetoond. Den 15 dezer is te Hoorn, op eene kindervisite, onder het spelen in den tuin een jong kind op eens vermist. Na eenig zoeken, vond men het lieve, nage noeg drie jaren oud zijnde kind in het water, dat ach ter den tuin loopt. Alle pogingen in het werk gesteld om het in het leven terug te roepen, waren vergeefsch en het kind werd als lijk te huis gebragt. NOORD-AMERIKA. Volgens de berigten uit New-York van den 2 dezer waren aldaar de graanprijzen dalende. Reizigers die uit de westelijke staten der Unie gekomen waren verze kerden dat de tarwe en maSn in Missouri, Iowa, Indi ana, Illinois en Ohio eene opbrengst beloofden die de gunstigste verwachtingen te boven ging. RUSLAND TURKIJE. De telegraaf heeft uit de Kriin geene nadere berigten medegedeeld. Het zal er dus nog wel alle3 in denzelf den toestand verkeereu en zelfs schijnt de Napoleons dag, die volgens sommigen bestemd was voor den storm tegen den Malakofftorenrustig te zijn voorbijgegaan, daar men anders toch reeds per telegraaf iets gehoord had van het bombardement 't welk aan den storm zal voorafgaan. Er doen zich reeds weder stemmen hoo- ren volgens welke de bestorming van den Malakoff toren nog wel eenigen tijd kon achterblijvendewijl er nog meer batterijen moesten worden opgeworpen en de werkzaamheden slechts langzaam konden voortgaan wegens de helderheid der nachten. -Terwijl de bele geraars door den aanleg van loopgraven en batterijen tot den Malakofftoren en den grooten Redan zijn ge naderd, hebben daarentegen de russen de borstweringen dezer werken versterkten hebben zij drie grachten gegraven elke ter diepte van vijf sagenenwaardoor het stormloopen zeer zal worden bemoeijelijkt. Bij liet stilzwijgen van den telegraaf bepalen wij ons voor lieden bij het mededeelen van de volgende brieven uit het kamp voor Sebastopol. De eerste, door d e'/imes medegedeeld is gedagteeketid van den 31 Julij en luidt aldus: //Zonder ophouden blijven wij de naderingswer- ken tegen den Redan en den Malakofftoren versterken. Het is eene ontzettende reeks van loopgraven, batterijen, hinderlagen en doorsnijdingen. De spoorweg voert da gelijks verbazende hoeveelheden ammunitie aan die in de werken verzwolgen en den volgenden dag door gelijke hoeveelheden vervangen worden. Het tijdstip waarop het woord: //het is genoeg,» uitgesproken zal worden is even onzeker als het weder in de Krim. Eenige dagen geleden verhaalde een artillerie-officierdat de generaal Pélissiernaar het tijdstip gevraagd waarop men weder aanvallenderwijze te werk zou gaan, geant woord hadIk weet er niets van; de russen verliezen dagelijks 3 h 400 man door ziekte. Als wij eene week wachten zullen zij eene brigade en binnen eene maand een legerkorps verloren hebben. Nadere berigten deelen mededatin weerwil van liet luid gebulder des geschuts van beide zijden de eersle rol op dit oogenblilc door de buksen vervuld wordt en dc dood alsmede liet hospitaal dagelijks een rijken oogst maken. Volgens eene telegrafische dépêche uit Varna, hadden de russen in deti ochtend van dien dag depo sitiën der geallieerden aan de Tschernaja aangetast; de strijd had drie uren geduurd. De russen werden dooi de fransche en sardinische troepen volkomen terug ge slagen. De aanval had plaats ouder het bevel van den generaal Liprandi met 50 ii 60',000 manhet verlies van den vijand wordt op 5000 man begroot, 400 russen zijn in handen der geallieerden gevallenwier verlies niet aanzienlijk is. Den 2den Augustus is de schipbrug, welke over de reede van Sebastopol is gelegd, ingewijd. De beide