UITBESTEDING YU HITBAGGIIM 3°. Missive van Heeren Gedeputeerde Staten van 3 dezer met nota van bedenkingen op het brandreglement. Welke stukken zijn gesteld in handen der commissie voor de strafverordeningen. 4«. Missive van heeren regenten over de algemeene armen, verzoekende geautoriseerd te worden tot het doen van af- en overschrijving op eenige posten der begrooting voor 1854. Hetgeen wordt toegestaan. 5°. Eenige staatsbladen die gedeponeerd worden. en 6o. de geloofsbrieven en bijhoorende stukken van de nieuw benoemde raadsleden, de heeren van den Bosch en Kakebeeke. De Voorzitter stelt voor, tot het onderzoek daarvan over te gaan en benoemt in commissie om daaromtrent rapport en voorstel te doen de heeren van Kerkwijk Soütendam en Smaiiegance. Daartoe de vergadering voor een oogenblik geschorst zijnde en dhr Kakebeeke inmiddels de vergadering verlaten hebbende, rapporteert de commissie de stukken in orde bevonden te hebben en voldoende aan art. 17 der gemeentewet, advise rende mitsdien tot toelating van beide benoemden met den len Dingsdag van September. Waartoe besloten wordt en waarvan aan Heeren Gedepu teerde Staten zal worden kennis gegeven. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. BEHENDHAKfiNG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES verwittigen de daarbij belanghebbenden Dat door hen ter voldoening aan de circulaire van den heer commissaris des konings in de provincie Zeeland, van den 22 October 1850, A. no. 6583', 3e afdeeling Provinciaal Blad no. 144) vóór of op den lsten Sep tember van elk jaar, opgave behoort te worden gedaan, betrekkelijk de in de gemeente plaats gehad hebbende GEHEELE SLOOPINGEN VAN GEBOUWENen noodigen mitsdien de ingezetenen uitvoor zoo ver zoodanige slooping van eenig gebouwd eigendom mogt hebben plaats gehaddaarvan ter secretarie dezer ge meente, aangifte te doen vóór den 30 der loopende maand, als kunnende alleen in dat geval, daarop gelet worden bij de veranderingen in den aanslag voor de directe belastingen, voor de eerstvolgende dienst, te maken. En opdat niemand onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd, aangeplakt en in de Goessche Cou rant geplaatst. Gedaan te Goesden 15 Augustus 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. mmwmimmm. GOES, 16 Augustus. In dén nacht van den 13 op den 14 dezer is te Waarde brand ontstaan in de schuur van den landbou wer D. Leijs. Tussehen 10 en 11 uur werd menden brand gewaar en spoedige hulp aangewend., evenwel nam dezelve zoo hevig toe dat aan de schuur geen red den was. De spuit van Kruiningen was dra in werking, terwijl die van Krabbendijke later mede tot redding heeft medegewerkt. De schuur ,met hetgeen er .in was, als nagenoeg den geheelen voorraad liooieene groote hoeveelheid erwten, waarvan den voorgaanden dag nog eene aanzienlijke partij was binnen gemend.wagens ploegen en andere gereedschappen, vier kalveren en een varken, zijn der vlammen prooi geworden. Het gebouw alleen was voor brandschade verwaarborgd, naar wij ver nemen in de Zierikzeesche Maatschappij. Het huis is met veel moeite behouden, de oorzaak is onbekend, men gist door het broeijen van het hooi. Even als vroeger merkt men hier een bederf aan de tninboonen op'kenbaar aan het onderste gedeelte der plant. De werkzaamheden te Bath hebben op nieuw een aanvang genomen. Bij herstemming is te Nisse tot lid van den ge meenteraad heden benoemd Jan Mol met 14 van de 18 uitgebragte stemmen. P. A. de Jonge verkreeg 4 stemm. Door Ds. A. J. Backerpredikant te Pouderoi- jenis het beroep naar Nisse aangenomen. Ds. A. lleyblom te Axelheeft uithoofde zijner meer en meer toenemende ligchaams-ongesteldheid des- zelfs emeritaat gevraagd. In de hervormde kerk te Assen is onder het voor de armen gecollecteerde geld, een bankbiljet van