steunpunten aan de beide zijden der reede, worden door de zware batterijen van de forten Nicolaus en Michaël gedekt, welke elkander wederzijds verdedigen en daar enboven de geheele Karabelnaja en de Kalfaat-haven be strijden, 35,000 man arbeiden zonder ophouden aan de bevestiging van dit gewigtig punt'twelkindien de belegeraars zich genoopt mogten vinden om de Karabel naja met de daarvoor liggende werken op te geven, het centrale punt der verdediging zou worden. Per laatste telegrafische berigten verneemt men dat de russen Kars blokkerendoch geen aanval ge waagd hebben en dat de ontzaggelijke belegerings-wer- ken tegen den Malakoftoren voltooid zijn. ENGELAND. Londen. Zondag deden vier fransche kanonneerbooten op haren togt van Cherbourg naar de OostzeeRamsgate aan waar zij door de autoriteiten plegtig begroet werden. De schepen van alle natiën die in de haven lagen heschen feestelijk hunne vlaggen, met uitzondering van eene pruissische brik, wier kapitein niet te bewegen was aan de fransche kanonneerbooten de honneurs te bewijzen. Hij werd dien tengevolge uitgejouwd, doch overigens deed men zijn gevoel van neutraliteit niet, het minste geweld aan. De bevelhebber der militie van Lamartshire laat al zijne recruteu daguerrotyperen, op dat de politie hen des te gemakkelijker zoude kunnen opsporen, wanneer zij mogten wegloopen, waartoe zij in den laatsten tijd veel geneigdheid hebben laten blijken. De wapenkoning der orde van den Kousenband, sir Charles Young, heeft Yrijdag 11. de banier, den degen en de kroon van den keizer der franschen, boven den zetel van Z. M., in de koninklijke St. George kapel te Windsor, regt tegenover dien van Z. M. den koning van Pruissen geplaatst. FRANKRIJK. De bevolking van "Visp (Zwitserland) en den omtrek is geheel ontmoetigddaar zij de natuurverschijnsels die tot dus ver plaats gehad hebben, slechts als de voor boden van eene nog vreeselijker catastrophe beschouwt. De inwoners van Törbeln hebben door de aardbeving een nog gevoeliger verlies geleden dan de schade aan hunne huizen, al de waterbronnen van dit district zijn sedert 25 Julij opgedroogd en de ongelukkige inwoners zijn genoodzaakt uren ver het water voor huisselijk ge bruik te halen. Men meldt uit Parijs van 16 dezer, dat den vorigen avond generaal Canrobcrl aldaar was aangekomen en reeds eene audiëntie bij den keizer had gehadalwaar hij een gunstig verslag over den toestand des legers in de Krim moet gegeven hebben. 11e keizer heeft zijn voornemen, om de Krim te hezoekennog niet opgegeven. Op nieuw wordt die reis ter sprake gebragt en men zegt dat Napoleon vast besloten is aan zijn vroeger gevormd plan gevolg te geven. Men verneemt dat hij het tijdstip van zijn ver trek in de eerste dagen van September reeds heeft vast gesteld. Het hoofddoel der reis isde bevordering van de zoo zeer gewenschte eenheid in liet beheer der ope- ratiën in het oosten. Op het ministerie van oorlog zijn in de laatste dagen contraeten gesloten volgens welke de leveran ciers gedurende de vier eerstvolgende jaren kleeding- stukken voor 450,000 man moeten leveren. Bovendien bestaan nog andere tractaten die voor de gewone be hoeften der fransche armee in dit opzigt zovg dragen. Het schijnt dusdat de fransche regering hare maat regelen neemtom voor de behoeften eener armee van 800,000 man zorg te dragen. Op het voorbeeld van het napelsclie bewind, heeft de pausselijke regering, de straf van de bastonnade op genomen in het pontificaal wetboek, tot bestraffing van sommige overtredingen.

Goessche Courant | 1855 | | pagina 1