ƒ1000 gevonden. "Van wege de plaatselijke besturen van üssenisso en Hengtsdijk is, onder dagteekening van den 1 dezer, eene circulaire gezonden aan al de overige gemeenten in het kanton Hulst, inhoudende, dat besloten is, om met ingang van den 1 September e. k. de bedelarij in hunne gemeenten tegen te gaan, door middel van werk verschaffing aan de beiioeftigen, en dat alzoo alle bede laars, die uit de naburige gemeenten of uit den vreemde zich in liet ressort hunner gemeenten mogten vertoonen, terstond aangehouden en aan den bevoegden regter zullen upgezonden worden. Men verzekert dat in Rusland het personeel der beambten op de spoorwegen zoo gering is, dat zij, die voor zulke diensten bekwaam zijn, daar voordeelig zou den kunnen geplaatst worden. Uit alle Zuid-Duitsche staten blijven de berig- ten over den stand van het graangewas zeer gunstig. RUSLAND TURKIJE. Met gespannen verwachting ziet men de berigtcn uit de Krim te gemoet, zoo namelijk veler vermoeden, dat de Napoleons-dag bestemd is tot het volbrengen van een groot, alles beslissend feit in de Krim, bewaarheid wordt. liet stoomschip Pelican heeft liet berigt mede- gebragt, dat den 9 en 10 Sweaborg door de vloot der geallieerden was gebombardeerd en geheel in vlammen stond. Eenige beijersclie artsen hebben dienst genomen in het russische leger, waar nog altijd groot gebrek is aan geneeskundige hulp. Bij de geallieerden worden de duitsche artsen niet aangenomenwaaruit men moet besluitendat deze daaraan geene behoefte hebben. ENGELAND. Londen. In eene openbare vergadering, den 7 jl. gehouden onder voorzitterschap van graaf Harringtonin het belang van het koningrijk Polen, is besloten om al het mogelijke aan te wenden tot 'herstel van Polenals onafhankelijken staat. Men hoopt daarbij dat 200,000 polen, die thans gedwongen worden om in de russische gelederen te strijden, zich zullen beijveren om hunne vroegere regten te hernemenen noemt als het eenige middel om de uitbreiding der russische magt tot in de Middellandsche zee te stuiteneen aanval in Bes- sarabië en de verheffing van den poolschen standaard. De regering heeft groote bestellingen van kle dingstukken voor het leger in de Krim gedaan en moeten dien ten gevolge voor 1 September aanstaande geleverd worden: 45000 jassen en 45000 broeken, met konij nen-vachten gevoerd, 45000 gevoerde vesten, en bo vendien 50000 niet gevoelde broeken, 50000 water- digte hoofddeksels en 60000 paren voor de sneeuw ondoordringbare lederen laarzen. Een brief uit het kamp voor Sebastopol, van 24 Julij behelst het volgende n Een engelseh matroos roemt er op dat hij een middel kent om al de russi sche schepen in de haven een voor een te vernielen. Hij zegt zich op eenige voeten beneden de oppervlakte te water te kunnen begeven, van een ontploffend werk tuig voorzienwaarmede een gat in de sterkste huid geboord kan worden. Men hield dat eerst voor eene der talrijke sprookjes wegens vernielings-werktuigen maar de matroos bood aan de waarheid zijner bewering te bewijzen, door, welk weder het ook zijn mogt, een schip te naderen zonder ontdekt te worden, hoe zorg vuldig men ook mogt wacht houden. Dien tengevolge verwittigde hij de officieren van het schip London dat hij gedurende den nacht den naam van dat schip vlak boven den waterspiegel zou komen schrijven en beval hun aan zorgvuldige maatregelen te nemen om zijne nadering gewaar te worden. Dubbele rijen schildwachten werden aan bak- en stuurboord uitgezet en zelfs bleven eenige officieren den geheelen nacht door wacht houden, maar men bemerkte niets en allen waren het hierover eens dat de matroos of zijne ouderneming niet gewaagd had of onderweg verdronken was. Bij onderzoek vond men echter des morgens den naam van het schipin zeer leesbaar schrift, op eene der zijden daarvan gesteld. Men denkt dat hij zich eene soort van atmosferische boot vervaardigd heeft, welke, voorzien van een toestel om lucht in te ademen, onder water bestuurd kan worden, want zwemmen zou hij, zonder bespeurd te worden, on mogelijk hebben kunnen doen. SPANJE. Madrid, 8. Augustus. Den 2 jl. is aan defransche en engelsehe gezanten officieel kennis gegeven, dat het spaansche gouvernement besloten heeft om tot het oor logsverbond der westerscbe mogendheden toe te treden en onmiddelijk een leger van 25,000 man naar de Krim te zenden. Dit besluit is door de regering geheel eigen dunkelijk genomen; zelfs zal, naar men zegt, de Cortes niet weder bijeengeroepen en de middelen tot het vervoer van genoemd hulpcorps door de regering geheel eigen- magtig daargesteld worden. FRANKRIJK. Op den Boulevard de Strasbourg, waar koningin Victoria bij hare komst te Parijs moet passeren, heeft men reeds voor een enkel venster 300 francs geboden. De heer Parissot, eigenaar van het alom bekende parijssche kleedermagazijndie driemaal failliet ging telkens met een passief van 800,000 frs., is thans door de reglbank te Parijs gerehabiliteerdnadat hij had aangetoond al zijne schuldeischers te hebben voldaan. Uit Parissots boeken blijkt, dat hij gedurende de laatst verloopen negen jaren 2,500,000 lis met zijne affaire verdiend heeft. Te Parijs geeft de drukkerij van de heeren Mame 8f Comp. aan 1200 arbeiders werk, terwijl dagelijks met 20 stoomwerktuigen 150,000 vellen of 15000 deelen in 12° kunnen geleverd worden. Eergisteren was hier aan de beurs de bevestiging van het bombardement Sweaborg door de geallieerde vloot aangeplakt. De brand had 45 uren geduurd en groote vernielingen aangerigt. De verliezen der russen zijn ontzettend. Die der geallieerden onbeduidend. INGEZONDEN. Eenige kiezers alhier hebben het voornemen bij de aanstaande verkiezing voor leden van den gemeenteraad, hunne stemmen uit te brengen op de heeren Mr. JP. J. MAN VOORST HMD ER. JP. J. A. MAN RAM. GB.AAITMAE.KT ïïföOBS. DINGSDAG 14 AUGUSTUS. De vele drukten van den oogst hield een groot ge- I deelle van de marktbezoeken terug, zoodat de aanvoer weinig te beduiden had. De tarwe onderging eene ver- hooging van 50 cent, er werd besteed I 4,50 tot 15, rogge/10,a /li,— paardeboonen /'8,50 a 8,90, erwten 10,hf 10,75. Yoor winter koolzaad waren vele koopers, er was een redelijken aanvoer maar weinig droog en mooi, naar deugd werd van 15,50 tot 18,besteed. Ook op de markt te Kruiningen waren gisteren voor liet zaad veel brab. liefhebbers, die besteedden 17,50. Meekrap niet boneden de f 25, BROODPRIJZEN naar de vroegere Witte brood Tarwen brood Tarwen kropbrood. 38 et. 25 21 ff Masteluin brood Rogge brood 18 ct. 15 ft ABÏIBTaaTïia. Getrouwd Goes 16 Augustus 1855. Eenige kennisgeving. J. G. JANSSEN en P. W. KAKEBEEKE. Al degenen die iets verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen JM. RE MEl'EMEESTERgelieven daar van betaling te doen vdór of op den eersten October aanstaande, ten huize van L. de MEULMEESTER, op de Groote Kaai te Goes. De DIRECTIE van den POLDER 'sHEER ARENDSKERKE en mede suerende door de Zeesluis aldaarbe den belanghebbendendat de op den 13 dezer maand geen voortgang gehad hebbende, andermaal is verdaagden wel tot op MAANDAG den 27 AUGUSTUS 1855, des voormiddags ten 10 ure, iït het gemeentehuis te s lieer Arendskerkeal waar gegadigden zich alsdan in persoon behooren aan- temeldenblijvende tot op dien dag de gelegenheid nog gegevenom de inschrijving s-billetten bij den on derschreven Dijkgraaf inteleveren en informatiën te be komen. 1slleer Arendskerkeden 15 Augustus 1855. J. FRANSEN van de PUTTEDijkgraaf. J. de FOUW Wz., Penningmeester. Benoodigd in den Leenderl- Abraham-Poldergemeente Cats |Ml»i VRACHTRIJDERS met 4 h 5 rfsOffi sPan Paarden tot het BEPLOE- ^^^P^^^^GEN en SLEGTEN van dien polderinformatiën naar de voor waarden zijn te verkrijgen bij den Opzigter C. van deit MAAS in de directie-keet des polders aldaar. Terstond of met November e.k., eene KEUKEN MEID, die goed koken en tevens huiswerk verrigten kanbenoodigd bij Mevrouw de Haze Bomme te Kloetinge. DU BARKY'S REVALENTA, die zoowel in den zomer als des winters een lekker en aangenaam ontbijt geeft, is een voedend, inwikkelend, verzachtend middel, dat de inge wanden in goeden staat van gezondheid onderhoudt, alle al- wijkingen tegen gaat en zoowel diarrheae als verstoppingen geneest. Doctor YVdrzer, medicinaalraad, medelid van verscheidene geleerde genootschappen etc. in l'onn, beoordeeld het op de volgende wijze Dit even ligle als smakelijke meel is een der voortref felijkst voedende en inwikkelende middelen en vervangt in vele opzigten de plaats van alle andere geneesmiddelen. Daar het levens zeer gemakkelijk te vertereu is (een groote voorrang, welke het bóven alle andere slijmigeen inwikkelende middelen bezit wordt het met groot voordeel aangewend inallediar- rheeën en buikloopen, in ziekten der piswegen, nierziekten enz.; in steenziekten, ontsteking of krampachtige prikkeling der pisbuis, zoo als die onder anderen vaak voortkomen uit het gebruik van gegiste dranken vooral van jong bier hij krampachtige zamentrekking in de nieren en de blaas enz. Met het uitstekendste gevolg bedient men zich ook van dit waarlijk onwaardeerbare middel niet alleen in keel- en horst- ziekten, waar men pijn en prikkeling wil verzachten, maar ook in long- er keeltering, alwaar hetbehalve zijne voe dende eigenschappen, bovenal voortreffelijke diensten bewijst tegen den vaak zoo lastigen hoest; waarom men, zonder der waarheid in het minste te kort te doen, de vaste verzeke ring kan geven, dat de Revalenta beginnende uitputting en tering-genezen kan. Bonn 13 Julij 1852. YVURZER, M- D. De prijs der REVALENTA is 87*c. 2. f 3.50, 16, 8 Dubbel geconcentreerde j 4 7 f 16 24. Hoe grooter de bus hoe voordeeliger de verhouding tus sehen prijs en gewigt. DU BARRY'S Boekjes worden gratis afgegeven. Zij is te verkrijgen in onderstaande dépots. Amsterdam, Verkoophuis. Axel, J. W. Verbeek Vrolijk. Bergen op Zoom. D. Pouwels en P. F. Appelboom. Goes, C. VKEEKE Wed. Middelburg, dépot van bet Verkoophuis. Oostburg, Mej. P. J. Geelhoed. Schoondijke, A. J. Bronswijk. Tholen, T J. Maas. Vlissingen, A. M. Kalbtleisch. Zierikzee, C. van Schaick. En in de bekende dépots in de andere steden. DE ZALF EN PILLEN VAN HOLLOW AY. Wij zijn niet ge woon de duizemle genees en heelmiddelen, op te sommen, die er.bestaan, maar wanneer er eene aan bet publiek he kend is, die, hijzonderen lof verdient, dan houden wij hei voor eene verpligting, aan de verschillende lijders, daadzaken te doen kennen. Wij hebben de zalf en pillen van HOLLO* WAY gebezigd in vele gevallen van schurft ziek te, bedorven sappen stoolen enz.met een goed gevolg, en er zijn ons onderscheidene genezingen van verouderde kwalen door middel van dezelve», bekend. De zalf en pillen van HOL LOW AY behooreu tot die weinige middelen, die aan felke verwachting beantwoorden, en wij zijn overtuigd, dat, in gevallen van bedorven bloed, in maag- en leverkwalen, gèen beter geneesmiddel kan gevonden worden. S. Morkikg Herald- Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt, Doosjes pillen a f 0.80f 1,85, f3,00. f 6,75, f 13.85, f 20^50. Potjes zalf a f 0.80, f l,85f 3,00 f 7,05 f 13,50, f 20.95. zijn op franco aanvragen a contant te hekomen, hij .J. W. Verbeek Vrolijk, te Axel. J. I'. Verlinden, te Ber- gen-op-Zoom. Den heer J. Straatman hoofd-depöthouder ie 's Boschalsmede te Londen Slrant 244, HOLLOWAY'S éta blissementen. te goes bij f. ki.eeuwens en zoon.

Goessche Courant | 1855 | | pagina 2